Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:27 02.07.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Приятелите и враговете.нови  
Автор Baldrian ()
Публикувано30.06.15 22:34



В едно интервю сирийски християнин казваше нещо от рода: "Ние ще забравим какво направиха враговете ни, но няма да забравим какво не направиха приятелите ни."
"Стъпките на приятелите и враговете в мрака не се различават."
Саади

Думата враг в моята ценностна система е доста условна, за разлика от приятел. Някак опонент, конкурент, човек, с когото сме си неприятни и т.н., имат повече покритие, така че моля да не се приема буквално...

Въпросът: Смятате ли, че приятелите и неприятелите в някаква степен дават и вашия облик?
Как бихте описали с две, три думи тези термини- приятел и враг?

И естествено темата е и за каквото се сетите





Тема Re: Приятелите и враговете.нови [re: Baldrian]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано30.06.15 22:47



Ее, много съществено значение имат и двете понятия.
Първо, според една (донякъде изпитана теория) - каквото обкръжението (приятелите) – такъв и ти. Мотиваторите казват – задайте си въпроса какъв искате да бъдете (много широкообхватен въпрос) и се обградете с такива хора. Лесно звучи, трудно изпълнимо. Това означава да пренебрегваш хора – близки до теб. Но ти искаш да си „еди-какъв си“. Следователно действаш (ако искаш).
Враговете – кой е враг? Роднината, който подмолно ти се усмихва, а ги реди да с ебе майката, примерно, подчиненията, който мазно ти се усмихва… или съседа? Какво значи враг – ние не сме политици. В руслото на живота повечето хора съзират врагове в тези люде, които ги критикуват, сякаш. Ако е конструктивна критиката – уважавай тез „врагове“!

НА КОЙ МУ ПУКА!


Тема Re: Приятелите и враговете.нови [re: Baldrian]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано30.06.15 23:01



на сирийския християнин му е лесно да дефинира враг - човек, който налита да му отреже главата, без майтап

в мирновременна държава само хората с голяма власт имат врагове, ние отде да ги вземем тези врагове?

приятелите дават облик, да. нали им се водим по акъла и те по нашия, щом сме приятели



Тема Re: Приятелите и враговете.нови [re: NAKOlMUPUKA]  
Автор Baldrian ()
Публикувано30.06.15 23:04



е, този процес на подбора при приятелство е взаимен сякаш. а и зависи по какъв критерий подбираш...


красиви, умни и богати според мен би било доста масово желание за приятелство
няма да наблягам колко скучно би било...
и какво бихме направили к некрасивите, небогатите и т.н. си приятели

за враговете казах, че използвам терминът условно...умният опонент е дар небесен. и там има граници и изкуство...докъде и как...или?



Тема Re: Приятелите и враговете.нови [re: alisalisa]  
Автор Baldrian ()
Публикувано30.06.15 23:06



да, той е във война...

дай малко повече за приятелите и облика, ако ти се пише, разбира се...



Тема Re: Приятелите и враговете.нови [re: Baldrian]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано30.06.15 23:19



"Кажи ми кои са ти приятелите, за да ти кажа какъв си."

Какво повече? Ако не споделяш общи ценности с един човек, той няма да ти стане приятел. Колкото и да са различни по характер и поведение всичките ми приятели, което си е нормално, щом сме се сдушили, значи имаме някакъв общ групов облик, така да се каже.



Тема Re: Приятелите и враговете.нови [re: Baldrian]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано30.06.15 23:25



красиви, умни и богати според мен би било доста масово желание
Масово е разбира се, въпросът е (най-трудният) правилната оценка, че нали знаеш приказката за ябълката отвътре и вън….

НА КОЙ МУ ПУКА!


Тема Re: Приятелите и враговете.нови [re: Baldrian]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано01.07.15 00:25



Приятел - доверие, съпричастност, обич, жертвоготовност.

Враг - заплаха, тормоз/физически, психически/, преследване.

Приятелите си избирам аз, както и те мен. Враговете се явяват, когато си пожелаят, въпреки че не съм ги чувствала като такива и дори на ума не ми е идвало, че могат да са толкова опасни. Слава Богу, рядко срещани са и като цяло се справям добре с тях.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Приятелите и враговете.нови [re: Baldrian]  
Автор urata (юрата)
Публикувано01.07.15 00:49



Хах, думата враг я приемам само като антоним на приятел, но ми се струва че е отживелица... Това че някой ти е неприятен или е лош към теб трудно може да наречеш враг в днешно време/Сещам за филма "Врагът в моето легло" и все пак там думичката не беше на място, само създава ефектнсто на заглавието/.
За това трудно ми е да дам определение за враг в днешно време.


А за приятели - ооо те са хубаво нещо, ама приятеля не ми дава моя облик - аз съм си аз, приятелите ми са ми приятели, имаме нещо общо, неща които ни свързват, но сме и много различни. Свързва ни онази червена нишка на човечността, онази финна струна която звучи и чуваме когато сме заедно или пък не сме.
Приятелят е усещане за близост, а врагът... по принцип хората не са врагове... хората са си хора... различни



Тема Re: Приятелите и враговете. [re: Baldrian]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано01.07.15 04:45



Къде ги видя тези сирийски християни, тук само брадати прииждат?
Със зъл човек можеш да се разбереш, с прост - никога.


Приятели/врагове - интереса клати феса, всичко тече и всичко се променя.
Какво за облика ми - днес може да съм по къси гащета с джапанки, а утре с костюм. Хамелеон според средата и целите... и с приятелите/враговете е така. Напразно умуваш ми се струвля.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.