Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:00 25.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Влагате ли емоция когато сте гневни на някойнови  
Автор Flying Bug (ентусиаст)
Публикувано22.06.15 18:07



Аз само ако е към близък човек - там влагам определено емоция и имайки предвид че шефове са брат ми и снаха ми - сещате се - трудно е понякога с рода... Със снахата проблеми нямам но с брат ми често се караме дзверски по работа и един път щях да си счупя крака в една врата - но не успях - тя се отвори мамка му.



Когато се касае за неблизък човек съм хладен като гранит - понякога съзнателно използвам груби думи обаче без емоция зад тях - просто за да се поосвести.

Как е при вас?


Докато човек си задава въпроси, никога няма да стигне до отговорите

Ошо


Тема Re: Влагате ли емоция когато сте гневни на някойнови [re: Flying Bug]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано22.06.15 18:13



гневът Е емоция





Тема Re: Влагате ли емоция когато сте гневни на някойнови [re: Flying Bug]  
Автор roshava (минаващ)
Публикувано22.06.15 18:46



Емоцията е голямо оръжие, с което както можеш да убиваш, така можеш и да се самоубиеш. За това, използването и трябва да е, само в случай, когато е под наш контрол, за да не стане някой автогол.
С близките, е задължително да се говори в спокойно състояние, когато можем да поддържаме отворена стойка на тялото. Иначе се стига до подтискане на гнева и създаване на отношения поради премълчани емоции.
С не близките хора ... там емоцията е задължителна, за да бъдеш разбран правилно. Ако не поставиш граница на търпимост, която другия разпознава по емоциите ти, то не се чуди, защо ти скачат по главата. А ако я поставиш и пак ти скачат, значи самите хора не са читави.



Тема Re: Влагате ли емоция когато сте гневни на някойнови [re: Flying Bug]  
Автор Cold WaterМодератор (Безсънна)
Публикувано22.06.15 19:01



съзнателно използвам груби думи обаче без емоция зад тях

Това често го правя аз. Когато преценя, че така трябва - нарочно и без лоши чувства. Един колега напоследък има проблеми с жена си, всичко му пречи и е станал ужасен, та се уточнихме, че щом го избива да се заяжда, той ще ме яде, аз ще го дера жив и после пак ще се обичаме.

Останалите се хилят като ни чуят, а ние верно не си поплюваме... но пък споразумението ни върви идеално.


Едно е да осъзнаеш факта, че нещо е гадно и са ти причинили лошотия, неудобство, беля и да си дадеш сметка, че е отвратително, нечестно или там каквото, друго е да скочиш да бесуваш. Така погледнато - много рядко бесувам. Моят гняв обикновено е някаква суха ми констатация. Ако наистина съм наранена, по-скоро ще се скрия да се нарева едно такова глобално за цялата гадост на човешкия род. Ако е наложително да си отворя устата, ще кажа нещо, планирано с цел да покаже на другия какво е направил, не да му обяснявам дали ми е болно от нещото случено или там каквото. Но може изобщо да не проговоря.

А ако съм емоционално обвързана с някого, определено влагам емоция. Но тогава въпреки емоцията съм по-склонна да не кажа нищо, докато се освестя. Там държа да си решим проблема - и да е направена глупост, направена е. И да се ядосвам, и да не, нещото трябва да се поправи. Но мога все пак да избухвам де. Единствените ми бури са с хора, на които държа. Те заслужават да получат истината, другите не.



Тема Re: Влагате ли емоция когато сте гневни на някойнови [re: alisalisa]  
Автор Flying Bug (ентусиаст)
Публикувано22.06.15 19:03



"Eмоция"та е по-скоро метафорично казано - сори, че не го сложих в кавички. Абе влагате ли тръпка или живец в гневните изблици?


Докато човек си задава въпроси, никога няма да стигне до отговорите

Ошо


Тема Re: Влагате ли емоция когато сте гневни на някойнови [re: roshava]  
Автор Flying Bug (ентусиаст)
Публикувано22.06.15 19:12



Понеже близките ми в частност тези с които работя (брат и снаха) са ми близки и там е друго нещо - изрязявам си гнева пряко и директно без нищо скрито-покрито - понякога и те го правят спрямо мен и това е ок между близки. Не се сърдим - просто избухваме и толкова - после все едно нищо не е станало. Разбираме се.

С клиенти например имам задържан гняв - щото не мога да го напсувам директно и в очите - отделно, че ще изям боя, отделно че това е клиент и без значение какво е моето настроение трябва да свърша това, което върша и толкова. Едва ли има човек, дето да не се е гневил вътрешно къмто клиент.

С останалите хора - нямам никаква емоция (с изключения, които се броят на пръстите на едната ми ръка) - без потиснат гняв - просто нещо ме провокира и аз се държа грубо - без нищо, което да го подхранва... Не и дълго време - аз не съм злопаметен и с човек, дето сега примерно сме си разменили майките си няколко пъти - утре мога да си говоря с него съвсем спокойно.

Просто така стоят нещата.




Докато човек си задава въпроси, никога няма да стигне до отговорите

Ошо


Тема Re: Влагате ли емоция когато сте гневни на някойнови [re: Cold Water]  
Автор Flying Bug (ентусиаст)
Публикувано22.06.15 19:19



Ако някой ми е причинил някаква вреда - отговорите на това са съвсем други - емоцията също. Но това ми е слабост - в този случай не мога да не отговоря подобаващо.

---------

Имал съм подобна колежка преди време - имаше някакво негласно споразумение - "плюехме" се най-безогледно и после се смеехме... заедно с другите.




Докато човек си задава въпроси, никога няма да стигне до отговорите

Ошо


Тема Re: Влагате ли емоция когато сте гневни на някойнови [re: Flying Bug]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано22.06.15 19:31



тръпка или живец в гневните изблици?

Че как ще се получи изблик без тръпка!


Повишавам тон, когато съм много ядосана. Неусетно. Пробвала съм да не вдигам децибелите, но тогава не схващат, че им се карам.



Тема Re: Влагате ли емоция когато сте гневни на някойнови [re: alisalisa]  
Автор Flying Bug (ентусиаст)
Публикувано22.06.15 19:58



Ами ето на... при мен се получава (да нямам тръпка да се развикам на познат без никаква тръпка - просто реагирам и толкова) и питам при вас има ли го?




Докато човек си задава въпроси, никога няма да стигне до отговорите

Ошо


Тема Re: Влагате ли емоция когато сте гневни на някойнови [re: Flying Bug]  
Автор Baldrian ()
Публикувано22.06.15 20:02



В интерес на истината, да. Специално за гнева все по- малко и по-малко, но да.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.