Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:22 29.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какво мислите за [re: adekvaten]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано12.06.15 21:54



Мисля, че българите много лошо сме на`бали траките, а после нас са ни опрашвали какви ли не, и сега не се знае кой какъв е, и такива мелези като тебе и йетката като видят голям к`р, започват да ви светят очетата жадно.



Тема Re: Какво мислите за [re: adekvaten]  
Автор Cold WaterМодератор (Безсънна)
Публикувано12.06.15 22:13



Държах да видя лично, днес отидох. Паметникът ми хареса! Стои като вкопан, сякаш едно със земята, вековно дърво - железен, непоклатим, упорит, решен да помете враговете въпреки бремето на болката и отговорността си, страшен, волевИ, тежащ на мястото си пълководец! Цялата фигура излъчва усещането за стабилност и непоколебимост. Харесва ми!

Първо впечатление отдалеч - внушително стабилна поза, готов да срещне ураган, непоклатим!
Второ впечатление на приближаване - нещо му е в повече наведена главата, защо гледа надолу?
Трето впечатление вече пред него - той гледа МЕН! "Помниш ли?!! Аз се борих за тази България твърд като скала! И ти трябва да устоиш!"


Според мен на живо светещите очи няма начин да са толкова зловещи както изглеждат по снимките в интернет. Очите са твърде малки спрямо цялата фигура, за да имат чак такъв отчайващо потресающ ефект, какъвто се разнася из коментарите. Снимките мисля излишно преекспонират истинското положение. Утре вечер ще отида да го видя светещ.

От всичко прочетено по въпроса най-силно ме потресе фактът, че в първите дни хората масово се дзвереха на светещите очи. Ама ЗАЩО тия очи видиш ли, светели. Такава вопиюща неграмотност!! Едно е да коментираме дали е добър избор да светят, тотално друго е да не се сетим изобщо какво означават! Безобразно незнание! Аз пък съм съгласна да светят!

Материалът също ми хареса - иска ти се да го пипнеш. Златно облекло, най-достойното за един цар. Не заслепява с евтин и пресилен блясък, но и не е патинирано до степен да изглежда вехто.

Не ме интересува кой е и какъв е скулпторът, не ме интересува дали точно пък в тоя момент това точно парцелче е влизало в някакъв общ план на града или не. Аз съм доволна, че цар Самуил има паметник, и на мен този паметник ми харесва.

Направих ти снимки, но в три следобед слънцето беше адски силно и повечето не стават за гледане.









Тема Re: както каза един човек.... [re: adekvaten]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано13.06.15 01:46



Ние написахме мненията си за самата скулптура. Не за идеята да се създаде такава на цар Самуил, което е чудесно.

Би следвало да уважаваш поне малко чуждите виждания. Ето, на теб ти харесва идеята очите да са светещи. А проф. Вучков смята, че благодарение на тях, паметникът все едно е на ,,ядрен вампир".

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Какво мислите за [re: Cold Water]  
Автор adekvaten (u4uden)
Публикувано13.06.15 10:27



Благодаря ти за НОРМАЛНИЯТ ПОСТИНГ И МНЕНИЕ всред тълпата зомбясани лумпени и неадекватни булгурастанци, които се изсраха толкова много по темата, показвайки нищо друго освен собствената си примитивност.

1.Главата е наведена - от болката при вида на ослепените му войни.
2.Очите представят ВИЗИЯ въпреки дълбокия мрак.

Това всеки нормален човек би схванал от първия миг!




Пиши САМО по темата, а не лични нападки с/у автора и!!!

Тема Re: [re: NAKOlMUPUKA]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано13.06.15 10:29



Горе не ти писах за светещи очи, а че имаме единствена скулптура на български владетел и тя изобразява момент, в който той получава инфаркт.
Това не е черногледо, това са просто факти! Ако не ти харесват, не съм аз човека, от който зависят.


Редактирано от Luchezara на 13.06.15 10:31.



Тема Re: Какво мислите за [re: Francuzoikata]  
Автор adekvaten (u4uden)
Публикувано13.06.15 10:33





Чети и вниквай!

Пиши САМО по темата, а не лични нападки с/у автора и!!!

Тема Re: Какво мислите за [re: Flying Bug]  
Автор adekvaten (u4uden)
Публикувано13.06.15 10:34





Чети и се вразумявай!

Пиши САМО по темата, а не лични нападки с/у автора и!!!

Тема Re: [re: adekvaten]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано13.06.15 10:35



Продажнико, не си позволявай да обиждаш никой българин. Ние живеем тук и не сме промити мозъци и продажници като теб.
Като не можеш да говориш нормално с хората, няма да пускаш теми.




Тема Re: Какво мислите за [re: FlLerO99]  
Автор adekvaten (u4uden)
Публикувано13.06.15 10:36





Чети на трезво, преди да си дрогиран!

Пиши САМО по темата, а не лични нападки с/у автора и!!!

Тема Re: [re: prekrasenden]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано13.06.15 10:36



Напълно съм съгласна с финала на твоя постинг.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.