Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:36 21.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Тя избира-Той напусканови  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано08.04.15 02:05



Докато бях ученик колонката „Лична драма” или Споделено във вестниците и списанията ми беше любима и тогава докато четях недоумявах за това как различни хора, освен, че разприказват проблемите си, но и те, като че ли сякаш не искаха да дават решение за своите проблеми толкова колкото да покажат, че ги гложди нещо. И какво да кажа същото мисля, че е и при мъжете, които са се оказали изоставени от своите изгори. Тоест те вместо да предприемат някакво решение на своите проблеми предпочитат повече да мрънкат. И така постепенно стигнах до заключението, че Тя избира-Той напуска.

Та на въпроса мисля всеобщо мнение е сред повечето жени в нашата цивилизация, които обаче имат опит в любовните връзки е, че именно жената е тази, която избира мъжа за себе си, а не той нея. С други думи мъжете може да демонстрират своята суетност, за да замажат очите на някой представител от нежния пол, но избора за това в каква връзка някой от тях ще влезе прави съответно жената, която в случая разпознава някой от всеобщата мъжка дружина за свой партньор. И съответно после тя може на избрания от нея тип да му направи мили очи, като така, тя да го омотае в своя флирт и впоследствие за което той да я завлече със себе си, като лично свое завоевание, нещо за което той всъщност така или иначе е жадувал да вземе най-накрая да обладае някой от противоположния пол.

Но има и една друга максима, която обаче считам, че не е толкова популярна, но аз лично смятам, че важи. И тя се крие в това, че когато става въпрос за края на една връзка в повечето случаи може да изглежда, че жената е тази, която бие шута на партньора си. Но истината според мен се състои в това, че жената може да избира партньора си. Но пък мъжа е този, който решава да даде финал на една връзка. И това, дали ще стане, като той се отдаде на пиене или безхаберие. Та дори положение при което жената бива заварена с любовник, дори и при това положение вината за края на една връзка носи мъжът. Защото именно мъжът избира да напусне, та макар и да изглежда, че жената прави първа тази стъпка всъщност не е така. По същество мъжът е осъществил края на връзката и я е осигурил може би още отдавна. И после някой мъж дори да бива да рони сълзи, че е бил изоставен от жена си причината за раздора помежду им винаги или в повечето стои в самия него.

Ето аз така мисля по темата. Интересно ми е да разбера според опита на другите, те как разбират тези проблеми? За това, ако имате някакво виждане по въпроса или споделяте и моето мнение ще ми е интересно да прочета.



Тема Re: Тя избира-Той напусканови [re: filmfest]  
Автор FlLerO99 (УРПО )
Публикувано08.04.15 08:43



Това че жените са именно тези които си избират партньорите ми е известно доста отдавна. Но интересното е че баща ми е винаги е бил този който е бил шутът на партньорките си, а не обратното. Само че забележи че неговите партньорки са били в генетическо и умствено отношение под неговото ниво...това какво ти говори?

When a Russian gets me in his sights
He pulls the trigger and I feel the blow


Тема Re: Тя избира-Той напусканови [re: filmfest]  
Автор expat ()
Публикувано08.04.15 08:48



Наскоро в един банков офис млад мъж внесе в брой по банкова сметка 1 500 000 €. И банковата служителка и касиерката го поканиха на кафе.



Тема Re: Тя избира-Той напусканови [re: filmfest]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано08.04.15 09:18



Може да кажеш, че не е по темата, но като ми прехвърчи през главата дълго и бързо, после става трудно за представяне.

Това се сетих, това ще ти разкажа. Работех в строителна фирма. Половината офис помага на обект, който чака инспекция. Петък. 40-50 мъже се наредили да си чакат надниците по оградата на една къща срещу парадното стълбище на кооперацията, която строим. Се моа слиза тържествено със стълба на едното рамо и с инструменти и торби в двете ръце, само дето кошница на главата не си бях закачила. И някой се провиква - помогнете на жената бе. А друг му отговаря - каква жена бе, това е Бзънчето. Колко сладко! И абсолютно всеки път в разговор за мъже и жени се сещам за този случай. Как да определиш характер и поведение само по пОла, как точно да сложиш в рамка и клишираш, след като всеки си е сам за себе си. Съгласни сме, че има някакви конкретни неща, които всеки си представя като женски или мъжки, а в същото време отделният човек няма начин да е свит точно само в тази представа. И тук идвам в темата. Да избере жената - ок, очакваме го. Мъжът е подвластен на чара на жената и на нагона си и ако тя се изхитри да го прикотка, е много лесен. Това е рамката. Но не винаги Тя е ок да прикотква и не винаги Той е толкова просто устроен. Какво правим тогава? Очакваме, ама хлъц - не било точно така. С което опитвам да кажа, че рамката бива, но аз лично не съм ок с нея. Относно краищата на връзките е по същия начин. Може жената да не дава нужното на мъжа, да си е напълно на място, свястна и добра, но да не храни нещо важно за този точно мъж, той може да се отдръпне и да е "приключвачът" на емоцията, но не съм съгласна да се натоварва с отговорност за това приключване. В моя речник това е само разминаване, а не вина. Като разведена и с достатъчно други връзки горе-долу така мисля. Максимите ги има, а животът най-нахално си танцува извън тях.



Тема Re: Тя избира-Той напусканови [re: filmfest]  
Автор Trickyy (tricky)
Публикувано08.04.15 10:31



Но пък мъжа е този, който решава да даде финал на една връзка. И това, дали ще стане, като той се отдаде на пиене...

Но защо е нужно да се пропива човека. Нека просто да си тръгне. Или не, забравих, няма да има кой да обвинява после.



Тема Re: Тя избира-Той напусканови [re: bzzn]  
Автор Trickyy (tricky)
Публикувано08.04.15 10:34



Но не винаги Тя е ок да прикотква и не винаги Той е толкова просто устроен.

Ние с теб сме от една зодия, няма как просто да мислим различчно шегичка

никой, никога не съм съгласна да прокотквам. И аз не съм ОК с рамката.



Тема Re: Тя избира-Той напусканови [re: expat]  
Автор Trickyy (tricky)
Публикувано08.04.15 10:36



Наскоро в един банков офис млад мъж внесе в брой по банкова сметка 1 500 000 €. И банковата служителка и касиерката го поканиха на кафе.

Ето, избран е. Трябва да се радва





Тема Re: Тя избира-Той напусканови [re: filmfest]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано08.04.15 14:19



Къде видя проблеми?

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Тя избира-Той напусканови [re: filmfest]  
Автор M1l1tary M1nD ()
Публикувано08.04.15 16:28



Жената нищо не избира, а взима от това което и се предложи, а и се предлага, ако... е избрана

Fear is the first of many foes.


Тема Re: Тя избира-Той напусканови [re: filmfest]  
Автор azshoko (искам лято!)
Публикувано08.04.15 17:25



Суеееетаааа....защо ли завладя Света?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.