Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:45 03.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Център за тишина и медитация - идеалът минови  
Автор elmariachi (прагматичен)
Публикувано30.03.15 20:27



Моят идеален ретрийт-медитативен център в България... дето да разпуснеш както трябва... без семинари, без някакви учения, религии и т.н. Място, на което човекът просто да бъде оставен на себе си - без да бъде притесняван, заговарян... абе оставяш го да бъде себе си. Значи представям си го така - подбно на хотел с някакви условия за спазване - който ще го посещава ще бъде запознаван със следното:

Това е място за тишина, и медитация - медитирай където и както намериш.
Не притеснявай човека - остави го на неговата си тишина и медитация.


Това, ще бъде обширно и светло място... Ще се предлага изключително и само вегетарианска храна - месната може да се яде и по населените места... това е място на пречистване телесно и духовно.

Задължително градина, някаква гора, алпинеуми, фонтанчета и езерца... поне 10 декара, в които да е вкарано всичко това. Персоналът е добре запознат с целта на подобно нещо и не безпокои никой. Чисти бани и тоалетни, чисти стаи и проветриви и светли помещения.

Който идва, за колкото и време да идва освен думите по отношение регистрацията - другите думи са излишни и се пази ТОТАЛНА тишина.

Ако искаш шум - отиди в града и ще го имаш... Тук се пази тишина и се медитира.
Живеещите в местността не те закачат - защото са твърде толерантни към хората, които са в центъра.


Направо ми се прищя да си прекарам остатъка от живота там





Тема Re: Център за тишина и медитация - идеалът минови [re: elmariachi]  
Автор Baldrian ()
Публикувано30.03.15 20:43



а може и отделни къщички.
какво обзавеждане, аксесори би сложил? какъв живот и идея ще им придадеш?

няма как...една местност, сграда, абе всичко има своя заряд...

и ако реша, че три дни ще дайда да медитирам и мълча, но по някое време дойда да си поговоря с теб напр, персоналът ще ме изгони ли?





Тема Re: Център за тишина и медитация - идеалът минови [re: Baldrian]  
Автор elmariachi (прагматичен)
Публикувано30.03.15 21:05



Виж сега... преди да дойдеш вероятно ще кликнеш на сайта от който да се запознаеш... че тук други хора идват за да открият тишината и че говоренето не е ок. на подобно място.

Да, и отделни къщички са ок... стига уединението да помага за медитацията и тишината - не става въпрос за купони.

Идеята е много проста - ТИШИНА, ВЕГЕТАРИАНСКА ХРАНА И МЕДИТАЦИЯ... душевно и телесно пречистване. Простичко. Който за колкото време иска. По всяко време на годината. Дето се вика 365/24/7



Ако аз медитирам и съм в тишина защо ще искаш да ме заговаряш... с каква цел би ми попречила. Ако искаш да си говориш с някой - би могла да избереш обикновен хотел в планината.

Да, в това перфектно по мой идеал място ако отидеш да заговаряш който и да е - ще те помолят да напуснеш - тъй като търсиш нещо различно от тишината и медитацията, т.е. това няма да е твоето място под слънцето - то е естествено - предупредена си на рецепцията какви са идеалите тук... ако търсиш нещо по-различно това не би било твоето си място.

Обзавеждането ще е семпло, но и леко спартанско. Меко легло, ниска мека възглавница, чист дървен под, баня с гореща вода и студена вода по всяко време на денонощието, чисти тоалетни. Ниско градинско осветление през нощта, с добре осветени алеи... ако на някой му е кеф да медитира нощем да има възможността да го прави и да стигне до любимото си място за медитиране. Може би денонощен магазин за плодове и зеленчуци вътре в центъра - ако някой не се прибере за вечеря да може да си купи нещо за хапване все пак, също така магазин за удобства - постелки, йога-седалки, билки, аюрведа неща и др. подобни - нещо което го има в Бад Антогаст. Не виждам защо и в моя идеален център да го няма. То си е готино.



Тема Re: Център за тишина и медитация - идеалът минови [re: elmariachi]  
Автор Baldrian ()
Публикувано30.03.15 21:19



ех...добре...
три дни ще мълча и думичка няма да обеля...шегувам се с теб



мълчанието наистина е злато...

всички духовни школи си имат своите мълчаливи обреди. при християните най-застъпено е било при исихастите. в България са били голяма общност.


невероятен район също.

знаеш ли, вероятно ще си има търсенето- колкото и ограничено да е. аз като ти казвам, че мога да прекарам макс. 3 дни в мълчание, съвсем не значи, че няма да ми писне още на първия, нито, че след година, две, три няма да имам тази потребност за седмица...при това аз съм правила медитации...
те могат да имат и немълчалива форма между другото.

заражда се този стремеж в хората, да потърсят нещо различно от битовизма. и тепърва ще се заражда. много идиотско ни става обществото.

хубава ти е идеята. дерзай



Тема Re: Център за тишина и медитация - идеалът минови [re: elmariachi]  
Автор kakavprekrasenden ()
Публикувано30.03.15 21:20



На мен ако ми е шумно вътре, едно тихо място, като например на село, ме побърква. Там биваше, ама навремето кога си идваха аверите и се занимавахме с пакости, сега е просто едно мъртво място.



Тема Re: Център за тишина и медитация - идеалът минови [re: elmariachi]  
Автор 1L ()
Публикувано30.03.15 21:46



медитацията е за търсещите сливане с бога, обаче бога на тоя свят е сатаната



така пише в библията, не че библията и тя не е една голяма идиотщина, просто за информация на духовно обърканите и колебаещи се



Тема Re: Център за тишина и медитация - идеалът минови [re: elmariachi]  
Автор Nazgulll (член)
Публикувано30.03.15 22:01



И некво курве да го засмуква в почивките между медитациите.



Тема Re: Център за тишина и медитация - идеалът ми [re: 1L]  
Автор Baldrian ()
Публикувано30.03.15 22:06



"Князът" е на земята. само тук.



и имаш изборът. просто не трябва да служиш на двама господари.



Тема Re: Център за тишина и медитация - идеалът минови [re: elmariachi]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано30.03.15 23:49



защо ти е нужно специално място за медитация, като ще е с други хора
компания за дейности с обща локация, безсловесно общуване ли
да си в среда на хора със сходни интереси и възгледи, но достатъчно дистанциран от тях с неангажиращо присъствие
няма ли как на мястото, където живееш да създадеш свой кът, изпълнен с покоя и уединението, което търсиш
или другото да медитираш независимо от условията, т.е. вече да постигаш концентрация, осъзнатост, която да те води, а и вече имаш опит, който да те напътства...

и друго описаната картина ми се стори някак меланхолична, почти летаргична като атмосфера

сигурно си го гледал, но много ми харесва -


на Зап/момичето от клипа, йога инструктор е/ не й трябва медитативен център...



Тема Re: Център за тишина и медитация - идеалът минови [re: Baldrian]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано30.03.15 23:53



от една страна е противоречиво уединение с мащабност
от друга - общност без общуване, а в същото време да забелязваш, че правят сходни на твоите дейности

той го е видял в действие другаде

вероятно има смисъл

но все пак звучи като вид услуга, както е пребиваването в хотел

и пак ще има правила и регламенти

може би място, което те прави по-независим от другите е по-привлекателно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.