Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:22 17.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Харесва ли ви идеята...нови  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано02.01.15 15:48



..да си смените името,дори и фамилията.
С определена цел.
В моя случай ..с цел намиране на работа и просперитет.
Онзи ден ..навръх нова година..няколко часа преди 12 ,бяхме на гости на една българка.
И като се заговорихме с мъжа и норвежец относно това че търся работа и получавам само откази..той в кръга на майтапа ма вика-смени си името с норвежко

.
И ще се уреди въпроса.
Оттогава ме е заглождила тази мисъл.
Има достя случаи на чужденци..които след като си сменят имената..и бързо си намират курс или работа.
Като се замисля с чуждо име си наникъде..пък и с много квалификации ако искате.
Не говори добре за Норвегия това с имената..но това е положението.
Ще взема да проуча въпроса.
И вече ми се върти теория в главата-израстнал съм в бг.
Баща норвежец..майка българка..и преди 12на години съм дошъл в Норге при баща си.
Това обяснява не-перфектния ми норвежки.
Понеже акцента не можеш да го скриеш.
Едва ли някой ще тръгне да проверява чак преди 30год какво е било..и то в бг.
Дошъл норвежеца с връзки през комунизма..на съни бийч..а майка ми била рецепционистка и тако нататък.
В крайна сметка за всички българи и.близки си оставам с бг името си.
Я да видим сега-Стиан,Тобиас,Тор,Тронд,Йонас,Туре,Матиас,Варг викернес,Андерс Брейвик..или Крал Харалд 5ти..
Ще видим.
Но с тези А-човеци се иска яка стратегия и да им връщаш техните камъни по главите.
Фамилно име съм си харесал Сулберг-Слънчев хълм..в превод.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Харесва ли ви идеята...нови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано02.01.15 16:31



Въпросът е сложен.От една страна ,все пак това е твоето име,от друга просперитетът е важен.И не толкова личния,семейния-да може да осигуриш добър стандарт и възможности за близките си.Ако със смяната на името би постигнал това-да.Ти трябва да прецениш как се накланят везните.



Тема Re: Харесва ли ви идеята...нови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор Trickyy (tricky)
Публикувано02.01.15 16:43



Това е абсолютна тъпотия. Четох наскоро, че някои чужденци се провикват и реват, че не ги наемали заради името. Пак казвам - тъпотия.

Ти си имай квалификациите, имай си способностите, имай си трудовия стаж, знай езика, пък после, ако не те наемат, тогава реви.

Нали ги четох, дошла някаква полякиня, не знае бъкел език, обаче за престижна работа се натиска. Не я наемат и почва да реве - името това, името онова.

Ти и като Иван и като Матияс, все едно и също можеш. Затова си направи добре сметката какво можеш, какво искаш и какво ще направиш ти лично, за да си промениш ситуацията.


Редактирано от Trickyy на 02.01.15 18:13.



Тема Re: Харесва ли ви идеята...нови [re: Trickyy]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано02.01.15 16:54



Години наред търся с бг име-нищо.
На 40 съм..за работа в магазин или песторант не трябва да си висшист.
Прегледах пресата.
Сума ти случаи има на дискриминация в Норге заради чужди имена.
Доста хора са почнали да ги викат на интервюта веднага след смяната на името.
И отношението е било друго.
3 седмици отнема процедурата до отговора дали ще ти разрешат.
Ами ще си помисля.
Който е с интернационално име което пасва и тук..ноу проблем.
Мария..Антоанета..
Но със Иван..Драган..Стоян..не става



Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Харесва ли ви идеята...нови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор Trickyy (tricky)
Публикувано02.01.15 17:03



Ти си знаеш най-добре. Това си е твоя отговорност. И все пак, не търси вината първо в другите. Направи си един план и прегледай:

СV хвърли му втори поглед, как е оформено
мотивациооно писмо - това е първият досег на евентуален работодател с теб. Не е ли добро, заминава директно в коша. Пиши стегнато, конкретно и не повече от страница.
как изглеждаш на интервю - петдневна брада и немърлив външен вид почти гарантирано те изхвърлят от класацията.


Мисля, че има върху какво да поработиш, преди да прибягваш до крайности.



Тема Re: Харесва ли ви идеята...нови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано02.01.15 17:14



Това със смяна на името работи. Много хора имат по две имена, примерно турско за пред свои и българско за пред българи. Но те са само на думи, не и документално такива. На моята мома / Тюмен / й разбрах истинското име чак на шестия месец.


Не бързай да го сменяш по документи , ако можеш си измисли някакво по тяхному, като псведоним, пракор или нещо подобно. Просто не се представяй с истинското си име, знам ли.



Тема Re: Харесва ли ви идеята...нови [re: Noy BG]  
Автор The Stranger (GAME OVER :))
Публикувано02.01.15 19:28



Не проблема в името, проблема е в човека. Когато един човек е крив и вечно недоволен, каквото и име да си сложи, все е тая!

Давай на душата си каквото иска, щото ще дойде време нищо да не ще!


Тема Re: Харесва ли ви идеята...нови [re: The Stranger]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано02.01.15 20:42







Тема Re: Харесва ли ви идеята... [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор lsrael Thornstein ()
Публикувано03.01.15 01:52



Тронд Сулберг звучи добре. Или Трандуил Трондсен.

ИТ



Тема Re: Харесва ли ви идеята...нови [re: The Stranger]  
Автор lsrael Thornstein ()
Публикувано03.01.15 02:32



Това че човека е вечно недоволен няма общо с проблема с името който описва. Етническата сегрегация при интервюта и прочие си е реален проблем. Имаше изследване в Дойче Веле което установи че ако си с турско име в Германия е два пъти по-малко вероятно да си намериш работа в сравнение с немско име.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.