Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:25 25.09.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Тук и сега...нови [re: FlLerO99]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано24.12.14 09:45



на живота трябва да се гледа като врата към следващия. човек трябва да е състрадателен, милосърден, НЕ Осъждащ.Тава са Божии дела.И най-вече да смачка собственото си гадно его, което вечно го води в грешната посока.
Всичко останало и суета и гонене на вятъра.А на човек винаги е дадена правилната религия от Бога, няма как сам да я избере поради несъвършенството си и да си я почита и стреми към усъвършенстване.Всичко останало е суета.



Тема Re: Тук и сега...нови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор FlLerO99 (Вeська-шмаровоз)
Публикувано24.12.14 09:48



Не знам дали си разбрал но аз се смятам или поне много сериозно се опитвам да бъда строг реалист в пълния смисъл на думата. А това човек да не издребнява в малките детайли на живота е освен моя мисъл и мисъл на Ошо - много преди мен и е мисъл на някакъв древно-източен мислител на който не се сещам за името му. Явно и очевидно мъдрите хора са ги разбрали тези прости но гениални и основни житейски истини още преди хилядолетия преди нас.



Тема Re: Тук и сега...нови [re: The bad reptile]  
Автор FlLerO99 (Вeська-шмаровоз)
Публикувано24.12.14 09:50



Прав си че религията човек няма как сам да я избере, аз например бях вкаран в християнството и станах християнин по доста брутален начин избран от Бога, но не му се сърдя защото такова ми беше положението, тогава когато това стана през 2005та година реално погледнато ако не бях обърнат насила към християнството ми оставаше много малко живот на Земята...



Тема Re: Тук и сега...нови [re: FlLerO99]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано24.12.14 10:02



Много изживях в този живот, много възходи и падения, но всеки път когато изпитвах Божията Благодат беше неописуемо.И всеки път посланието беше едно-собствената гордост ни е най-големия враг.

Извинявам се и на тази Пич от темата, вместо да се опитам да му помогна, аз го обиждах.но не е станало нищо не поправимо, ще се пробваме



Редактирано от The bad reptile на 24.12.14 10:03.



Тема Re: Тук и сега...нови [re: The bad reptile]  
Автор FlLerO99 (Вeська-шмаровоз)
Публикувано24.12.14 10:04



Да, точно така, чувал съм и съм чел някъде че Бог ненавижда горделиви хора и гордостта на хората по принцип. Прав си!



Тема Re: Тук и сега...нови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано24.12.14 11:35



....голяма каша ти е в главата. Защо сравняваш религии? Бог е един, религиите са създадени да държат в страх и подчинение, защото така контролират. Нима мислиш, че Бог е създал човека за да го ограничи и подчини? Не вярвам!
Внимавай с книгите, които четеш, защото те могат да са много полезни, но и много да те забъркат. Ти си земно и си "длъжен" този живот да го изживееш максимално добре, без да нараняваш и пречиш на останалите, другото вече е твой избор, как и защо. Във всяка книга ще откриеш "твоя" истина, вземи си я нея, другото просто го подмини.
в по-голяма част от денонощието сме си животни със първични грехове и желания.
А задавал ли си си въпросът защо е така например? Аз не съм съгласна с това твърдение. Кой определя кое е грях и кое не? Кой може да определи човешката природа като грях? Нима Бог е създал същество, което е натъпкал с "грехове" и после да го измъчва с вина? Неее. Всичко, което е залегнало в човешката природа е Човек!Но! Бог няма общо с това, което непрекъснато ни се говори. Бог няма общо с това в което ни превръща цивилизацията и системата. Например страхът. Страхът винаги е насаден от някой или нещо. Раждаме се със свободно съзнание, без страхове, но след това ни ги насаждат. И това е непрекъснат процес, от всякъде се чува, внимавай с това, може това да стане, недей така, не може онова, ще видиш колко ще страдаш...ииии един безкраен низ от блъскане на страх отвсякъде. Ако ти не успееш да ограничиш този поток на страх, който непрекъснато и постоянно се влива в теб, няма как да живееш спокойно. Животните се страхуват от определени неща, а хората от всичко. Защо? Ми защото трябва да живеем в подчинение и правила, създадени специално за това. Страхът е едно от най-мощните оръжия. Ако седнеш да помислиш колко от страховете са наистина реални, ще се учудиш, защото няма такива. Животът е тук и сега, а страхът винаги в бъдещето...: )..винаги е свързан с ЩЕ и от това, което евентуално може да стане, а дали ще стане? А ако стане какво ли ще се случи? А де! Интересно е защо предпочитаме да си живеем с илюзиите и бъдещето, но това явно пак е насадено. А поне за мен е грешка. Човек има разум и трябва да поема отговорностите от делата си, но без страх.
Ти също имаш много страхове, изхвърли ги.
Желая топла и уютна Бъдни вечер и весело посрещане на Коледа!



Тема Re: Тук и сега...нови [re: The bad reptile]  
Автор ShokoLaDa ()
Публикувано24.12.14 11:36



...ти си един добричък Кроки..



Тема Re: Тук и сега...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано24.12.14 11:42



Дай Боже да ставам все по-добричък-или поне колкото теб


Много хубави празници ти желая Шоки!



Тема Re: Тук и сега...нови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.12.14 21:55



Харесвай си Ошо като искаш, но не забравяй, че той е сектант и НЕ БИВА да го препоръчваш на други хора. Защото можеш да ги увредиш. Не е редно. Човек трябва да е отговорен. Аз например понякога чета Дънов, мога да го цитирам (много рядко), но никога няма да тръгна да го рекламирам на другите хора, защото не искам да съм виновна за евентуалните вреди, които може да нанесе. Духовното е много тънка наука и с него трябва да се работи изключително внимателно, защото и малките грешки могат да са фатални.




Тема Re: Тук и сега...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.12.14 22:12



Аз мисля, че духовните стремежи на хората неизбежно довеждат до създаването на наука за духовното. Само че духовното има друга, много по-фина и фундаментална природа. Затова и най-малката духовна грешка и заблуда в живота се разраства и пораженията са огромни. Това неизбежно налага отделянето на чисти и проверени от практиката вярвания, които хората наричат религия - на тях може да се опреш и те 99,99% са истина. И други вярвания и наблюдения, от които 30- 50% са неверни - които са наречени секти, ерес и т.н.

А това, че човек трябва да е буден и да внимава и с полезното и с вредното е друг въпрос. Но редовното четене на сектантска литература уврежда.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.