Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:10 25.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема и викаха, като гледаха дима от изгарянето му, думанови  
Автор r3gistracia ()
Публикувано01.12.14 09:46



горко ти, горко ти, граде велики, с чиито драгоценности се обогатиха всички, които имат кораби по море: защото в един час запустя! (Откр. 18:19)

Чак пък "велик", тъпата Москва, но да не споря с Библията.




горко ти, горко ти, граде велики, облечен във висон, порфира и багреница, украсен със злато, драгоценни камъни и бисери, (Откр. 18:16)

Вавилон - великата блудница (Откр. 18:2)

Колкото се е прославила и живяла разкошно, толкова мъка и скръб й върнете; понеже тя казва в сърцето си: седя като царица, вдовица не съм и скръб няма да видя. (Откр. 18:7)

Нали ви говорех за рускините в транспорта, че има нещо особено в тях, че се дуят, че се контят прекомерно,

да го прочетем отново (повторението е майка на знанието и баща на затъпяването, но все пак)

облечен(и) във висон, порфира и багреница, украсен със злато, драгоценни камъни и бисери,

седя(т) като царица(и), (смятат, че) вдовица(и) не (са)съм и скръб няма да видя(т)

седят като царици, смятат, че вдовици не са и скръб няма да видят


ето това са рускините в транспорта и улиците! защото те мислят, че Путин ще живее, а той ще умре (както всички други диктатори, трагично), го мислят за техен жених, и дори някаква офца от Руската дума предлагала да зачеват от него лол , и скръб смятат, че няма да видят, но се радват на чуждата.

Знаете ли какво се казва това? САМОЗАБЛУДА. За това дразнят, защото са нагли и прекомерно горди в самозаблудите си. И дразнят не само хората, но и Бога

Ей това е, туй то. Вавилон "велики" граде и Капутин (с който е свършено).

И да напомня, че за въпросния диктатор всички жени са това, което неговите сънароднички са Но моля ви се, не сравнявайте другите със себе си!


bye bye Всъщност те си знаят, че са чао и за това се държат така нечовешки и абсурдно, щото са в конфликт с реалността, което е СЕРИОЗЕН психологически проблем, както много добре знаете

Редактирано от r3gistracia на 01.12.14 09:52.



Тема Re: и викаха, като гледаха дима от изгарянето му, думанови [re: r3gistracia]  
Автор ShokoLaDa (зимна ваканция!)
Публикувано01.12.14 10:28



Реги, сори за въпроса, ама някой разбира ли те какво говориш? Говоря за реала, щото тук май не...или поне аз де...
Руснаци и религия...хм...и май с това се изчерпват темите...





Тема Re: и викаха, като гледаха дима от изгарянето му, думанови [re: r3gistracia]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано01.12.14 12:31



Лол , рускините са супер, лол и пак лол.





Тема Re: и викаха, като гледаха дима от изгарянето му, думанови [re: ShokoLaDa]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано01.12.14 13:33



Едва ли.
Аз тук дори не й чета целите теми - просто са неразбираеми, но нека вежливо приемем, че аз съм Тьп!

НА КОЙ МУ ПУКА!


Тема Re: и викаха, като гледаха дима от изгарянето му, дума [re: NAKOlMUPUKA]  
Автор ShokoLaDa (зимна ваканция!)
Публикувано01.12.14 13:36



....споко, не си само ти....и аз съм Тъпа....



Тема Re: и викаха, като гледаха дима от изгарянето му, думанови [re: NAKOlMUPUKA]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано01.12.14 16:07



Аз пък от доста време разбирам какво казва, обаче взаимовръзките, които изгражда, ги считам за загуба на енергия и неразумно разхищение на умствен капацитет. Има достатъчно много нормални /и по-приятни/ земни неща, за които човек да си хаби невроните. Ама не ще да се концентрира върху нещо друго Регуцката, явно това я вълнува и толкоз. Питай ме кога ще седна да анализирам библейски /или каквито и да било религиозни/ писания, та и да се пъна да ги навръзвам с настоящия момент. Точно никога. Ма пък кой каквото го влече.





Тема Re: и викаха, като гледаха дима от изгарянето му, думанови [re: ShokoLaDa]  
Автор r3gistracia ()
Публикувано02.12.14 10:57



някои разбират, други не разбират. аз и други теми имам, но ти и тях може да не разбереш. може пък интелектуалното усилие да не ти е присъщо. нали човек за да разбира трябва да има някакъв четивен и мисловен опит



Тема Re: и викаха, като гледаха дима от изгарянето му, думанови [re: Noy BG]  
Автор r3gistracia ()
Публикувано02.12.14 11:00



Ной (на иврит хакодеш נוֹחַ) e старозаветен патриарх, според уикипедия. а ти си поредното доказателство, че между добрите и лошите патриархатът се чувства еднакво добре



Тема Re: и викаха, като гледаха дима от изгарянето му, думанови [re: bzzn]  
Автор r3gistracia ()
Публикувано02.12.14 11:08



Аз пък от доста време разбирам какво казва, обаче взаимовръзките, които изгражда, ги считам за загуба на енергия и неразумно разхищение на умствен капацитет.
----

тук съм съгласна, точно днес мислех за себе си, че на моменти съм като маратонецът, който носи някакво послание и накрая издъхва. тоест много усилие и героизъм, но... нали се сещате, той е маратонец, той носи, но сам не е носител (вътре) в себе си на мъдрост, знание или каквото и да е било. (тук отново можеш само смътно да ми схванеш мисълта, но се опитвам да се съглася в частта "Аз пък от доста време разбирам какво казва, обаче взаимовръзките, които изгражда, ги считам за загуба на енергия и неразумно разхищение на умствен капацитет.")

Проблемът е, че тук в тази тема аз предавам "чуждо послание". Моите собствени мисли хм текат по друг начин, като в темата за Седна. Не са толкова разхитителни, но едва ли са и по-малко объркани. Моята собствена мъдрост, един вид е малко по-различна, но тя е и присъща за едно по-скоро мирно време, а и в крайна сметка нямам в себе си прогностика или гадателски способности, за да ви кажа от собствено лице нещо, по-скоро има теми в настоящето които ме вълнуват по неприятен начин, аз виждам тяхната релевантност в Библейския текст, по-скоро виждам как те там са обговорени и за това ви го предавам, текста



Тема Re: и викаха, като гледаха дима от изгарянето му, думанови [re: bzzn]  
Автор r3gistracia ()
Публикувано02.12.14 11:18



мерси за този твой коментар все пак.

Ама не ще да се концентрира върху нещо друго Регуцката, явно това я вълнува и толкоз.

и това е вярно, даже съм си го мислила. защото каквото и да става, аз отварям отново и отново текста, даже би трябвало да кажа, че вече съм наизустила пасажите, но не съм. така че вярно е, че има в мен едно такова неотменимо вътрешно желание отново и отново тази тема, въпрос или проблем да се раз-чете, може би защото го има проблемът сам по себе си, от една страна, и от друга, защото всъщност Библейският текст е много труден и е доста трудно да кажеш кога, кое точно и как се случва или трябва да се случи. Но не е защото съм любител на загадки, може би точно защото не съм, по-скоро да речем, че съм хванала някаква нишка на разбирането и я дърпам и преда, отново и отново. Търсейки някакво успокоение, което очевидно не настъпва.

В същото време се чувствам неловко , защото от една страна аз съм си феминистка а там "неодобрението" или неприятното усещане, най-малко да го кажем, да не говорим за критика към патриархата е много силно, и се чувствам неудобно, защото си мисля, че не би трябвало аз да съм тази / този, който чете Библията и я преразказва или предава чрез текст, но не виждам и кой друг? А кой друг?

С две думи има проблеми в тук и сега на политическото и религиозното, които са трудно сведими до класическата философия и политология, които често стигат до много лоша задънена улица, като при Иван Кръстев, те са несводими просто до това и тук се намесва религията неизбежно, с това, че все пак тя надстои на тези науки, с това че религиозните пророци, виждащите, учители и т.н. те са способни да видят истината много по-добре от нас и съответно и да ни предупредят за нещо което предстои, ако то е неприятно, нежелателно или направо вредно




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.