Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:47 17.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема за умението да избираш да обичашнови  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано11.11.14 12:40



Който има 2 свободни часа може да погледне филмчето. Като се изключат поучителните библейски философии всичко останало е абсолютно вярно. Само дето има една подробност. Не всеки има търпението и силата да издържи. Но наистина това е начинът. Май рядко има хора, които успяват да стигнат до положителния край.





Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Редактирано от Mrany на 11.11.14 13:32.



Тема Re: за умението да избираш да обичашнови [re: Mrany]  
Автор AleksandRra (нека да е лято!)
Публикувано11.11.14 13:46



Не всеки има търпението и силата да издържи.
---------------------
Не съм гледала филмчето, но това изречение ми привлече вниманието. Търпение за какво? Да обичаме?
Ми аз смятам, че не е нужно търпение, а смирение на егото и егоцетризма си. Любовта е поток от положителна енергия, тя си тече и е в нас, но многооо пъти собствената ни "значимост и незаменимост" ни прави уязвими, и то пак сами си го правим. От любовта не може да ни боли, егото страда и писка и то предизвиква страданието...нараненото самолюбие, че не сме за някой това, което искаме, че не прави това, което желаем и очакваме. Поне за мен това са тотални глупости и с тях доста сериозно се самонаказваме...



Тема Re: за умението да избираш да обичашнови [re: AleksandRra]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано11.11.14 13:54



В отговор на:

а смирение на егото и егоцетризма си




Това е едно от нещата за които е нужно търпение.
Филма е хубав. Художествен е, но с вплетени християнски мотиви, които ако се игнорират си е просто самата истина. Ако имаш време някой път - погледни го, може да ти хареса.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: за умението да избираш да обичашнови [re: Mrany]  
Автор AleksandRra (нека да е лято!)
Публикувано11.11.14 16:35



Това е едно от нещата за които е нужно търпение.
-----------------------
Мии не точно, това го осъзнаваш от раз и после само си го повтаряш, като се вземеш много на сериозно и егото започне да вряска...: ))
Да, ще го погледна, макар, че не обичам да гледам филми...ноо когато имам време и желание ще видя за какво иде реч...: )



Тема Re: за умението да избираш да обичашнови [re: Mrany]  
Автор puckish (женско)
Публикувано11.11.14 18:08



Нали обичта беше дълг? Сега се оказва, че е избор. Последно какво е? Избор или задължение?

.........


Тема Re: за умението да избираш да обичаш [re: Mrany]  
Автор Refurbished (Мъж-Мечта :-))
Публикувано11.11.14 21:06



Има различни видове любов!

Да обичаш Родината си, да обичаш майка си (и сестра си), да обичаш съпругата си, да обичаш работата (труда) си и приятелите си...

През седмицата нямам време да гледам филма, но живот и здраве през почивните дни ще го изгледам.



As a freelancer I have the option to not put all my eggs in one basket!!!

Тема Re: за умението да избираш да обичаш [re: puckish]  
Автор Refurbished (Мъж-Мечта :-))
Публикувано11.11.14 21:08



Свободата да избираш е право на Човеците, а за "плешивите двукраки маймуни" е задължение.

As a freelancer I have the option to not put all my eggs in one basket!!!



Тема Re: за умението да избираш да обичаш [re: Mrany]  
Автор Jolee (Яка мацка)
Публикувано11.11.14 21:57



Филма ще го гледам по-късно, но ще побързам да ти споделя мнение...по въпросите за издържливостта и търпението ...

Човек не подозира, че ги притежава ....докато не му дойде до главата. Тогава не си и задава въпроси.

Чудя се как да не прозвуча библейски

, но според мен търпението и издържливостта имат за основа ...точно онези трите "досадници" : Вяра, Надежда и Любов....пък тях трите човек ги носи вътре в себе си

Ся както знаеш съм един много зъл човек, но за хората които обичам ....цялата тази злина си я завирам в .... айде сега да зарежа римите

Въпрос на късмет, съдба или каквото там щеш го наречи....но рано или късно намираме заради кой или заради какво да бъдем мнооооого издържливи.

Не винаги това е човек. Понякога е професия ....друг път някаква глобална кауза, но винаги е нещо във което ти вярваш и за което храниш надежда, че ако вложиш себе си ...ще блести

...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Тема Re: за умението да избираш да обичаш [re: Mrany]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано11.11.14 22:31



Ха, чак ми е странно, че точно ти пускаш подобна тема, но... ок всеки може да поучава и да се изживява като нравствен учител



НА КОЙ МУ ПУКА!

Тема Re: за умението да избираш да обичаш [re: Mrany]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.11.14 09:16



... сияние на душата...
Beth Hart - Soul Shine



Редактирано от holi_day на 12.11.14 09:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.