Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:47 29.05.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема цветята  
Автор coffeemate ()
Публикувано25.10.14 13:31



искам да ви споделя, че японската роза се оказа едно много лесно за отглеждане, благодарно и красиво дърво-цвете. имам червена японска роза и смятам да си купя бяла и розова такава, но не ги виждам в цветарските магазини сега.



Тема Re: цветятанови [re: coffeemate]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.10.14 15:39



Така е.

Аз имах японска роза на 24 години. Беше станала прекрасно дръвче. Понякога я украсявах за Нова година. Ако подрязваш много дългите клони на подходяща дължина (около 22 см) ще цъфти винаги, независимо на колко е години и кой сезон е.




Тема Re: цветятанови [re: coffeemate]  
Автор puckish (женско)
Публикувано25.10.14 16:47



Червената и розовата се отглеждат лесно, но бялата и жълтата са доста по-капризни и рядко се запазват.
Стайният клен е също много лесен за отглеждане и цъфти целогодишно.

.........

Редактирано от puckish на 25.10.14 16:48.



Тема Re: цветятанови [re: coffeemate]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано25.10.14 17:14



Нашта роза поздравява вашта роза!



Никога не съм я подрязвала, но влезе ли във фаза, цъфти като луда. Лошото е, че тъкмо разтвори едни огромни страхотни цветове, и на сутринта са окапали. Ама пък вади нови. Имам чувството, че моята цъфти целогодишно, не помня период да съм се чудела що не цъфти, значи си цъфти. И да, нищо особено не й правя. Само я поливам, а тя ме радва.



Тема Re: цветятанови [re: bzzn]  
Автор coffeemate ()
Публикувано25.10.14 17:31



ми моята засега е малка, но като порасне по-голяма и ще правя опити да я размножа /пролетта/. ако успея- давам една японска за една китайска.
на японската роза цветовете траят поне 2-3 дни.
нямам снимка да покажа. може и тези дни да я снимам. само чакам пак да почне да цъфти.



Тема Re: цветятанови [re: puckish]  
Автор coffeemate ()
Публикувано25.10.14 17:32



ще видим тая работа. нека дойде пролет-лято и ще се появи в магазините. аз докато се наканя да си купя още в един цвят и те изчезнаха.
стаен клен досега не съм отглеждала.



Тема Re: цветятанови [re: Luchezara]  
Автор coffeemate ()
Публикувано25.10.14 17:33



лелей, дръвче на 20 годинки. красота!





Тема Re: цветятанови [re: coffeemate]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано25.10.14 18:02



Чакай сега. Китайската е с по-рехави цветчета, нали не ми казваш случайно, че моята е китайска, цветовете си й стоят по няколко дни, просто в най-красивата си фаза стават явно тежки и падат. Има си хас да гледам китайче, а да си мисля, че е японче.





Тема Re: цветятанови [re: bzzn]  
Автор coffeemate ()
Публикувано25.10.14 18:06



според мен твоята е по-различна от моята. а твоята съм я виждала и са ми казвали, че е китайска роза. в магазина моята я нарекоха японска.
мисля, че отглеждаш китайче.





Тема Re: цветятанови [re: bzzn]  
Автор coffeemate ()
Публикувано25.10.14 18:14



ето я моята- тук се вижда ясно цвета. а на втората снимка- по-ясно се виждат листата





ей, начи, тея линкове разтегнаха темата. не знам, как да ги оправя. освен да ги махна.


- - - -
Готово:-)

Редактирано от bzzn на 26.10.14 09:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.