Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:38 28.05.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Ден на национален траур!нови  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано03.10.14 10:29



Шапки долу,на загиналите във Горни Лом.
Каквото и да се каже ще е малко.
Бедността е наказание и престъпление е това да има нехаещи институции и проверовъчни органи.
В днешния 21 век е престъпление да кажеш на работниците че ако недоволстват,утре няма да са портала.
Хора работещи за 240лв мизерни заплати.
Хора демонтиращи снаряди и режещи тротил на парчета.
Поредната детонация,докога.
Колко детонации и безмилостно отнети човешки животи заради престъпността на днешните управляващи?
България е във война,негласна и не-формална.
Днес или утре може да е някой наш познат,роднина или комшия.
Вчера си говорим със жена ми..че вече държава няма,нищо не е останало от онази България на 90те които ние познавахме.
Когато все още имаше някакви ценности,задръжки и морал.
Когато все още имаше гражданска мисъл.
Бедността убива!
Това каза оня човечец ,чиито син е загинал.
Ами онези деца които са останали без родители?
Кой че плати политическата,моралната и човешка отговорност и за тая..и за всяка предишна детонация в последните 5,6 години?
Едва ли ще има виновни и наказани...

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Ден на национален траур!нови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано03.10.14 10:30



http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/dnes-e-den-na-nacionalen-traur-6023883

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Ден на национален траур!нови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор ShokoLaDa (нека да е лято!)
Публикувано03.10.14 10:56



Знаеш ли, това лицемерие на обществото нещо взе да ми идва в повече...Защо никой не се сещаше за тези хора докато бяха живи? Докато мизерстваха и работеха за жълти стотинки? Докато изхранваха семействата си, докато са се чудели как да оцеляват....Човек има нужда от помощ и подкрепа докато е жив, а няма ли го вече, едва ли се нуждае от съжаление и подкрепа!
Спим! Това е истината, пък после някой ни е виновен..
Ако всеки се загледа наоколо ще открие хиляди такива хора, но с какво е помогнал? Ако ние не си помагаме, познай управляващите колко ще го правят..те са нависоко и надалеко...
А сега какво? Хората ги няма! Факт! Тъжен факт! Но защо сега се сещаме за тях?
В много сбъркано време живеем...ама поне лицемерието да го нямаше...защото на думи сме перфектни, на състрадание също, ама на кому са нужни и двете...
Понякога наистина кипвам и се чудя...защо някой трябва да ни е длъжен, не може ли ние сами да си оправим този скапан живот, не може ли, не като се обърне колата и стане фаталното да помислим с какво може да помогнем, да облекчим нечие страдание, макар и временно...
Ми, явно не можем..бива ни само да "съчувстваме"...а след като почине един човек, той едва ли има нужда от съчувствие и подкрепа...има нужда от тях когато е жив...
Такива трагедии ме вадят от кожата..защото винаги има какво да се направи, но когато човека го има и е жив...после след дъжд качулка...а точно в качулките след дъждовете сме много добри...
Е, не е нормално..поне за мен...



Тема Re: Ден на национален траур!нови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор ShokoLaDa (нека да е лято!)
Публикувано03.10.14 11:01



Едва ли ще има виновни и наказани...
И? Това ще върне ли човешките животи? Виновно е цялото българско общество, че търпи това..виновен е всеки от нас, че свива рамене и си гледа в паничката...и е спокоен, когато има какво да яде и да си плаща сметките...а другите? Ми какво ни интересуват...да се оправят! Пък може и някой политик да ни оправи...
Ох, спирам...защото наистина кипвам..дано някога хората разберат, че сами сме си виновни..и живеем живота, който сме си избрали...
Дано някога и човешкия живот придобие някаква стойност....защото сега просто няма...тъжно, но факт!



Тема Re: Ден на национален траур!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано03.10.14 11:35



Напълно права си.
Българина тотално се промени.
Задмина и западняците вече по лицемерие.
Все пак има нещо което не доубито,по-човечни и състрадателни сме изконно от западняците.
Тук в Норге,знаеш ли на кой му пука изобщо за теб,след като държавата УЖ се грижи за теб.
Държавата Норвегия с констуционния ад,където се чака за час при специалист към година време.
И няма почти на частно..та да скъсиш пътеката.
И да го има..изобщо не можеш да си го позволиш.
Всички българи треперим ртук..да издеяним до лятото и да правим зъби,изследвания и каквото и да било в България.
Жената ми разправя..преди дни една норвежка колежка и дошъл най-сетмне часа за детето и,на кожен..заради един обрив който не изчезвал.
Преди 10 месеца е поискала час..10 месеца..от обрива няма и следа.
Ами за какво и е тоя час?
Сина ми чака и той по 9,10 месеца за очен,рутинно.
Ние в България не знаем какви късметлии сме в някои отношения.
Но явно скоро здравната система в България ще стане като тук.
Нали нашите тъпигьози взимат пример от (социалните) скандивавски системи.
Социални само за статистиката.
А пък като заживееш тук,и ще видиш такова ОГРОМНО ЛИЦЕМЕРИЕ И ШИБАН ДВОЕН СТАНДАРТ,законов при това..че ти е бедна фантазията.
Политиците навсякъде са боклуци.
И тук и в България.
Гласувал съм и тук,за норвежка дясна екстремна партия.
При все че съм чужденец с норвежки паспорт.
Гласувах против вкарването на забраден и негри на килограм.
Че уж ще ги ограничат..нищо подобно горски.
По-скоро клаузите са българи и румънци.
Затова вече и тук няма да ми стъпи крачето на избори.
Сега се готвят да вдигат още такси и налози.
Което още не са вдигнали десните партии тук.
Нали са Хьойре на власт,десните..заедно със партията на напредъка..националистите,за които гласувах,в коалиция са.
Те приоритират шефа,богаташа,милионера.
Против социалистите съм,но те поне мислиха да ограничат инфлацията.
Грешката им беше че наводниха тук с бежанци.
И социалната система забуксува.
Прекалено много родилки и чернилики на хранилка станаха.
И ги мързи и не им се работи какво да е.
Страдат такива като мен,бачкаторите,от чиито гръб живеят търтеите.
Един ден като ми писне и на мен..и ще мина на социални и аз..и ще ходя да бачкам на черно.
И да си таковат...



Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Ден на национален траур!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано03.10.14 11:47



Сами сме си виновни,обществото се изроди.
Факт е.
Крайно време е..държавата да стане отговорна и да си влезне във функциите.
Да мисли за гражданите си и за безопастността и сигурността.
Те мислят само за комисионни и проценти обаче.
Като Стойчо младенов.
Цскар съм,обаче ми се повдига от това което става на Българска армия.
Мислят от днес за вчера,на парче,на комисионна.
Така е и в цялата ни държава.
Пртестъпници като Домусчиев да си перат паричките във футбола.
Детето ме пита това онова за България,футбола..какво да му кажа...
Все му повтарям..колкото и да обичам България,по-добре да сме тук.
Поне ти да видиш някакъв по-нормален живот.
То нашата..наполовина свършила,на 40 сме.
То си го вижда детето летата като ходим..що никой не спира на зебри,защо тия с големите джипове летят и ни изтикват в канавката при насрещно разминаване,защо малките деца псуват като хамали,когато играе с някой познати от града ни в Бг футбол..защо дядо му се налага да гледа майка саи,и държавата не му дава парички за това..понеже дядо е 24/7 вързан за бабата.
Защо пращаме парички за всичко на дядо и баба..защ
о няма едно игрище като хората в града ни..стадион имам предвид.
А и града ни освен стадион,никога не е имал и отбор.
Гледа че хората си броят стотинките на касата,и един ден му дадох един железен лев да го даде на един чичко..че не му достигаше за сметката.
Еми...да са доволни нашите шибани политици..нали това им беше целта,изгониха ни,младите и можещите,цвета на нацията изгониха.Не говоря за мен конкретно,като цяло.
И още ще заминават.
Имам двама познати,които отидоха в София да побачкат..че напролет ще заминават за Англия и те.
Живеят на комуна,пестят и се надяват билета да е еднопосочен.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Ден на национален траур!нови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор ShokoLaDa (нека да е лято!)
Публикувано03.10.14 13:05



А ти разбираш ли колко е страшно всичко...? Ама в пълната гама на думичката страшно....
Против системата не може да вървим, просто е безсмислено. Има политици..едни или други, все са един дол дренки, за нищо не стават, освен да отчитат присъствие. Въпросът е друг...обществото, а това реално сме всички ние, деградираме, човешки деградираме...а това вече е страшно! Поне за мен..
Днес чета и не мога да повярвам...докъде може да стигне демагогията... Всяка една трагедия се политизира, става трибуна на трупане на активи за една или друга партия...а хората си умират...и вместо да се види колко още такива заводи има, колко още хора работят под минимална работна заплата, как да стане така, че ако не да се премахнат напълно злополуките, поне да се сведат до минимум...на тях не им пука...просто трупат активи...
Ами политиците са далеко, защо самите хора не си помагат...Дават ми някаква помощ от 30 лв./досега не съм ги взимала/ да отглеждам детето си...ми не им искам шибаните пари, а искам да ми създадат нормални условия на работа и развитие...а хората са се юрнали за помощи и така не виждат какво реално губят. С това мислене ама ако останем и без тях, те си затварят всички врати за развитие...защото се страхуват..а се страхуват точно защото ни манипулират...Като чуя това "ще умрете от глад" направо настръхвам...ми не, няма..това е просто насаждане на страх и обезверяване...Човек винаги има поне няколко изхода от ситуация...Само погледни колко пустееща земя има...а земята е храна...
А ти знаеш ли, че дори и да искаш да помогнеш не можеш, защото хората пак се страхуват. Един хляб да купиш и да дадеш на някой, той ще търси причината...ама защо?, ама как така? вместо да го приеме и нахрани.. Пробвала съм и съм била изумена, до каква степен е променено мисленето...Една баба за един хляб се разплака, все едно съм и купила мерцедес...а разни гъзари, се чудят за каква глупост да дадат парите си...и се чувстват доволни и щастливи...
Започнах да се чувствам като проповедник...или по-точно като извънземно някакво...защото поне за мен нещата са толкова елементарни, но толкова невидими за много, че направо се отчайвам. Живеем с хора, а не с предмети...а какво по-хубаво е да помогнеш и да дариш на някой усмивка..било то и с един хляб например...левче е..



Тема Re: Ден на национален траур!нови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор ShokoLaDa (нека да е лято!)
Публикувано03.10.14 13:10



Еееее..зависи...
Във футбола и въобще в спорта винаги е имало много пари...но забележи, там се инвестира във футболисти...Винаги инвестицията в хора е била най-печеливша..не случайно Щатите са събрали почти всички "умове" и за това и съществуват още..
А колкото до Стойчо..ами аз съм ЗА него...той е треньор и трябва да бъде оставен да си върши работата..нашата работа пък е да гледаме и да им се радваме...и най-вече да бъдем фенове и в добро и в лошо.... Пак се нервирах онзи ден... Монтана ни била..и егати и воя...мииии...когато има отбор и играе, винаги може да има и такива загуби..нормално е..играят момчетата. А тези поплювковци които хем кибичат, хем много знаят хич не са ми симпатични...ако толкова знаят да са станали те треньори или футболисти...



Тема Re: Ден на национален траур!нови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано03.10.14 14:15





Докато морала липсва или го няма у почти всеки българин, държавата ще затъва и заедно с нея народа.

Мача е по-важен от трагедията....?!?!
Винаги съм мразела постъпки, които поставят удоволствието на преден план пред здравето и живота.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: Ден на национален траур!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор yetti (питекантроп)
Публикувано03.10.14 14:29



стига с тия бастунски разсъждения бе! наказанието не е за да върне умрелите, що за малоумие. наказанието е на първо място за превенция, отговорните другия път да мислят и да действат, като си знаят и отговорностите.

а това, че всички сме били виновни е поредната глупост! стига сте крили (неволно, разбира се) отговорните по дадени проблеми зад обща отговорност. няма такова нещо като обща отговорност.

Die Nordsee schlaegt dir ins Gesicht,
trotzdem hast du verloren.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.