Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:48 25.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ден на национален траур!нови [re: yetti]  
Автор MlBFileO99 (we need focus?)
Публикувано03.10.14 14:33



Прав си - в наказателното право отговорността е индивидуална.

destroy/
scan mode 1030


Тема Re: Ден на национален траур!нови [re: yetti]  
Автор ShokoLaDa (нека да е лято!)
Публикувано03.10.14 15:43



Ти съзнаваш ли, че се говори за човешки животи? Цената на човешкия живот наказание ли е?
За да има обща отговорност, трябва да има първо индивидуална такава! Индивидуалната е, всеки за себе си, а общата е, че позволяваме да живеем в такъв ад...
Не ми се спори Йети, достатъчно ми е криво, та да използвам такъв тъжен повод за спор.
Казах каквото имам да казвам, имам и още..ама е излишно...



Тема Re: Ден на национален траур!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор yetti (питекантроп)
Публикувано03.10.14 15:49



за чии човешки животи говориш? не ми казвай, че си против да се съсипе животът на убиеца, педофила, каращия пиян, безотговорния дректор, министър и т.н. защото "свършеното е свършено". "и убитите няма да се върнат."

аз ти казвам, че тези трябва да се накажат най-вече заради другите (подобни). от една страна, хем всички да почустват, че има правда и възмездие, макар и да има вече трупове, което ти много мъдро отбеляза, че няма как да бъдат върнати, хем и да е сигнална лампичка за следващите, които искат да убиват, блъскат, пият, подписват куци договори и не спазват стандарти и регламенти и т.н.

Die Nordsee schlaegt dir ins Gesicht,
trotzdem hast du verloren.

Редактирано от yetti на 03.10.14 15:49.



Тема Re: Ден на национален траур!нови [re: yetti]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано03.10.14 15:52



+1...

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Ден на национален траур!нови [re: yetti]  
Автор ShokoLaDa (нека да е лято!)
Публикувано03.10.14 16:17



за чии човешки животи говориш? не ми казвай, че си против да се съсипе животът на убиеца, педофила, каращия пиян, безотговорния дректор, министър и т.н. защото "свършеното е свършено". "и убитите няма да се върнат."
-----------------------------------------------
Абеееее ти нормален ли си?

Къде точно прочете, че съм против наказанието, само попитах, то ли е най-важно... Всички вие се тресете от мъст и злоба и се чудите как да накажете, а не как да спасите...Наказанието е следствие, аз през цялото време говоря за това как могат да се спасят човешки животи..А на въпроса за "чии човешки животи" направо ми идва да ти гръмна един зад врата..ама яко и юнашки...Кой е умрял Йети? За кои ли човешки животи говоря...
Наивитета ти е направо трогателен...наказание за назидание...На кой бе Йети? Нали за да се спазват всички тези неща, освен самодисциплина и отговорност трябва да има и следящи и контролиращи органи...Къде са те? Ако някой си беше свършил работата и бяха затворили този завод сега нямаше да се жалваме...Ако полицаите не взимаха подкупи и не пускаха, едва ли щеше да има и толкова катастрофи и убити по пътищата...ако доктора не гледаше само в ръцете колко ще му дадеш едва ли щеше да има и толкова лекарски грешки...А това не сме ли всички ние..полицаи, лекари, учители, тези които пием и караме..но как..ние сме перфектни в собствените си очи...другите са виновни...
Наказание викаш...за назидание...наивник! Ами нали виждаш кои са в затвора...откраднали кокошка, а тези в които са милионите са на острови..те са недосегаеми...
Защо ме караш да се нервирам още повече...За хора с пари и връзки наказание няма, факт! Мен ако питаш, този бих го хванала, вързала на едно дърво и сто тояги на голо...и после в мината за 100лв. заплата..това е наказание..
Днес определено ме тресе агресията...защото осъзнавам колко сме разединени и лесни мишени..защото се борим за наказание, а не за това да няма повече такива неща...защото сме станали зверове...
Спирам...не мога да оправя света...за съжаление...а вие си гледайте наказанията..а хората ще си умират...Тъжно! Многоооо тъжно!



Тема Re: Ден на национален траур!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор MlBFileO99 (we need focus?)
Публикувано03.10.14 16:19



кукууууууууууууууууу

destroy/
scan mode 1030


Тема Re: Ден на национален траур!нови [re: MlBFileO99]  
Автор ShokoLaDa (нека да е лято!)
Публикувано03.10.14 16:21



Благодаря!
Предполагам, че е така за теб..но съвсем не се притеснявам..напротив..: )



Тема Re: Ден на национален траур!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор MlBFileO99 (we need focus?)
Публикувано03.10.14 16:24



За това че в България няма гражданско общество го направиха такива като теб.
Защото в България обратно на западните общества капитализмът унищожава гражданското общество. И сега ревеш че всички сме били виновни.

destroy/
scan mode 1030


Тема Re: Ден на национален траур!нови [re: ShokoLaDa]  
Автор yetti (питекантроп)
Публикувано03.10.14 16:26



pone слагайте малко параграфи, че тия изблици трудно се четат така в един параграф.

тук говорим за наказание след престъпление. не говорим за превенция, контрол и т.н. а всичките тези са взаимосвързани двупосочно. като се скъса някъде веригата, всичко рухва.

Die Nordsee schlaegt dir ins Gesicht,
trotzdem hast du verloren.



Тема Re: Ден на национален траур!нови [re: MlBFileO99]  
Автор ShokoLaDa (нека да е лято!)
Публикувано03.10.14 16:31



Не, Файле, аз никога не рева и не мрънкам. Когато има проблем гледам как да се реши, а не кой ми е виновен...виновни винаги ще се намерят, ако се търсят, а аз не ги търся..
Ако моето мнение не ти харесва, не го чети, ако не го разбираш, не е и нужно...мое си е..Изказвам го, не за търся виновни, а просто да се позамислим, но явно е излишно..: )
Приятна и усмихната вечер от мен желая.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.