Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:06 25.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Тежки временанови  
Автор rumen77 ()
Публикувано31.08.14 14:46



Говорих си наскоро с един приятел, дали външната среда изгражда човек, или както казват тийнейджърите, аз съм себе си и точка. Имало е време, когато всичко е било много трудно, дори оцеляването, а какви хора са се появявали. Надпреварвали са се кой по-достойно ще живее и кой по-достойно ще умре, а сега хората се надпреварват кой ще си купи скъпа кола. Скъпи курви, терикати, глезени дечица, показност, страх, тотално безсмислие, пречупване пред първата трудност и изоставяне на близките, патологичен копнеж за щастие. Живеем в коварна епоха. А какви предци имаме

















Тема Re: Тежки временанови [re: rumen77]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано31.08.14 14:53



Не всички хора робуват на щенията, които изброяваш. Щом има и такива, които са извън описаните от теб, какво те интересуват тези, които визираш? Насочи се към стойностните хора просто.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Тежки временанови [re: saksun]  
Автор rumen77 ()
Публикувано31.08.14 15:33



Някои хора, с които бях близък навремето, после станаха такива и много ми повлияха. Иначе си права, пълен игнор на всяка слабост, наша или чужда. Но виж как са изглеждали някои хора навремето. Сега най-много в дискотеката да видиш такъв, и той е мутра и скоро ще го застрелят за глупости. Същата смелост, но много различни ценности.



Тема Re: Тежки временанови [re: rumen77]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано31.08.14 15:54



От както се помня си знам, че не съм родена в правилното време.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Тежки временанови [re: Mrany]  
Автор rumen77 ()
Публикувано31.08.14 16:54



На първия, Васил Чекаларов, са му отрязали главата, враговете са казвали, че е бил един от най-кръвожадните терористи. Вторият, Филип Тотю, участва в какви ли не битки и чети, а след освобождението лежи забравен в румънски затвор. Стефан Караджа го осъждат на смърт, но умира преди това от раните си. Шарен Ампо с други четирима революционери веднъж били обградени от хиляда сръбски войници с оръдия, а битката продължила един ден. Не всички са загинали млади, но на никой не му е било лесно. Предпочитам да си разменя целия живот само за един техен ден, изпитвам безкрайно уважение към такива хора, а към сегашните преуспялци чувствам единствено отвращение, без никаква завист или други чувства.



Тема Re: Тежки временанови [re: rumen77]  
Автор urata (юрата)
Публикувано31.08.14 17:41



съгласна с написаното...
И тогава са били трудни времената, но честта и достойнството са били разбираеми и изпълнени със смисъл. Днес уви!
Ама и днес си е предизвикателство да оцелееш-физически и още по трудно морално...Трудно е днес, когато няма идеали, няма ценности, има прекалено много изкушения...
На моменти си мисля, че днес е много по трудно отколкото преди 500г.



Тема Re: Тежки временанови [re: rumen77]  
Автор ShoKoLaDa (няма лято :()
Публикувано31.08.14 18:29



Имало е време, когато всичко е било много трудно, дори оцеляването, а какви хора са се появявали.
Ми не, не е било трудно, "трудното" е изкривено от нашите представи сега. Едно време, човекът е бил близо до природата, трудил се е навън, хапвал е истинска храна, живял е истински живот...а сега? Затворени в помещения, пред комповете, комуникацията е сведена до буквички...всичко е на едно копче разстояние...и навсякъде гледаш изнежени и мрънкащи хора...
Разбира се, че средата е решаваща...но лошото е, че почти ни се отнема избора, в какво и как да живеем.
Масовка и стандартизация...БДС и това е..а хората стават все по-нещастни и недоволни...и най-вече мъжете...защото на тях определено им е многоооо по-трудно...това улеснение с техническата революция направи "силни" жените...ииии...някак половете се сляха..липсва разделението...Мъжете все по-слаби, жените все по-силни...на мен това не ми харесва..ама кой ли ме пита...



Тема Re: Тежки временанови [re: urata]  
Автор rumen77 ()
Публикувано31.08.14 18:59



Да, днес е по-трудно, защото изглежда, че не си заслужава.



Тема Re: Тежки временанови [re: ShoKoLaDa]  
Автор rumen77 ()
Публикувано31.08.14 19:13



Мъжете сме гола вода напоследък.



Тема Re: Тежки временанови [re: rumen77]  
Автор The Stranger (GAME OVER :))
Публикувано31.08.14 19:33



Не е вярно! Ако ти си гола вода, не всички мъже са такива!

Давай на душата си каквото иска, щото ще дойде време нищо да не ще!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.