Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:40 03.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Шибано временови  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано15.08.14 00:02



Днес за три часа на сянка вече ме хвана топлинния удар. Боли ме главата, горещо ми е и ми се повръща. Ако оцелея до утре ще пиша, че съм жива. Ако не пиша, теглете ми един некролог. Не се бъзикам, наистина ми е зле.



Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: Шибано временови [re: Mrany]  
Автор FilerO99 (оперативен УРПО)
Публикувано15.08.14 00:23



За твое сведение само до преди няколко дни поради изключително високата влажност на въздуха определено беше много по-лошо и нетърпимо отколкото примерно днес.



Тема Re: Шибано временови [re: FilerO99]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано15.08.14 08:55



За теб, може би.
Аз и при 20 градуса се потя като прасе през последните близо два месеца. Ама това е друга тема.



А днес съм жива, да благодаря! Слава Богу се сетих какво трябва да правя - една голяма мокра кърпа на главата и чаша вода с мед. Поне спах без да се будя. Но от тук насетне, докато не спаднат температурите поне до 22/23 градуса, ще съм на възможно по-хладно място и директно се прибирам у нас след работа. Носа си няма да подам навън, освен за да отида на работа.

Тоя ад снощи ми стига.


Не те знам как издържаш ти на жегата. Аз не мога. И не ми е за пръв път, така че вече се познавам.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Редактирано от Mrany на 15.08.14 08:58.



Тема Re: Шибано временови [re: Mrany]  
Автор Refurbished (:-))
Публикувано15.08.14 09:00





Мръни, жива ли си? Или да пускаме скръбна вест.

Пирамидите са се състояли от... земен ресторант и множество коридори за объркване на учените.

Тема Re: Шибано временови [re: Refurbished]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано15.08.14 09:07



Жива съм. Засега.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Шибано временови [re: Mrany]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано15.08.14 09:18



За тези, които не знаят:
Когато почнете да се задъхвате, не от друго, а от горешщината;
когато се потите прекомерно на сянка, а след часове спрете;
когато стоите на сянка, но пак ви е горещо, все едно ви напича;
когато почне да ви се гади;
когато почнете да получавате нещо подобно на обрив;
когато усещате, че кожата ви гори;
когато главата ви цепи, все едно сте със 40 градуса температура;
когато температурите във вашето населено място са високи
- тогава получавате топлинен удар.

Първото, кето трябва да направите е да пиете вода, а освен нея и сладка вода. Да си сложите мокра кърпа на главата. И задължително да намерите закрито място без достъп на слънчева светлина, където температурата да е по-ниска. Друго спасение няма.

Уточнението, което мога да дам е, че топлинния удар може да се появи в рамките на 1-2 часа след като ви е ударил. Аз три часа стоях на сянка, но навън от 18 ч. Гаденето и главоболието почнаха към 22 ч.

Най-явните признаци са силното главоболие и гаденето.
Не допускайте да се стигне да там да повръщате, защото тогава ще ви трябва линейкаи ще ви сложат системи с глюкоза. По-нетравмиращият вариант без усложнения е студена кърпа и вода с мед или захар.

Не е за подценяване случая, защото ако не се вземат навременни мерки, може да си умрете като нищо.
Това не е нито грип, нито настинка, че да се пренебрегва.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Редактирано от Mrany на 15.08.14 09:29.



Тема Re: Шибано временови [re: Mrany]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано15.08.14 09:27



Да се допълня: Когато сте у вас и следобед слънцето напича, ВИНАГИ си спускайте щорите, ВИНАГИ.
Обяснявам защо: от обяд до залез слънцето е най-силно. Напичайки през прозорците силата на топлината се увеличава двойно, загрява подовите настилки и предизвиква още по-висока температура в помещенията. Пускайки щорите ще предотвратите прекомерното покачване на температурата в затворените пространства.

НИКОГА не гответе по това време. Това предизвиква отново покачване на температурата на заобикалящия ви въздух. Ако имате климатик сте спасени, ако нямате - слушайте мен.

Стойте колкото се може повече време на сянка и най-вече на закрито. Защото дори и да сте на сянка, ако е гореща температурата на въздуха около вас, това пак ще ви причини топлинен удар.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Шибано временови [re: Mrany]  
Автор rumen77 ()
Публикувано15.08.14 09:59



Последният месец и половина се налага по цял ден да работиме на слънце. Началникът се смее- днес пак имаме късмет, приятно е, топличко.
През цялото време се потим, все едно някой ни полива. Досега не ми е ставало лошо, само на моменти ставам разсеян и не мога да преценя елементарни работи, после оправям, това мисля, че е от топлината. По принцип като не пуша, никога не ми е било проблем слънцето, а в периодите, когато пуша, ми е малко по-терсене, но пак издържам.



Тема Re: Шибано временови [re: Mrany]  
Автор ShoKoLaDa (няма лято :()
Публикувано15.08.14 10:33



Добро утроооо...Усмивки и настроение пожелавам...горещо е, но е най-сетне ляятоооо...


Радвам се, че си добре, след като не ти понася горещината, крий се....на ме ми е супер..но и аз съм на по-хладно де...и съм си топлолюбиво...
Повечко вода пий..и бягай по паркове и градинки, когато можеш...



Тема Re: Шибано временови [re: rumen77]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано15.08.14 10:41



Това с разсейването ми е познато. Но не знаех, че може да се дължи на жегата. Има логика. Това обяснява доста неща.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.