Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:43 04.07.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Я, да ви попитам...нови  
Автор ShoKoLaDa (лятооооо е!....)
Публикувано11.07.14 18:46



ината его или разум е...
Понякога съм голям инат и не знам на какво да го отдам, на наранено его или на защитна реакция на разума...то даже не е и на разума, а някъде по-дълбоко в подсъзнателното...



Тема Re: Я, да ви попитам...нови [re: ShoKoLaDa]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано11.07.14 18:51



...ако дадеш пример, ще е по лесно...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Я, да ви попитам...нови [re: sladunka medunka]  
Автор ShoKoLaDa (лятооооо е!....)
Публикувано11.07.14 19:09



О, примери колко искаш...последният заради, който се замислих..беше:сдърпахме се с един приятел, а се сдърпахме, защото просто се опитваше да ми налага воля и то по най-арогантния начин. Веднага ми включи ината...На следващия ден звъня три пъти, не вдигнах, ей така от инат, после аз се обадих, той взе да ми се кара, що не вдигам и аз му блокирах номера...и пак на инат...
И това ме замисли..защо го направих..щото аз първо действам понякога, а после мисля.. : ))...но почти винаги се оказва, че първичните ми действия са правилни...започна ли да се двоумя - губя..
И стигнах до следното заключение..или е наранено его, защото си позволи такова държание и налагане на воля, което ме засегна много или пък някъде под съзнателно нещо ми казва да бягам..т.е. защитна реакция...А наистина много държа на него, скъп ми е, но няма да му се обадя...
А де....
А и по принцип...какво е ината...и защо и къде се появява...



Тема Re: Абе, ей ......нови [re: ShoKoLaDa]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано11.07.14 19:27



Менкате си камиончетата и куклите

...... Ти за това ли се подстрига, да не ти дърпа плитките

Какво означава някой да ти налага воля?



Тема Re: Я, да ви попитам...нови [re: ShoKoLaDa]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано11.07.14 19:30



Упорството, ако не е съчетано с тъпота, е може би най-голамата сила на човека.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Я, да ви попитам...нови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано11.07.14 19:51



Абсолютно вярно!Няма и да открием "топлата вода" ако споменем за двата вида упорство:
първият-Абсолютно разумно и смислено, което води до положителни и градивни неща.хората отдавна са го нарекли Мъжка воля.
Вторият-абсолютно безсмислено, вредно, деградивно.Всеки се сеща, че става въпрос за уникално тъпия женски инат.



Тема Re: Я, да ви попитам...нови [re: ShoKoLaDa]  
Автор TopModel (tricky)
Публикувано11.07.14 19:57



..какво е ината...и защо и къде се появява...

Така, генерално, нямам капацитет да ти отговоря, но за себе си мога да кажа:

моят инат е базиран изключително на убедеността ми в моята правота. Девизът ми е: аз знам. Знам ли, то трябва да положиш сериозни усилия, за да ме обориш.

Това, което описваш е его мисля. И обида, а не инат.



Тема Re: Я, да ви попитам...нови [re: ShoKoLaDa]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано11.07.14 19:59



... ами, какво да ти кажа... аз съм същата... не е инат нещо друго, което ми е трудно да формулирам... много трудно прощавам, на хората които обичам или на които държа.... или по скоро много пъти им прощавам, не забелязвам някои дребни детайли и ... в един момент избухвам и казвам стоп... после се опитвам да опрВя нещата, извинявам сено общо взето след този стоп нищо не е същото... и извиненията не са намясто... просто не се чувствам виновна... мда... кофти... но имам няколко такива случки... просто тази последна капчица, като, че ли изплисква всичката емоция свързана с тези хора... егото е сигурно....



Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Абе, ей ......нови [re: Ludo2]  
Автор ShoKoLaDa (лятооооо е!....)
Публикувано11.07.14 20:04



Ееее стига де, тя пак става за дърпане, не е толкова къса...ама е скъсена де... : )))
Де да ставаше въпрос за кукли и камиончета, всичко давам и хич даже няма и да споря..ама не беше там проблема...
На теб не ти ли се налагат..или поне не се ли опитват да ти се налагат..? Егати...
Ами налагане на воля е, когато не се съобразяват с твоето мнение, а трябва да е тяхното и ти да слушаш...аз май им изглеждам прекалено наивна или глупава, та все решават, че може да мислят вместо мен, да ме манипулират и ръководят и когато откажа, става сблъсък и ми включват ината...
Абе като се видим ще ти разкажа, нещо дребно е..но наистина се засегнах, защото не го очаквах..та той ми е приятел...и то в истинския смисъл на думата...
Ама това е просто последен пример...а иначе има доста такива...просто той ме замисли..защо?



Тема Re: Я, да ви попитам... [re: PekoHcTpykTop]  
Автор ShoKoLaDa (лятооооо е!....)
Публикувано11.07.14 20:06



Да, съгласявам се с теб...но с определени под условия....защото не знам какво визираш под тъпота.. : )




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.