Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:24 22.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Е, не! Повече не мога.нови  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано12.04.14 18:24



Днес отидох у майка ми, с която уж сега сме в добри отношения.
Исках да проверя дали са й доставили колан за кръста, защото аз не си бях в къщи и промених адреса, като онзи ден и оставих парите за това. Опитвам се чрез такива дребни жестове да си въобразя, че изпълнявам синовния дълг към родителя, въпреки че не мога да я понасям и имам лошо мнение за нея.
Е, оправда го за пореден път.
Изкара ме от равновесие. Обвини ме, че съм била виновна, за дето през април 2010 й дало на късо и й гръмнал бушона. По нейните думи съм си правила косата с маша. И заради това тя била платила сметка от 200 лева.
Не е вярно. До края на април живеех при мъжа си и когато се разведох пак през април на 2010 се преместих на квартира. Нито съм живяла при нея, нито съм влизала в къщата й. Маша тогава нямах. Купих си маша едва тази година. Дори преса за коса нямах.

Каза, че съм говорила по телефона й и за гласова поща и там също била давала пари, което не е вярно. Едва през първата половина на 2011 живях при нея и то не живях, а спях, защото гледах от 8 до 20 да не съм в къщата й. Имах си мобилен телефон. Стремях се нищо нейно да не използвам. Дори не се хранех в дома й. Само се прибирах там, за да спя. А какъв сън съм имала да не го описвам просто. Постоянни скандали и обвинения, психически тормоз над мен, докат о накрая котето ми си счупило крака като паднало от гардероба. Тогава стана големият скандал и тя ме прогони. Изнесох се до няколко дни. 2 години нито я чувах, нито я виждах, нито тя знаеше къде съм и как съм.

Освен горните обвинения ме обвини и че ми била платила 16 лева и стотинки за интернет през 2012 г. Аз тогава още не й бях проговорила. Миналата година ме обвини за същото и тогава аз изтеглих 20 лева и й ги дадох. А когато се прибрах и проверих и по телефона и по интернет банкирането установих, че фактурата, която е получила на адреса си и твърдеше, че е платила, съм я платила аз. Аз съм си покривала всички фактури.

Защо не ми каже, че иска пари, а ме лъже и ме обвинява така долно? Вбесих се, нарекох я луда параноичка и й казах, че това е последният път в който стъпвам в къщата й. Сега вече наистина няма дъщеря. Нарекох я безсрамница и лъжкиня.
Казах й, да ми покаже документите дето твърди, че й надписвали сметките по моя вина, а аз ще й покажа и бракоразводното и договора си за наем. Викам й "Нищо не можеш да покажеш, нали? Няма и как, защото е само в главата ти. Защото такова нещо не съществува освен в твоята ненормална фантазия. Не те ли е срам, че съм ти дъщеря? Едната си дъщеря прогони, а сега отново прогонваш и мен. Засрами се бе!"

На това тя отговори, че аз говоря така, защото очевидно й били откраднати "документите" както и други неща. И то било ясно от кого, щом така съм й говорела. Излязох си и й казах, че повече в къщата й няма да стъпя. Тя дъщеря вече наистина няма.


Вече не издържам. Писна ми. Писна ми да търпя това ненормално и откачено поведение. Искам да имам майка, искам все пак да имаме комуникация с нея, защото просто ми е майка и е хубаво за зло или за добро да се поддържа връзка с родителите. Но това зло ми идва в повече. За 10 минути ме заболя главата. И вече час не може да ми мине болката. Не знам вече нито какво да мисля, нито какво да чувствам, да рева ли, да се ядосвам ли, да я съжалявам ли. Много ми вреди. Още от време оно, когато бях омъжена бившият ми ми каза нещо, което е абсолютно вярно: "Ти когато си с майка си си много нервна." Прав е бил, така е. Щом тя е около мен аз нямам спокойствие.

Пиша го, защото искам просто да си излея болката. Макар че би било по-добре да замълча и да преглътна отново.


Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


- - - -
Заключено на автора.

Редактирано от bzzn на 17.04.14 10:10.



Тема Re: Е, не! Повече не мога.нови [re: Mrany]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано12.04.14 18:58



Лесно е да се каже, но хладнокръвие е добро качество да развие човек (въобще да не се бърка с цинизъм или безчуственос, въпреки че на 99% външно са неразличими)

Ако успяваш да си хладнокръвна и да не излизаш извън равновесие, имаш по-добър поглед над нещата. Ситуацията е същата, ама поне не си изнервена.

Има и нещо друго - хората извън равновесие отчаяно приемат енергия от околните и ако в такъв момент успееш да си спокойна и уравновесена това им действа добре и го приемат и се успокояват поне малко.

Пак казвам, че е ужасно много по-лесно да се приказва това отколкото да си спокойна в подобна ситуация, но е нещо което може да имаш предвид.

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Е, не! Повече не мога.нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано12.04.14 19:03



Научи ме на хладнокръвие. Аз не го владея.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Е, не! Повече не мога.нови [re: Mrany]  
Автор virgo (кобра)
Публикувано12.04.14 19:03



А не си ли се замисляла, че майка ти може да има много по-големи проблеми от описаните? Да не би нещо жената да е болна и да не може да мисли трезво?



Тема Re: Е, не! Повече не мога.нови [re: virgo]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано12.04.14 19:06



Мислила съм го. Това не й е първият път с такива изцепки, а поредният. Предлагала съм й навремето да потърси помощ и то съвсем добронамерено съм й го казвала. Но тя има друго виждане на нещата. Междувременно аз може да проимам сериозни проблеми. От поне половин година насам имам нездрав сън, а когато с нея се скараме по този начин с дни не мога да се оправя. Боли ме главата, изпитвам дълга умора и единствено ми е спокойно докато спя.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Е, не! Повече не мога.нови [re: Mrany]  
Автор virgo (кобра)
Публикувано12.04.14 19:07



понякога хората не приемат съвет за подобна помощ и е добре близките им да се намесят по подходящ начин. В случая да я избягваш не е решение. Все пак ти е майка



Тема Re: Е, не! Повече не мога.нови [re: virgo]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано12.04.14 19:10



А какво да направя? Дай ми съвет.
Почне ли да ми говори, че някой й влиза в къщата и стига до приказките, че аз й влизам в къщата, че тя ми плащала сметки и че съм виновна за неща, които няма как да съм направила, особено през периода, когато не си говорехме.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Е, не! Повече не мога.нови [re: Mrany]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано12.04.14 19:18



Мисля, че майка ти се чувства несигурна, сигурно не й стигат пари, но е горда и понеже си имате разпри отпреди, ти го казва по този начин, подсъзнателно те дразни, но всъщност иска да ти каже нещо съвсем друго.





Тема Re: Е, не! Повече не мога.нови [re: Mrany]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.04.14 19:29



Възрастните хора губят преценка за реалността. За това на моите съм поел цялостно разходите. Не знаят нито колко им е тока, нито колко телефон/гсм и т.н. И винаги имат какво да кажат, ако не им харесва нещо. Но да са живи и здрави. Ние също ще остареем.

Или пък няма

Първо се става комунист, после се става човек!

Тема Re: Е, не! Повече не мога.нови [re: Lucky Eva]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано12.04.14 19:31



Не ми се вярва. Днес когато отидох тя ми даде 100 лева за рождения ми ден, които отказах да взема и не взех. Знам й финансовото положение. Все пак тя е пенсионер с най-ниската пенсия. Случвало се е на два-три пъти да взема пари назаем от нея единствено когато съм нямала от къде да ги взема и съм й ги връщала в малко по-голям размер, съответно в рамките на 4-5 дена. И затова още се чувствам виновна, защото не е редно да искам пари от пенсионер.
Дори самото й действие с тези 100 лева беше обидно за мен, защото аз й поръчах колан, а излиза, че тя ми връща парите за него. Но това е друга тема от нашите отношения. Въпреки, че ме дразни, по-голям проблем са ми нейните безпочвени обвинения.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.