Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:39 10.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Механизъм на Душата?нови [re: DarkSide]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано13.03.14 12:25





И къде съм казала, че го доказва?
Ти каза, че "душа" е просто една дума от четири букви, а аз ти казах какво предполагаемо е означавала преди да добие това значение.



Тема Re: Механизъм на Душата?нови [re: DarkSide]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано13.03.14 12:38



Пропускаш, че хората в продължение на много хиляди години са трупали познания за невидимия свят. И естествено имат постижения. Това, че някои техни наблюдения си съвпадат е много показателно.

Отделно знам, че например йогите се занимават и правят изводите си емпирично. Това означава милиони, а може би и милиарди йоги в продължение на хиляди години емпирично са потвърждавали познания, които по тази причина обикновено са верни. Ти си се родил преди 30-40 години, може да не желаеш да се учиш, но ако си коректен, дължиш уважение над хилядолетния труд на хора, които наистина са работили, търсили и трупали познание.




Тема Re: Механизъм на Душата?нови [re: Luchezara]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.03.14 12:50



И защо се изтри така изведнъж? Аз обаче пазя оригиналния ти текст, защото му отговорих на него и ме мързи сега да ти отговарям отново на преработеното мнение, което е преработено по форма, но не и по същност.


Само че йогите са видни емпирици и освен това са трупали познанието си хиляди години. И затова 99% от това, което казват е вярно.




йогите са видни емпирици
От къде следва че това нещо е вярно? Имаш ли научни доказателства?

Какво значи "видни"? Кой ги е видял и как ги е видял и къде ги е видял? От кога видността е критерий за достоверност - това кой го е казал и къде го е доказал? Ако не бяха видни, а само емпирици, то значи нямаше да вярно следствието? А какво значи "емпирици"? И от кога емпиризъма стана синоним на достоверност - това кой го е казал и къде го е доказал?

и освен това са трупали познанието си хиляди години
напълно произволно твърдение
Колко хиляди години емпирика е границата, над която натрупаното знание става достоверно?
интересно как са го натрупали това хиляди години емпирично познание за живота на душата след смъртта на тялото ...

затова 99% от това, което казват е вярно

заради кое това? Чее са видни, че са емпирици (нищонезначещи и с нищо неподкрепени твърдения) или че са трупали опит хиляди години (също напълно произволно твърдение, кой ги е следил в продължение на хиляди години, къде е тази огромна хлядолетна купчина от трупана емпирика)

и защо точно 99% от каквото казват е вярно, а не 98% или 97% или 99,1% или 99,2% или 99,99% или дори 100% ???

А и кои са всъщност тези йоги - кой е йога и кога и как става йога, и кой е виден и кой е невиден йога?

А милиарди йоги e направо смешно ...





Тема Re: Механизъм на Душата?нови [re: DarkSide]  
Автор roshava (диване)
Публикувано13.03.14 13:01



Системата си е идеална, възможностите и са доста големи, но тя работи спрямо ограничеността на физиологията която и е дадена и работи спрямо ограниченията на средата в която се намира тялото. Ти бъркаш наркотичните вещества с емоциите. Емоциите са симптом, а наркотиците са лечение. Средата става агресивна за функционирането на индивида и ние проявяваме отрицателна емоция, средата е благоприятна и ние проявяваме положителни емоции.
Лошото на системата е там, че ние не се раждаме с книжка с инструкции как да я ползваме, а оставено на вече използващите я /първо нашите родители, а после и други възрастни/ да ни учат как да я ползваме, а така приемаме техните грешки за правило, вместо да оставим системата сама да ни научи. А техните грешки са най-често лечебни наркотични сесии на мозъка, приети от индивида като постигане на щастие. От там идва и заблудата, че като преживееш много отрицателни емоции, то ще стигнеш до желаното щастие.

Добре функциониращата система е изчистената от емоции. Но не да сме погълнати толкова много от различни емоции, че да ни е причерняло и да преминаваме границата на нормалността на емоциите, за да ги усетим /много точен пример си дал: мозъци, плуващи в океан от положителни наркотични вещества и кефещи се през цялото време... и тези мозъци от време на време за разнообразие си пускат по некой филм на ужасите, за да могат после отново да оценят кефа и блаженството, в които се намират/. А да можем да усещаме всяка една емоция дори и в най-лекият и вариант /за това се казва че истината е в малките неща, в малкото, а не в голямото/ и да реагираме адекватно да дразнителя. А да реагираме адекватно, това означава не само той да не ни дразни, но и ние самите да не сме дразнители в дадената среда ... защото целта не е да правим някого щастлив или нещастен, а да съумеем да запазим средата в която живеем неагресивна в която всички да се чувстват спокойни. Ако сме дразнители, то означава, че мозъците ни, плуват в океан от положителни наркотични вещества, поради натрупаните негативи с които сме го принудили да се бори.
Нещо като да натискаш постоянно газта на колата и да не се съобразяваш с онази стрелка, която като отиде в червената зона и двигателя почва да изпушва .... тогава мозъка създава илюзия че колата продължава да се движи и ние си мислим, че тази стрелка всъщност е несъществена и за нас ограниченията и не важат, нито последствията ... а в същото време системата спира колата докато тя се охлади ... тогава отстрани хората виждат как се кефим в спрялата кола като въртим волана и получаваме обратна връзка ... Пич, осъзнай се, ти не караш! ... а този отвътре ти крясва, че видиш ли, ти не си стигнал до нивото в което да осъзнаеш неговата скорост с която кара, защото тя е извън реалността на простият човечец.

Nobody thinks the way I do
I guess that nobody dares...

Редактирано от roshava на 13.03.14 18:05.



Тема Re: Механизъм на Душата?нови [re: lvony333]  
Автор roshava (диване)
Публикувано13.03.14 13:02



ти що не се обиждаш?



Nobody thinks the way I do
I guess that nobody dares...

Тема Re: Механизъм на Душата?нови [re: Luchezara]  
Автор ShoKoLaDa (искам лятооооо!)
Публикувано13.03.14 13:10



много хиляди години са трупали познания за невидимия свят.
Е, това ако ми кажеш как става, много ще съм ти благодарна. Как се трупа познания към невидим свят?
Поне според мен при йогите е вярване, илюзия на която се кланят, няма лошо, но да кажеш, че това е знание и познание, което не може да се докаже, дори и логично..някак..не знам... ама...
Знаеш ли, винаги съм се чудила на едно нещо..ние живеем земният си живот, с неговите си закони и реалности, защо се търсят извънземните неща? Това не те ли блокира? Не те ли прави несигурна, не те ли изпълва със съмнения..
Ето на скоро някакъв говореше за някаква карма, така с половин ухо го чух, по тв-то, ми извинявай, ама ако някой на мен ми каже, че изкупвам грехове на еди кой си, че съм обременена и ми напълни главата с такива глупости, той ме смирява да приема, че аз никога няма да успея, каквото и да правя, а с това ми взима вярата. А живота е борба...
Абе май пак се забивам в непонятни теми, ама наистина ми е интересно..



Тема Re:нови [re: ShoKoLaDa]  
Автор roshava (диване)
Публикувано13.03.14 13:19



има хора, които мислят, че са ограничени, това виждат, защото желанията им са нереални и невъзможни
Ние СМЕ ограничени, за това има нереални и невъзможни желания. Ако не бяхме ограничени, то щяхме да можем да пожелаваме всичко което се сетиш и си видял че другите имат и могат.
Рош, за мен всичко е земно, човешко и индивидуално, за това и във всяка дума вкарвам такъв смисъл.
Шокич, аз не говоря за нереални и неземни неща. Както е реално, да да има бели хора, така е и реално да има черни хора. Както е реално да има хора високи 156см, така е и реално да има хора високи 210см. Това че някой е 156см или бял, не прави нереално съществуването на хора високи 210см, или черни такива. Всичко това е реално и напълно земно, не ти говоря за извънземни раси и т.н.. Въпросът е, че индивидуалното е точно въпрос на ограничения, то няма как да съществува без тях. Ти си си ти, точно защото си даден цвят, даден ръст, дадена опитност дадени знания и т.н. това е твоята индивидуалност. Твой е избора дали ще я приемеш, а с това приемаш и реалността, или ще я отхвърлиш, приписвайки си други данни, т.е. избирайки илюзията.

Разбира се, че имаш свободната воля, но тя е само в границите на твоята индивидуалност и реалност а не във всички съществуващи реалности по света ... няма как да имаш свободна воля в моята реалност и да взимаш решения вместо мен /освен ако това не е моят избор въз основа на моята свободна воля/. Както вече казах, реалността е съвкупност от реалностите на всеки един от нас. Ако живееш и управляваш собствената си реалност, тогава живееш в реалността, ако си мислиш, че можеш да живееш и управляваш чужди реалности, то значи живееш в илюзия.

Nobody thinks the way I do
I guess that nobody dares...


Тема Re:нови [re: roshava]  
Автор ShoKoLaDa (искам лятооооо!)
Публикувано13.03.14 13:24



Разбира се, че имаш свободната воля, но тя е само в границите на твоята индивидуалност и реалност
Това ми е достатъчно....


Затваряме спора, т.е. няма какво да кажа повече.... : ))



Тема Re: Механизъм на Душата?нови [re: ShoKoLaDa]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано13.03.14 13:34



Йога има пет опорни точки:

1. Правилни упражнения (асани) - тялото ни е предназначено да се движи и да се упражнява. Ако начинът ни на живот не осигурява достатъчно движение на мускулите и ставите с времето се появяват болести и дискомфорт. Подходящите упражнения трябва да са приятни, за този, който ги изпълнява и в същото време полезни за тялото, ума и духа.
2. Правилно дишане (пранаяма) - йога ни учи как да използваме максимално дробовете си и да контролираме дишането. Правилното дишане трябва да е дълбоко, бавно и ритмично. Това подобрява жизнеността и прочиства ума.
3. Правилна релаксация - чрез пълно отпускане на мускулите се подмладява нервната система и се постига вътрешен мир.
4. Правилна диета - храната, която ядем повлиява ума ни. Йога препоръчва вегетарианска храна.
5. Позитивно мислене и медитация - това е най-важната част. Ние сме това, което мислим.

Това от Уики за по-лесно.

Лично съм го проверила - няма илюзия. А йога цели прочистване на ума, т.е. освобождаване от илюзиите. Дори само правенето на асани е достатъчно да повлие на физиката и психиката, защото изискват умствено съсредоточаване, иначе губиш равновесие и падаш.
Йога означава единение на тялото, ума и духа, т.е. да работят в синхрон. Ако не опиташ лично, няма как да разбереш.

А относно невидимия свят - Бхагавад Гита е много интересна, в Махабхарата и Рамаяна също за това се говори.



Тема Re: Механизъм на Душата?нови [re: Vitalite]  
Автор ShoKoLaDa (искам лятооооо!)
Публикувано13.03.14 13:43



Това не го знаех.

А за опитите си права, човек трябва да опита за да разбере.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.