Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:39 28.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано13.03.14 01:04



добре. ти кога последно говори със Създателят?
ми има си и котката нейната част от свободната воля на Създателя- толкова, колкото може да и е в полза и също така да не е във вреда. предполагам де, няма как да знам.
много го усложнявате някак.
в книгите пише- човекът има повече свободна воля от ангелът, например. тъй че имаме такава. ще ми се да искам да вярвам, че това, че днес направих лошотия не идва от мен, а да натоваря дяволчето, ама както и да го въртя- мен ме мъчи съвестта. т.е от мен зависи. т.е. аз имам избор и съм го употребила.
другото е като да си робот или като да си ръката на Бог. т.е. няма как да сбъркаш, няма какво да те мъчи



Тема Re:нови [re: lvony333]  
Автор ShoKoLaDa (искам лятооооо!)
Публикувано13.03.14 01:05



А може ли да уточним, какво точно значи свободна воля?



Тема Re:нови [re: ShoKoLaDa]  
Автор coffeemate ()
Публикувано13.03.14 01:06



е, то на този въпрос няма отговор





Тема Re:нови [re: coffeemate]  
Автор ShoKoLaDa (искам лятооооо!)
Публикувано13.03.14 01:10



Ми за да тръгнем в една посока на разговора, трябва да уточним какво значи...
Аз прочетох за неговата Божествена свободна воля, но ми се ще, да ми каже за земната...реалната...въобще има ли такава за него..и какво значи...



Тема Re: логиката на вяратанови [re: coffeemate]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано13.03.14 01:13



Има логика във вярата. За съжаление се усеща най-добре, когато човек започне да умира. Затова и най-големите безбожници на смъртния си одър са се разкайвали с цялото си същество.
Когато тялото започне да умира, в клетките му се въдворява хаос. Това е смърт - липса на идея, на обединяваща мисъл и воля за клетките на тялото. Тялото се разпада на безсмислени и ненужни частици! И тогава разбираш, че това, което те е държало съществуващ - е идея, огромна обединяваща жизнена мисъл и воля, ... която кара всички тези частици на нашето тяло да са заедно и да работят. Ние сме се съгласили, приели сме тази обединяваща, творяща огромна велика мисъл и сила и затова сме живи. Но обратната връзка понякога се губи и хората спират да ценят и разбират.

Относно логиката във вярата. Ако човек започне да се съмнява в това, че има ръце, крака, че може да ходи и върши, каквото и да е, той ще е едно мекотело, което не може да се развива и съществува. Има неща, в които не може да се съмняваш по най-глупавия начин. Още в по-голяма степен това важи за силата, която ни създава, държи, движи и развива като тяло и живи същества. Ако ние не осъзнаваме тази съзидателна сила, а мислим, че можем да плюем и да се съмняваме в нея, то тя рано или късно ще се разруши. Тогава на смъртния одър човек осъзнава, каква глупост е направил, но за най-лекомислените е много късно. Затова не можем да си позволим да се съмняваме във вярата (и да не развиваме творческите си идеи и мисли за живота). ... /То освен това няма да е вяра, ако се съмняваме

/
Прекалено основно и съзидателно е за нас, за да го разклащаме по най-лекомисления начин.

Да разглеждаш нещо е едно, да се съмняваш е друго.

Макар че дори и разглеждането може да бъде опасно, защото знанието често не различава добро и зло. И ние понякога е възможно да не оцелеем в този си стремеж за знание. Това за съжаление се случва често. Трябва внимателно да подбираме въпросите и желанията си. Може би затова човекът е станал смъртен, когато е опитал от дървото на познанието.


Редактирано от Luchezara на 13.03.14 02:22.



Тема Re:нови [re: ShoKoLaDa]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано13.03.14 01:14



Ами уточнете си.

Щото така както казваш, то тогава всичко има свободна воля. - Котката има свободна воля да е котка, човекът има свободна воля да е човек. Къде е проблема?



Тема Re:нови [re: lvony333]  
Автор ShoKoLaDa (искам лятооооо!)
Публикувано13.03.14 01:23



Аз те питах теб...има ли човешко измерение свободната воля за теб?
Ами всяка воля идва със съществото, а не преди то да се появи...
Но те разбрах, ти говориш за неща, които аз просто не приемам за логични и за това се съмнявам в тях...Няма лошо.


Да, за мен разумните същества имат свободна воля, за да направят свободен избор...Не вярвам в писано, написано, предначертано, орисано и т.н....а не вярвам, защото просто никой не ме е убедил в противното... : )
Лека нощ от мен.



Тема Re: логиката на вяратанови [re: Luchezara]  
Автор coffeemate ()
Публикувано13.03.14 01:23



ми за себе си съм си уточнила, че аз не вярвам в Бог, аз знам, че Го има. какво има да вярвам... вярва човек, когато не е убеден, има съмнение, разглежда и анализира
аз като се огледам- виждам навсякъде доказателства



Тема Re:нови [re: ShoKoLaDa]  
Автор coffeemate ()
Публикувано13.03.14 01:30



ние си живеем в света на илюзиите, дуалността и още много знайни и незнайни стенички, които ни регулират и ни водят до развитие. но на всеки един избор, дори най-малкия , всъщност предимно най-малкия- ние сме оставени сами да решим. ако отречем този къс свободна воля ...



Тема Re: логиката на вяратанови [re: coffeemate]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано13.03.14 01:30



Знанието съдържа в себе си вяра. И то сигурно винаги е неточно - най-малкото, за да се развива.



Редактирано от Luchezara на 13.03.14 02:13.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.