Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:27 02.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: Механизъм на Душата?нови [re: roshava]  
Автор DarkSide ()
Публикувано14.03.14 16:00



последните ти думи ми навяха асоциация с "все-по-пълното задовлояване на все по-нарастващите нужди", което щеше да стане при настъпването на комунизЪма ...

...това само между другото ...


значи, ако правилно съм разбрал, целта е да сме максимално адаптирани към околната среда ... как обаче става това на практика?

Да речем, че аз още като дете проявявам интерес и заложби към някакво изкуство - примерно пеене или рисуване ... обаче средата ми е такава, че с пеене или рисуване не мога да си изkaрвам хляба и аз съм нещастен защото съм гладен и живея мизерно, решавам да задоволя нуждата си от приличен живот, започвам да уча право, защото виждам, че изучилите право си намират лесно работа, която е високоплатена, изучавам правото за 5 години, специализирам се за още 2 - 3, намирам си високоплатена работа, бачкам по 120 часа в седмица, след още 5 - 10 години вече си купувам си апартамент на пъпа на столицата, Порше, обзавеждам се с трофейна мадама или мадами, задоволил съм си нуждата от охолен живот и възможността да избирам най-доброто от жилище, кола, секс и т.н. , обаче отново съм нещастен, защото осъзнавам че цял живот съм искал да пея или рисувам, сега имам пари, но нямам време и сили да пея и рисувам, а ако зарежа правото и се отдам на рисуване и пеене ще трябва да се разделя с високия си стандарт и да се върна към първоначалния си живот на недоимък - ето, аз съм се адаптирал към агресивната си среда, която изисква и възнаграждава прависти, а не певци и художници, но това не ме прави щастлив, защото правото не ми е интересно, налага се да лъжа и мамя, клиентите ми ме мразят, ответниците ме мразят, съдиите ме мразят, дори и обикновените хора ме мразят по принцип, защото съм богат и адвокат - сиреч, приспособяването ми не ме е направило щастлив и аз все така съм преизпълнен с отрицателни емоции - за тези 20 години яко бъхтане просто съм заменил един тип отрицателни емоции (от това, че не съм приспособен към средата си) с друг тип (че цената за приспособяването е много висока - продал съм душата си на дявола)



Тема Re: иска ти сенови [re: yetti]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано14.03.14 16:01



Това е заради моят Меркурий в Близнаци на трон - ключовата дума е разговорлив.





Тема Re: Механизъм на Душата?нови [re: roshava]  
Автор yetti (питекантроп)
Публикувано14.03.14 16:03



стига с тоя робокоп бе...

гледай ghost in the shell!

----
I only had a Corona
Five cent deposit

[image]/http://is.gd/itmOi3.gif[/image]

Тема Re: относно допълнениетонови [re: yetti]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано14.03.14 16:09



Сравняваш несравними неща. А за мен е безсмислено да споря заради спора.





Тема Re: Механизъм на Душата?нови [re: DarkSide]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано14.03.14 16:58



Аз затова се смея на самото понятие 'успех в живота'.

Общо взето е еквивалент на религията - някакъв куп неща ако имаш се приема за успех и хората се хващат за това като удавници за сламка и са готови да минават през трупове и самите себе си да прецакват като си причиняват стрес, недоспиване и генерално си преебават здравето и кефа от живота

Поршетата са екстра, ама ако за да имам порше трябва да се откажа от нещата дето реално ме кефят - мерси, мога да мина и без порше. Тва не значи, че който има скъпа кола се е продал на дявола - ей тоя

например е известен, че програмира на език който го кефи и е измислен от японец и не кара точно трабантчета :)

Просто много хора се хващат на въдицата, че ако формално удовлетворяват непрекъснато нарастващите критерии за 'успял в живота' това ще ги направи щастливи автоматично.

Happiness is a state of mind. Лъскавата каруца е просто симпатичен бонус, ако има - хубуу, ако няма - чудо голямо (за яките маняци на коли е необходимост, тва е ясно). Тва не значи, че трябва да се наврем в пещерите и да сме патологични минималисти разбира се. Просто всичко на тоя свят си има цена и човек трябва да си прави сметка кое му е по силите и дали му е изгодно

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: относно допълнениетонови [re: yetti]  
Автор roshava (диване)
Публикувано14.03.14 17:16



Това са жени и намесата им в разговора не е, с упрек към написаното, нито отношението им към мен е като към човек знаещ или не знаещ нещо, а единствено и само от силната им завист, че получих одобрението и вниманието на няколко мъже. Само с Шоко имахме диалог по темата, другите се опитваха да ви вменят колко съм ужасна, за да спрете да ми обръщате внимание и да го насочите към тях. Доста първично, но те толкова си могат.



Nobody thinks the way I do
I guess that nobody dares...

Тема Re: Механизъм на Душата?нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор roshava (диване)
Публикувано14.03.14 17:40



Ако твоята степен на адаптираност ти е помогнала да започнал да печелиш много пари, каква кола ще си купиш? Лада или Порше?

Ние придобиваме знания, умения и т.н. с цел да печелим средствата с които можем да си позволим по-голям избор. Така света е станал това което е. Ако беше следвал религията и вярванията за душата и невидимото, щяхме да живеем още в пещери и да ядем корени и сурово месо.

Успял в живота е онзи, който извървява пътя удовлетворен, а не онзи, който се е бъхтал като ненормалем, за да постигне накрая удовлетвореност. Т.е. Не да кажеш, "Ако ще карам кола, то ще е само Порше" и да ходиш пеш, да гладуваш и т.н., само за да постигнеш тази цел. А днес да караш с кеф Ладичка, утре да караш с кеф Опелче, после някое Нисанче, после Мерцедесче и накрая Поршенце ... значи си успял в живота ... а дали ще стигнеш до Поршето или само до Нисанчето ... както и ти каза ... голям праз, важното е, че през цялото това време си се чувствал удовлетворен и си могъл да се насладиш на живота, а не си го приемал като някакво ужасно място в което само с борба и лишения може да постигнеш желаното. Точно това имат предвид в мъдрите книги, като казват, че не целта е важна, а пътя.

Имаш цел, супер, значи ще имаш посока, а няма да си като кораб без платна в океана. Но не е важно кога и дали ще стигнеш, важното е да се насладиш на пътуването.

Nobody thinks the way I do
I guess that nobody dares...

Тема Re:нови [re: roshava]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано14.03.14 17:58



Я, разкажи за това, колко е готино да си вещица.






Тема Re:нови [re: roshava]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано14.03.14 18:01



Просто ми кажи, защо "виждаш сламката в окото другите, но не и гредата в твоето"?

Толкова ли те е страх да имаш обратна връзка и да си искрена със себе си?




Тема Re: относно допълнениетонови [re: roshava]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано14.03.14 18:09



Не можеш да направиш дори елементарни разсъждения извън написаното и казаното от някой друг. А това е тревожно. Аз го наричам липса на мисъл.

Иначе доста добре цитираш някои неща. Постара се, нямам намерение да отричам. Цели реферати изписа.

Обаче не можеш да мислиш самостоятелно. И извън определените коловози.

Това е поправимо, не се притеснявай. Но човек трябва да го иска и да може да бъде честен поне към себе си.





Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.