Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:33 02.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
Тема Re: Механизъм на Душата?нови [re: DarkSide]  
Автор roshava (диване)
Публикувано14.03.14 10:28



Да започнем с това ...
това го питам защото жизненият ми опит показва че удоволствието и чyвството за вътрешен покой след задоволяването на поредната нужда трае много кратко и задоволената нужда много бързо се заменя с нова нужда за задоволяване
Това не е нужда на системата ти, за това не носи дълговременно удовлетворение. Това е придобита нужда от социума, лична нужда придобита от вярата ти в нещо, или придобиване на средства подпомагащи постигането на целта. Някой избират късият път, други дългият, но това е само път, не целта. Ако на края на пътя няма постоянна удовлетвореност, то значи не си осъзнал целта. Това общо взето е една от грешките която се предават от поколение на поколение и се приема като цел на системата.

Да се върнем към първият абзац.
Няма значение действието, а мотивацията с която тя се прави. Да, нормално е тук да ти предизвикат всякакви емоции. Да те развеселят, да те натъжат, да те изненадат, да те ядосат, да те засрамят и какво ли още не. Думите са силен провокатор, защото контрастират с придобитите ни нужди. А е така, защото придобитите ни нужди, са наложени именно чрез думи. Морала, нормите, социалните цели, всичко е наложено чрез думи. "Не прави това", "Не прави онова", "Това е грешно", "Това е редно" и т.н. и т.н. Авторитети, книжи, учители ... всички ти втълпяват цели чрез думи. Т.е. когато нещо което прочетеш тук, съвпада с твоите приети за истина думички, създавайки твоите си правила, норми и цели, то това те радва. А когато драстично противоречи на тях, то тогава започва да те дразни. И точно тук идва войната, но е много важна причината с която тя се води. Много хора я водят, защото тя им показва, че и извън техните стени които те са приели за край на света, има реалност. Това ги кара да се чувстват неуверени, да ги вади от тяхната комфортна зона и те се вкопчват да защитават "края на света". Такива хора боравят с абсолютни стойности и ако не успеят да му вменят грешност на думите, започват да нападат изказалият думите и да му приписват някакви лочи черти, които да обезличат казаното в техните очи. "Ти си еди какъв си, за това думите ти нямат значение." Тук проблема изобщо не е в някой, тук проблема е, че системата е видяла начин, да пусне алармата и да се опита да събуди вкарания в илюзия че кара колата. Както ти сам установи, това става с вкарване в "кошмар". Силна емоция. ... Тук може да се види, вярата колко може да вреди на системата. Колкото е по силна, толкова по-малко системата може да събуди "спящият". За това доста от фанатично вярващите в нещо, стигат до лудница, разболяват се от фатални болести или се самоубиват. Т.е. системата се самоизключва или самоунищожава, защото е безнадеждно да премахне вируса.
Ако обаче, си разбрал, че емоциите са пътя свързващ световете, то можеш да ги използваш за да "обиколиш света". Някой хора са като маймунки, ти им хвърляш камък, те ти хвърлят кокосов орех и само така можеш да видиш това което те крият. Други се изживяват на войни и биха те допуснали в своят свят, само ако им покажеш, че си достоен войн. Трети са манипулатори/хамелеони и само ако съумееш да ги "изкараш от кожата", ще можеш да им видиш истинският цвят/ същност. И т.н. и т.н. и т.н. ... Т.е. пробуждането на емоции е създаване на път и всеки път Е начин да опознаеш другия. Няма правилни и грешни емоции, няма грешен път, щом той води до света на другия. А дали ще действаш чрез положителни или чрез отрицателни, това зависи от другият свят ... според това, коя емоция слага пътя и отваря вратите.


Лицемерието и лицемерните положителни емоции са тези, които ти постилат килимче, към измисленият свят в който си мислят че карат кола. При такива хора, пътя към истинският им свят е само чрез отрицателни емоции. А успееш ли да стигнеш до истинският им свят и пуснеш алармата ... помагаш на системата им.
Ти защо водиш войни? За да се защитаваш или да опознаваш?

Nobody thinks the way I do
I guess that nobody dares...

Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор roshava (диване)
Публикувано14.03.14 10:32



Липсата ти на въпроси и обяснения, само показва вярността на изказаното. А личните нападки, показват, че навлизането в това което пиша, би те извадило от зоната ти на комфорт и би разрушило стената която мислиш за "края на света". За това и се опитваш да омаловажиш думите ми, като ми лепнеш отрицателни черти.


Нормална защита, но вреди само и единствено на теб. На мен не ми пука ти колко си ограничена.

Nobody thinks the way I do
I guess that nobody dares...

Тема Re: иска ти сенови [re: roshava]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано14.03.14 10:36



Странното е, че раздаваш диагнози на всички освен на себе си.
Казах ти: доказа, че не можеш да мислиш и си доволна от това. Поради това, че си доволна от своята тъпотия и си агресивна, размяната на мнения няма смисъл.

Не се притеснявай, разговорът ни е нереален.


Редактирано от Luchezara на 14.03.14 10:42.



Тема Re: иска ти сенови [re: Luchezara]  
Автор roshava (диване)
Публикувано14.03.14 11:00



Това да ти прилича на болница? Да си прочела някъде да съм си лепнала табелка с длъжност която може да поставя диагнози? А случайно ти самата да се приемаш като болна, на която и трябва диагноза? ... Всъщност, това че го приемаш така, само може да ти покаже къде е проблема ... системата ти създава илюзия, която да те насочи в какво положение си. Обърни внимание на системата си, позволи и да те вкара в реалността, за да подкараш наистина колата и задоволиш нуждите и, което ще премахне и желанието ти да спориш толкова неубедително и по детски с мен.
Хора, слушайте аламата, тя е вътре във вас и е включена от вашата система, не от мен. Аз тик съм като книга ... няма как да съм агресор, ако това което ви причинява четенето ми, не е ваш вътрешен конфликт.
Като не искате да чуете обратната връзка на хората, то поне чуйте системата си, а не я омаловажавате като я приемате като нещо отделно от "себе си". Така само придавате важност на това, което ви води към постоянна неудовлетвореност, поради невъзможност да осъзнаете истинските си нужди. ... Да истинските нужди на системата, която сте самите вие. Няма невидимо, няма душа, няма нещо извън. Всичко е тук и сега, за което не са нужни външни думи и обяснения, нито защити, нито каквато и да била агресия или защита. Задоволена ли ви е системата, емоциите стават повод за игра, а не повод за война и тези които ги причиняват във вас, са играчи, а не агресори.

Няма диагнози ... има реалност и илюзия, има удовлетвореност и неудовлетвореност, има инстинкти и ВНС /която не напразно се описва от всички като творческа, защото твори илюзии, а не реалности/.

Nobody thinks the way I do
I guess that nobody dares...


Тема относно допълнениетонови [re: Luchezara]  
Автор roshava (диване)
Публикувано14.03.14 11:06



Наистина ли всичко което написах, го наричаш "липса на мисъл"? Структурирано, аргументирано с логични връзки и аналогии ...? Ти наистина ли?


По философия и логика имам 6-ци, точно защото умея да мисля. Или то това са едни мънички и неразвити науки ... как можах да не се сетя, нищо че философията е майката на всички останали науки.
Моля ти се, престани да говориш неща, които са очеизваждаща лъжа. Ще е жалко, ако наистина ги мислиш.

Да, това което казвам щеше да е нереално, ако не му беше обърнала внимание и не беше включило алармата на системата ти.

Nobody thinks the way I do
I guess that nobody dares...

Тема Re: иска ти сенови [re: roshava]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано14.03.14 11:12



Ся, рошава, успокой се - всички тук знаем, че твоето поведение се дължи на нерешените ти вътрешни конфликти, които всячески се опитваш да проектираш, върху който ти падне. Това е причината да си все "озъбена". Ограничеността ти, не ти позволява да видиш, че хората ти обръщат внимание, за да задоволят твоите нуждите, от чисто човешко състрадание.

И стига твори илюзии - това няма да помогне на реалните ти проблеми.
Баси, ако така се държиш само във форума, действително имаш сериозно раздвоение на личността. Щото ако такова е и реалното ти поведение - ще получаваш ритници нон-стоп.



Тема Re: относно допълнениетонови [re: roshava]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано14.03.14 11:22



Много хубаво. Поздравления за шестичките.
А дали ти е възможно да водиш нормален разговор - без да четеш лекции? Допускайки възможността, че останалите имат своя опит и знания, четат и пишат точно в този клуб не защото имат потребност от гуру, а за да се забавляват и общуват неангажиращо, за релакс.



Тема Re: Механизъм на Душата?нови [re: roshava]  
Автор DarkSide ()
Публикувано14.03.14 11:29



Ако на края на пътя няма постоянна удовлетвореност, то значи не си осъзнал целта. Това общо взето е една от грешките която се предават от поколение на поколение и се приема като цел на системата.

ти пишеш за удовлетворение в края на пътя, което ще покаже истинността на целта (нуждата), а в "мъдрите книги" книги съветват удовлоствието да е по времето на пътя и в момента, в който усетиш че не ти е кеф, да зарежеш пътя защото той вече не те води към истинската ти цел - може би прекалено буквално го възприемам, защото не ми се струва практически приложимо да си сменям работата всеки път, когато трябва да пиша досаден отчет или да ходя на събрание или дори да ставам рано, пък то да ми се спи



Ти защо водиш войни? За да се защитаваш или да опознаваш?

досега водих войни за да се защитавам, провокирах за да мога после да надвия и победя, съпроводено с много и силни отрицателни емоции, на моменти си се чудех сам на себе си, мазохист ли съм че сам се тикам там, където се товаря с отрицателни емоции и се чувствам зле

сeга разбирам че всъшност съм защитавал илюзии и зорът ми за вододене на битки е бил от незадоволени нужди - сега го правя по навик от скука и сравнително бързо се отказвам

а след това не знам какво ще последва - може би да провокираш другите за да опознаваш себе си - защото мисля че желанието да опознаваш другите е всъщност породено от нуждата да опознаеш себе си, което пък ми се струва да е основна нужда на системата ... ... и ми се струва че в момента с тебе точно това правя - опознавам себе си в твоите думи, което ми носи положителнa емоция - радост




Тема Re: иска ти сенови [re: Vitalite]  
Автор roshava (диване)
Публикувано14.03.14 11:30



Пак ли почна с вменяванките? Ок, аз съм злодея в играта между мен и теб, това как точно задоволява системата ти? И какво точно да успокоя? Как да успокоя вашите емоции и вътрешни конфликти? Това само вие самите можете да направите, защото именно това е в компетенцията и възможностите на вашата свободна воля. Да си оправите вътрешните конфликти, за да няма и външни.
А що се отнася до моята "агресивност" ... как пък не съм агресивна за хора без вътрешни конфликти? За тях съм забавна, носител на интересна информация и добър оратор на който обичат да задават въпроси, защото им е интересна гледната ми точка. А също съм известна и като добър слушател и "душевад". А това че ти и още няколко човека не сте го видели ... ми правете си сами изводите ... виждаш в другия това, което съумееш да изкараш от него. Защо точно агресора ви харесва да вадите ... ми отговорете си сами.



Извинявай, че те чета изключително рядко, но ми стана ясно, че вируса е засегнал тотално системата ти и всяко пускане на алармата е напълно безсмислено, което поражда в мен едно чувство на обреченост, а не искам то да се превърне в съжаление. За това ще ме извиниш ако не ти отговарям.

Nobody thinks the way I do
I guess that nobody dares...

Тема Re: иска ти сенови [re: roshava]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано14.03.14 11:47



Ох, рошава - между теб и мен игра няма. Ти май това не схвана, отговарям ти единствено от куртоазия. Ма ние сме те видели отвсякъде бе - не се притеснявай. Дразнител си, защото се опитваш да докажеш нещо, което го няма, т.е. приписваш вътрешния си конфликт върху друг. Погрижи се за себе си, и не ме чети.






Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.