Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:34 26.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема хомо невротикус нормалиснови  
Автор Baldrian ()
Публикувано07.03.14 14:48



Това е определение за здрав психически индивид...Приемаме по презумция, че "нормалният" е невротик...Обикновено той няма раздвоение на личността, не чува гласове, има добра връзка с реалността...
Въпреки това обаче често е маскиран...Няма маскараден костюм. Маската е скрита...

"Защо ни е Хелоуин?
- За да ни подсеща, че сме хомо невротикус нормалис, че се крием зад камуфлажни костюми в живота си, че параванът дава анонимност и освобождава от отговорност и че истинската свобода е да бъдеш без маска. В същото време е една забавна игра! Когато остане в тази рамка е дори вентил, клапан на толкова напрежение в живота ни. Но когато животът ни е постоянно такава игра, е много жалко. А още по-жалкото е, че тези, чийто живот е такъв, обикновено като четат подобни обяснения, мислят, че написаното не се отнася до тях. Защото маската ги скрива не само от света, тя ги скрива и от самите себе си"

Ако си представите, че довечера сте на маскарад, как ще се маскирате? Кой е любимият ви приказен герой?
Знаете ли каква е истинската ви маска?



Темата е повече за психоклуба, но той е във временна почивка, а вярвам че по някакъв начин става и за тук...



Тема Re: хомо невротикус нормалиснови [re: Baldrian]  
Автор Ludo2 (бях свестна)
Публикувано07.03.14 15:04



Нямам любим герой, дори нямам любима "маска"...... А имам много маски! Не знам дали е за съжаление или е кофти признание, но ........... без маска оставам единствено и само, когато съм сама ......... Не си спомням времето, когато съм правила каквото си искам или казала каквото си поискам........

Ако бъда истинската си аз, няма да оцелея и ден!

Готина провокация





Тема Re: хомо невротикус нормалиснови [re: Ludo2]  
Автор Baldrian ()
Публикувано07.03.14 15:12



О това е много...Постижение е да си без маска дори и само когато си сам...
Има един раздел на психологията, в който "маските" са добре описани като външни белези и мускулни брони...Опитното око може малко да ги разчете...Разбира се най-трудно е с личната маска...

Аз имам няколко любими герои, и един адски нелюбим...- снежната царица. Голям страх ми е предизвиквала тази женица



Иначе в момента съм се маскирала на мухата- цеце. Супер неудобни са ми новите цайси...Иначе се водят авангардни

Редактирано от Baldrian на 07.03.14 16:33.



Тема Re: хомо невротикус нормалиснови [re: Baldrian]  
Автор Ludo2 (бях свестна)
Публикувано07.03.14 15:20



С дебели рамки, нали?

..........
Любимите и нелюбимите герои олицетворяват ли нашите маски или не?......

Подскажи ни за външните белези ..........



Тема Re: хомо невротикус нормалиснови [re: Ludo2]  
Автор Baldrian ()
Публикувано07.03.14 15:21



Олицетворяват страховете ни



Довечера ще ти разкажа...



Тема Re: хомо невротикус нормалиснови [re: Baldrian]  
Автор Ludo2 (бях свестна)
Публикувано07.03.14 15:23



Ей, ще ме научите и вечер да влизам тук

............

Хубав следобяд!



Тема Re: хомо невротикус нормалиснови [re: Ludo2]  
Автор Baldrian ()
Публикувано07.03.14 15:24



Мерси! И на теб





Тема Re: хомо невротикус нормалиснови [re: Baldrian]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано07.03.14 16:51



Преди бих казала, че ще се облека като красавицата, от "Красавицата и звяра", че ми е любима тази приказка.
Но след като гледах "Леденото кралство" на Дисни, мисля да се облека като


Демек това, от което се страхуваш ти. Ама много хубаво е да си снежна кралица. Е, аз на студ не издържам и не го обичам, но... абе зависи как ще ти е представен един герой.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: хомо невротикус нормалиснови [re: Baldrian]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано07.03.14 17:00



Ако си представите, че довечера сте на маскарад, как ще се маскирате?
Вълшебницата Поулгара, или Денерис, Родената в буря.

Кой е любимият ви приказен герой?
Горепосочените.

Знаете ли каква е истинската ви маска?
Знам - 1. маска Скован, травма Несправедливост - тази е водеща, защото отговаря и на физиката ми. 2. маска Контролиращ, травма Предателство. (по Лиз Бурбо)

Когато съм свободна от горните маски съм фея.
Архетип според Юнг - Жрица-Загадка. Муза. Добра фея. Истинска лейди. Вълшебница. Качества: Жена, в която всички се влюбват от пръв поглед и за която мечтаят после цял живот. Съвършенство. Жена, на която се посвещават стихове и вдъхновява за геройски подвизи. Обаяние. Център на внимание. Умее да приема подаръци. На плаща нищо сама никога. Умение да внушава любов. Посвещава се на висока цел и възвишена идея. Непредсказуемост. Тайнственост. Хитрост. Добре развита интуиция. Отношение към мъжете: Кланят и се и я обичат. Критериите, по които си избира мъже са загадъчни и неизвестни.



Тема Re: хомо невротикус нормалиснови [re: Baldrian]  
Автор Magi23 (искам лятооооо!)
Публикувано07.03.14 19:17



На бас, че нищо не разбрах, но на въпросите мога да отговоря...
Ако си представите, че довечера сте на маскарад, как ще се маскирате?
Ми..с домино....
Кой е любимият ви приказен герой?
Звяра, ама докато е звяр. Много чаровен, в него се преплитаха много неща - доброта, нежност, страшна външност, озлобление, вяра, несигурност и много любов. Най-вече ми харесваше, че колкото и недостижима да му беше целта, не се отказваше, бореше се срещу несигурността в себе си за Бел.
Знаете ли каква е истинската ви маска?
Е, тук вече ме затрудни..Не знам. Може би това, че мога да се владея перфектно и трудно показвам емоции...но говоря за чувства и емоции, а настроенията ми непрекъснато ми се менят и си ги показвам...но това е повърхността...


Надявам се, че се справих...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.