Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:48 29.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | >> (покажи всички)
Тема Re: хомо невротикус нормалиснови [re: Magi23]  
Автор roshava (диване)
Публикувано08.03.14 17:02



Мен не ме мешай в чакрите, вибрациите и т.н.




Абсолютно! За да е спокоен, усмихнат и щастлив човек, трябва точно както ти каза, да си има собствени норми, съобразени с неговите собствени сили и поносимост и да не бъде сравняван с някакви външни такива и да бъде оценяван според тях. Т.е. да обичаш хората и да се чувстваш обичан е именно това ... да приемаш другите и да те приемат със собствените норми, без това да те поставя в някаква права на по-по-най, която те лишава от индивидуалност.
Няма как някой да ми обясни, че хората сме 2-3-5-10-12-50 и нам си колко типа характери, защото ако беше така, то всичко в света щеше да е много просто. Всички психопати в затвора още преди да са направили престъпление, всички социопати ги правим чиновници и читанки, всички .... е да, ама не ... няма такива стандарти и норми, за това човешкият елемент е най-слабата бръмка във всяко едно начинание, защото е непредвидима дори и след 1000 изследвания, тествания и т.н..

Обсъждаме си темата и изказваме мнения, то е ясно. :)

Nobody thinks the way I do
I guess that nobody dares...

Тема Re: хомо невротикус нормалиснови [re: roshava]  
Автор Baldrian ()
Публикувано08.03.14 17:39



Психиатрията е една от най-трудните медицински дисциплини, с най-много неясноти...Психологията като наука е нова...Има много неясноти- още повече, че една наука се прави от хора имащи използваемост на мозъка, колкото и останалите, а той не е от добре познатите органи именно поради биохимичните процеси...
В тази връзка целта не е да се унифицира личността и уникалността на хората, а по-скоро да се работи с проведени емпирични изследвания върху сходствата им, а те никак не са малко...Точно така се провеждат и научните експерименти...
Сега, че има теория на вероятностите- има...Защо едно дете се ражда като аутист, след като е доказано, че дори във фамилии, в които има аутизъм, вероятността да се заболее е около 44 процента...- защо се реализира по-малката вероятност напр.
Или защо при необременени родители, това се случва...И тук има хипотези, но категоричност няма, макар и биохимията и по-скоро нарушенията и до голяма степен да са изяснени...
Идва следващият въпрос...Как след като се е случило да се помогне...И тук се включват клиницисти, логопеди, терапевти...И пак идва въпросът- успешно ли ще е...И пак идваме до теория на вероятностите- в над 70 процента от случаите ще се повлияе с подобрение...защо при един става, а при друг не....И т.н. и т.н.

Примерът е краен, но е по- изчистен...

Всичко, което ти казвам е, че изводите имат смисъл, дават някаква яснота на база натрупан опит и е супер интересно...А извадките са по-скоро свързващите звена и нямат цел да затрият индивидуалност...

А характер и личност са различни човешки аспекти





Тема Re: хомо невротикус нормалиснови [re: Baldrian]  
Автор yetti (питекантроп)
Публикувано08.03.14 17:44



то биохимични процеси има във всички органи/тъкани и пр., точно тоя слой е най-познат, нагоре нещата стават мазало.

според мен психологията не е наука.

----
I only had a Corona
Five cent deposit

[image]/http://is.gd/itmOi3.gif[/image]


Тема Re: хомо невротикус нормалиснови [re: yetti]  
Автор Baldrian ()
Публикувано08.03.14 17:49



Разбира се, че има биохимия във всички тъкани и органи...

Има емпирични изследвания- много...Все по-често се работи в екип с учени в област медицина...Вече и там има изводи...Последният е образуването на нови мозъчни връзки след определена терапия на група съгласила се да участва в експеримента...
Мисля, че би могло да се намери и в нета...

Ясно е, че не може да се съпостави с точните науки, но това не пречи да е безкрайно интересна...



Тема Re: хомо невротикус нормалиснови [re: roshava]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано08.03.14 17:53



Тва е мноо добро включване за етикетите.

Нормално етикетите са удобство, но това бързо деградира и се използва от несигурни хора основно, точно като сламка да не се удавят в сложността на заобикалящото ни.

Ти метъл ли си? Не не съм. Ама как така, можеш да правиш master of puppets перфекно, начи си метъл. Мога викам, ама мога и да се кефя на Бони Ем. Ааа, ся разбрах - ти си ретро дискар. Нищо не си разбрал викам :)

И тва ги обърква. Трябвало било или да съм 'метъл' или да съм 'дискар' или някъв, къвто и да е етикет. Ако не мое ми залепят етикет или дето викаш 'да ме турят у чекмедже' се чувстват несигурни.

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: хомо невротикус нормалиснови [re: Baldrian]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано08.03.14 18:20



Държа да отбележа, че темата ми харесва и с интерес си чета.

/Кат не мога да смогна да пиша, поне скромно да се обадя с едно мерси, че вие пишете.

/



Тема Re: оффффнови [re: roshava]  
Автор Magi23 (искам лятооооо!)
Публикувано08.03.14 18:48



КОЙ СЕГА Е №1 ??????? а?....А?






ПП сори за спама...ама съм под страхотна емоцияяяяяя.... : )))))))



Тема Re:нови [re: Magi23]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано08.03.14 18:54



Не може да се разглежда едностранно темата за маските.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Magi23 (искам лятооооо!)
Публикувано08.03.14 18:59



Напротив, за да е коректно, трябва да е едностранно и с насоченост. И ножа реже хляб и е хладно оръжие...





Тема Re: хомо невротикус нормалиснови [re: Baldrian]  
Автор yetti (питекантроп)
Публикувано08.03.14 19:00



аха, тръгнеш да се издължаваш като манекен след най-яката травма от 0 до 3 и некой педал вземе, че те преебе без време от 4 до 5 и вземеш, че си останеш некое набито безврато бичме.

----
I only had a Corona
Five cent deposit

[image]/http://is.gd/itmOi3.gif[/image]



Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.