Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 01.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Когато системата те принуждава да лъжеш..нови  
Автор Zenpeace ()
Публикувано23.01.14 09:42



..Същата тази спечена норвежка система.
На гестаповски мерки.
Наближава сезона за почивки,организирания на почивки и ваканции към топлите страни и курорти тук в Норвегия.
От тази година новата им партия ХЬОЙРЕ,или десните както е превода на български въведе поправка в закона за училищата и вече е адски трудно да си поръчаш почивка март месец да речем или февруари.
Целта е учениците да бъдат максимално много в училищата,и да не отсъстват често през учебната година,понеже норвежките доводи са,че имало много чужденци,и те пътували често през годината до държавите където идват и ставало хаос в учебен план.
Така!!
Обаче въпросните създатели на закона не забелязват че цените са двойни през великденската ваканция,по коледа или въобще през зимната и есенната картофена ваканция.
В нашия случай искахме да идем тази година около средата на март на почивка за една седмица до гран канария,на канарските острови.
Били сме там и преди,намерехме евтини оферти,обаче тук идва порочната нова система и новия гестаповски закон.
Питах класния на детето,оня ми вика ..много строго е.
Само един ден мога да му дам аз,ще трябва с молба до директора да се обърнете,понеже не е през неучебно време и най-вероятно ще ви откажат.
Пишете ми даде съвет,че дядо му ще навършва юбилей,или че е със социална цел пътуването,за събиране на семейството или нещо подобно.
Хубаво,но жената е в системата,в детска градина работи и има инфо как са душили детските служби около такива родители които са излъгали по този начин и са били предупредени от БАРНЕВЕРНЕТ,закрила на детето..че следващия път ще им го отнемат.
Голямата дилема тази сутрин беше,каква версия да дадем.
Не искаме да лъжем и да хитреем,за да не стане зле,ако проверят билетите че не сме били в Бг,а на канарските острови.
Скоро в тази държава ще трябва да раздадат по един безплатен раиран костюм и раирана пола,тип затворническо рае,и направо да ги питаме кога имаме право да идем до тоалетната и кога не!!!!
Не съм само възмутен,потресен съм от норвежката анти-демокрация и фелдфелбелщина.
За всичко трябва да чакаш да ти се позволи и разреши снизходително.
И се налага да лъжеш вече,та да идеш на една почивка.
Понеже цените през официалните ваканции са двойни и тройни за почивки,и ние това и писахме в молбата,че страдаме от сенебетенелсе,заболявания на сухожилията,миалгия,и ни кървят носовете перманентно.
Ще ида до докторката тези дни за доказване със лекарско заключение ако трябва и удостоверение.
ОИскат да направят така,да натикат стадото да пътува само в определените от тях дати и периоди,да плащаме двойни и тройни цени за почивки,и хем няма да има отсъстващи деца,хем хазната ще е пълна двойно.
На това му казвам аз стратегически ход.
Само че тук с мен са сгрешили.
Ако ни откажат ще видят къде ще си харча спестените пари и при кого.
Ще си искам 5 седмици наведнъж тогава лятото за бг.
И ако ми откажат от работата,ще ги пратя в осло със скапаната им партия да се разберат.
Не идвайте в тази кретенска държава.
За нас вече е късно,но никога не е късно да се изпърдим към размирната България,поне там дори и да мизеруваме,поне няма да ни казват като в музикална стълбица-това да,това не.
Благодаря ви.
Аз не живея с лъжи,и няма да лъжа с фалшиви версии.
На какво учат децата ни-да лъжат,да мажат,да се промъкват.
Да създават престъпници,това ли прави великата им държавна политика.?

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано23.01.14 09:55



Само да добавя поговорката-колкото по-порочна и неработеща е една система и власт,толкова повече закони-забрани издава тази власт.
А тук забраните никнат като гъби след дъжд.
Все някоя нова идиотия се появява като закон.
Вижте я хубаво прехвалената Норвегия,с топ стандарта.
Топ шит,само за пред статистиката.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!

Редактирано от Zenpeace на 23.01.14 09:55.



Тема байганювщинатанови [re: Zenpeace]  
Автор DarkSide ()
Публикувано23.01.14 10:56



не те принуждава системата да лъжеш, принуждава те байганювщината във вените и гените ти

целият ти зор, байно, е че искаш да минеш по байганювски тънко на намалени цени и затова ти била виновна Норвегия ... ми тези нови закони са направени точно заради байганювците като тебе, които се имат за нещо повече, щот знаят мурафети и чалъми да минават тънко и искат все на тяхната да става ...

... еми нема да стане на твоята, затова като те е шубе да излъжеш, щот явно лошо бият през ръцете за байганювщина, тогава или отиваш на по-евтина почивка в съседното село, или отиваш в туристическия сезон като останалите бели хора, хич не ти е крива Норвегия че си още с ганювския манталитет ...

Норвегия ще ти хареса когато забравиш ганювщината и започнеш да се държиш като норвежец





Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано23.01.14 11:19







Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.01.14 12:21



Прочетох по диагонал. И въобще няма да те успокоявам, съветвам, изразявам съгласие, противореча, и прочее. Ще чакам да се завърнеш в България, и тогава ще чета за вълненията и проблемите ти с интерес.



Тема сори,нови [re: Zenpeace]  
Автор sssaz-44730 (Жега)
Публикувано23.01.14 12:55



ама и тук, ако искам март да ида на почивка, и тая една седмица не я ли комбинирам половината да е празници - никой нема ми пусне детето. Тва са 5 учебни дни. И ест., че в държава като Норге, дето е пълно с булгарситанци и кви ли не, ще настане хаос.
Тук, ако искам март да замина с дете някъде трябва или болничен за детето (което е кофти, според мен и не знам дали се практикува) или....... ами да си близък с директорката и ала-бала, който мурафет предполагам го има и в Норге, ама за местните само важи... знам ли!?

НА КОЙ МУ ПУКА!


Тема Re: байганювщинатанови [re: DarkSide]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано23.01.14 15:33



Хаха..отворения..изобщо не познаваш Норге и норвежкия ганьовски манталитет.
Изказа се твърде тепотготвен.
Ава то е гипично за хора като теб.
Хем никъде те ходили...хем пък знаят повече от емигрантите!!
Какво да кажем за твоя завислтлив манталитет?
Мислиш че норвежците са много ларж ли?
Това е най-свидливия народ на света сигурно.
Заради тях ги направиха ограниченията.
Понеже щъкат по пет в годината на почивки.
И имали фамилие тук или там.
Аз отпуската си я взимам макс на два пъти.
Ама сега заради недобросъвестните безпардонни норвежки пе..сти,ще страдат невинни като мен.
Не съм прекалил аз.
Те са твърде алчни и сметкаджии.
И си мислет че и бай ганьо мисли колективно като тях.
Да ама не.
Няма да ме издоят.
Не и двойно..не и както те са решили.
Няма са има почивка изобщо тогава.
И в бг всички пари ще вложа.
Със луфтханза..не с техните линии.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re: сори,нови [re: sssaz-44730]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано23.01.14 15:46



Миналите 2 поредни години защо ставаше?
И на ланзароте бяхме април в началото,а по предната края на март на гран канария!
И никой не ми е налагал казармени правила.
Знаеш ли как обичим някой да ми казва кое кога и как да стане?!
Направо ги обичам до смърт такива хора.
Норвежците реват че били виновни чужденците за тази промяна.
А те..веднъж да погледнат собственната си кочина?
Няма.
Най-лесно е чужденеца да е виновния.
Да...ома аз колективизма и колективните стадни пътувания..изобщо не са ми по вкуса.
Така че с парите за почивка ще взема билети до бг с луфтханза..посли нито самолетните им компании ще спечелят нещо от мен..нито тур операторите.
Те не си знаят интереса тия алчни задници.
Искат всичко да ти контролират сметките почивките..живота.
Щом са толкова престъпно алчни да прекарат всички да купуват на космическите великденски цени..хубаво.
Ама от мен още от сега имат един болшой среден.
Надявам се на съни биич ако стъпи правителствен норв.крак да бъсе одран жив с цени и условия.
Ама ние сме евтини...
То и кой ли норск депутат ще стъпи в бг.
Аз повече в норге..няма да гласувам.
Този път ми беше 2 и последна грешка!!

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re: байганювщинатанови [re: Zenpeace]  
Автор DarkSide ()
Публикувано23.01.14 15:56



Собственитe си свидливост и свадливост ги виждаш в другите ... норвежците били лоши, ми ти къф го дириш кат си толкова добър и съвестен и морален в тази лоша държава с тези лоши, свидливи и завистливи хора?
Някой насила ли те завлече там и насила ли те държи в нея?





Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор shokoLada (искам лятооооо!)
Публикувано23.01.14 15:59



Абе, защо тия дни всичко е на "революция"...едно такова сърдито, намръщето, мрънкащо...


Е, теб си те знам де, ама ти използвам темата да попитам? Края на зимата ли въздейства?...
Е, то че и аз вчера не бях такава, ама на мен поне бързо ми минава...и трябва да се ме ядосали повече от един човек, иначе не бележа... : )))
Виж, а на теб ти казвам...вдигайте си куфарите и си идвайте...зарежи ги тези чужденци... Аз май съм расистка на тема чужденец, какъвто и да е...нещо хич им нямам вяра...сериозно ти говоря... Не е ли си българина тук..та с него да си дойдем на думата, къде с майни къде с усмивки..други не признавам...онези са ми някакви студенокръвни, лачени, фалшиви..а пък и езика им не знам де...та представи си...
ПС Егати и изреченията правя... : )))))) ...ама не ми се връща да се поправям..като за сънливка станала в 7 са перфектни...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.