Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:12 18.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Когато системата те принуждава да лъжеш..  
Автор Zenpeace ()
Публикувано23.01.14 09:42



..Същата тази спечена норвежка система.
На гестаповски мерки.
Наближава сезона за почивки,организирания на почивки и ваканции към топлите страни и курорти тук в Норвегия.
От тази година новата им партия ХЬОЙРЕ,или десните както е превода на български въведе поправка в закона за училищата и вече е адски трудно да си поръчаш почивка март месец да речем или февруари.
Целта е учениците да бъдат максимално много в училищата,и да не отсъстват често през учебната година,понеже норвежките доводи са,че имало много чужденци,и те пътували често през годината до държавите където идват и ставало хаос в учебен план.
Така!!
Обаче въпросните създатели на закона не забелязват че цените са двойни през великденската ваканция,по коледа или въобще през зимната и есенната картофена ваканция.
В нашия случай искахме да идем тази година около средата на март на почивка за една седмица до гран канария,на канарските острови.
Били сме там и преди,намерехме евтини оферти,обаче тук идва порочната нова система и новия гестаповски закон.
Питах класния на детето,оня ми вика ..много строго е.
Само един ден мога да му дам аз,ще трябва с молба до директора да се обърнете,понеже не е през неучебно време и най-вероятно ще ви откажат.
Пишете ми даде съвет,че дядо му ще навършва юбилей,или че е със социална цел пътуването,за събиране на семейството или нещо подобно.
Хубаво,но жената е в системата,в детска градина работи и има инфо как са душили детските служби около такива родители които са излъгали по този начин и са били предупредени от БАРНЕВЕРНЕТ,закрила на детето..че следващия път ще им го отнемат.
Голямата дилема тази сутрин беше,каква версия да дадем.
Не искаме да лъжем и да хитреем,за да не стане зле,ако проверят билетите че не сме били в Бг,а на канарските острови.
Скоро в тази държава ще трябва да раздадат по един безплатен раиран костюм и раирана пола,тип затворническо рае,и направо да ги питаме кога имаме право да идем до тоалетната и кога не!!!!
Не съм само възмутен,потресен съм от норвежката анти-демокрация и фелдфелбелщина.
За всичко трябва да чакаш да ти се позволи и разреши снизходително.
И се налага да лъжеш вече,та да идеш на една почивка.
Понеже цените през официалните ваканции са двойни и тройни за почивки,и ние това и писахме в молбата,че страдаме от сенебетенелсе,заболявания на сухожилията,миалгия,и ни кървят носовете перманентно.
Ще ида до докторката тези дни за доказване със лекарско заключение ако трябва и удостоверение.
ОИскат да направят така,да натикат стадото да пътува само в определените от тях дати и периоди,да плащаме двойни и тройни цени за почивки,и хем няма да има отсъстващи деца,хем хазната ще е пълна двойно.
На това му казвам аз стратегически ход.
Само че тук с мен са сгрешили.
Ако ни откажат ще видят къде ще си харча спестените пари и при кого.
Ще си искам 5 седмици наведнъж тогава лятото за бг.
И ако ми откажат от работата,ще ги пратя в осло със скапаната им партия да се разберат.
Не идвайте в тази кретенска държава.
За нас вече е късно,но никога не е късно да се изпърдим към размирната България,поне там дори и да мизеруваме,поне няма да ни казват като в музикална стълбица-това да,това не.
Благодаря ви.
Аз не живея с лъжи,и няма да лъжа с фалшиви версии.
На какво учат децата ни-да лъжат,да мажат,да се промъкват.
Да създават престъпници,това ли прави великата им държавна политика.?

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано23.01.14 09:55



Само да добавя поговорката-колкото по-порочна и неработеща е една система и власт,толкова повече закони-забрани издава тази власт.
А тук забраните никнат като гъби след дъжд.
Все някоя нова идиотия се появява като закон.
Вижте я хубаво прехвалената Норвегия,с топ стандарта.
Топ шит,само за пред статистиката.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!

Редактирано от Zenpeace на 23.01.14 09:55.



Тема байганювщинатанови [re: Zenpeace]  
Автор DarkSide ()
Публикувано23.01.14 10:56



не те принуждава системата да лъжеш, принуждава те байганювщината във вените и гените ти

целият ти зор, байно, е че искаш да минеш по байганювски тънко на намалени цени и затова ти била виновна Норвегия ... ми тези нови закони са направени точно заради байганювците като тебе, които се имат за нещо повече, щот знаят мурафети и чалъми да минават тънко и искат все на тяхната да става ...

... еми нема да стане на твоята, затова като те е шубе да излъжеш, щот явно лошо бият през ръцете за байганювщина, тогава или отиваш на по-евтина почивка в съседното село, или отиваш в туристическия сезон като останалите бели хора, хич не ти е крива Норвегия че си още с ганювския манталитет ...

Норвегия ще ти хареса когато забравиш ганювщината и започнеш да се държиш като норвежец





Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано23.01.14 11:19







Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.01.14 12:21



Прочетох по диагонал. И въобще няма да те успокоявам, съветвам, изразявам съгласие, противореча, и прочее. Ще чакам да се завърнеш в България, и тогава ще чета за вълненията и проблемите ти с интерес.



Тема сори,нови [re: Zenpeace]  
Автор sssaz-44730 (Жега)
Публикувано23.01.14 12:55



ама и тук, ако искам март да ида на почивка, и тая една седмица не я ли комбинирам половината да е празници - никой нема ми пусне детето. Тва са 5 учебни дни. И ест., че в държава като Норге, дето е пълно с булгарситанци и кви ли не, ще настане хаос.
Тук, ако искам март да замина с дете някъде трябва или болничен за детето (което е кофти, според мен и не знам дали се практикува) или....... ами да си близък с директорката и ала-бала, който мурафет предполагам го има и в Норге, ама за местните само важи... знам ли!?

НА КОЙ МУ ПУКА!


Тема Re: байганювщинатанови [re: DarkSide]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано23.01.14 15:33



Хаха..отворения..изобщо не познаваш Норге и норвежкия ганьовски манталитет.
Изказа се твърде тепотготвен.
Ава то е гипично за хора като теб.
Хем никъде те ходили...хем пък знаят повече от емигрантите!!
Какво да кажем за твоя завислтлив манталитет?
Мислиш че норвежците са много ларж ли?
Това е най-свидливия народ на света сигурно.
Заради тях ги направиха ограниченията.
Понеже щъкат по пет в годината на почивки.
И имали фамилие тук или там.
Аз отпуската си я взимам макс на два пъти.
Ама сега заради недобросъвестните безпардонни норвежки пе..сти,ще страдат невинни като мен.
Не съм прекалил аз.
Те са твърде алчни и сметкаджии.
И си мислет че и бай ганьо мисли колективно като тях.
Да ама не.
Няма да ме издоят.
Не и двойно..не и както те са решили.
Няма са има почивка изобщо тогава.
И в бг всички пари ще вложа.
Със луфтханза..не с техните линии.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re: сори,нови [re: sssaz-44730]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано23.01.14 15:46



Миналите 2 поредни години защо ставаше?
И на ланзароте бяхме април в началото,а по предната края на март на гран канария!
И никой не ми е налагал казармени правила.
Знаеш ли как обичим някой да ми казва кое кога и как да стане?!
Направо ги обичам до смърт такива хора.
Норвежците реват че били виновни чужденците за тази промяна.
А те..веднъж да погледнат собственната си кочина?
Няма.
Най-лесно е чужденеца да е виновния.
Да...ома аз колективизма и колективните стадни пътувания..изобщо не са ми по вкуса.
Така че с парите за почивка ще взема билети до бг с луфтханза..посли нито самолетните им компании ще спечелят нещо от мен..нито тур операторите.
Те не си знаят интереса тия алчни задници.
Искат всичко да ти контролират сметките почивките..живота.
Щом са толкова престъпно алчни да прекарат всички да купуват на космическите великденски цени..хубаво.
Ама от мен още от сега имат един болшой среден.
Надявам се на съни биич ако стъпи правителствен норв.крак да бъсе одран жив с цени и условия.
Ама ние сме евтини...
То и кой ли норск депутат ще стъпи в бг.
Аз повече в норге..няма да гласувам.
Този път ми беше 2 и последна грешка!!

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re: байганювщинатанови [re: Zenpeace]  
Автор DarkSide ()
Публикувано23.01.14 15:56



Собственитe си свидливост и свадливост ги виждаш в другите ... норвежците били лоши, ми ти къф го дириш кат си толкова добър и съвестен и морален в тази лоша държава с тези лоши, свидливи и завистливи хора?
Някой насила ли те завлече там и насила ли те държи в нея?





Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор shokoLada (искам лятооооо!)
Публикувано23.01.14 15:59



Абе, защо тия дни всичко е на "революция"...едно такова сърдито, намръщето, мрънкащо...


Е, теб си те знам де, ама ти използвам темата да попитам? Края на зимата ли въздейства?...
Е, то че и аз вчера не бях такава, ама на мен поне бързо ми минава...и трябва да се ме ядосали повече от един човек, иначе не бележа... : )))
Виж, а на теб ти казвам...вдигайте си куфарите и си идвайте...зарежи ги тези чужденци... Аз май съм расистка на тема чужденец, какъвто и да е...нещо хич им нямам вяра...сериозно ти говоря... Не е ли си българина тук..та с него да си дойдем на думата, къде с майни къде с усмивки..други не признавам...онези са ми някакви студенокръвни, лачени, фалшиви..а пък и езика им не знам де...та представи си...
ПС Егати и изреченията правя... : )))))) ...ама не ми се връща да се поправям..като за сънливка станала в 7 са перфектни...



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано23.01.14 16:25



Предполагам, че заради това една позната от детството, която се омъжи за българин в Норвегия, си взе децата и се прибра в България.


Ами винаги можеш да смениш страната, в която живееш и работиш.




Тема Re: сори,нови [re: Zenpeace]  
Автор DarkSide ()
Публикувано23.01.14 16:26



Не разбирам защо си решил, че законите не се отнасят за тебе, какво ти дава основание да си мислиш, че си нещо повече от останалите, които спазват закона и си плащат пълната цена на почивката, след като ти за да икономисаш некви смешни пари си готов да лъжеш че си болен или че имаш наложителна причина да пътуваш - твоето е манталитет, братче, и 10 пъти света да обиколиш, никъде няма да намериш "гювеча", който си си въобразил че ти се полага по рожденно право

всички спазват закона и плащат пълна цена, а нашия щото е със синя кръв, значи има право да кръшка и да 'удря кьоравото" ... ама защо миналата година ставало, а пък сега не става, ах фашисти долни, диктатура са направили, гонят ме мене, чужденецът, щот съм много умен и почтен и съвестен и изобщо не се опитавм да ги лъжа и мамя





Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано23.01.14 16:29



ако проверят билетите че не сме били в Бг,а на канарските острови.

Как, точно, си представяш да се случи това на практика?Някой ви чака на летището, или ви тараши личните документи, или как?



Редактирано от impulce на 23.01.14 16:33.



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано23.01.14 16:36



Ти кфо искаш аджеба?

Graeca sunt non leguntur


Тема Re: сори,нови [re: DarkSide]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано23.01.14 16:57



Мммм..малко си в грешка, че вратите с лепенките дискаунт - ги чупят само нашенци.
Имаш ли представа колко по - рано резервират - традиционно - за Ибиса палавите баби - германки, м, м?


А да си чувал истории за туристи, които обикалят бг морето от април до септември, с цялото домочадие, защото..ами престоят излиза по - евтино, отколкото, ако си стоят у дома за тези месеци. Или ходят до Чехия и пълнят чантите през викенда, че там било с едни евроцентове мааалко по - евтино.
Този манталитет не е само у нас. В грешка си.

Редактирано от impulce на 23.01.14 16:57.



Тема Re: байганювщинатанови [re: DarkSide]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано23.01.14 17:02



Недей така сега, че ще те обвини, че си лош

Нашето другарче тук не вдява като му се говори, че проблемът е в неговия телевизор.



Тема Re: сори,нови [re: impulce]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано23.01.14 17:05



Това че и другите го правят, не значи че DarkSide не е прав в базата си - само дето не е ганювщина, освен ако не прилага този термин за световния Ганьо.

Аз се научих в З. Европа що е то масово укриване на данъци, що е то да цоцаш държавата до дупка и т.н. Ама поне не мрънкат, докато Балканския ни другар тука, наистина е решил, че е нещо по-така..



Тема Re: байганювщинатанови [re: acroo]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано23.01.14 17:07



А да, пък и ся.. цялата афера е да се поФали къде ходи на ваканция

. Хич се не сеща, че циганенето за няколко стотин евро говори съвсем друго, ама нейсе.



Тема Re: байганювщинатанови [re: DarkSide]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано23.01.14 17:08



ми ти къф го дириш кат си толкова добър и съвестен и морален в тази лоша държава с тези лоши, свидливи и завистливи хора?

Аз имам същия въпрос....
Според постовете този мъж е абсолютно нещастен и да ме прощава нереализиран ( работи като сервитьор ?) в Норвегия.

И от какъв зор трябва да живееш там? Аз също имам вече доста кофти мнение за скандинавските държави и манталитет.

И като прибавиш шибаният климът пак питам ЗАЩО СТОИШ ТАМ ???????



Тема Re: байганювщинатанови [re: Monica123]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано23.01.14 17:15



Абе не си мислете, че е толкова лесно човек да смени отново държава, след като е преживял веднъж това.

Още повече като има намесени деца. Той може да не е щастлив там, ама трябва да търпи заради децата си, които са си свикнали.

В случая това не е аргумент - като не ти харесва, махни се. Де да беше толкова лесно.. На мен ми трябваха бая години, за да се хвана и наистина да се върна, но аз нямах деца, които да са израстнали там.



Тема Re: сори,нови [re: sssaz-44730]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано23.01.14 17:17



Естествено... И през ум не миминава да ходим на почивка през учебно време, а не през ваканцията.
Абсолютно НЕ възможно.
Когато дъщщеря ми беше в киндъргардън ( тоест предучилищна) си позволихме да отсъстваме 2 дена , като предупредихме , че сме на почивка.

След 2 седмици дойде едно дълго писмо от директорката ( стандартно ) в което ни обясняваха какви кръшкачи сме и че не трябва да се прави така.

От тогава не правя такива неща...



Тема Re: сори,нови [re: acroo]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано23.01.14 17:19



Точно това имах предвид - Ганювщината не е географско понятие.





Тема Re: сори,нови [re: impulce]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано23.01.14 17:24



Да, да, аз само потвърдих, но наше скандинавско другарче, да не си помисли, че в базата си DarkSide не е прав.





Тема Re: байганювщинатанови [re: acroo]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано23.01.14 17:39



Напълно съм наясно.
Това си е като да имигрираш още веднъж.
Чувам , че взема поне 5 години да свикнеш в Бг.

Той има само 1 дете.
И все пак - сервитьор в Норвегия??????
Нито реализация, нито държавата е свястна.....Голяма хвалба с тези Канарски острови - супер бабешки евтини курорти...
За мен това момче ще е по-хепи в Бг.



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: impulce]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано23.01.14 17:42



хехехех;)))))))
Как ме увеселяваш:)))))))

Смяташ, че онлайн не могат да се проверят тези неща?:))))))))))))





Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано23.01.14 17:43



Когато вървиш по пътя на Живота и непрекъснато разказваш 'оу май факин год, всички шибани идиоти карат в насрещното' не е лошо да се позамислиш кой всъщност кара в насрещното :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Monica123]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано23.01.14 17:45



Детската учителка на детето ти ще влезе да проследи резервацията му?


Много филми гледате.



Тема Re: Леле.........нови [re: Zenpeace]  
Автор Ludo2 (бях свестна)
Публикувано23.01.14 17:47



Айде де, ще те цакат те теб!................. Те дори не знаят, на какво си готов, заради келепира............... Жалко, жалко! Всъщност, готино, че такива, като теб са се махнали от България! (нали трябва да мислим оптимистично

)...



Тема Re: байганювщинатанови [re: Monica123]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано23.01.14 17:56



Мани, мани.. ти не си ли чела за балдъзката историите?

Препоръчвам! Всичко ще ти се изясни.

Иначе на мен ми трябваха няколко месеца и си свикнах. С едно нещо няма да свикна обаче- здравеопазването. Човек трябва да се връща само ако има ресурси, за да си плаща частно здравеопазване.

Аз поне се кефя, че си направих живота така, че да не съм вързана с една държава и, ако ми скимне скоро да ида пак някъде, ще го направя, без да се чувствам сякаш отивам во веки там.



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: impulce]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано23.01.14 17:56



Тц, проверяващите са от социалните служби.
Те не проверяват всеки, а тези за които имат подозрения , че лъжат.
И наистина мноого лесно може да се провери онлайн.

Свери си часовника.





Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: impulce]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано23.01.14 17:57



Тя и къде ще я провери? Аз не се сещам тази нформация да е предоставена някъде публично!?



Тема Re: Леле.........нови [re: Ludo2]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано23.01.14 17:57



... има нещо вярно в словата ти.....





Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано23.01.14 17:57



Хахаха, мерси - голям смях!





Тема Re: байганювщинатанови [re: Monica123]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано23.01.14 17:58



Ти от коя баничарница се обаждаш с мазна уста?

САЩ ? ахахах и това да не би да е по-свястна държава от Норвегия ?! Оле - оле

Hannibal ad portas

Тема Re: байганювщинатанови [re: DarkSide]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано23.01.14 17:59



По-малкото зло..приятел.
В бг ли да се върна?
Точно сега ли?
Трябва да ме е таковал луд



Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!

Тема Re: байганювщинатанови [re: acroo]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано23.01.14 18:00



Имам спомен за някакви такива историии.

И имаше един пост - "детето на задната седалка в колата пищи в несвяст БЕЗпричинно " !!!!!!!!!!
И аз си мисля дете на 2 години:)))))))

То било на 10 хахаха;))))))))) Какво повече да говорим?

Абе момчето си е много зле.



Тема Re: Леле.........нови [re: Monica123]  
Автор Ludo2 (бях свестна)
Публикувано23.01.14 18:01



Големи напъни, големи............





Тема Re: байганювщинатанови [re: Monica123]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано23.01.14 18:01



На 40 накъде..пък и със дете?
Към бг?

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re: байганювщинатанови [re: Monica123]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано23.01.14 18:01



Сега пак ще ни се разсърди и ще напусне завинаги клуба за 3 дни. Не трябва така да се смеем





Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Monica123]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано23.01.14 18:02



Е, някой ги сезира тези служби нали така?


Ще тръгне средностатистическата учителка да го прави, мислиш ли?
За онлайн е ясно, няма какво да сверяваме, в 21 век.



Тема Re: байганювщинатанови [re: acroo]  
Автор Ludo2 (бях свестна)
Публикувано23.01.14 18:02



Ще пише за вас в книгата си, ще видите вие





Тема Re: байганювщинатанови [re: Zenpeace]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано23.01.14 18:04



Ти само на 40 ли си бе човек? Боже.. че ти имащ поне 25г трудов стаж пред себе си. Хората не само държави сменят на 40, ами и нови професии подхващат.

Детето е друга работа както казах.. то е израстнало там, така че е по-сложно. Не е невъзможно де, особено докато не е тийн, че после пиши го бегало като си направи социалния живот в Норвегия.

Та, ако ще ходиш някъде, сега му е времето. Вместо да се оплакваш, вземи запиши в университет нещо. Балавъра го направиха 3г сега, нищо че покрива програмата за 4 и бая се учи. Поне ще имаш професия, а не да чистиш гъзовете на скандинавци..



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: acroo]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано23.01.14 18:04



Моника да обясни по - подробно, ако иска. Освен, ако не е станало политика на авиационните компании да постват нейде листа с пътници, примерно на стената на срама в Норвегия, хеле, ако се пътува до безвизова страна...





Тема Re: байганювщинатанови [re: Ludo2]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано23.01.14 18:05



Ооо, ще се прочуем! Не бива да ни подстрекаваш така





Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано23.01.14 18:07



Нямам време да ви чета нападките.
Като гледам....ама голямо помагане и отношение.
Това е...отговорете си сами..защо не искам обратно към бг.
Запади новия българин.
От ваш тип.
Коме кура съм търсил тук..бил съм бай ганьо...не съм се бил реализирал..
Според вас космонавт ли трябва да съм..или рокфелер..та са ви покрия критериите?
Поне като не помагате изобщо...не ми вредете със заяждания.
Вижда се..защо няма пазач на бг казана в ада

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор lsrael Thornstein ()
Публикувано23.01.14 18:10



Зен, тук в Масачусетс също не е допустимо да се юрнеш на туризъм с деца извън периода на училищната ваканция. Вярно че цените на самолетните билети и круизи са почти двойно по-високи, но това е положението. Ние ходим където ходим през летната ваканция. Не можете ли на тръгнете с кола да речем до Германия и/или Холандия през зимната ваканция?

ИТ



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано23.01.14 18:11



И разводнихте темата до безобразие.
Аз за какво пиша..те докъде я докараха.
Да се успокояват колко съм зле..и да си повдигат самочуствието върху моя гръб.
Слезте всеки от неговата си висока камбанария.
Тогава се опитайте..ако ви е вродено..да погледнете от моята.
Ей затова вече не искам близки приятелства.
Понежи в един момент всеки почва да се мисли за фактор и даденост.
Давайте..оправете ми живота.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор Ludo2 (бях свестна)
Публикувано23.01.14 18:13



Струва ми се, че има заговор срещу теб - българи, норвежци, клубари, роднини и други знайни и незнайни имат една цел: да те омаскарят! Но, ти разбра, мръсните им номерца! Сега ще се отдадеш на яко псуване с аромат на вкиснато и ще им покажеш кой кой е!



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано23.01.14 18:14



Добре де, зададох ти конкретен въпрос - как ще разберат докъде са ти билетите?
Ако не те погнат служби и т.н.



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Ludo2]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано23.01.14 18:16





Graeca sunt non leguntur

Тема Re: байганювщинатанови [re: Zenpeace]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано23.01.14 18:16



Ехее, че ти си в разцвета си мъж. Хубава работа, да ореваваш орталъка по толкова клубове..



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано23.01.14 18:22



Кой е казал, че трябва да ти помагаме? Приказката за Неволята май не си я чел.



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: impulce]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано23.01.14 19:12



Ами тук в тая държава всичко може да се провери ако се усъмнят или някой съобщи.
Жена ми знае за два такива случая напоследък.
И я е страх.
И по-добре да се презастраховаме.
В детска градина работи.
И знае доста поверителна информация.
Случаи от които да ти настръхнат косите.
В каква полицейщина живеем.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Ludo2]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано23.01.14 19:15



Не.
Няма.
Никакъв заговор няма.
Просто в такава антидържава живеем.
Но не искаме да лъжем.
Написахме истината относно това защо искаме сега почивка.
Заради депресията и болестите.
Но никой не уважава истината.
Учител ме съветва да излъжа..
Как е а?

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: acroo]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано23.01.14 19:17



Знам я.
Но аз също мога да противодействам на тъпите правила.
Никой не може да ме прати насила в ваканция ако не искам.
И никой не може да ме накара да плащам космически цени на билети.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re: байганювщинатанови [re: acroo]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано23.01.14 19:20



Като си с висшо..да не мислиш че пак няма да им слугуваш?
Имам наблюдения от тесни специалисти.
Знам добре.
Все си прекаран.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор Ludo2 (бях свестна)
Публикувано23.01.14 19:24



Написахме истината относно това защо искаме сега почивка.
Заради депресията и болестите.
- къде остана другата истина, за цената на почивката, че е по-евтино сега?! Ще те хванат, да знаеш, ще те разкрият с твоите различни истини





Тема Re: байганювщинатанови [re: acroo]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано23.01.14 19:30



Гаранция, че на детето ще му хареса повече в Бг !



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано23.01.14 19:34



Е, то излиза, че съседите ти са по - опасни от социалните, като те видят с куфарите...


Дето се вика - царят дава - пъдарят - не дава.
Мисля, че малко преекспонираш.



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано23.01.14 19:42



Бе ти някакви реални, истински проблеми нямаш ли си?Аз не съм ходил на почивка от години и не се оплаквам, а той ми се кахъри тук за глупости?





Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: impulce]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано23.01.14 19:44



Той не е казал, че учителя ще го проверява.
Каза дори, че учителя му дал акъл как да излъже.
Ако някой проверява това никога и никъде не еучителя.
Тук например е също много строго детето да ходи точно в училището според адреса.
Скъпи квартали - хубави училища. Никой не иска бедните да им навлизат в територитията.
И тези проверки се правят от от скул дистрикта.
Има яка глоба ако те хванат да лъжеш за адреса. Плюс детето веднага още същият ден го изгонват от училището и се оправяй да търсиш училища....



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано23.01.14 19:47



Ами за какво пишеш бе пич?
Ти прочете ли как е тук в Америка?
Аз ти написах подробно мой личен случай.
Егати тариката да спести да ходи по тия бабешки курорти ще спре детето от училище за 1 седмица?!!!!!!!!!!
Абе ти нормален ли си?





Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Monica123]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано23.01.14 19:51



Ако някой проверява това никога и никъде не еучителя.

Безспорно. Но как се активизират органите за проверка тогава?
Самосезират се, на каква база - по чий сигнал?

Не може ли родителят да представи бележка за отсъствията? Или от доктор, ако чак толкова е зор да отсъства и трябва извинение.

У нас също се изисква бележка за неизвинени отсъствия, дори в детската градина, но никой никога не може да те спре да се вземеш детето по - рано, или да се обадиш, че ще пътувате и няма да отиде и т.н. Просто, ако не предоставиш бележка - плащаш за деня като присъствен (не съм сигурна дали за всички заведения, но има и такива).



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Monica123]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано23.01.14 19:56




Ако си говорим за образование и ниво - да ти кажа, че много български семейства биха предпочели да заведат децата си някъде, да им покажат нещо, дори в чужбина..и децата никак, ама никак няма да са зле, дори ще научат по - полезни неща, отколкото, ако седят в час и си бъркат в носа в опити да запаметят безсмислен материал.
Аз, лично, без никакви задръжки бих го направила.
Мисля, че такива бягства са много по - полезни за едно дете, да иди с очите си къде е Рим, примерно и за какво иде реч, а не да го зубри по история. Гаранция, че моят урок ще е по - полезен. Така, че не го съдете много строго.



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: impulce]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.01.14 20:01



Това е съвсем вярно.



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: impulce]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано23.01.14 20:01



Не може ли родителят да представи бележка за отсъствията? Или от доктор, ако чак толкова е зор да отсъства и трябва извинение.
, а не може ли просто да се иде на тая почивка през ... ваканцията / коледна, есенна, пролетна или каквито там има?
Толкоз много чудене за една седмица отсъствие - тук циганетата с месеци не ходят и ... нищо?





Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор virgo (кобра)
Публикувано23.01.14 20:09



ами честно винаги съм се чудила на хора, които вземат извинителни бележки на децата си, за да ходят на почивка. Лично аз не бих го направила и в Тамбукту.
Наваксването на материал е доста трудно за всяко дете и по-добре да посещава редовно училище



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Noy BG]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано23.01.14 20:11



Да ти кажа, в моето семейство ние не планираме всички пътувания предварително. Понякога - просто спонтанно решаваме, че ще има дълъг уикенд - ден или два отгоре, правили сме го често и мисля да не лишаваме детето, когато порасне достатъчно, за да ни придружава навсякъде.
Дори и да е на училище.
При това - с деца, особено малки, е доста драматично да плануваш и правиш ранни резервации, т.е. - трябва да си гъвкав, защото даскалото може да иска да е през ваканциите само, но, ако тогава чавето се разболее - язък, какво става. А, ако, все пак - скатаеш малко от правилата - поне едната екскурзия ще е налице.

За мен, чуденката му е нонсенс. Веднага бих нарушила правилата в името на детския кеф.



Освен това, всички скачат срещу аргумента за цената, но аз не съм убедена, че за себе си - всеки - не би се опитал да използва някое изгодно предложение. Особено, ако си говорим за 4и членно семейство с две големи деца, за които си се цака като за възрастен. Инак на думи, всички са много силни и вилни, това го знаем.



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: virgo]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.01.14 20:30



Е, срам не срам, признавам си, че аз съм го правила, пак ще го правя, родителите ми също са го правили.



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Vitalite]  
Автор virgo (кобра)
Публикувано23.01.14 20:35



нямам представа. Дъщеря ми е в клас с доста сериозна подготовка и една седмица отсъствие ще й попречи. Само като си представя, че трябва да реши после по 30 задачи на ден, които са им дали и три дни интензивно изучаване на немски няма как да й го причиня....



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: virgo]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.01.14 20:45



Мда, явно съм авантюристичен тип майка

И бих причинила тези неудобства, защото те пък са така зареждащи, че дават стимул за наваксване на пропуснатото без мрънкане.

А ти явно имаш едно сериозно амбициозно момиченце. :)



Тема Re:нови [re: Monica123]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано23.01.14 21:39



Горките деца, закрепостени към някаква малоумна система до пълнолетие. Те права нямат ли? Сигурна съм, че при повече хъс от родителите това поведение може да се обори в съда.




Тема Re:нови [re: Zenpeace]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано23.01.14 21:43



Навсякъде, светът е твой.




Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано23.01.14 22:07



На този завършен селски идиот, няма ли кой да му обясни, че има много по сериозен проблем с главата си, отколкото с целия световен ред?И, че ако не вземе мерки и не се обърне към специализирана психиатрична помощ, съвсем скоро такава ще му бъде приложена принудително!



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: The bad reptile]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано23.01.14 22:19



От коя партия?



Graeca sunt non leguntur

Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Polydeuces]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано23.01.14 22:31





да го е.. в урунгела смотан



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: The bad reptile]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано23.01.14 22:35



Иии всяка година се каня да го изиграя това хоро и все забравям.

Graeca sunt non leguntur


Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: impulce]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано23.01.14 23:23



Абе другарко ти защо все изопааваш нещата?

Кой е казал, че пътуванията не са полезни?

Просто за хях има - зимна, пролетна и лятна ваканция.

Целият нормален свят се съобразява с това, само Бг тарикат не.



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Vitalite]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано23.01.14 23:24



Ами значи сте на нивото на въпросният келнер....



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: The bad reptile]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано23.01.14 23:25





Яко ! + 1



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: virgo]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано23.01.14 23:28



Естествено, че е така.

Останалото е глупост.



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Monica123]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано23.01.14 23:28



Ей Бюти, не ми каза кой парфюм да си избера!



Graeca sunt non leguntur

Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано23.01.14 23:58



гледай норвежците те как си вземат ваканциите и действай по техния маниер.
Тази Норге е доста по-зле от Дания. Тук няма проблем да си заведеш детето на почивка извън ваканцията.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема между друготонови [re: OldWitch]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано24.01.14 00:05



сега като се замисля и датските българи обикновено ходят по почивки в учебно време за да пестят. И аз смятам че е тъпо да плащаш двойно само защото почиваш през ваканцията.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.01.14 00:43



С какво точно ги мами? С това, че взима самолетни билети, когато са по-евтини? Или с това, че е решил да даде на детето си една седмица почивка? Как са ощетени те?




Тема Re:нови [re: Ludo2]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.01.14 00:54



За какъв келепир става въпрос всъщност? Той решава кога и как да харчи спестяванията си и как да подрежда живота си. Детето му реално може да не ходи няколко дена на училище и после ще бъде натоварено само то. Но ако беше изкарало някой по-дълъг грип или детска болест щеше да е същото. Какъв е големият келепир и кой е толкова засегнат от цялата работа?

Говорите му все едно е кредитен милионер, а на тях всъщност не смеете да кажете нищо.




Тема Даниянови [re: OldWitch]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.01.14 05:46



Добре, а каква е процедурата, ако искаш да вземеш детето и да пътуваш?



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано24.01.14 05:53



Нямат права, всъщност имат- да бъдат подмяткани като торби до 16-18г. "Правата" им са дотам, докъдето тормозят родителите им. Но иначе те самите родители, поне масата от тях, натискат да е така.

И в България започва да прилича на онзи свят.

Но иначе, за да отговоря на другите ти въпроси без да пиша по всеки отделно.. Въпросът е в това, че има някакви правила, а той се чуди как да ги заобиколи плюейки по системата.

Както споделихме, тамошните не са много по-различни, но поне осъзнават че заобикалят правилата, че тези правила си имат някаква причина и ако не им харесват, трябва да ги променят.

Нашето другарче тук обаче, не е от този сорт хора

. Цялото му творчество в клуба е просто.. сякаш се намирам в лош белгийски филм - всеки път като го чета и ме побиват тръпки. Такава душевна, житейска и културна мизерия..



Тема Re:нови [re: acroo]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.01.14 06:22



Да, темата - сама по себе си - е интересна, но ми се струва, че не се надскача точно отношението към автора. Ами напротив, проектира се със замах. А инак е ясно, че не сме в жунглата и има правила. Но - има и изключения и различна уредба. :) Може да се получи полезна и забавна тема стига хората да не са предубедени.



Тема Re: байганювщинатанови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.01.14 06:33



Не си прав.


Никой не е чувал за Норвежка мечта. Ама за Американската всички сме учили.Не, че не дръпнаха и те назад..ама така се случи. Живот.



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Vitalite]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.01.14 06:51



Естествено. Особено, ако говорим за история, която традиционно им е скучна, натоварена с факти доста. Една обиколка из Възрожденските градчета би свършила добра работа. Мои близки са запалили детето си по книжките с печати на 100те национални тур.обекта. Обиколките определено предизвикват интерес. Да не говорим за извеждане навън, за да практикува език. Но и нашата система позволява да го направиш, факт.





Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Monica123]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.01.14 07:24




Аааа...ти може и да си другарка, аз от как се помня- все госпожи около мен..
Не, ние не извъртаме, просто в една тема има разни гледни точки, което е и хубавото. Ако се абстрахираме от автора, защото май не го долюбвате, ето - има хора от различни страни, ще е интересно да се види какви са процедурите. А тарикатлъкът..е дълга тема. Международна. Не зная защо се акцентира само върху ..как беше..бг тарикатлъка. В смисъл, обобщенията са подвеждащо нещо. Например- за мен е тъпня да зареждаш само в понеделник и вторник..че горивото е с един цент по- ниско, но в Германия го практикуват масово. Това е немски тарикатлък. Сигурно има и хамериканските пинизи. Не е за това темата, но ще е любопитно да се чуе. Все едно правим околосветско пътешествие.



Тема Re:нови [re: acroo]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.01.14 07:36



Ами той за тях е чужденец, по-неадекватното е да тръгне да им променя системата. Нормално е да я плюе. Само че щом наистина не му харесва, би трябвало да смени държавата.


А колкото теб не мисля, че можеш да си позволиш да говориш на някого така, както пишеш за него.
Клубът е Споделям, той пише изнервено, нормално е да има емоция в такъв клуб. Но някой друг да те ругае и обижда, защото се чувстваш зле, не е нормално. Би трябвало ако не можеш да помогнеш, да не пречиш.




Тема Абсолютно точен коментар.нови [re: Luchezara]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.01.14 07:56



И въпроси.
Проблемът тук - доколкото усещам - е очевидната кофти нагласа на клубарите спрямо автора.



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Monica123]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.01.14 07:59



Това, пък, за професията му, какво общо има?
Очакванията към хора, които са по света и така да се каже - са разширили кръгозора си, имат досег до по - добри практики и теории

- са по - високи, да ти кажа.
Мен са ме възпитавали, че срамна професия няма, стига човек да я върши съвестно, лоялно и професионално. Освен това, когато ти седнеш в някой 4и звезден ресторант в Щатите, кой те обслужва. Имай уважение. Ноблес оближе.



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Polydeuces]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано24.01.14 08:02



Няколко пъти само съм присъствал, и то точно в Калофер.Наистина е много пленително!Хората там изключително много си тачат традициите!
Но не мога да се престраша да участвам. Къвто съм зиморничав се опасявам, че освен, че ще се изцъкла от студ, ще ми окапят и шишарките





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор DarkSide ()
Публикувано24.01.14 08:21



Образованието е задължително до навършване на 18 годишна възраст, което означава че присъствието в училище също е задължително и си има съответни органи, които са упълномощени да налагат спазването на този закон.
Отсъствието по болест е уважителна причина, а отсъствието заради кефа и келепира на родителите не е уважителна причина и се санкционира.

представи си че си учител на 30 ученици, имаш да преподаваш материал, да изпитваш, да правиш контролни и т.н. и обаче през януари 1/2 от учениците ти отсъcтват, през април 1/3 от учениците ти отсъстват, през май 1/3 от учениците ти отсъстват, а в края на юни никой не ебава да се яви да си получи свидетелството - дали ще се почувстваш ощетена, че цялата ти работа през годината е провалена заради кефа на родителите да почиват на евтини тарифи?

Родителите икономисали 100 - 200 евро, а цялата учебна година провалена, щото един учениk знае едно, друг, дргуго, трети трето и почти всички ученици имат пропуски в знанията



Тема искаш да кажеш:нови [re: shokoLada]  
Автор sssaz-44730 (Жега)
Публикувано24.01.14 08:31



"Началото на зимата"..... само гледай;)) доса беше късна есен



НА КОЙ МУ ПУКА!

Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Ludo2]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано24.01.14 08:32



Нше и нея я писахме.
Че нямаме парична възможност да е на скъпите цени.
Така че нищо не сме излъгали.
Очаквам отказ в понеделник..вторник.
Акони позволят..ще бъде като божие чудо.
Аз в чудеса не варвам.
Знам си късмета.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: virgo]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано24.01.14 08:36



Като поживееш като нас 12 години в мрачното царство на мордор

където няма слънце със месеци,ще запееш друга песен.
Аз коженото яке не ми слиза от гърба целогодишно.
Толкова е топло..смятай.
За три месеца,два пъти е имало слънце за по 30мин.
И е -2 до +2.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!

Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: impulce]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.01.14 08:38



Абсолютно съм съгласна. До десетата си година бях обиколила България покрай тези обекти.

Обаче трябва да подхващам обиколките отново. Но това е хубаво.



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Monica123]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.01.14 08:41



Абе, Моника, майка ми беше директор на училище - дори според ръководните учителски кадри не е толкова страшно детето да отсъства от училище с цел пътуване.



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.01.14 08:46



Няма закон, който да забранява на родителя да си вземе детето от училище по лични, медицински или др.прични.
В никоя държава по света това не е подсъдно. Никой, никъде няма право да откаже, може само да изиска документи, оправдаващи отсъствията, според вътрешните правила.
Негативите остават в наваксването на материала и заплащането на таксите от родителите.
Говорим за еднократно отсъствие от няколко дни в тази тема, не за системно отсъствие. Или групово отсъствие на 30 ученика.

И стига с този келепир, той не е само за родителя, ами и за детето.

Що не се придържате към сюжета.





Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Vitalite]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.01.14 09:00



Да, у нас, може би. По света може и да е друго, аз допускам това, макар че - моята задочна опитност е за колеж в Швейцария, който със сигурност надхвърля изискванията на повечето потребители, писали в темата.
Дори и представите им за добро образование.
Та..за там се трябваше специално уведомление, кога родителите ще дойдат от България да си посетят децата, нещо като в концлагер. Уведомление за пътуванията, съответно - отсъствията. Но никой, никога не е правил проблем. Едва ли и някой ще си позволи, при нивото на таксите и обучаващите се там. Говоря ти за деца със синя кръв, примерно.
Но, дори и да не си говорим за училища от това ниво - родителското право е над училищното. Поне за мен.

Може би, има хора, които пътуват само 3и пъти в годината - по ваканции. Зависи от лайфстайла на семейството. И от правилата, разбира се. У дома не е така - дали заради правилата в нашите училища или друго..нямам идея. Ние гледаме да се махнем от София всеки възможен път. Говоря за пътувания, ако не всеки уикенд - то поне 2а пъти в месеца. За чужбина са 2-3 пъти през годината, по седмица, толкова можем да си позволим на този етап. Та..ако искаме да приобщим и детето, няма как да мине без отсъствия. Сигурно и аз ще лъжа един ден.


Но грам няма да ми тежи на съвестта, честно. Защото тази опитност, която то ще получи - в училище няма как да я види. Колкото до бюджета - не виждам нищо лошо човек да използва промоционални пакети, те затова се предлагат, особено, ако пътува интензивно. Ся, ако ти е веднъж на година - ок, ама, ако е честичко - това, че следиш за изгодни предложения за билети и резервации си е в реда на нещата. Тука големи тузари са се навъдили, нема що..



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: impulce]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.01.14 09:05



Дано те прочетат и разберат "тузарите" - прекрасно си описала нещата.





Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.01.14 09:05



Като не те кефи, какво дириш там?





Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Vitalite]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.01.14 09:11



А..едва ли, така като чета, хеле някои.





Тема Re:нови [re: impulce]  
Автор DarkSide ()
Публикувано24.01.14 09:13



само че на всеки родител му скимва по различно време да ходи на почивка, а и никой не се дига до канарските острови за 2 дена, ами ходи минимум за седмица, по-вероятно за две ... а дали нарушението на закона е подсъдно или не, не го решаваш ти или родителите на учениците, решават го компетентните органи ... системното нарушаване закона със сигурност става подсъдно след някакъв брой нарушения


а сюжетът е че лошата фашистката система принуждава нашия честен и морален сънародник да лъже и маже за да спести некое и друго евро, та да може да купи поредната ултрамодерна елктронна глезотия на детето си, което по собствените му думи на 10 годишна възраст има таблет и екс бокс и незнам си още какво и което дете кой знае защо е тотално зомбирано от електронните си играчки и никак не му се ходи на училище - норвежкият фашизъм и норвежкият климат са главните виновници за всичките несгоди на нашия честен и скромен сънародник, насила завлечен в лошата норвегия да страда незаслужено



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.01.14 09:19



Значи, основното, което виждам тук - е - как се обсъжда личността на протагонистът. Ако погледнем малко по - далече от носовете си, така принципно за нещата, по темата конкретно, без да се разсейваме от личността на писателя - дали работите пак ще изглеждат така, м?

Не ми казвай, че никога за нито от едното от 3те ти деца не е правено изключение за отсъствия от училище и то не само по медицински причини. Хайде, по - сериозно.



Ясно е, че списващият е някъв мрънкач, който явно много ви играе по нервите. Абстрахирайте се, темата е готина. Дайте примери от вашите страни, нормативно как са уредени нещата, на практика как е - да научим и ние тука нещо, завалиите.



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.01.14 09:22



Така си го написал, все едно системата е отговорна за нас и трябва да й се подчиняваме като овце. Не, всеки е отговорен за себе си. Можеш да пропуснеш материал, стига да го научиш. Можеш и да спреш да ходиш на училище и после да се явяваш на изпити като частен ученик. Системите са помощни и за улеснение. Висшето понятие е човекът, законът е по-нисше. Ако човек постави законите над нуждите си, никога няма да оцелее.




Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано24.01.14 09:24



Хо хо..10,200 евро.
Влез в норвежките страници за почивки www.apollo.no www.startours.no www.ving.no
Виж си сама разликите.
С по над 10 000кр е разликата преди великден и по време на великден.
Вие в нормалния свят 100,200 евро може да е разликата,тук са с по 1000 евро разликите.
Ако една нормална почивака за трима на не скъп курорт излиза 17 000 кр през нормалните дати,по време на великденска ваканция или зимната е към 25,26 000 кр същата почивка,за същото време,на същото място.
Видяли сте вие разлики.
Тука сме върха на скъпарската издевателска политика.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Абе, тинови [re: Zenpeace]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.01.14 09:29



хвалиш ли се или се оплакваш в тая тема?



И да не са такива разликите - няма разумен човек, който да не търси най - доброто съотношение качество - цена. За всичко, за което вади пари от джеба си.
Не ги слушай по тази част, то на теория е лесно да се кудкудяка.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор DarkSide ()
Публикувано24.01.14 09:35



никъде не съм написал, че трябва да се подчиняваме като овце на системата, това са си твои произволни интерпретаци и на написаното от мене ...


идеални системи никъде не съществуват, системата е компромис между интересите на децата да получат образование, на учителите да си вършат работата в нормални условия и на родителите и на всички останали които ги засяга образованието

Всеки сам преценява плюсовете и минусите на системата и дали да се подчини или не в зависимост от ситуацията. Системата не е идеална и не може да предвиди всичко, но в случая не е системата виновна на нашия човек.



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано24.01.14 09:37



Ха ха,тресе те яко зависта приятелю.
В комбинация със злобата и ненавистта.
Нищо,завиждай и не-виждай.
Твой си е проблема.
Отишъл съм ,щото съм можал.
И със зъби и нокти съм си отстоял своето.
И го отстоявам всеки ден.
Вчера шефката ме пита защо от 30 човека колеги само аз не съм се записал на коледно парти да сме отпразнивали минбалата 2013.
Ами защото не искам да празнувам.
Не ми е до празници с началство което плюе върху тебе цяла година,и после да ходим да се усмихваме и да се правим на хубави и все едно нищо не е било.
Точно това и казах.
Не че не мога да дойда,а не искам.
И няма да те лъжа за причините.
Така че,не ми се слуша и собственник който да говори само за проценти,да не е дошъл за една календарна година тук да види живи ли сме,умрели ли сме,дишаме ли...и да му слушам пропагандата как трябва още да се напрегнем и да дадем от себе си.
Пък и последния път храната беше отвратителна.
Какво да правя на парти с хора ,с които с няко от тях сме си казали по пет думи досега по задължения за година време.
Визирах разни надути норвежки,тинейджърки.
Понеже не е от срам.
С другите на бара говорят,с нас като риби мълчат.
Ай сиктир оттука.
Никога не съм бил фалшификат и няма да бъда.
Няма да и кажа някаква версия,а истината.
И не съм доволен от твърде много неща тук.
Когато видя значителна промяна на отговорност от всеки един ,да не прекарва съколегата си,тогава може и да дойда.
Същото важи и за почивката.
Не съм излъгал в нищо.
Ако щях да лъжа,щях да пиша че дядо му в бг навършва 70.
Както ме посъветва мой норвежки колега.
И после норвежците не лъжели а??
Говорите на фантазия всички тук.
Такива са мушани повечето норвежци,че бай ганьо ряпа да яде.
Първо учителя на сина ми,ми даде знак и типс да излъжа нещо,да напиша друга причина.
Ако ни откажат,ЩЕ СЪМ СИ ЧИСТ ПРЕД СЪВЕСТТА,И ДВАМАТА С ЖЕНА МИ ЩЕ ИМАМЕ ЧИСТА СЪВЕСТ!
Че не сме излъгали и предизвикали властите.
А норвежката система е сбъркана,понеже за едни може,за други не.
Винаги са били субективни.
Ама трябва да си от техния отбор,на подмазвачите.
Да им погладиш самочуствието,и може и да ти се отворят вратите.
Така че една голяма част тук имат грешна представа за мен.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re:нови [re: impulce]  
Автор DarkSide ()
Публикувано24.01.14 09:43



... ми как са уредени нешата, децата имат право на известен брой еднодневни отсъствия само с бележка от родителя - болеше го главата, реших да го оставя в къщи, на другия ден видях че е добре - отива на училще или още е зле, отиваме на доктор и получаваме медицинска бележка ...

ако детето отсъства безпричинно в къши получаваме писмо от училището с молба да представим основанията за отсъствието ...

понякога има стачки на транспорта и на сайта на градския транспорт има извинителни бележки за този ден - теглиш, принтиш и попълваш ...


никога не ни се е "налагало" да злоупотребяваме със системата, нито пък ми е минавало през ум че системата е фашистка или подтисническа или че ми контролира децата или нeк'ви подобни щуротии





Тема Re: Абе, тинови [re: impulce]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано24.01.14 09:43



Не се хваля.
Просто ми се повръща от закони,членове и алинейки.
От норвежкия бюрократичен ад.
И всичко за твоя сметка.
Трябваше да излъжа нали,да ида с кутия бомбони освен при директора,пък да го поканя на кафе у нас да объбрим работата,а?
Както направи моя голям псевдоприятел,вегетарианеца със големите пасти.
Направиха му гала вечеря на джипито от ирак,та да може да бъде спокоен,че ще му дава болнични занапред в следващите месеци.
Еми те го чалкат,като се върне на работа,когато се върне,ще си види отпусното.
И той си го знае най-вероятно.
Понеже се беше изпокарал със всички от подръжката и охраната,беше нарекъл идиот,сина на шефа на шопингцентъра.
Така е всички синчета и братчеди сме в бизнеса.
И после на запад,нямало връзки.
То по-скоро в бг вече ги няма,тук е страхотна мафийка навсякъде.
Аз стоя далече от гореописаните персонажи.
И от едните и от другите.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re:нови [re: impulce]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано24.01.14 09:46



Може и да съм мрънкач но не,по-скоро съм търсач.
На нещо все още недоубито,човешко.
Ама няма да го намеря.
Незнам дали темата ми е готина,но не е готино всеки или почти всеки да те напада в нея и разчеква на кръст.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re:нови [re: Zenpeace]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.01.14 09:49



Нападат те, защото имаш навика да мрънкаш и да се оплакваш постоянно, дори когато се хвалиш. И такава негативност може да влуди всеки човек, дори и теб, ако си отсреща.


Редактирано от Luchezara на 24.01.14 09:56.



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.01.14 09:53



Напротив виновна му е, защото го заплашва да му изпрати социални служби, които да му отнемат детето!? Тази нарастваща мода в Скандинавия наистина е меко казано безумна и според мен трябва да стигне до международен съд.


Редактирано от Luchezara на 24.01.14 09:53.



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.01.14 09:53



Интересно е това за стачките. У нас не е популярно, ама то и стачки няма толкова, синдикатите са..за отделна тема.
Да, стана ясно, че фашизЪма и капитализЪма явно са му характерна стилистика.





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано24.01.14 09:54



Тъй де,ама в Норге,закона е по-важен от хората.
Хората са месо за месомелачката.
Норге е една голяма лаборатория за опитни зайчета.
Докъде ще им стигне живеца на опитните зайчета от народа.
Ако не можем да спрем болката,трябва да се научим да използваме срещу тези които ни я причиняват.
По един или друг начин аз ваканция ще имам.
Ще си променя плановете.
Но се заклевам,че една стотинка няма да видят норвежки туроператори и сам.компании вече от мен.
Ако ми се наложи с колата ще си ходя до бг.
Тъкмо с парите от прецаканата почивка ще си купоя едни гуми,ако няма да е със самолет до бг,ще си напълня колата догоре навръщане от бг,със позволени неща,не с непшозволени.
И всичко за ремонти и аксесоари -там.
Само ще търся още един шофьор за смяна.
И за техните самолети и компании-среден пръст.
Винаги има начин да се бориш против идиотската система.
Не се е родил още човека,който да ми каже кое кога да правя и как,кога да пикая и кога да с..а.


И няма и да позволя на никой да ми казва.
Камо ли пък на разплути мазни норвежки политички,визирам дебеланата,председаталя на партията десни.
Като шопар е,още повече откакто влезна в политиката насериозно.
Плющяъ мазните норвежки скари,за народна сметка.
Знаеш ли колко пари трошат за круизи..петролен фонд за черни дни ..на най!!
Ще го духат яко следващите поколения.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!

Тема Re:нови [re: Zenpeace]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.01.14 09:55



Абе, баш мрънкач си. Като си си дал гъза под наем - ще си носиш кръста.

И какво, в крайна сметка ще има ли Канари или не, аз не разбрах?



Тема Re:нови [re: impulce]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано24.01.14 09:59



Ако няма,няма да има и нищо повече към норвежката туристическа система.
Това ти го гарантирам.!!!
Или в бг,или през бг за гърция,родос или крит.
Ще ме хванат за оная работа.
То и на работата не им се вярваше що за изрод може да съм,ама близо половин година вече не съм вложил и крона в фирмата.
Един единствен път съм си купил порция,и то понеже бях зает,и нямах време за храна от вкъщи.
Това ше им остане за 2013.
Преди коледа една порция пак,тази година.
Не защото нямам пари,а защото никой няма власт над решенията ми.
Всеки може да иска всичко,ама на никой няма да се одупвам.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано24.01.14 10:01



кой е виновен тогава,аз ли??
Може ли да вдигна ръка,аз съм виновен.
И искам да се срамя пред огледалото,до директорския кабинет.
Сам искам,пожелание!!
Добре е че проявявам самоинициатива,нали?
Хайде,донт мейк ми лау.



Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!

Тема Re:нови [re: Zenpeace]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.01.14 10:02



Те и нашите политици са такива. Басейн, сауна, масажи всеки ден през работно време, живеят си добре, обиколили земното кълбо 50 пъти ... С общите пари си живеят царски, това е доказано.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано24.01.14 10:06



А бе на теб ти е смешно,ама поживей тук десетина години,пък съвсем ще разбереш за какво става въпрос.
Майтап на гол задник нали знаеш какво е.
Понеже не знаеш как майки стигат до международни съдилища чак,понеже с норвежките не става,че чак от брюксел да измолят да имат право да си видят децата.
Майтап ти се струват бледопишковските гестаповци.
Дано да не им се налага да им сърбаш попарата.
Както споменах имам инфо от извора,жена ми е педагог в детска градина,постоянно има случай да бъдат викани детските служби.
За едно появаване на бащата в почерпано състояниемса отнемали деца.
След 2 пъти,на третия по закон уведомяват службите.
Ако стане през деня.
Ми то в бг няма да останат бащи със деца бе!!



Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!

Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: impulce]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано24.01.14 10:10



И в бг пък,много повеече не ме кефи.
Да устискаме до някакъв вид твърда пенсия,пък продаваме всичко и ако всички сме за,направо да се устройваме на юг каро социални пенсионери от норвегия.
Канарите,Испания,мадейра,някъде натам.
В бг отвреме навреме.
И тук отвреме на време.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re:нови [re: Zenpeace]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.01.14 10:11



Защо реши, че ми е смешно, напълно сериозно го написах.




Тема Re:нови [re: Zenpeace]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.01.14 10:14



А защо още сега не отидеш да работиш някъде на юг? Даже в туристически зони хем е лайф, хем се печели повече.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано24.01.14 10:30



Незням.
Живот имаме тук.
Не съм много за далечни работи на разни гъвкави режими.
Ако ще да ходим..да се вдигаме всички заедно.
Но за детето ще е проблем.
Жена ми е с болки и болести.
Няма кой да и помага да се оправя.
То едвам сега се оправяме.
Със сетни сили успявам да изчистя.
И моите ръце се схващат от малко по основно почистване.
Вече изтървавам и прафосмукачката маркуча.
Ако се презоря.
Но докато мога ще си чистя сам.
Тя вече не може.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: The bad reptile]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано24.01.14 10:33



Ха ха..завършения градски идиот се включи.
Време беше.
Изчащай да се обърша с пешкира от отровната ти.жлъч.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: The bad reptile]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано24.01.14 10:37



Завършения градски идиот се включи.
Време беше за един камион жлъч.
Чакай да се обърша с пешкира.
Нали съм от село.



Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!

Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: The bad reptile]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано24.01.14 10:43



Завършения градски идиот се включи.
Някой да ми услужи със един пешкир.
Та да обърша с него самосвала от плюнки.
Нали съм от село?!



Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!

Тема Re: байганювщинатанови [re: impulce]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано24.01.14 10:48



Едно е да чуеш, друго е да знаеш как стоят нещата. Направи някакво сравнение между реални показатели, да видим къде не съм прав.

Hannibal ad portas


Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: OldWitch]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано24.01.14 10:49



И тук не беше.
До тази гадина.
Някакви огромни бръмбъри са им влезли в главите на ония отгоре.
Заради алчността им е.
Нали ел.колите бяха освободениот такси паркинг за града на бомстанциите където се плаща
Гледай скоро плачо на набутаните съдлс нисан лииф и поджбни.
Понеже тук масово се хвърлиха да ги купуват.
Скоро ще има-здравей такси.
Оня ден четох воплите на фирмите паркинги.
Колко губели от ел колите.
Тук в норге няма безплатин обяд
Дори и за ел колити ще ги нахендрят.
Ама аз тово го предвиждах.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re: между друготонови [re: OldWitch]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано24.01.14 10:51



Тъпо е.
Но норнежците не можеш ги убеди в нищо.
И те ка назобени за идеите.
Все нещо работещо да розналят.
Хиперактивни депресари са.
О иначе ни звук ни стон.
Вътре са атомни бомби.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано24.01.14 10:53



Аз си мисля, че точно с истината имате най-голям шанс. Смятам, че малко хора са чак такива зверове, че да не преценят ситуацията. Щом има ред все пак за отпускане на такива дни, и ако вие не сте поискали прекалено дълго време, и сте си спазили реда, може пък да ви позволят.

Само се успокой. Аз на помен на баба й исках да взема с мен дъщеря си и класната ми се облещи, че не можело, детето търча да прави класно през втория час и после обратно, за да присъстваме на събирането все пак, какво да направя, има си ред, това е.



Тема Re:нови [re: Zenpeace]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано24.01.14 11:02



Извън темата е, но да ти кажа, че на твое място бих планирала преместване, независимо от трудностите, именно заради здравето. Вие и двамата му трябвате живи и полезни на това дете.



Тема Re:нови [re: bzzn]  
Автор DarkSide ()
Публикувано24.01.14 11:34



какво преместване, нали той където и да отиде, от главата си не може да избяга, и на новото място ще му се види пълно с фашисти, садисти и вегетарианци, които напират да му вземат детето и нарочно го принуждават да лъже за да икономиса некоя крона или квото там има за икономисване





Тема Re: байганювщинатанови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.01.14 12:44



Метафора.



Обективен анализ, естествено, могат да направят само двама - по едни и същи показатели, единият от Норвегия, другия - от Америка.
Номинирам Зенпийс и Моника. Ама надали..



Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.01.14 12:50



Е, тогава няма како да се оплакваш толкова. Това е твой избор, носиш си последствията и така. Никой не те задържа насила.
Според мен, по - продуктивно е да се фокусираш върху някои положителни черти и преимущества, а не само върху черти на Норвегия, които не ти се нравят.
Така ще ти е по - лесно.





Тема Re: Когато системата те принуждава да лъжеш..нови [re: Zenpeace]  
Автор virgo (кобра)
Публикувано24.01.14 13:49



на всяко място си има предимства и недостатъци. Въпроса е да си отсееш кое ти е приоритет.



Тема Re:нови [re: bzzn]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано24.01.14 15:29



Ами незнам.
Тъщата ни е тук.
Балдъзата и баджанака също.
Все пак друго е да има на кой да се опреш.
А ако идем някъде,ще сме напълно сами.
А и тъкмо създадохме нещо и пак всичко отначало.
Лесно се дават съвети.
Но има безброй субективни фактори.
Трябва да се помага и фин
ансово в бг и на тъста и бабата на жена ми там.
Тя е на легло почти.
И я гледа тъста който и не работи
Понеже го е страх за два часа да я остави вече.
Тръгва и пада.
Тежка е и е с коксартроза.
И трябва да я крепи някой до тоалетната на 5 метра от леглото да отисе.
Тя си е първа категория с придружител.
И тъста и тъщата ги мислим.
Че те са малки и ти вече.
И склероза и дъртоза ги гони.
И стават все по трудни и те самите.
То ние сигурно сме по болни и от тях.
Та тъщата и тя е жертва на климата.
Толкова ни е на нас българите.
10 години макс в норге.
И сме развалини.
Оплащват ми се малки 25год емигрантчета че ги болели ставите.
На по годита живот тук

.
Охооооу аз съм с болки още от петилетка време насам.
Добре дошли в царството на Мордор.
На лукса..подплатен със болки.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!

Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано24.01.14 15:34



Ама ти си сериозно една развалена навита латерна.
Едно си баба знае..едно си бае.
Копи пейст.
Никакво въображение.
Няма смисъл да си губя времето с а-човеци като теб.
Които само живеят за да му е по зле на другия.
И да му е по гадно.
Да те запозная с моите вегетарианци.
Имате многа общо.
И те гледат само да надцакат някой.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re:нови [re: Zenpeace]  
Автор yetti (питекантроп)
Публикувано24.01.14 15:37



а то не е ли и времето (климата) различно? не е ли все пак по-добре да си на почивка април-май, отколкото януари? то зависи къде де, ама ако беше за сейшелите, едва ли щеше да правиш такъв въпрос. а и за там едва ли има отстъпки.

----

I only had a Corona
Five cent deposit


Тема Re: Абе, тинови [re: impulce]  
Автор yetti (питекантроп)
Публикувано24.01.14 15:38



точно тва исках да напиша - съотнпошение цена/качество, зимата на летен курорт май качествотот не е много високо, нищо че е 3 пъти по-евтино. може и да греша.

----

I only had a Corona
Five cent deposit


Тема Re:нови [re: Zenpeace]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано24.01.14 22:56



Кажи ми само - тъщата, балдъзата и баджанака ще ви издържат ли като се тръшнете?? Какво значи да се опреш? Ако догодина легнете и двамата съсипани от климата, тези роднини накуп и вас, и детето ви ще поемат ли?? За мен контактът с родата пред реалния риск да останете млади инвалиди изобщо не струва! Дори ме ядосваш. Да преместиш десетгодишно дете можеш. То идва където го заведеш ти. А тийнейджър, избрал вече гимназия /или каквото имат норвежците за специалност нататък/ - е, няма да можеш! Как ще са ти краката след още пет години? Ще можеш ли да стъпваш въобще? И как ще плащаш на детето си образование, учебници, изобщо живот? Или там инвалидните пенсии са толкова големи, че си ги сметнал да ви стигат?? Извинявай, но такова оставане там, дори не коментирам хората, законите, работодателя ти и прочие, а само климата и здравето на теб и на жена ти - безотговорно е спрямо детето. Някакъв излишен тъп инатлък - ей го, гадно е, опасно е, тежко е, ма на, къф съм герой, човекът-скала. Утре ще рухнеш. Жена ти и тя не е здрава. КОЙ ще ви гледа детето?! Не се сърди. Така го виждам аз. Синът ти има вас, и ще чака на вас още доста време. Да му се не види. Герои. Както завършвам обичайно - ок, ти си знаеш. Аз НЕ бих си позволила риска да оставя дъщеря си без майка. Толкоз.



Тема Re:нови [re: yetti]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано25.01.14 09:58



Ами по-студено е малко,ама карай.
Ние само два пъти сме ходили досега.
На канарските острови края на март на Лаго таурито беше 29 градуса.
Супер време и никакъв ватър.
Миналата година на Ланзароте началото на април умряхме от студ.
19 градуса ,вятър и облаци почти всички дни.
За дна дена слънце само почерняхме,ама нямаше влизане в басейна.
В атлантика влезнах само до колене.
Космически студ беше.
Имаше много сърфисти,уинд сърфинг и всички бяха с неопренови костюми.
Нашето море и средиземно май са си най -добри лятото.
Ще си ходим май в бг,най-добре лятото.
Но въпроса е принципен.
Все повече заприличва на казарма тази държава.
Нов закон има сега,всеки трябна да има лични документи на работа.
Ако дойде проверка от икономичиска полиция и ако тямаш ай си карта получаваш глоба ,8600кр минимум.
Така щели да преборват черноработниците.
Познай,заради поляци,естонци,българи,румънци.
Вече си ходя с виза картата в джоба.
Понеже очакваме всеки момент да бъдем изненадани.
И всеки работник ще бъде записван на табло в офиса кой от до,кога работи и с егн и работен номер.
Базикаме се на работата,че е време да сменят униформата с такава на затворничестки раета.



Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!

Тема Re:нови [re: bzzn]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано25.01.14 10:05



Принципно си права.
Обаче да не мислиш че тези мисли не ме тормозят всеки ден?
Вече където и да отидем,няма да сме здрави.
Вече няма да ставаме за доста мното типове работа.
И в бг да се върнем,добре ли ще е?
Спестените пари бързо ще свършат.
А и бизнес да правиш в бг си е самоубийство.
В англия строителен паботник ли да отида.
Нали имам приятели в англия.
На същото положение са,като мен.
Кръстове и всичко ги боли.
Или да умча испански или немски на дърти години.
Та да върша същото и там?!

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re:нови [re: Zenpeace]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано25.01.14 10:33



Поне стой зад избора си. Щом чак толкова си убеден, че е най-малкото зло. Аз определено не съм съгласна, че друг вариант нямаш. Курс за барман изкарай, курс за готвач, някакъв занаят, дето и да остарееш, да можеш да си го вършиш, просто стоенето така накиснат в крайно недоволство от ситуацията не го разбирам.



Тема Re:нови [re: bzzn]  
Автор TopModel (sladka)
Публикувано25.01.14 10:54



Нищо няма да направи. Нали е по-лесно с мрън, мрън, мрън...че има и кой да го чете...какво повече му трябва на човека.

Има си начини за всичко. И за евтинка ваканция, без да се извеждат децата от училище и за по-добра работа, НОООО се иска и хъс и план и визия.
Пък нашия си знае мрън, мрън и така си кара.

Сега, аз също съм възмутена от фактът, че ваканциите струват двойно и тройно, когато са официални, но това е положението. Пазарна икономика.

Тоя муньо ако имаше малко акъл, щеше да знае, че зимната ваканция е в различни седмици в различните райони на страната. Тогава щеше да си поръча ваканция от друг град и да спести някоя крона, което всъщност е основният проблем тук, а не норвежката система и закони



Аз съм си научила урока и ще си заведа децата на ваканция в регламентираното време, като в същото време ще спестя много крони, излитайки от съседния град. Какво му е трудното не разбирам. Хората от Швеция летят, да спестят някой лев. Ми хани самолета до осло и лети от там до скъпоценните канарски острови. 500 крони ти е билета до там на парче, с хотел да си за една вечер, пак ще спестиш хиляди.

Ама мунчо от мрън, мрън няма време да се огледа.



Тема Re:нови [re: TopModel]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано25.01.14 11:12



Даваш чудесна идея как да реши конкретния проблем.



За другото - капанът е ясен, все в някакъв вид се е случвал на всички, това не е трудно за разбиране и аз лично съчувствам и приемам оплаквания. Само липсата на план за измъкване не приемам. Аз съм му набор и е силно вероятно да успея да живея още толкова, и ако трябва да променям нещо /а ще се наложи/, просто ще го направя. И да реве човек, и да не реве, няма как само с това да си оправи нещата...



Тема Re:нови [re: bzzn]  
Автор TopModel (sladka)
Публикувано25.01.14 11:39



Един проблем винаги има поне няколко решения. Зависи доколко си готов да поемеш последствията им.

А доста от българските емигранти хабер си нямат къде отиват, какво ще правят там и как ще си наместват чарковете с местните и системата им. И когато ганьовските мурафети на дребно не работят, се започва едно пищене, едно оплакване. Все нещо не им харесва, едно плюене, едно чудо. Това ги боляло, онова ги сърбяло, но да погледнат себе си - не.



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от TopModel на 25.01.14 14:57.</EM></FONT></P>

Редактирано от TopModel на 25.01.14 14:58.



Тема Re:нови [re: TopModel]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.01.14 15:22



Ако това не е мястото за тях, колкото и да се гледат, докато стоят там, нищо няма да помогне. И няма смисъл да избягаш от България, за да ти е зле някъде другаде.




Тема Re:нови [re: TopModel]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано26.01.14 10:07



Не обичам прехвърляния.
А и като платиш хотела и до осло..все едно съм си платил припестеното.
А и защо трябва да им се вързвам на тъпата кистема да тичам да летя от тромсьо да речем.
Или от малки паланки.
В крайна сметка избора си е мой,колкото и на муньо да ти изглеждам и да ме обиждаш.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re:нови [re: bzzn]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано26.01.14 10:12



Абе аз ще ги оправя наборке.
Незнам
Защо целия свят си мисли бе като станеш на 40 вече няма да си бунтар,ще си кандисал,хрисим и асимилиран от месомелачката наречена живот.
Всеки ден се боря срещу това което не ми изнася.
Във всякакъв план.
Като сме зрели хора,че да не сме роби и послушковци?

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re:нови [re: TopModel]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано26.01.14 10:19



Явно не си живяла измежду местни западняци.
Да ти прости господ,незнаеш какви ти говориш.
Да ти прости той,аз просто ще те отмина с безразличие.
Като му дойде времето ще ги видиш на свой гръб колко струват всичките.
Докато не го изпиташ на свой гръб,ще ми се присмиваш естественно.
Като ти дойде до главата,ще те видим и тебе колко изобщо няма да мрънкаш.
Зная ги такива като тебе.
Ама съм им го казвал с истеричен смях и фразата-добро утро,и радвам се,че най-после се родихте в реалния свят.



Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!

Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано26.01.14 10:22



Има смисъл...поне не те цакат наши лайнари,да им работиш за шикълки.
Това е основния предимен смисъл в емигранството.
А убеди ме сега какви робин худовци са нашите борчаги-шефченца и крадливи ,деспотични бизнесмени.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re:нови [re: Zenpeace]  
Автор TopModel (tricky)
Публикувано26.01.14 12:31



Явно не си живяла измежду местни западняци.

Случайно съм живяла малко повече години от теб...между местни западняци



Изборът си е твой, да. Но не очаквай всички да примират и да пеят в хор с теб колко е скапана системата и как горкият български емигрант не може да спести някой лев, като я врътне от тук от там, въпросната система. Има си начини, не желаеш да ги разгледаш като алтернатива дори...ами какво повече да ти каже човек...дерзай, ръгай чушки в боба, пардон - системата.



Тема Re:нови [re: TopModel]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано26.01.14 14:26



Алтернативи има да,но зависи доколко ми харесват.
А аз не обичам посредственни неща,посредственни хора и някакви си там алтернативи.
Като ще е нещо,най-добре да е както трябва.
Или поне да не е в мой ущърб.
Защо трябва аз да съм прецакания?
Защо да не е разбирача и деспота норвежки?
Щом ще искат да е само както на тях им изнася,тогава няма да е изобщо.
Понеже аз не съм поредния тъп емигрант.
За какъвто ме мислят явно.
На всеки навсякъде показвам едно...че никой няма да оставя да си прави гаргара с мен.
И няма да е на тяхната,щом аз не искам.
По един или друг начин се боря.
Понеже съм човек със достойнство и принципи.
И индивидуализъм.
И те няма да ме вкарат в стадните си разбирания за нещата.
Може и да губя,но и те не печелят от мен.
Баста.
И до век и веков.
Не съм българчета подмазвач и гъзолизец с което са се срещнали мат пияни на съни биич.


И което им е излизало подметките да го уредят в техния рай.
Всеки ден тук съм се борил до кръв да се докажа.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!

Тема Re:нови [re: Zenpeace]  
Автор TopModel (tricky)
Публикувано26.01.14 14:48



Защо трябва аз да съм прецакания?

Значи за 5 милиона граждани не може, пък за теб да може





Редактирано от TopModel на 26.01.14 15:01.



Тема Re:нови [re: TopModel]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано26.01.14 18:28



Ако ще и 10 да са,това не променя възгледите ми.
Смачкан си,когато приемеш правилата им.
Щом вътрешно в себе си не ги приемаш и си със особенно мнение,винаги ще си свободен да решиш.
Всъщност може да се реши кардинално въпроса.
Нито крона 7а не дам на техните 6ам.компании.
Пък ако ще и да ми е по-скъпо.
Важното е че ще съм напранил правилното.
Ще съв отговорил подобаващо на огъня с огън.
Не със безропотно съгласие на роб.
Нали??
Ама хора с робска психика няма да ме разберат.
Не е важно колко пари изкарвам,какво работя...важното е що за истински човек съм.
А аз не съм фейк .

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re:нови [re: Zenpeace]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано26.01.14 18:46



Не е важно на мен да ми е добре, а на Вуте да му е зле, а?

TopModel ти даде чисто практични съвети как Ти да си добре в рамките на _реалността_ която обитавате, пък ти влизаш в един образ на Сервантес :)

ПП Не бийте кибика с пуканките, моля



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re:нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор TopModel (tricky)
Публикувано26.01.14 19:08



ПП Не бийте кибика с пуканките, моля

тая роля и на мен ми е любима, само не знам защо й изневерявам

Само на нея де, по принцип



Тема Re:нови [re: Zenpeace]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано26.01.14 19:40



Е, да де, но поне отидете цялата фамилия на топло и хубаво, къде сте се забили на север.




Тема Re:нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано26.01.14 21:59



Важното е на вуте да му е много по-зле.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re:нови [re: Zenpeace]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано27.01.14 18:38



А според мен на тая възраст е нормално човек да е вече усетил, че няма излишно време за губене. С рогата напред основно и неизбежно предимно врагове и спънки се организират. Ако идеята е да постигнеш нещо, търсиш краткия път за постигане. На млади години и престой в затвор може да ти се стори едно нищо, ама сега ако не се изхитриш как с най-малко битки да си докопаш твоето, само време ще ти минава. Твоето в случая го трепеш в гняв, а аз по цял ден сигурно щях да ровя в обяви за курсове и за работа. Бунтарят /това пак според мен/ е не тоя, който вдига патаклама, а тоя, който прави нещо, различно от другите и по неговия си начин. Ти си подреди живота да ти е удобен на теб, пък че нямало шумотевица или че никой не разбрал колко си точно навъпреки, за да те тупне с възхита по рамото - голям праз.



Тема Re:нови [re: bzzn]  
Автор TopModel (tricky)
Публикувано27.01.14 20:02



Много ми хареса как си го обобщила.
И друго ми хареса, спокойствието ти и добрата дума за всеки





Тема Re:нови [re: TopModel]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано27.01.14 20:43



Неловко ми е да коментирам, щото съм гадна понякога... но да знаеш, че си го прочетох.





Тема Re:нови [re: bzzn]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано27.01.14 21:26



Така е,да.
Ще видим какво ще подредим.
Искренно се уморих от този живот.
Където и да ида,ако срещна същите или подобни колеги..по-добре да си запазя познатите лайнца.
А аз наистина не съм оптимист.
Че някъде ще намеря истински достойни хора и съвестни колеги.
За 11 години какви ли не ми минаха през главата.
От тях 5% ставаха за нещо и бяха хора.
Същото е съотношението като цяло с хората около мен.
Май по-добре сам,отколкото с боклуци.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re:нови [re: Zenpeace]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано28.01.14 17:48



Добре де, откъде го вадиш тоя песимизъм?

Аз като пре-тийн имах кофти проблеми с едното ухо и системното недоспиване плюс чат-пат нощни напикавания просто си беше начина по който си вървят нещата. Като ме блъсна кола и се напиках пред всичките ми съученици може да се сетиш кви са били ебавките и епитетите, но тва не ми е пречело да съм общо взето хепи идиот. Кво толко му мислиш - глей си твойте неща, не се ядосвай на другите и общо взето е тва :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re:нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано29.01.14 08:48



Песимист ме направи живота около мен.
Понеже колкото и да си вярвам,че имам приятели,хора на които да се облегна,се оказва че съм се излъгал накрая.
Излъгах се в една голяма част и приятели и роднини.
Понеже в делата им се вижда истината за тях колко са хора.
Понеже на думи всички са голяма работа.
На дела се изложиха всичките.
И леля ми,и баджанака ми,и псевдо-приятелите ми вегетарианци.
Всички направиха една обща грешка-че много изискваха,а много малко даваха като отношение към мен.
Всички избягаха от отговорности и отказаха да ми помогнат когато бях в нужда.
И после всички се фръцнаха когато им казах и показах че няма да ги толерирам.
Както и всички бяха твърде нагли за да не си осъзнаят грешките и да се извинят.
Не им искам твърде много.
Просто осъзнаване,покаяние и молба за прошка към мен.
Нищо от това не получих.
Просто най-безцеремонно и нагло се отнесоха с мен.
То всеки се мисли за център на вселлената и за безгрешен.
Ама трябва да имаш доблест да се извиниш в този живот,ако си осъзнал все пак дори и малко,че си сгафил.
Ако нищо не си осъзнал,си просто за съжаление.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re:нови [re: Zenpeace]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано29.01.14 09:01



И още нещо!
Азако не мога да помогна,не обещавам,а казвам с това мога ,с това не мога.
За да не създавам фалшиви надежди у хората.
При почти всички думи и приказките на маса,се разминаха сериозно с делата им.
Просто се оказаха една прехвалена от тях самите празна опаковка.
Аз не парадирам с нищо,и не обещавам нищо ако знам че не мога или не искам да направя.
Може и почти нищо до нямам,но ще услужа и с малкото което имам,понеже съм човек.
Нама да дабпавя преди коледа как поихме и хранихме вегетарианците със последното което имахме от хладилника.
А бяхме закъсали преди заплата,имаше седмици до заплата,извадихме каквото имахме,отрупахме масата,допихме къде що сокове бяхме оставили недопити,доядохме къде каквото имаше.
Само седмиза и нещо отгоре след това ни беше отговорено със висша неблагодарност.
Ще празнувате у нас демек,казаха-ама без месо,така ще нагласим,така ще подредим,това и тово ще направим.
Що за хора са това?
Веднъж в годината да не могат да минат през принципите си,запади приятели за каквито еж казнаха че ни смятат?
Цяла година сме ги толерирали,угаждали и пр.. и накрая ни се изплюха в лицата.
То е казано-нява добро ненаказано.
Грешката ни беше че бяхме твърде собри с тях изродите-двуличници.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re:нови [re: Zenpeace]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано29.01.14 19:07



Anger feel I in You



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re:нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано29.01.14 23:53



It,s a easy to go to the dark side.


Halleljua-god is dead!
Soon will see Vader band in Norway.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!

Тема Re:нови [re: Zenpeace]  
Автор expat ()
Публикувано30.01.14 08:02



Я кажи поне балдъзата хубава ли е?



Тема Re:нови [re: expat]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано30.01.14 08:17





Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!

Тема Re:нови [re: Zenpeace]  
Автор expat ()
Публикувано30.01.14 08:31



Не смееш да кажеш. Явно и жена ти чете.



Тема Re:нови [re: expat]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано30.01.14 08:35



Балдъзата я бива,ама си е и 9ременна със второ вече на път.
Ама не от мен

.
Да е жива и здрава,само където сгреши със избора си на мъж.
Не я заслужана тоя просто.
Тяхна си работа.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!

Тема Re:нови [re: impulce]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано30.01.14 12:53



Такова нещо като непредубедени няма. С този човек съм се мъчила да общувам нормално многократно, да си споделя мнението, да споделя опит, който може да му помогне- нъцки.

Ни приема, ни предава.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано30.01.14 12:59



Кой е казал, че е нормално да я плюе?

А колко до мен, съвсем добронамерено (защото не за пръв път може да ми проектираш някоя и друга емоция).. Ти не си човека, който ще ми дава наклон на това, което го нямам, ясно ли е?



Тук само админите и модераторите могат да определят какво мога и какво не мога да правя. От каква морална висина и с какви знания относно отношенията между хората тук, си позволяваш да ми държиш сметка?

Г-н Нориге_уонаби достатъчно е ругал и псувал не само невинни хора, ами и нас тук, въпреки че сме се опитвали да му помогнем. Така че не ми говори какво е нормално и какво не.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано30.01.14 15:39



Българина не обича да помага.
Той обича да пречи давайки акъл без да е в положението но другия.
Един чужди журналист наскоро много добре обрисува българина-мразеш своите и четкащ и прекланящ се подмазвайки се на чуждите.
Бир е прав.
Имам наблюдения от какви ли не екземпляри.
И в България и в Норвегия.
Интересно..защо аз никога не се заяждам тук пръв в този форум..не и когато човешки ми говорят насреща?
Понеже съм животно ли?
Направете една равносметка...колко на брой хора тук са ме предизвикали със заядливи коментари по мои теми?
Разгледай добре историята та писането ми..къде съм се заял с някой,непредизвикал ме!
И после ги остави да си навиват развалената плоча как грешката била в моя тв.
Така да е.
Мир да има.
Омаквом скоро раиран костюм с лого дир.бг.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re: сори,нови [re: DarkSide]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано31.01.14 10:58



Спи спокойно!!
Позволиха ми.
Ваканция ще има.
Аз като говорих че законите са само на хартия,никой не ми вярваше.
Майката му е да се помолиш,да се приведеш,да сключиш ръце в молитва..да се почуства директора и училищния борд поласкан.
Не съм ги лъгал.
Жена ми написа просто и ясно-нямаме пари и възможност за скъпи билети,а и здравето ни е в плачевно състояние.
Което си е така.
За нищо не сме излъгали.
Аз пред АА съм обещал,и вътрешно и пред всички в клуба,че от този момент занапред в живота ми няма да търгувам с лъжи.
Понеже всяка една лъжа се заплаща с истина накрая.
Бяхме честни,и явно са оценили тази честност.
Къде я видя бай-ганьовщината?
Че бай-ганьо е лъжлив селски тарикат,подмазвач и двуличник.
Аз нямам много общо с бай-ганьо.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re: сори,нови [re: Zenpeace]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано31.01.14 11:20



Това е чудесно. Виждаш ли, че ИМА хора. Какво се люти и тревожи, преценили са човешки и се нареждат нещата. Само дето се нервираше толкова много.



Тема Re: сори,нови [re: bzzn]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано31.01.14 11:38



Да,така е.
То провидението и съдбата,награждават смелите и честните.
Тук обаче една сюрия хора се изказаха,че съм бил какъв ли не селски тарикат,ганьовец..и прочие.
Хайде сега да ми се извинят...ама чакай от умрял писмо...

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re: сори,нови [re: Zenpeace]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано31.01.14 11:41



Ти, продължавай в същия дух да си натоварваш съвсем излишно и без това болната и изкл. лабилна психика.И да не вземаш мерки относно сериозните проблеми, които имаш с нея и съдбата със сигурност ще те награди с почивка в някой диспансер!



Тема Re: Пич..........нови [re: Zenpeace]  
Автор Ludo2 (бях свестна)
Публикувано31.01.14 11:46



Пич, ти си написал това: Майката му е да се помолиш,да се приведеш,да сключиш ръце в молитва. ..... ми, така си решил, така си стигнал до това, което искаш ...... И що трябва да ти се извиняваме?!

Дано се възстановиш физически и психически и да мразиш поне по-малко! Хубава да е почивката ти!





Тема Re: Пич..........нови [re: Ludo2]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано31.01.14 11:49



Трябва да му се помолим да ни разреши да му се извиним. Как защо!



Graeca sunt non leguntur

Тема Re: Пич..........нови [re: Polydeuces]  
Автор Ludo2 (бях свестна)
Публикувано31.01.14 11:52



Да, пропуснах тази подробност!





Тема Re: сори,нови [re: Zenpeace]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано31.01.14 11:52



А ти как ще си върнеш назад тежките думи за норвежците? В крайна сметка се оказа, че не си бил прав. Хората са ви разбрали, преценили са ситуацията и позволяват на детето да отсъства. Сигурна съм, че ежедневно колекционираш различни причини да не ги понасяш, но не виждам да каза, че сега си сгрешил. А сгреши - хора са, пуснали са детето, ще си сгреете кокалите. Ти сгреши за шефовете на училището.

Повече вяра ти трябва, по малко, по малко, но да я има. Не само мятане, ритане и борби. Ако вярваш, че в хората има добро, на лошото ще гледаш по-спокойно.



Тема Re: сори,нови [re: bzzn]  
Автор Ludo2 (бях свестна)
Публикувано31.01.14 11:56



Това .............. в книгата

... онази, умопомрачителната .. преди и след омразата...... или лечението, не знам !



Тема Re: сори,нови [re: Ludo2]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано31.01.14 11:59



Тук ми мирише на бяло петно.

Не знам за коя книга трябва да се сетя, честно.



Тема Re: сори,нови [re: bzzn]  
Автор Ludo2 (бях свестна)
Публикувано31.01.14 12:08



Ама, че несериозно отношение към автора

.......... Как бе, пропуснала си - човека пише книга, за всички и против всички!



Тема Re: сори,нови [re: Ludo2]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано31.01.14 12:13



На неговата книга определено гледам несериозно. Сега е ясно, благодаря за пояснението.





Тема Re: сори,нови [re: bzzn]  
Автор Ludo2 (бях свестна)
Публикувано31.01.14 12:16



Е, сега си спечели място в глава "гадни и завистливи българи"





Тема Re: сори,нови [re: Zenpeace]  
Автор TopModel (tricky)
Публикувано31.01.14 17:00



Позволиха ми.

А, виж как се нареждат нещата. Пък ти избълва един камион змии и гущери и то предварително



Земи сега в себе си да се извиниш на тия дето ги псува, а на себе си гледай да простиш.



Тема Re:нови [re: Zenpeace]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано31.01.14 23:16



Нахалник, я се върни в старите си теми, където ореваваше орталъка за балдъзката и виж не се ли опитахме една кофа хора да ти помогнем? И не само в нея..

Вари го печи го.. Zenpeace = Изберателно пропусклива памет в услуга на вечното хленчене и агресия.



Тема Re: сори,нови [re: TopModel]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано04.02.14 08:35



А да.така е.
Извинявам се на всички за всичко.
По-добре,да не влизам често тук,за да не дразня никой.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re:нови [re: bzzn]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано04.02.14 09:51



Извинявай, но какво значение има как ти гледаш на неговата книга?




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано04.02.14 18:20



Значението е точно същото като това на твоята възмута спрямо детайл от чужд разговор. Тоест никакво.



Тема Re: сори,нови [re: Zenpeace]  
Автор yetti (питекантроп)
Публикувано04.02.14 18:32



че то тва е целта да се влиза...

----

I only had a Corona
Five cent deposit


Тема Re: байганювщинатанови [re: DarkSide]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано04.02.14 19:38



Съвсем съм права - не ме кефиш!
Вече съм забравила за какво, ама чувството си остава.

Айде да не си говорим за Бай Ганьо, за да не се окажеш точно ти в центъра на прототипа.



Тема Re:нови [re: bzzn]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано04.02.14 19:51



Не, не е същото. Аз не преча на хората да творят и да се реализират. А в случая с моята "възмута" даже им помагам.

Откога клубът стана място за чужд разговор, за тези цел има лични бележки.



Тема Re:нови [re: Lili Vihronrav]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано04.02.14 19:53



Привет, отдавана не съм те виждала.





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано05.02.14 04:00



А аз да не би да му преча?! Теб пък какво те прихваща. Поне я виж как ме закача Понякога-та за несериозното, че не се сетих веднага за коя книга говори. Държиш се все едно съм скочила по телевизията да се обяснявам колко несериозно гледам на нещото. Ми гледам точно както гледам, егати проблема го изкара.



Тема Re: байганювщинатанови [re: Lili Vihronrav]  
Автор DarkSide ()
Публикувано05.02.14 15:17



най-вероятно е защото те помолих да ми свършиш услуга и ти се съгласи, попитах те два пъти колко искаш да ти платя за труда, и двата пъти нищо не ми отговори, а повече от година след това нещо те прихвана и взе да ревеш в Разведените как съм те бил измамил и не съм ти бил платил ...

... не мога да знам защо си останала с това впечатление за мене, след като два пъти те бях попитал черно на бяло колко искаш да ти платя за труда и в двата ти отговора нищо не се казваше за пари и заплащане, вероятно нещо си се объркала



Тема Re: байганювщинатанови [re: DarkSide]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано07.02.14 08:39



Пазя си кореспонденцията с теб.
Ти просто каза, че ще платиш.
А като ти пратих работата си, си замълча. Не ми каза - колко ти дължа.

В същото време бях отложила работата по други свои ангажименти.
Аз съм доста натоварен човек.
За мен времето е пари и работя безплатно само за две-три близки приятелки и най-близките си роднини.



Тема offнови [re: Lili Vihronrav]  
Автор DarkSide ()
Публикувано07.02.14 09:01



очевидно е станало недоразумение, аз исках да ми свършиш работата срещу заплащане, но ти не ми отговори колко ще ми струва услугата ти, веднага започна да работиш без нищо да сме се договорили за заплащането ти, тогава това не ми хареса защото не е професионално, нормалното е първо да си кажеш цената, аз да кажа дали съм съгласен или не и ти тогава да започнеш работата, много добре си спомням че два пъти те попитах колко ти е тарифата и ти и двата пъти не ми отговори и аз реших че не искаш да ти бъде платено, което мен не ме устройваше защото предпочитах да си платя за добре свършена работа, когато плащам мога да изисквам срокове и качество, а когато не плащам това си остава просто услуга, в свободното време на човека и без много да се старае и аз не мога нито да го пришпорвам ако се наложи, нито да изисквам качество ...

аз нямах нужда от такова нещо, затова започнах работа с друг човек, който веднага си каза цената и с когото се разбрахме за заплащането аз продължих работата с този човек, защото не исках да продължа те ангажирам с тази работа безплатно


всичкото това можеше да ми го напишеш в имейл и да се разберем като възрастни хора, вместо да пишеш в клуба как съм те измамил и не съм ти платил за труда, аз все още недоумявам защо не си каза цената, ами директно тръгна да работиш ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.