Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 01.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Има ли ги или не?  
Автор kanikani-187331 (Мръни)
Публикувано09.01.14 20:49





Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор FilerO99 (оперативник)
Публикувано09.01.14 20:58



Не прочетох докрай линкът който ти си дала, но сигурно знаеш и съм ти казвал че съм наблюдавал НЛО 10 пъти над София при което само 3 положения са спорни и 7 са сигурни. И с твърда убеденост мога да заявя че в България просто няма друг човек който да е запознат толкова добре с ловът и наблюдението на НЛО в небето. И моята работа, моето хоби не е да кажа кажа дали има извънземни или няма, моето хоби е да засека НЛО в небето и да преди всичко да го наблюдавам в детайли какво представлява като явление или като машинария.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано09.01.14 21:01



Стана ми интересно какво си чела, видях Блиц и спря да ми е интересно.



Аз вярвам, че има извънземни. Но истерията и простотиите за световна конспирация и играта с хорския страх не ги понасям.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: FilerO99]  
Автор kanikani-187331 (Мръни)
Публикувано09.01.14 21:04



Зная че ти вярваш, че извънземните летят над нас. Но аз съм малко скептична и докато не видя с очите си не вярвам, поне що се отнася до това.

Но ако наистина има извънземни на нашата планета, то със сигурност мога да предположа, че



Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Редактирано от kanikani-187331 на 09.01.14 21:05.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: bzzn]  
Автор kanikani-187331 (Мръни)
Публикувано09.01.14 21:07



Еми то в този клюкарски сайт има и истински новини. Днес даже две видях дето се припокриваха с "Фокус".

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор FilerO99 (оперативник)
Публикувано09.01.14 21:10



Ти си на напълно погрешен път както по отношение на скептицизмът си по отношение появите на НЛО, така и относно материалът който ти си дала в линкът. За да постигнеш реален, а не въображаем успех в тази сфера трябва да се уповаваш не на скептицизъм, а на строг реализъм и не на някакви материали със съмнителна стойност, а на собствените си очи и в най-лошият случай на свидетелски показания. Трябва да използваш науката, а не скептицизмът.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано09.01.14 21:14



Извънземни разбира се има. И разбира се предпочитат да

:)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: FilerO99]  
Автор kanikani-187331 (Мръни)
Публикувано09.01.14 21:16



Ако имаш предвид Станислав Лем, с този линк имах предвид, че ако съществуват извънземни, които да знаят за нас, съм склонна да мисля, че те са в основата на еволюцията на човека.
В разказа основния въпрос, около който се обрисува фабулата е, че извънземните са изхвърлили биологични отпадъци на девствената Земя. От там се е нарушило равновесието и са еволюирали хомосапиенсите в хора. Разказа е много увлекателен. А освен това е и много съдържателен от философска гледна точка.
А аз, както повечето знаете(предполагам) съм дървен философ(с което се гордея

).

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор FilerO99 (оперативник)
Публикувано09.01.14 21:19



Отклоняваш се в научна материя която е много сложна и не е по силите нито на теб, нито на мен, нито на никой от дира...



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано09.01.14 21:21



Пълно е с извънземни мамицата им!

И летят насам натам и се щурат, пъ в магазините даже се бутат

Graeca sunt non leguntur

Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Polydeuces]  
Автор kanikani-187331 (Мръни)
Публикувано09.01.14 21:25



А, ясно! Ето защо не намерих чеснов сос в магазина. Те са го взели преди да се обърна, нали?!

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано09.01.14 21:31



Ти не си ли едно от тях?

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор kanikani-187331 (Мръни)
Публикувано09.01.14 21:33



Ласкаеш ме.


Тва някЪФ нов вид свалка ли е?

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: FilerO99]  
Автор TopModel (sladka)
Публикувано09.01.14 22:36



ловът и наблюдението на НЛО в небето

Стана ми интересна думичката ловът. Ловът в смисъл пленяване ли?

Има ли въобще такива случаи? До колко най близо си виждал НЛО.

Аз не съм виждала, но не поставям под съмнение съществуването им



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано09.01.14 22:49



Почти сигурно е! Коя марка сос е свършила?

Graeca sunt non leguntur


Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор LikeABird (;))
Публикувано09.01.14 22:52



който ги е виждал не се съмнява

а след като се изрази с думичката "знам", вместо с "вярвам, че ги има" най-вероятно и ти си станала свидетел?





Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.01.14 22:53



Никога не съм се съмнявала, че на Земята има извънземни - "Досиетата Х" пък съвсем ме убедиха. Дори бях леко влюбена в Дейвид Духовни. Доста май, ако трябва да бъда откровена.

Но ми е по - интересно как си представяш небитието, и Космоса със всичките му Вселени, а и поотделно битието и небитието на всяка Вселена, и колко за Бога са те?



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано10.01.14 00:43



Има много неща за виждане и дори за пипане по планетата, създадени от цивилизация, по-напреднала от нашата днес, преди поне 15 000 години. И въз основа на това твърдя, че обявените за извънземни днес не са такива, а представители на тази цивилизация, които ни обгрижват еволюцията в желана посока.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор virgo (кобра)
Публикувано10.01.14 00:43



Със сигурност има, но едва ли са хуманоидни и се занимават с нас



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: virgo]  
Автор kanikani-187331 (Мръни)
Публикувано10.01.14 08:15



Кратка и ясно. Мерси.
И аз клоня към твоето мнение.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано10.01.14 09:39



Аз лично видях нещо, което гледах в едно популярно филмче за НЛО. Гледах някакво НЛО, но не бях съвсем сигурен какво е, докато не се измести с някакво много голямо ускорение на значително разстояние и непосредствено след това стреляха с някакъв лазер от земята, точно където си стоеше първоначално НЛО-то. Това го наблюдавах преди около 2-3г. от Студентски Град в посока Юг-Югоизток. Така, че тези хора са по-луди отколкото си мислиш, защото ако онези имат някой боен кораб наблизо и им кипне, с една антиматериална бомба ще ни направят Земята на астероиден пояс.





Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: TopModel]  
Автор FilerO99 (оперативник)
Публикувано10.01.14 09:45



Стана ми интересна думичката ловът. Ловът в смисъл пленяване ли?

Има ли въобще такива случаи? До колко най близо си виждал НЛО.

Аз не съм виждала, но не поставям под съмнение съществуването им


Разбира се не пленяване на НЛО, а лов в смисъл лов с цел наблюдение на НЛО през бинокъл или телескоп в смисъл оптически лов.

Най-близкото разстояние до което съм виждал НЛО с просто око е няколко километра и това се случи през април 1991ва година. А най-близкото разстояние на което съм виждал НЛО с телескоп е около 25 километра и това се случи на 9ти юни 2005та година.

През последните години се опитвам да се специализирам в наблюдения на НЛО в орбита в Космоса с различни оптични прибори, но това не ми се отдава. Оказва се че НЛО летят предимно в атмосферата на Земята на височини от 200 метра приблизително до 30 000 метра нависоко.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: FilerO99]  
Автор TopModel (sladka)
Публикувано10.01.14 11:00



Мерси Файле.

Всъщност, никак не е странно, даже е закономерно да се говори много за НЛО напоследък. Всеки втори сериал е за вампири или извънземни. Подготвят ни един вид.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор moreol (Mr. Prikazen)
Публикувано10.01.14 11:20



Естествено че има извънземни, ако вселената е безкрайна, не може да няма други подходящи планети за развитие на живот. Това което мен ме вълнува е дали има извънзелни, които обитават светове и реалности, различни от нашите с други физични закони, с живот основан на други елементи а не на въглерод, с други технологии, и други представи за измеренията и времето. Дали изобщо при тях тези неща съществуват?





Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: TopModel]  
Автор FilerO99 (оперативник)
Публикувано10.01.14 11:29



Още в книгите писани от западняци през втората половина на 90те и в специализираните НЛО-уеб-сайтове писани около 2001ва година хората които са изучавали по-сериозно феномена НЛО казват че след време след отпадането на терористичната заплаха за да се наложи Новият световен ред...ще ни плашат с извънземно нашествие...



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: FilerO99]  
Автор TopModel (sladka)
Публикувано10.01.14 11:40



Точно така.

Само, че те са си тук. Няма нужда да нашестват





Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: TopModel]  
Автор FilerO99 (оперативник)
Публикувано10.01.14 11:42



Извънземните са тук поне от 20-30 000 години, може би от много по-отдавна.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: FilerO99]  
Автор TopModel (sladka)
Публикувано10.01.14 11:48



Ами откога са тук малко хора могат да знаят. Някои твърдят, че сме техни творения. Това значи, че са тук по презумция, от началото на човечеството.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: TopModel]  
Автор FilerO99 (оперативник)
Публикувано10.01.14 11:50



Някои твърдят, че сме техни творения. Това значи, че са тук по презумция, от началото на човечеството.

Да.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: FilerO99]  
Автор TopModel (sladka)
Публикувано10.01.14 11:54



agree





Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: TopModel]  
Автор kanikani-187331 (Мръни)
Публикувано10.01.14 12:43



Е, с това мога да се съглася като вероятна хипотеза. Както по-горе обясних, те с аси изхвълили биологичните боклуци на нашата планета и това е повлияло на живота на нея.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано10.01.14 12:58



По-скоро нищо не са изхвърляли, това е в областта на научната фантастика. От друга страна едва ли си изхвърлят каквито и да било боклуци, освен радиоактивни отпадъци, евентуално; защото по всяка вероятност рециклирането им е ~100%.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор kanikani-187331 (Мръни)
Публикувано10.01.14 13:01



То и на Жул Верн са се смели за научната му фантастика в областта на приборите за подводно движение, ама на ...сега имаме подводници.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано10.01.14 13:15



Специално за появата на човека, дори не е научна фантастика ами направо фентъзи. Това не става като по филмите, някакво извънземно да се разгради във водата и да плъзнат човеци по планетата.





Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Nazgulll (8см)
Публикувано10.01.14 13:43



А как става?



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Well]  
Автор yetti (снежко)
Публикувано10.01.14 16:08



да, разказвал си ни вече за каменните самолети на рамзес трети.



----

I only had a Corona
Five cent deposit


Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор yetti (снежко)
Публикувано10.01.14 16:09



и все пак да внеса малко пояснение, в момента, в който някой успее да идентифицира обект, като летяща чиния на извънземни например, това вече няма да е нло...



----

I only had a Corona
Five cent deposit

Редактирано от yetti на 10.01.14 16:10.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: yetti]  
Автор Mpъни (Мръни)
Публикувано10.01.14 17:56



Знаеш ли, че си абсолютно прав?
Тогава наистина няма да е НЛО, а ИЛО.
Не съм се замисляла над тази така интересна особеност.



Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Mpъни]  
Автор yetti (снежко)
Публикувано10.01.14 18:07



живот, интелект и цивилизации със сигурност има, артър кларк ли беше казал, че иначе щеше да е баси разхищението на пространство и материя?

силно ме съмнява обаче некви свръхинтелекти със свръхтехнологии, които пътуват хиляди светлинни години, да дойдат и баш тука при нас да вземат да се разбият. като едни пълни кретени.

----

I only had a Corona
Five cent deposit


Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: yetti]  
Автор kanikani-187331 (Мръни)
Публикувано10.01.14 19:21



Не са се разбили. Аз вярвам, че просто са си изхвърлили боклука и то още преди милиони години.
Към днешна дата съм недоверчива към информации, че биваме посещавани от тях.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re:нови [re: kanikani-187331]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано11.01.14 00:56



Силно се съмнявам човекът да се е зародил от биологични отпадъци.




Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Nazgulll]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано11.01.14 05:30



Не вярвам да не знаеш. Мутации=>Еволюция



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: moreol]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано11.01.14 07:01



Дори да не е безкрайна има поне 200 млрд. галактики, а може и да са доста над 1 трилион само до там, докъдето можем да видим в момента с Хъбъл. Ако сложим средно по 100млрд. звезди във всяка(нямам представа колко идват средно за една галактика) сметката става 20000000000000000000000(2x10^22 или 20 Sextillion) звезди. Смятай че броя на планетите ще е няколко пъти по-голям.

А иначе мнението ми на лаик е, че е безкрайна.
Колкото до живот на основата на различни химични елементи и съединения, кой знае? Възможно е, докато не се докаже, че не е.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано11.01.14 08:52



Еееее. Не може да не знаете, че тук, на Земята, в някакво езеро май беше, откриха форма на живот, основана на амонячна среда, някакви микроорганизми, те ти го извънземното в собствената ни къща. Не мога да търся сега, но ти потърси, мен това много ме впечатли като прочетох.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: bzzn]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано11.01.14 09:36



По океанското дъно, около подводни вулкани, без кислород и слънце и при висока температура процъфтяват популации от флора и фауна, чиито източник на енергия са бактерии, преработващи сероводород вместо фотосинтезата. Тези колонии от микро- и макроорганизми са абсолютно независими от кислород и слънце, буквално са съвсем друга форма на живот, която спокойно може да се намери на други планети и спътници в слънчевата система, например на Европа, където знаем има течна вода под ледената обвивка.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: bzzn]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано11.01.14 10:32







Тема Re:нови [re: Well]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано11.01.14 13:13



Обаче "при висока температура". Явно тя е един от решаващите фактори.




Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано11.01.14 14:14



Ето подробности за живеещите в екстремни условия бактерии - вероятно ще се учудите къде могат да се срещат живи организми :



За тях не е проблем -5 или + 115 градуса по целзий, дълбочина от 7 километра под земята, киселина от най-силен вид дори, или алкална среда, без кислород също се живее. Интересно е да се види че има и такива, които оцеляват при 5000 смъртоносни дози радиация. А в Чернобил дори има специален вид плесени, които избуяват в посока на радиацията, сякаш се хранят с нея ... смея да твърдя че посочената стаия е много непълна, но дава някаква обща информация.

Редактирано от Well на 11.01.14 14:15.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано11.01.14 17:14



Ми като гледам датата на публикацията, най-вероятно това е било. Струва ми се толкова естествено да има други форми на живот освен нас, че даже не си задавам въпроса дали, а само кога и как ще се запознаем.





Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Well]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано11.01.14 17:17



Тук бактерия, там бактерия, някой-друг катаклизъм, малко еволюция и те ти го оранжево човече на път към дядо и баба около грешното слънце, затътря копитца по Лъвов мост. Примерно.



Тема Re:нови [re: Well]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано11.01.14 21:40



По-лесно е да се живее при - 5, отколкото при + 115 градуса.






Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано12.01.14 17:19



- според Далай Лама има ги.


Далай Лама изненадващо призова човечеството да се подготви за скорошна среща с извънземни същества, пише сайтът pefata.ro. Това стана по време на негова лекция в университета в Портланд, щата Орегон, където беше поканен, за да говори за Вселената и мястото на човека в нея. В един момент той заговори и по тази тема, което беше повече от неочаквано, тъй като не е много обичайно за личност от такъв мащаб да коментира подобни въпроси, избягвани по една или друга причина от много други. Далай Лама заяви пред студентите, че великата среща с извънземна цивилизация е много близо, призовавайки ги да се подготвят за едно от най-великите събития в историята на всички времена.

„Ние ще приемем посетители от друга галактика, които също са хора. Вероятно с малко по-различен вид от нашия, но в действителност те са такива. Трябва да разберем, че извънземните същества чувстват нещата по същия начин, както и ние самите, дори и да се различават по външен вид от нас“, заяви Далай Лама. Духовният водач все пак предположи, че подобна среща ще представлява огромен шок за част от човечеството, тъй като обликът на тези същества може да се окаже травмиращ.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Noy BG]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано12.01.14 17:28



С нетърпение от любопитство ще ги чакам, за да ги посрещна.
Тоест, за да се уверя в тяхното обикаляне около нашата планета.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Well]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 19:13



Нито буквално, нито както и да е, тези бактерии не са друга форма на живот, защото са базирани на въглерод. Понякога ме трупясваш!

Човекът говореше за живот базиран на невъглеродна основа! ВСИЧКИ познати на науката форми на живот са базирани на карбона.

Това си е и логично, карбонът може да създава огромни по големина и вариация молекули, а и е сред най-разпространените елементи във Вселената. Другите елементи трудно ще създадат сложни молекули, нужни за появата на живот и за еволюцията му до сложни структури. Не е казано, че е невъзможно, но е много по-малко вероятно да се случи.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: bzzn]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 19:15



Well не "вярва" в еволюцията





Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 19:18



Ето още един въпрос, върху който може да ти е интересно да размислиш. Защо биха си изхвърлили "боклука" точно тук, а не са го запратили примерно срещу най-близкото им слънце?



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: acroo]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано12.01.14 19:45



Може би са кацнали, за да проучат от какво е съставена земята и се е наложило да си освободят място на кораба за проби от почвата.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: acroo]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано12.01.14 19:47



А защо трябва да изхвърлят боклук? Ако между две звезди разстоянието е средно поне 5-10 св. г. за да тръгнат на междузвездно пътуване сигурно ще са доста напред в рециклирането.

Hannibal ad portas


Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано12.01.14 19:49



Е, прочетето го най-накрая де! Да ви го разказвам ли искате?



Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Mrany]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано12.01.14 19:51



Аз чета, но ти не разбираш, май.



Hannibal ad portas

Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано12.01.14 19:52



Ако си чел "Осмо пътешествие", тогава наистина не те разбирам.



Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 20:06



Да, също.





Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Mrany]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 20:07



Много по човешкому разсъждаваш. Да се стерилизират уреди не е трудно дори за цивилизация като нашата, която едва-едва припарва до съседните ни планети.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Mrany]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 20:09



Въпросът е до каква степен една фантастика/научна фантастика се приема за възможна основа на реалността.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Mrany]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано12.01.14 20:15



Не съм го чел, но между другото ме заинтругава, хем мога да си потренирам английския.

Замисли се от друга гледна точка. Ако ние сме някакъв продукт на биологични отпадъци на извънземни, а те от своя страна са продукт на биол. отп. на други извънземни... все трябва да стигнем до такива, които са естествен продукт на вселената и неините физични и химични закони. Тогава какво пречи и ние да сме?

Hannibal ad portas

Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано12.01.14 20:37



Всички сме чеда на Майката Космос.
Обаче има предположения, че има нещо, което ни различава от маймуните и което ни прави всъщност човек. А някой хора са склонни да вярват, че това е дошло от извънземен разум. Е, аз пък съм склонна да вярвам точно в тази фантастика, защото ми изглежда най-логична. И не толкова в самата фантастика като литература, а в идеята на творбата на Станислав Лем.

Иначе го има на български. Но ако искаш да тренираш инглиш, моля, нямам нищо против. Даже ти се радвам.



Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Mrany]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 21:02



Чакай сега, да изясним нещо- ти смяташ, че целият живот на Земята е плод на замърсяване от извънземна дейност или само че хората са били "пипнати" по някакъв начин чрез това замърсяване?

Защото маймуните и хората се отделят сравнително скоро (ако изобщо може да се говори за отделяне, ама нейсе) спрямо възникването на живота.

Каква е връзката между разликите човек-маймуни и извънземни боклуци, че това да ти се струва по-логично от абсолютно, тотално и безкомпромисно доказаната еволюция?



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: acroo]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано12.01.14 21:07



Склонна съм да вярвам, че са били "пипнати".
Това, че не всички маймуни са станали хора ме кара да подозирам, че е имало специфичен фактор, който е спомогнал еволюцията на определен примат в човекоподобна маймуна.
И тъй като това не се наблюдава при други животни, смятам, че идеята в повестта е доста логична като теория.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re:нови [re: Mrany]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 21:10



Аз пък не ги искам. Не искам да съм позицията, в която са били индианците, когато са дошли бледоликите. Предпочитам ние да открием някъде извънземни, а не те нас ТУК.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано12.01.14 21:12



Като се замисля имаш право.
Може да решат да ни тикнат в клетки и в техния зоопарк. Което наистина не е никак добро.
На твоето мнение ще дойда - ние да ги открием някъде, а не те нас. Например някое животинче на Марс.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано12.01.14 21:14



Първо трябва да открием как да живеем по няколко хиляди, а да не е и повече години.щот май на по близко разстояние такива същества няма как да има.Освен в моето легло, когато прекаля с пиенето





Тема Re:нови [re: Mrany]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 21:14



То пъ тук не си в клетка

. Мое да сме им в зоомагазина даже

Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: Mrany]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано12.01.14 21:15



Ако не ни отнемат първенството в хранителната верига на планетата - да заповядат.


Може да са гадни на вид, но иначе много вкусни.

Редактирано от Noy BG на 12.01.14 21:16.



Тема Re:нови [re: The bad reptile]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 21:18



Напълно съм съгласна, че трябва да открием как да живеем колкото може по-дълго. Заради самите нас!

А колкото до пътуването в космоса, то винаги може да се промени. То е физика, техника, наука, това се развива.




Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Mrany]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 21:19



Не всички маймуни са станали хора, но и не всички примати са маймуни, не всички бозайници са станали примати и т.н. и т.н. до не всички въглеродни атоми се свързват, за да създадат РНК или ДНК



Значи според твоята логика, всяко поколение на всякакви живи организми (брой и бактериите) биват преглеждани и "пипвани". То е така де, ама не от извънземни, а от еволюцията.



Тема Re:нови [re: Mrany]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано12.01.14 21:19



"Марсиански хроники" на Рей Бредбъри също е интересна като идея.



Красива е тя като нощта,
озарена от звездни лъчи,
но най-красиви от всичко в света
са нейните сини очи.




Тема Re:нови [re: The bad reptile]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 21:20



То ако можем да се научим да живеем заедно хора без да се требим и третираме като жУвотни, ще е повече от достатъчно, защото за опасенията на Лъчезара нямаме нужда от извънземни, сами се справяме повече от чудесно (за жалост).



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 21:21



Вие това вярвате ли го? Дори и да има такава технология, сегашните 6 милиарда след 5 години ще станат още 2, и експоненциално ще растът. На земята ще настане ад.

Graeca sunt non leguntur


Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 21:22



Хихихих, затова тренирайте миловиден поглед в стил: "Моля те бе батко, вземи ме мен да ме чешеш по коремчето"



Знае ли човек, може и да му се наложи някой ден Е, циганетата са едни гърди пред нас в този аспект, да не се окаже, че са по-добре адаптирани за извънземната инвазия?!

Редактирано от acroo на 12.01.14 21:22.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано12.01.14 21:24



Е, то не е трудно да измислим как да живеем по - дълго, трудността идва от практическото му осъществяване.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано12.01.14 21:28



Въобще живеенето дълго не е добра идея според мен. Ако живеем дълго, и в същото време се размножаваме, както по-долу се писа, ще стане ад. Ще се наложи да си търсим други планети, които да населим. Да не говорим, че и ще ни омръзне.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Mrany]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано12.01.14 21:30



Различаваме се защото в някое маймунско племе са се родили мутанти с големи мозъци и понеже това им е осигурило предимство пред по-малките черепи, са наплякали масово женските и т.н. (мъжките са по-ефективни разпространители на полезни мутации).




Hannibal ad portas

Редактирано от M1l1tary M1nD на 12.01.14 21:31.



Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 21:31



За какви 6 милиарда говориш? Ако е населението на Земята, то ние сме 7 милиарда. Има още много незаселена територия. В страните, в които има много население, може да се поощрява да имат по-малко деца (1-2). Две трети от Земята е вода, може да се направят плаващи градове, варианти има.
Да, трябва да внимаваме, но нека не забравяме, че се раждат хора, интелигентни същества, а това е рядка екстра.

А на Луната и Марс също може да има колонии. Няма да им е лесно, не знам как ще се промени човешкия скелет там, но може и да му намерим цаката.






Тема Re:нови [re: Mrany]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 21:31



Абсолютно съм съгласна!



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано12.01.14 21:31



Но тези мутации са провокирани от нещо. И точно тук аз смятам, че както е написано и в повестта, извънземният биологичен отпадък е повлиял точно за тази мутация, която е направила от маймуните бъдещите хора.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 21:33



Няма достатъчно ресурси, които да позволят нещото, което наричаме "нормален живот" на толкова народ.



Тема Re:нови [re: Mrany]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 21:34



Така или иначе ще си търсим и ще заселим други планети. А дългото живеене, както и всичко останало е по желание.




Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 21:35



"мъжките са по-ефективни разпространители на полезни мутации"

Я пак!

Дай доказателства момченце или какичките ще те научат що е то полезна мутация и кой пол ги владее тези техники и защо



Тема Re:нови [re: acroo]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано12.01.14 21:36



С новите технологии и налагащите се генно модифицирани храни всичко е възможно. Но страничните ефекти не са напълно ясни.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re:нови [re: acroo]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 21:36



Може и да има. Все още съществуват много бедстващи и пусти райони. Изобщо не сме достигнали оптималното си и най-добро състояние.




Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Mrany]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 21:37



Мръни, в гимназия била ли си? Ако да, то трябва да си научила кое е тов "нещо" провокиращо мутации.

Мисля че в 8ми клас (май е сегашния 9ти) се учеше клетката из основи. Там пише как се получават грешки при копирането на генетичния код. Тези грешки са мутации - някои се оказват помощ в оживяването и носителят им ги предава на децата си, а те на техните и т.н., други мутации се оказват пагубни грешки и носителят си заминава в забвението на кръговрата на веществата.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано12.01.14 21:37



А това е заради световната политика.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 21:38



Марс:



Луна:

Ако на Марс е повече от ад, на Луната е буквално. Хубаво е да си мечтател, но не е добре да забравиш да мислиш рационално.

Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: Mrany]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 21:38



Не е възможно всичко, не и в обозримо бъдеще. Липсват енергийни ресурси.



Тема Re:нови [re: Mrany]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 21:38



Това е заради лошата организация и липса на човечност.




Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: acroo]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано12.01.14 21:39



Не съм била, разбира се.
Дори основно образование нямам.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Mrany]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано12.01.14 21:40



Ами да от рекомбинация, радикали, радиация и кой знае от колко още неща. Какъв е този биологичен отпадък? Само вирус може да повлияе по някакъв начин, доколкото знам.

Hannibal ad portas


Тема Re:нови [re: acroo]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 21:40



Много от енергийните източници са възобновяеми. Слънце имаш, вода - 2/3 от Земята, семена се размножават.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 21:41



Знаеш ли, че за да поддържаме за всички живота, на който сме свикнали в България, от който много хора се оплакват като "беден" ни трябват няколко планети? Ако преразпределим ненаселените места и ги заселим с ОЩЕ народ, с какво ще ги храним, поим, обличаме? С какво ще се придвижват, с какво ще генерират стоки и услуги, които да продават, за да се издържат?

Става върос, че няма достатъчно енергйни източници, които да поддържат дори живот като българския, от който масово се оплакват, а да не говорим за нещо повече.

Просто няма достатъчно енергия, обработваема земя и питейна вода, а набавянето на такива ресурси струва прекалено много, за да е ефективно и пак опираме до липсата им.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано12.01.14 21:41



Това е заради лошата организация и липса на човечност. - Така е. Липсата на човечност е причината за такава организация. Властта не в полза на обикновените индивиди, а само ги експлоатира.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано12.01.14 21:42



И човешката алчност.



Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 21:42



Това, което не е възможно днес, ще стане утре. Ако не по един начин, то по друг.

Който не може, по-добре да си мълчи, а не да го натрапва на останалите.



Редактирано от Luchezara на 12.01.14 21:43.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: acroo]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано12.01.14 21:43



Извинявай како, но за 9 месеца мога да направя хиляди деца, теоретично.



Hannibal ad portas

Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 21:43



Тези енергийни източници не са ефективни и ние сме много далече от момента, в който ще можем да извличаме енергия от възобновяеми източници на цена, която масата земно население може да си позволи.



Тема Re:нови [re: acroo]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано12.01.14 21:44



Ами, аз си имам теория(е, не е само моя де, всъщност въобще не е моя)те ни учат как да живеем така, но ние, поради огромната си гордост не искаме да ги чуем, но с второто пришествие ще дойдат и ще ни принудят да живеем така


Ама това, въобще, даже хич не искам да го обсъждам



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано12.01.14 21:44



Идея си нямам какъв може да е този биологичен отпадък, но определено трябва да е биологичен, ако трябва да се придържам към версията, че той е предизвикал мутацията.
Прочети го, може пък да ти хареса. Най-много половин час да ти отнеме. Кратко е. Но идеята е велика. А изводите са просто потресаващи. По-нагоре съм го качила като замаскиран линк.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re:нови [re: acroo]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 21:44



Не, за мен това са измислени трудности.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 21:46



В Магнаурската школа колкото и догматична да е била се е изучавало и земеделие.

Дори и на сегшаните обработваеми територии е нужно време за възстановяване. Но не това е е въпросът. Да кажем, че земята има възможност да поеме 100 милиарда. А ако човешкия живот се увеличи над 1000 години смятай че след първите 100 ще сме стигнали крайното число.

Graeca sunt non leguntur


Тема Re:нови [re: acroo]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 21:46



Усилието и резултатите са според нуждата.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 21:48



Чакам да ме поканиш. Къде?



Graeca sunt non leguntur

Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Mrany]  
Автор Refurbished (PHP ЗидароМазач)
Публикувано12.01.14 21:48



Майката Космос?



Все съм си мислил, че майката е "природата" и затова тази думичка за разлика от другата е в женси род.

Да не би да говориш за татко Космос? А? А? А?

http://www.economy.bg/science/view/10780/Svetlin-Nakov-za-Softuerniya-universitet---

Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 21:48



А колко генетичен матрЯл им даваш и колко майките им? Щото таковата, нали.. сещаш се, че не ги правиш с други мъже тези деца



Надали и искаш с мъже да ги правиш, че бая проби ще трябват докато стигнете до резултат. Ама знае ли човек, сетих се за вица за Зайо Байо, който на третото изнасилване питал "от три пъти гей става ли се?



Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 21:48



По твоята логика излиза, че е по-добре да живеем по 20 години като първобитните хора.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано12.01.14 21:48



Така е. Както казва Стивън Хокинг Интелигентността е способността да се адаптираш към промените. Ако се наложи и Марс ще тераформираме, за да оцелеем.

А може и да сме дошли от там.





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 21:49



Живеем точно колкото сме програмирани от горе. Статистиката описана по-горе го показва.



Graeca sunt non leguntur

Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Mrany]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано12.01.14 21:50



Ами само вирус може да предизвика мутация някаква по "неестествен начин", но не знам доколко може да се нарече биологичен отпадък, вирусът.

Едва ли си хвърлят отпадъците по обитаеми планети, толкова да са примитивни?



Hannibal ad portas

Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано12.01.14 21:50



Е, да, но в библията се говори за хора живяли около по 1000 години. Или другаде беше?



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Mrany]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 21:50



Това е валидно извинение за задаваните въпроси

, щото иначе..

Сериозно, отчайвам се от образованието в България, а и по целия свят. Но Бъгария специално.. никъде другаде не съм виждала толкова народ, който да не е научил базови неща в училище, а да е завършил.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: acroo]  
Автор Refurbished (PHP ЗидароМазач)
Публикувано12.01.14 21:51



Има 196 вида маймуни и само 5-6 от тях са с девствена ципа при женските. Има и други много съществени разлики между човека и маймуната.

Обикновен човек като гледа "ръката" на една жаба лесно може да си помисли, че принцовете са произлезли от тях.



http://www.economy.bg/science/view/10780/Svetlin-Nakov-za-Softuerniya-universitet---

Тема Re:нови [re: Vitalite]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 21:51



Дали, ама надали?



Graeca sunt non leguntur

Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: acroo]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано12.01.14 21:52



Колко? Просветли ме, та да направим после сметката с бройката.



Hannibal ad portas

Тема Re:нови [re: The bad reptile]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано12.01.14 21:52



Така, така - Страшният съд ще ни вкара в правия път.

Въпреки че и моята теория за Апокалипсиса се промени през последните години.


Редактирано от Vitalite на 12.01.14 21:53.



Тема Re:нови [re: Vitalite]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 21:52



Така е, ние сме много далеч от оптимизиране на живота ни.

Макар че наистина начина по който се размножават индийци, китайци, кюрди, цигани и др. е стряскащ.
Но това не може да се каже за българите например. Много народи са в хармония спрямо територията на страната си. Явно трябва да се вземат мерки с останалите.




Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: acroo]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано12.01.14 21:53



Това е положението. Пишеш си с ниско-образовани човекоподобни маймуни.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Refurbished]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 21:53



И? Съществени разлики е субективно понятие, защото според някои има съществени разлики между човешките индивиди, нали така?





Тема Re:нови [re: Vitalite]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 21:53



Защо сънуваме?

Graeca sunt non leguntur


Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 21:54



От горе?




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Refurbished (PHP ЗидароМазач)
Публикувано12.01.14 21:54



Съвременните индианци са в много изгодно положение. Особено тези, които са се научили на нови неща и не са варвари.

Така, че ако дойдат извънземни най-вероятно ще зачитат човеците готови да положат основите на 6-тия или 7-мия човек.

http://www.economy.bg/science/view/10780/Svetlin-Nakov-za-Softuerniya-universitet---


Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 21:55



Тераформирането е енергетична задача. Дайте ми ресурс и ще ви пратя на Плутон. Баси кви сте руси кифли.



Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 21:56



Според мен, когато човек е песимист и негативен, не бива да го натрапва на останалите. Бъди по-отговорен в това отношение.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано12.01.14 21:56



Много народи са в хармония спрямо територията на страната си.

Това е нужно, да, а и да ползваме правилно телата си - те са съвършена жива машина. Мисля, че са проектирани да издържат и до 1000 години

, ако се грижим за тях както трябва.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 21:56



Аз те питам теб, ти да го докажеш, защото ти го твърдиш.

Аз знам големината на X и на Y хромозомите, знам и кои по-лесно предават мутации и защо, но ти твърдиш, че мъжете предавате повече добри, та ти трябва да го докажеш.



А аз само ще стоя и ще се шегувам, докато ми се доспи.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано12.01.14 21:57



Не! По-добре е на Земята да живеят 2-3 млрд. души.

Hannibal ad portas


Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 21:57



От битието, от вселената, от Създателя, от Бог или там каквото.

Graeca sunt non leguntur


Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 21:57



Но не са гарантирани.



Тема Re:нови [re: Vitalite]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 21:58



Ще трябва да им помогнем меко казано.






Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 21:59



Защо пък да е песимист и негативен? Може пък да е реалист, а вие да сте мечтатели?

Защо изобщи личностните квалификации?



Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано12.01.14 21:59



Еволюцията е създала мозъците ни така, че да не може да си представим 11 измерения. Въпреки това, от чисто математическа гледна точка, е също толкова лесно да се мисли в 11 измерения, колкото и в три или четири.

пак Хокинг



Друго си е да си блондинка - все ще оцелееш



Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 21:59



Засега само ти ръсиш глупости, така че си избивай комплексите другаде.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 22:00



Трогателно.





Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: Vitalite]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано12.01.14 22:00



Аз с тия не мога да се оправя, а ти за 11 ми говориш.
Трябва да се изруся.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Mrany]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано12.01.14 22:01



Ние сме просто един напреднал род маймуни на една малка планета от една много обикновена звезда. Но ние можем да разберем Вселената. Това ни прави нещо много специално.

Днес съм на вълна Стивън Хокинг. Обичам го.





Тема Re:нови [re: Refurbished]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 22:01



Нямам желание да си правя илюзии по отношение на извънземните.




Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Vitalite]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано12.01.14 22:02



Като си приключа набелязаната литература, ще погледна малко и в страни, та ме зарибявай от сега, че по-бързо да действам.



Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re:нови [re: Vitalite]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 22:03



Ние едва пращаме малки колички с няколко сензора на тях до Марс, ама тераформирането обсъждаме.



При това, самото тераформиране на Марс е изправено пред проблеми, които само спекулации могат да определят като решими.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: acroo]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано12.01.14 22:03



Ако мислиш, че греша значи просто не си наясно.

Но все пак ще получиш и доказателство.

Hannibal ad portas

Тема Re:нови [re: acroo]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 22:03



Нищо никога не ни е било гарантирано.




Тема Re:нови [re: Vitalite]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 22:03



Начертай ми права в 7, 8 и 10-то, като проекция на равнина в първо и второ. Лигла.



Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано12.01.14 22:04



Ти си виновен.





Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано12.01.14 22:05



Чакам, ама да те предупредя, доспива ми се вече

.



Тема Re:нови [re: acroo]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 22:06



Защото хората са различни. Ако той не може нещо, то другите го могат.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано12.01.14 22:06



Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание. Хокинг

Загубили са се в илюзията си за знаене, ще трябва да я разбулим.





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 22:07



Гарантирано ти си по-умна, но това не ми пречи да те харесвам. Кажи ми нещо гениално по въпроса с енергията на Плутон. Какво ни трябва като ресурс и ви пращам.



Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: Vitalite]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 22:08



Абстрактното мислене ни дава лесен и бърз достъп до всичко, дори и до онова, което не можем да си представим.

В този смисъл то е най-добрия космически апарат.


Редактирано от Luchezara на 12.01.14 22:22.



Тема Re:нови [re: acroo]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано12.01.14 22:14



Не бързай, има време.



И щото сме в научно - фантастична тема, се сещам за любимата ми "Фондация" на Азимов - човечеството там се беше разселило на 25 000 планети, може и да греша бройката, и естествено настъпи момента на поредния упадък, цивилизацията започна да се разпада, та съставяха план за оцеляването за няколкостотин години напред, с помощна на науката психоистория. И в тази връзка, наистина определящо е съзнанието на хората.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: acroo]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано12.01.14 22:22



1. Женската не може да предаде Y хромозома(големината ако ми кажеш точно какво значение има в случая ще спорим и за това). А останалите хромозоми са по равно доколкото знам, или греша?
2. Доминиращия мъжки в групата може да има огромно поколение от всички женски, а женската с полезните гени може да има много по-малко на брой поколение и от много по-малко на брой мъжки!

Следователно полезните мутации имат много по-голям шанс за реализация в поколението, ако ги носи мъжки!

Hannibal ad portas


Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 22:25



Ако има предвид това:



нямаш нужда от английски.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 22:31



Ти можеш ли да живееш 1000 години?



Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: Vitalite]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 22:32



Аз ви гледам сеира отстрани. Вярное, че съм виновен.



Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 22:33



Едно е да фантазираш, а друго е да мислиш абстрактно. Ти владееш първото перфектно.



Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: acroo]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 22:34



Фантазьори, пък ми се сърдят отгоре на това.



Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: Vitalite]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 22:35



Светът е свързаност. Не може да има херметична наука.



Graeca sunt non leguntur

Тема Re: като говорим за извънземнинови [re: kanikani-187331]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 22:36



Това виждали ли сте го?







Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 22:37



Не се "грижи" за мен, гледай себе си.




Тема Re:нови [re: Vitalite]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 22:38



Но послено същият той каза, че вселената се е превърнала в скучно място. След откриване на Хигс бозонът.

Но не го приемай за вселенски гуру, има много повече вероятности. като моят пример за н-мерните проекции. Помисли си ние какво сме в това пространство?

Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 22:39



Ти си господин Не. Такива хора досаждат, откакто съществува човечеството. А и са вредни.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 22:39



Не мога да те изоставя в незнанието.



Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 22:40



Ти си черна дупка, по далеч от мен.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 22:44



Напълно съм съгласен с последните две изречения. С първото - на половина. Да кажем, че съм господин реалност, който мъничко си дава сметка за необходимите ресурси. Иначе се радвам и мечтая колкото теб.



Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 22:47



Интересно е отвъд хоризонтът на събитията. Дали знаеш за какво говоря е друг въпрос.



Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 22:54



Потресена съм, защото знам. Избиваш комплекси, отдавна не бях виждала такъв навлек и самодоволен кон с капаци.




Тема Re: като говорим за извънземнинови [re: Luchezara]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано12.01.14 23:08



Зерга! Този е сънувал как плющи опаразитената Сара Кергигън!



Hannibal ad portas

Тема Re: като говорим за извънземнинови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.01.14 23:23



Сега се загледах. В текста пише, че дъщеря му се казва Зарка. А в заглавието някой е сгрешил Зерга.






Тема Re: като говорим за извънземнинови [re: Luchezara]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано12.01.14 23:35



Ето я кралицата Зерг.

Hannibal ad portas

Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано12.01.14 23:38



Потресен съм, че знаеш, но за сметка на това си заядлива красавица с комплекс за съвършенство.



Graeca sunt non leguntur

Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано13.01.14 06:39



Ха... първо в никакъв случай не свързвам НЛО с извънземни на всяка цена... тези летателни апарати или явления - могат да бъдат от земен произход, дали на военните, дали неизучени и неизследвани природни феномени... много неща могат да бъдат... докато няма факти по въпроса - остава само наблюдение и гадаене



Дали има или не извънземни - не се наемам да кажа - тъй като не знам - мога само да гадая - а това е безмислено... като видя и разбера откъде идват ще ти кажа



Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано13.01.14 08:37



Хохохо, точно каквито ги харесваш.





Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано13.01.14 08:39



Помисли си ние какво сме в това пространство?

Богове?





Тема Re:нови [re: Vitalite]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано13.01.14 08:46



Аслъ!



Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: Vitalite]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано13.01.14 08:47



Паднали.

Graeca sunt non leguntur


Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано13.01.14 08:47



Каквото горе, това и долу; каквото долу, това и горе.
- основен херметичен принцип, и потвърждава, че всичко е свързано.



Тема Re:нови [re: Vitalite]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано13.01.14 08:48



Почти повярвах.

Graeca sunt non leguntur


Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано13.01.14 08:49



Е какво? Правилна ориентация имаш - красавица с комплекс за малоценност е нерадостна гледка.



Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано13.01.14 08:50



Това е идеята - да станем.



Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано13.01.14 08:50



Ще излъжа колко са, но Хъбъл е намерил планети като нашата. Близки по размер, плътност, атмосфера, отстояние до звездата, скорост на въртене и прочие. Какво чудо ще конструират да закара човеци до там, е отделен въпрос. Като опре ножа до кокала, може и да стане бързичко.


/Ако някой вече е отбелязал това, извинявай. Чета подред, много сте разсъждавали по тая тема нощес.

/



Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано13.01.14 08:53



Вярваш. Но не искаш да се предадеш.



Тема Re:нови [re: bzzn]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано13.01.14 09:27



Ускоряването на дадена маса до определена скорост в пространството е енергетична задача. Същото важи и за намаляването на скоростта и. За да се изпрати кораб до друга звездна система трябва да ползва или безкраен ресурс гориво или гравитацията на близките нам планети за да го изстрелят като с прашка. Във втория случай времето е необозримо дълго, а в първия - технологически невъзможно, дори да разполагаме с гнератор на анти протони /най-енергетичното теоритичното гориво/. Третия възможен вариант е простраствен пробив - Пак толкова, че и повече енергия, но за сметка на това с невъзможност да преминеш цял, а само разпрашен до протони, неутрони и електрони. Толкоз знаем до сега.

Дълго стана, но пък дано да е разбираемо. Абе женки, кво ли ви обяснявам и на вас. Гледайте си там розовите рокли.



Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано13.01.14 09:32



Днес съм с червена.





Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано13.01.14 09:39



Как пък избра най-отвратителния /ми/ цвят за дрехи! Иначе разбирам, само за планетите се чувствах длъжна да спомена, че подобни на нашата все пак се намират. Тъй и тъй няма да доживея драмата с пренаселването, нито момента на избор и търсене за чак космически алтернативи, така че не ме притеснява сложността на задачата. Следващите да се оправят.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Mrany]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано13.01.14 09:49



Пусни го тоя линк пак заради мен, ако не те затруднявам. Един по един ти рових по постингите да видя къде е и се изнервих вече, щот не го намирам.



Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано13.01.14 09:54



Виждам, че си интелект по темата.
Да попитам, слънчевата енергия може ли да се използва вместо гориво и как би могла да се запази, за да бъде използвана в по-късен етап при едно толкова тежко космическо пътуване?
Възможно ли е слънчевата светлина да се преобразува в енергия, която обаче да е концентрирана до такава степен, че да може да се използва много дълго време и съответно за много дълго време.
Въобще възможно ли е?
Имам предвид не обикновен слънчев панел, а такъв слънчев панел, който да извлича максимума от по-близко разстояние до слънцето и да го преобразува в вид енергия, която да е хем концентрирана, хем да се запази.

Дет са вика, да ловим светлината в нейния максимум.

Не зная дали се обясних достатъчно ясно. Май не.

Ама карай де, най-много да сметнеш, че те питам за соларни лампи и да ми се присмееш.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: bzzn]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано13.01.14 09:58





Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re:нови [re: Mrany]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано13.01.14 10:01



В момента за дългите космически пътешествия на пробите се използва един изотоп на Плутоний. На голямо разстояние от слънцето слънчевите панели са напълно недостатъчни. За междузвездни пътувания абсурд да се използва слънчева или звездна светлина за добив на енергия.

Hannibal ad portas


Тема Re:нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано13.01.14 10:04



Язък! Ще загинем на тая планета, без шанс да заразим друга.



Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано13.01.14 10:22



Сетих се за

от НФ разказчета.Може би най-хубавите, които съм чел някога(беше преди доста, досто отдавна)Силно ги препоръчвам на тези, които са любители на този жанр.Със сигурност ще ви харесат и накарат да си зададете много интересни въпроси



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: The bad reptile]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано13.01.14 10:27



Я!

Японска фантастика?!
Заинтригува ме.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re:нови [re: bzzn]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано13.01.14 10:35



Кой цвят харесваш?



Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: Mrany]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано13.01.14 10:38



Само ако има ядрена война, падне огромен метеорит или нещо от сорта.



Hannibal ad portas

Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано13.01.14 10:53



Е как?!! Зелено! После черно, червено, сиво и бежово. В този ред.


Стените ми са пък в оранжево и жълто. И имам чисто нов яркозелен тиган!

А Мръни сега ще ме набие за чат.



Тема Re:нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано13.01.14 10:53



Обърка ме тотално.
Нали досега ми обясняваше, че не можем да се преселим, а сега ми казваш, че няма ад умрем, освен при бедствие.
Ама ча`й да се разбереме! Ако останем тук, на тази планета рискуваме да минем капацитета й. Единственото тогава което остава ан човешката раса е да деградира и да почне да се връща назад.
Тотално ме хвърли в черна дупка.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re:нови [re: bzzn]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано13.01.14 10:57



КФО?!



Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор r3gistracia ()
Публикувано13.01.14 11:01



докато не отидат на официална среща с Плевнята, няма как да признаем официално тяхното съществуване

искам военен парад отпред с извънземен представител и Плевнята с многозначително повдигнати вежди.


иначе то и френски парашутисти преминават от тука, но дипломатическите отношения са друга работа



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Noy BG]  
Автор r3gistracia ()
Публикувано13.01.14 11:09



е щом и извънземните ще идват, вече втасахме. предлагам да си направим един извънземен купон по случая



Тема Re:нови [re: Mrany]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано13.01.14 11:09



В момента не можем, а и никой не се е засилил... То това не е въпрос на 1-2 поколения, или пък на 1-2 строя в момента. Така или иначе след достигане на някакъв максимален брой, най-вероятно ще започне единствено да намалява, населението. Поне още 100-на години според мен ще има сериозни проблеми с пренаселеност. Ако сегашната система бъде заменена с по-добра, може да стане и доста по-бързо. Въобще не е необходимо да има много хора на планетата! И 1 милиард ще е достатъчен за сегашното технологично развище(за сегашната политико-икономическа система и 20 млрд. може да дойдат малко! Всъщност тя е ненаситна!)

Hannibal ad portas


Тема Re:нови [re: Mrany]  
Автор bzznМодератор (Безсънна)
Публикувано13.01.14 11:16



Я си направи още едно кафе, че почваш да функционираш бавно!

Усмихни се бе. Бъзикам се. Че сме ти извън темата, пък аз нали съвестна, такова, ми неловко.



Тема Re:нови [re: Vitalite]  
Автор r3gistracia ()
Публикувано13.01.14 11:17



тук съм безкрайно съгласна с теб, то иначе всеки знае, перфектна хигиена, перфектна храна, естествени дрехи, скъпи слънчеви очила, монитори, такова-онакова осветление, козметика, масажисти, бани-душове, спа-центрове, магарешко мляко, билки-тинтири минтири, ама малко скъпичко излиза цялата екстра

те за това евреите средно живеят до 80-90 години, щото могат финансово да си го позволят.



Тема Re: като говорим за извънземнинови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор r3gistracia ()
Публикувано13.01.14 11:20



хах, яко





Тема Re:нови [re: bzzn]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано13.01.14 11:21



КФО?!


Ааа, добре. Отивам за кафе.
Не се притеснявай. Когато изпишеш 5 страници със спам ми се обади да се чувстваш неловко.
Айде отивам за кафето.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re:нови [re: Mrany]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано13.01.14 12:06



Глупости, познанията ми са профански на ниво теоретична физика от ТУ. По темата за слънчевата енергия ще отговоря с въпрос и след това пояснение. Ти нали работеше в някое от небезизвестните ЕРП-та? Може ли да се запазва електричество? Ще ти отговоря просто - може, ако се преобразува енергията му в друга (разпад на вода до водород и кислород е най-перспективния вариант). За слънцето - с отдалечаването ни от звездата, експоненциално намалява и енергията, която можем да черпим. Има теория, че следващия етап от развитието ни е в момента, когато обградим собствената си звезда с панели (или там каквото) за да използваме цялата и енергия. Тогава бихме могли да пътуваме. Но щом не сме виждали във вселената подобно явление, вероятно извънземните не го знаят.



Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано13.01.14 12:14



А не го знаят! Черните дупки може да са обградени с панели.



Hannibal ad portas

Тема Re:нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано13.01.14 12:16



Аслъ!



Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано13.01.14 12:29



Ти нали работеше в някое от небезизвестните ЕРП-та? - Във всичките едновременно и денонощно.



Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re:нови [re: Mrany]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано13.01.14 12:31



Събирай ток и после ще ми дадеш две торби и една кофа като на приятел



Graeca sunt non leguntur

Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано19.01.14 16:08





Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Mrany]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано19.01.14 18:20



Аз пък гледам това:



Не знам дали сте гледали всички части. Уникална история.




Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано19.01.14 22:12



Според мен да.
Няма начин да сме сами във необятната вселена.

Който иска да направи нещо намира начини,а който не иска да направи нищо намира оправдания!!!


Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: kanikani-187331]  
Автор vid-27512 (флуиден)
Публикувано19.01.14 22:14



kакво значение има дали ги има или няма, ако ги няма в твоя живот. Допускам че е възможно, но докато не ги видя/контактувам с тях, какъв е смисъла да го мисля?



Пък чужди ли се не ще разберем като се запозная с тях.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Luchezara]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано21.01.14 00:46



Това е интересно филмче, съдържащо всички срещани в интернет данни на тема НЛО, за съжаление обаче критичността на автора не е на ниво и там са намерили място и куп глупости, смесени с истински неща ... в този смисъл ефекта от филма е отрицателен, тъй като покрай сухото гори и мокрото, както знаем. Ако автора бе достатъчно критичен, филма би бил по-малко атрактивен, но много по-шокиращ и сериозно разклащащ познатите ни представи за други цивилизации и връзките им с нас. Уви, филмът е в категорията "несериозни", където влиза лесно с няколко глупости в него. И точка. Жалко.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: Well]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано21.01.14 00:57



Не знам, не съм го изгледала целия все още. Като го видя до края, ще те попитам, кое не е вярно.






Тема Re:нови [re: Well]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано21.01.14 01:00



Всъщност кое е "много шокиращото и сериозно разклащащо познатите ни представи за други цивилизации и връзките им с нас" ? Не във филма, а наистина.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано21.01.14 23:07



Споделял съм много пъти тук. Преди 15 000 години тук на Земята е имало цивилизация, много по-напреднала от нас днес. Тази цивилизация не е изчезнала, а ние сме управлявани от нея. Нещо като техни деца сме. Доказателства за наличието й преди толкова време има по цялата планета в древни архитектурни комплекси - около 12 на брой, разпръснати навсякъде. Има много, до които няма никакъв достъп, така че броят им е много по-голям. Отличителни черти на тези строежи - много голяма точност на изработката дори и на най-твърдите скали като гранит, кварцит и подобни, както и огромното тегло, достигащо в Баалбек до над 2000 тона. Средно е работено с камъни с тегло от 2 до 200 тона, по-рядко - 200 - 1000 тона и няколко случая доста над 1000 тона. Във връзка с точността на изработка - стиковането между камъните е такова, че не можеш да пъхнеш лист хартия никъде по цялата дължина на стика, а нерядко става дума и за нелинейни повърхнини - нещо абсолютно непостижимо. Редица случаи има с точност на обработената повърхнина, равна на тази, която днес се постига с гранитени блокове за измервателна дейност в заводи при контрол на производството - до втория и третия знак след десетичната запетая в милиметри.

Темата е дълга. Проблема е че малцина разбират това като истина. Хората го възприемат като поредната интересна теория, а то е факт. Разликата е огромна между това да предполагаш и да се увериш че е факт.



Тема Re:нови [re: Well]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано21.01.14 23:09



Пропуснах да спомена и още ефин важен факт - те са били по-напред от нас преди 15 000 години, или поне 11 000 , а от тогава до днес са се развивали. Ние се развиваме от няма и 200 години интензивно, преди това сме били нищожества като цивилизация и познания. Къде са 200 години, къде са 11 000, имаме ли си идея колко напред в развитието си са те днес ?



Тема Re:нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано22.01.14 17:52



Между другото имаше навремето на реддит една много силна серия на

на тема физика за генералното евлампи.

Имаше и за Дупките и за тея дето бързат повече от Светлината :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re:нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано22.01.14 18:00



Ааахам. И за това, че колко е лесно да се здрависаш със сингуларността и да излезеш от другия край на някой квазар в паралелна вселена. Въпросът е, дали ще си от вещество или анти такова и дали ще си на ниво кванти само.



Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано22.01.14 19:11



Най-много ме впечатли нещо от рода на - падаш си начи към черната дупка и оппааа - дупката е отоколосекъде... и ПРИБЛИЖАВА!!!

Тва начи херпес ми изби, толкова scary (Шоко, научи английския!!!) ми се видя...

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re:нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано22.01.14 19:16



Готино

. Въпросът е, когато нещата опрът до посиране кви ги дървим наоколо.

Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано22.01.14 20:24



Аз слушам

. Между другото Слънцето ше стане червен гигант и ше глътне Меркурий, но ултимативно-дефинитивната му Съдба е бело джудже :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re:нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано22.01.14 20:36



Това с гигантстването утре или другиден ще е?



Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.01.14 20:38



Евлампи, ти сега хвърли в смут клубонаселението.





Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано22.01.14 20:57



Мислиш прагматично. Сигурно си някъв скучен с мерцедес :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re:нови [re: Well]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано22.01.14 20:58



А къде живеят и защо се крият?




Тема Re:нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано22.01.14 21:00



http://spnet.net/stat

Graeca sunt non leguntur


Тема Re:нови [re: Vitalite]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано22.01.14 21:02



Е споко де. Ядеме леща извънземните :)

Ся избираме модератор у Програмисти. Много важна задача!

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re:нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано22.01.14 21:04



Що ви е?

Graeca sunt non leguntur


Тема Re:нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор shokoLada (искам лятооооо!)
Публикувано22.01.14 21:05



Да дойда да се кандидатирам?





Тема Re:нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано22.01.14 21:10



Тази съдба е доста далече. Тогава и човечеството няма да го има, ако Земята съществува все още. Все пак може някой астероид да ни засече.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re:нови [re: shokoLada]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано22.01.14 21:11



Мне, палиш се - сори :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re:нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано22.01.14 21:13



Глас за Чоко!



Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: Mrany]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано22.01.14 21:14



Кое колко е далече мое да каже който държи метъра :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re:нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор shokoLada (искам лятооооо!)
Публикувано22.01.14 21:15



..ми..паля се я..жив човек съм..
Ама знаете ли как ще кротнете..точно за отрицателно време....



Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор shokoLada (искам лятооооо!)
Публикувано22.01.14 21:16



Не им го причинявай....





Тема Re:нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.01.14 21:40



Ух, добре - извънземно гладно няма да остане при мен.



Фламингото е вашият човек.



Тема Re:нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано22.01.14 23:12



Как позна?



Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано23.01.14 16:53



И Земята, Евлампи!



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано23.01.14 17:09



Не очакваш да знам всичко, нали ? Има информации за дъното на морета, океани, езерото Байкал дори. Има информация за Луната, има подозрения че е изкуствено създадено тяло, има сведения за времето преди Луната, т.е. когато е нямало Луна ...
Има много сведения за случките на астронавтите на Луната, както и в орбита. За съжаление всичко е недоказуемо категорично.
Наскоро един от марсоходите засне НЛО на червената планета. Гледах го. От Наса даваха неадекватно обяснение с изгорели пиксели, ама то си се движеше по екрана, нормално за американци - неадекватни са във всичко което правят. Дебилизирана нация.

Та, къде живее цивилизацията която ни контролира е малко безсмислен въпрос - те могат да си осигурят живота на всяко място в космоса без никакви затруднения, за разлика от нас, които сме, образно казано - в детското креватче, с предпазните решетки и биберон в уста ... А, да - и ни бършат акото редовно - последното забърсване беше беше Фукушима - рожбата на Уестингхауз - най-"надеждната"фирма за ядрени реактори, която позлати Драгомир Стойнев за да я обяви за най-добрата и че няма нужда от конкурс - те ще правят 7 блок на Козлодуй, та да се сбъдне сценарият на "Куку"...


Ето видео от забърсването на радиоактивни акита над Фукушима от НЛО - армия :





Тема Re:нови [re: Well]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано23.01.14 17:26



Бе някакъв тип забавна манджа с грозде ще е - все едно да гръмне лимонка в септична яма, но в малко по-голям мащаб.

А най-забавното е, че някъде някакъв вид ще гледат небюлата достигаща до тях след ебемтиколко години и ще ахкат - вайииии, ква красота, кви чудесии, точно както ахкаме сапиенсите като гледаме небето нощем.

Въпросът е можем ли да се пласираме като вид да сме някъдето и да гледаме? Имаме време де. Освен ако дето вика Мръни в небрежно-оптимистичен стил не ни засече некой астероид, като нищо ше ги измислиме нещата :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re:нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано23.01.14 18:13



Абе, как да ти го кажа ... ние откак открихме "кибрита", т.е. ядрената енергия в края на втората световна, сме се разминали с ядрен апокалипсис вече поне 5 пъти. Далеч след статистическия шанс да оцелеем сме. Засега ни спасяват нашите "родители", но да разсъждаваме за живот милиони години и повече е меко казано нереално. Всички живеем средно по 75 години и да разсъждаваме за по-дълги периоди е чиста теория. Да си представим развитието ни за периоди от хиляда години даже ни е непосилно, доколкото нашето реално развитие може да се събере в рамките на 200 години технологичен и научен напредък. Сега учените чакат с нетърпение да гръмне една свръхнова на 20 000 светлинни години от тук, тя е гръмнала вече де, ама светлината й от времето на взрива още не е стигнала до тук, та големи надежди има за това, да се изучи вселената по-добре. Неутрино, гравитационни вълни, светлина - все интересни неща. За кого ли, за какво ли ... Не си гледаме собствената кочинка - душите и умовете си, ами мислим за Космоса - едно безкрайно далеч от нас във време и пространство зрелище. Да, грандиозно и красиво, интересно. Но не за това сме тук, а за да се усъвършенстваме, да разкрием и овладеем своята вътрешна вселена...

Редактирано от Well на 23.01.14 18:14.



Тема Re:нови [re: Well]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано23.01.14 21:13



Благодаря ти. Нещо обаче куца логиката в цялата тази световна теория - те са голямата работа, те ни контролират, а живеят под земята и по дупките на тая райска планета. Ние сме уж по-назад, обаче си живеем царски, в смисъл, че се наслаждаваме на всички дарове на Земята. Нещо не ми се вързва. Господарят и по-напредналият живее в по-добри условия. В случая ние живеем в по-добри условия.

Остава вариантът, че има нещо нередно и нечисто, за да се крият така. Да не би да са някакви експерименти на военните?




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано23.01.14 22:37



Руските! Или в краен случай съветските. Ако ли не - на американските със сигурност!



Graeca sunt non leguntur

Тема Re:нови [re: Polydeuces]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано23.01.14 23:58



Те са обичайните заподозрени, но истината е по-важна.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано25.01.14 18:58



Гледаш от своята камбанария. Не знаем как живеят те. Иопитната мишка може да си мисли че нейната бърлога е най-доброто място на света. Казах ти освен това че ние сме тук да се учим. Осигурени са ни някакви условия. Не си въобразявай че познаваш рая на Земята, не отричам че България е близо до това разбиране на хората. Но ние много неща не знаем.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано02.02.14 15:28





Има и много други филми по темата. Интересно е участието на редица главнокомандващи , космонавти и западни лидери в тези филми. Трудно е да си представим че всички те лъжат.

А тук може да се види , към средата на филма, как германци правят модел на златните "самолетчета" от гробници на Инките, които летят удивително добре и имат отлични летателни характеристики в аеродинамичен тунел - това специално за Йети, дето е много знаещ. :


Редактирано от Well на 02.02.14 18:04.



Тема Re: Има ли ги или не?нови [re: acroo]  
Автор M1l1tary M1nD (igloo)
Публикувано03.02.14 03:54



Твоите доводи какви бяха, че не разбрах?



Hannibal ad portas


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.