Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:17 18.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Двойния аршин на българина.нови  
Автор Zenpeace ()
Публикувано15.11.13 09:50



Добро утро на всички.
Слушайки новините днес по нова,стана въпрос в един ракурс в студиото наред със всички престъпления на управляващите,стана въпрос за престъпното разрешително за правото на притежание на земя от чужденци.
Аджиба защо им е позволено.
От Бойко ли,от Олигарски ли беше,така и не дочух но не ме и интересува всъщност.
Замислих се!!
Живея в чужбина.
В Норвегия почти всички чужденци със доходи,както и току що новодошли българи които имат финансовата възможност си накупиха къщи с дворове.
Естественно проблема си е техен колко струва самата къща,данъците по нея,както и подръжката.
Но съпоставяйки Норвегия,със вечното бучене и крякане как чужденците щели да ни изкупят и превземат ме напуши на смях.
Че кой ли пък точно сега ,в това време се е засилил да инвестира в Бълария.
Ако има такива с мераци за къщи с дворове,то това са явно пенсионери които идват да си оставят в България британските,германските и европейските като цяло пенсии.
Един приятел в Бг много се репчеше миналото лято,че познавал някакъв си пенсионер англичанин който купил стара къща на село и я оправил,и си идвал 2 пъти макс в годината.
За какво му била тая къща,внуците му щели да я притежават.
Викам му,ами не си ли се замислял ,че на всяко идване в бг ,той остава хич да не е на година като цяло 5,6000 лв сигурно.
Ние знаем ли си интереса като цяло изобщо българите?
Попитах го.
Не можа смисленно да ми отговори.
Да има как му викам ,да дойде на квартира,да си остави куфарчето с британската пенсия в лири,и да го натирим със шутове набързо навън.
Мислейки си тези неща се убеждавам колко измекярско племе е станал българина.
Иска с него в чужбина да се отнасят не-расистки,на равна нога,да има всички права,а в България никой чужденец да няма никакви права за нищо.
Иска за него да има пълното право да си купи къща по света където и да е,а в българия чужденеца да идва само на квартира или на хотел.
Което ме навежда на мисълта,че неи реално нямаме място в Ес,както и това че сме с крайно закостеняло-крепостничестко-феодално мислене.
Съжалявам за грубия израз и тон,но точно така ми изглежда масовия българин.
Като че ли едничката ни гордост-земята ни е останала и неистово я браним като орли от чуждите посегателства.
Това е анти-икономика и анти-переспектива.
Поне на мен ми изглежда като крайно назадничава идеология и философия.
Така нито бизнес се прави,нито пък някакви стъпки в модерния свят.
Народа от турски бози,в главата му само сапунени бози и сериали явно се въртят.
Темата е много пиперлива и очаквам порой от обидни епитети сега от повечето.
Но ако си слойим ръка на сърцето,честно..не е ли така че сме със прекалено двоен стандарт и двоен аршин относно това което на нас трябва да ни се даде,и това което ние даваме на чуждите.
И многото ножарски изпълнения из софия на бежанска основа го потвърждават.
Не защитавам бежанците,но пък и ние сме народ който коли и беси всичко чуждо и неразбираемо за него.
Всичко под ножа и на пепел.
Пък и да сме сгрешили,какво толкова..човешко е да се сгреши.
Както и междувпрочем норвежките бюрократи по институциите го ползват често тоя лаф.
Реално май да си държим земята ще е най-добре.
Да се оградим със огомни огради от бодлива тел,да пуснем ток по нея и да съхнат там чужденци,решили да позахлебят някой беден край или град.
Наскоро излезна стастия в чикагски вестник отноно мъките на един американец решил да си купи къща с двор в България.
И ни беше нарекъл най-интелигентния прост народ в света.
Ааз живея тук в апартамент.
Ама ако утре реша да се изсиля с къща евентуално,едва ли ще е проблем някакъв тук в Норвегия да си купя и къща с двор,че и парцел със ябълкови дръвчета на някой живописен фиорд.



Търсач със свещ на човещина.

Тема Re: Жалко...нови [re: Zenpeace]  
Автор понякога (свестна)
Публикувано15.11.13 09:58



Мислейки си тези неща се убеждавам колко измекярско племе е станал българина. - До тук те прочетох! Как сърце ти дава да напишеш това!



Тема Re: Жалко...нови [re: понякога]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано15.11.13 10:06



Истината обикновенно боли.
Но това не е предлог да си я спестяваме.
Сърце имам голямо аз,ама за големите хора със големи сърца.
Кажи ми не съм ли прав.
Има и свестни българи,ама вече със свещ да ги търсиш.
Просто имам база за сравнение,как ние всичко искаме да ни е тип топ като искаме къщи парцели и прочие по чужбина,а в българия може и да набием на кол някой бледичък немец или англичанин избягал от скъпотията и искаш да изкара малкото си спокойни дни на топло.
Ама е сгрешил явно държавата.
Обичам родината България,ама не и държавата такава,както и изцяло променения и подменен манталитет на българина.
Ела да ги видиш тук българите какви усти отарят ако нещо някъде ударят на камък в Норвегия,или пък нещо не им се позволи.
Ама като си идат в България са си същите ксенофоби.
На това му викам аз едно страхотно двуличие.

Търсач със свещ на човещина.


Тема Re: Двойния аршин на българина.нови [re: Zenpeace]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано15.11.13 10:08



Ако знаеш немски гледай това видео, става дума за Румъния, но предполагам и в България ще дойдат такива инвеститори, това са големи инвестиционни фондове, които набират инвеститори и изкупуват обработваема земя и я обработват после. Правят 20% годишно, без да смятаме поскъпването на земята в дългосрочен план.




Фонда за който става дума във филма е инвестирал 4 милиарда евро в земя. Ето им сайта да разгледаш:



Keep your friends close... keep your enemies closer...

Тема Re: Двойния аршин на българина.нови [re: ya2011]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано15.11.13 10:12



Благодаря.

Търсач със свещ на човещина.


Тема Re: Жалко...нови [re: Zenpeace]  
Автор понякога (свестна)
Публикувано15.11.13 10:18



Знаеш ли, в момента центъра на София е пълен с негри, араби и всякаква друга измет! Онзи ден с ужас минах по бул. "Мария Луиза". Страшно е! На ул. "Пиротска" няма бели, разбираш ли това, още по-малко жени, при това по сред бял ден! И били сме двулични, нищо подобно - еднолични сме

- Браво на Боян Расате! (ако знаеш той какви ги прави )



Тема Re: Жалко...нови [re: понякога]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано15.11.13 10:31



За това че има тълпи от негри са виновни власта и сегашните управляващи.
Тук е пълно със какви ли не.
Ама няма напрежение.
Понеже бежанците са в лагери и там стоят.
Без право на работа и под специално огношение.
Докато се разбере дали ще получат статут.
Това че нашите кавали политически мислят със задните си части..там е проблема.
Поне като копират запада да бяха изкопирали и тукашния гестаповски твърд модел на отношение и кэнтрол към бежанците.
Под ключ и контрол някъде настрани от големите градове

Търсач със свещ на човещина.


Тема Re: Жалко...нови [re: Zenpeace]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано15.11.13 10:33



Няма напрежение, защото има социална система и няма гладни и такива, които трябва да живеят на улицата.

Keep your friends close... keep your enemies closer...


Тема Re: Двойния аршин на българина.нови [re: ya2011]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано15.11.13 10:37



Подобни фондове от 6-7 години купуват земя в БГ.Най-големия им проблем е,че трудно намират големи парцели,окрупняването.Но те си действат,някои хора с посредничество към такива фондове направиха милиони.Има един руски,малко е странен,купува земя и си седи така,не я пипат изобщо,години наред.



Тема Re: Жалко...нови [re: Zenpeace]  
Автор понякога (свестна)
Публикувано15.11.13 10:39



И при нас нямаше напрежение до скоро! Около джамията винаги е имало араби и мюсюлмани и никой на никого не създаваше проблеми!
Тези, които сега са тук, наистина имат един злобен поглед и още по-злобно отношение. Те имат настройката, че ние сме им длъжни......... В този район всичко се промени, даже мирише на напрежение, усеща се..............
Дано не съм права!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.