Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 25.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Градът на студените хора  
Автор r3gistracia ()
Публикувано15.11.13 12:04



Начи в София да чакаш на някой да му пука за тебе е като да чакаш от умрел писмо. Тука най-печалившо е да си най-студен от всички и по някакви причини да си на върха на социалната пирамида, тогава си он топ, но дори и тогава всички са ти чужди и ти си чужд на всички, хората са свикнали яко да ги гърбят нон стоп и приемат това за нормално, също са свикнали на никой да не му пука за тях, пример ръганите от Аладинчо потърпевши, които в крайна сметка заявиха пред медии, че случилото се е ок. Както вече успяха да ми обяснят тука хората си гледали "работата" и "бизнеса", демек жалкото съществуване, което ако в някой момент случайно придобие обществено приемлива форма, то бива изнесено за пред хората (тогава си ходят на гости, иначе не) като гостита, сватби, протести на богатите и успелите и прочее неща, където хората си разменят хладно-преуспели усмивки, докато иначе в други ситуации същите тези личности, точно като техния любим приятел СидерОФФ се крият буквално под масите. Много неща нито ги касаят, нито ги знаят, нито са ги видели, нито ги интересуват, а само гледат къде да се скрият за да не ги сполети и тях нещо. Справедливостта, когато решат да я търсят е състояние на тяхното удобство, НО най-вече, когато с това могат да се похвалят на хората. Тоест търсят справедливост, НО ако могат да излезат с новите си дрешки на протест, винаги са готови да ти помогнат, НО ако приличаш на манекенка, помагат и са радостни да го правят, само когато това им е социално изгодно, когато е социално неизгодно хич и не ги търси.

А още по-бруталния пример, понеже сега изглеждам по незнайни причини доста добре..... (почти се влюбих в себе си сутринта в огледалото), 1 изрод вчера 2 часа ме клепа и лъга някви брутални неща за мене, че съм му правила, че съм го била чукнала по главата :D :D :D аз като го чух направо не повярвах на ушите си, но което е по-парадоксалното, докато ме клепаше СЕ ЧЕГЪРТАШЕ яко за ташаците и ме гледаше сещайте се как. Е нема такива нагли изроди. И ако си мислите, че наглите лъжи не хващат декиш, да, хващат. Дееби и нагляра смотан, и аз понеже съм добродушна и през цялото време му се усмихвах, защото си мислех, че ще престане, но той не. Клепа, лъже и се дере за ташаците. Е на такъв верно как да не му отвъртиш един шамар да направи задно салто? Иначе ходя по 5 пъти на ден до полиция и прокуратура нищо. Не ти дават една жалба да си подадеш, но разни изроди могат най-безсрамно да се оплакват че си ги почуквала по главата"

и че си им слагала клечки в ключалките докато се барат за чатала. Направо ми иде вече да се издрайфам



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: r3gistracia]  
Автор r3gistracia ()
Публикувано15.11.13 12:57



Направо ме е яд, че не съм му завирала клечки в ключалките

сигурна съм, че тогава много по-малко щеше да ми пука и да ме притесни с оплакванията си, а сега ме притеснява това, че нарочно лъже и ме клепа. Или да го чукна по главата? Че аз да не съм Бойко Борисов, а той Плевнелиев. И се занимавам с този, докато аз самата имам далеч по-реални проблеми, за които полицията напълно нехае

Направо ми иде да избягам на северния полюс и по възможност да не виждам никакви хора, предните дни и без това единствено си мислех, как съм снежната кралица и живея в бяла красота и самота.



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: r3gistracia]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.11.13 14:12



Бе я го чукни по главата да му дойде акъла. Айшшш!



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: r3gistracia]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано15.11.13 14:37



За какво ходиш в полицията и прокуратурата, ако не е тайна?




Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Luchezara]  
Автор collateМодератор (дежурен)
Публикувано15.11.13 14:56



Взе ми думите от устата.


От някой идиот ли трябва да се спасяваш бе човечката? Никой не може да ти попречи да пуснеш жалба.



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: r3gistracia]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано15.11.13 15:31



Лошото е че човек в бг е принуден да иде в София..ще не ще.
Другия вариант е да тръгне човек към чужбина.
Чудя ти се на акъла..след като ги осъзнаваш кристално ясно реалностите за София,чии го дириш там.?
Останах с впечатление ,че си родом от провинцията.
Аз за себе си съм си казал-и злато да ми дават там..никога повече.
На шума,лудницата,мръсотията и алергиите.
Спомням си със жена ми как 99 черни храчки плюехме вечер като се приберяхме.
И черни секрети от носа.
А за алергиите които получихме и двамата ..кожни такива-ноу комент.
Всеки един мой познат норвежец който е имал нещастието да посети София ми е казвал,че никъде другаде не е виждал такава лудница и мръсотия.
Те на тях тук 900 000 ното Осло им се вижда като Ню йорк,а за София рросто коминтара е излишен.
А Осло просто е цвете пред София.
С алеите,парковете и липсата на голям трафик в центъра.

Търсач със свещ на човещина.


Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Zenpeace]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано15.11.13 20:04



Аз пък не съм съгласен.Може да си ходиш където искаш,не е задължително да си в София.Аз живея в Бургас.Живял съм в Берлин,Франкфурт,обиколил съм цяла Германия.Но се връщам в Бургас.
Колкото до София и обривите,малко попрекали.София си е перфектен град,завинаги ми е на сърце.Само ще ти кажа-като бях дете,сърни и елени идваха пред блока ни,бяха им направили дори хранилка съседите.Няма какво да говорим за паркове-може да не са много поддържани,но това се променя,огромни са-Ловният и Южният парк нямат аналог по площ в Норге,сигурен съм.Витоша ти е на 20 минути с кола,а от другата й страна може да ловиш и мечки,толкова е диво.За места като Княжево ще си мечтаете в Норге.Ма какво да те открехвам,ти си видял сигурно Люлин и Филиповци само...



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Sarfa]  
Автор yetti (снежко)
Публикувано15.11.13 20:14



всъщност софия все още си е един доста зелен град, с много дървета и паркове, междублокови градинки и пр. въпреки напътните на много олигофрени да съсипят и това. лесно може да се види в google earth.

тва за кожните обриви и храченето на черно... тва е голяма простотия, въпреки че, особено зимата, въздухът става много мръсен, най-вече заради всички селяндури, цигани, мизерници и пр., които се топлят на твърдо гориво, вкл. въглища, а дори и гуми!

----

I only had a Corona
Five cent deposit


Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Sarfa]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано16.11.13 01:04



Къде си живял, че са идвали сърни и елени пред блока ви?


Районът от Плиска към Румънското посолство е с много мръсен въздух заради колите. Има и други такива места, много. Но и парковете са най-големите в България предполагам.




Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Luchezara]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано16.11.13 09:06



Дианабад,на 30 метра от гората.Половината квартал не беше застроен,нямаше я зоологическата,около нея беше пущинак с няколко къщички,а до околовръстното-само поле.Местата с мръсен въздух не са малко,така е.Но и местата,които са хубави-също.



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Sarfa]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано16.11.13 10:17



Природата ни е чудесна, би трябвало да има хубави места. Около повечето ни градове, градчета и села природата е прелест.

За столичани остава тази хубост да влезе и в сърцата им. Авторката на темата е права, че софиянци са отчуждени и доста студени хора.




Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Luchezara]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано16.11.13 10:35



Генерализираш,не познаваш всички столичани.



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Sarfa]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано16.11.13 10:39



Живяла съм 25 години в София, все нещо поназнайвам.




Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Luchezara]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано16.11.13 10:49



Все нещо-да.



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Sarfa]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано16.11.13 10:59








Тема Re: Градът на студените хоранови [re: r3gistracia]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано16.11.13 11:22



Ебаси!



Graeca sunt non leguntur

Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Sarfa]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано16.11.13 16:42



Както ти генерализираш за бургазлии





Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Lili Vihronrav]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано16.11.13 18:50



хех,различно е и много добре го знаеш.там ставаше дума за протести-бургазлии ги няма,сама каза-10 човека пред общината...



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Sarfa]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано16.11.13 19:04



Aбсолютно е тaкa. Пък и цялaтa ни стрaнa е супер крaсивa и живописнa, климaтa чудесен..
+1 и зa товa, че човек може дa живее и другaде, освен в София, мaкaр, че в големите грaдове възможностите сa повече..

....Не чета между редовете и затова пиша директно...



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Sarfa]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано17.11.13 02:13



Живял съм 4 години в София.
Между 97-2001.
На оборище и черковна срещу дск оборище,в слатински редут както и в блок 52 в студентски град.
Еми как да кажа на бялото черно когато жена ми киснеше постоянно по доктори в 17 поликлиника на театър София,заради обриви и задух.
А черните сополи всеки ден бяха факт.
Идвайки със влака от подбалканската на 15км преди София се виждаше идеално огромния смог от мръсотия над града.
Дай сега да не го сравняваме със една от най-екологичните държави в света Норвегия.
Където постоянно мерят и следят изгорелите газове на колите.
Които биват описвани детайлно в обявите за продажби колко им е въгл.двуокис като цифра.
И където вски втори вече се насочва към Нисан Леаф-ел.колите.
Само в квартала има поне 7,8 вече..плюс хибридите.
Има заявка за 2014 на над 20 000 нисан леаф от сега.
Чисто нови.
И аз честно се чудя дали да не се включа.
Всичко им е фри!!
Без ддс,без плащане на такси за пътища,без такси за паркинзи.
220 000 kr



Търсач със свещ на човещина.

Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Sarfa]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано17.11.13 02:16



Преобладава грозното и мръсното за съжаление.

Търсач със свещ на човещина.


Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Zenpeace]  
Автор Zenpeace ()
Публикувано17.11.13 02:19



http://www.nissan.no/NO/no/vehicle/electric-vehicles/leaf.html

Търсач със свещ на човещина.


Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Sarfa]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано17.11.13 10:24



А защо не отчетеш, че липсата на протестиране днес също е изява на мнение.




Тема Re: Градът на студените хоранови [re: r3gistracia]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано17.11.13 15:40



Ндаа, животът не е лесен, но може да бъде забавен, ако искаш. :)))



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Luchezara]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано17.11.13 19:23



Ти това ли си приела?

Малко наивно ми идва,дори за спор...



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Zenpeace]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано17.11.13 22:30



Ти си намерил причина да не я харесваш.Аз имам много поводи за обратното.:)
Плюя на екологичните им коли,паркчета,стерилни градинки,стига да се кача на Копитото нощем,да обгърна с поглед светлинките на моя град,а Патриарха е толкова красив нощем през лятото,нощен плаж на Дианабад...моята София!



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Sarfa]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано17.11.13 22:56



Сигурно, да ме убият, не мога да живея и дишам другаде освен в





Тема Re: Градът на студените хоранови [re: The bad reptile]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано17.11.13 23:20



... все пак когато идваш пак в София... свирни да пием по бира... После ще те пуснем да си ходиш по живо и здраво...



....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Apxaнгeл]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано17.11.13 23:34



След две седмици имам работа в Елин Пелин-ско.Ангажиментите ми доста намаляха и ще имам предостатъчно време да отскоча до София.Естествено ще се уточним предварително, ама най-добре
направо да организираме една клубна среща!Не, че ще пропусна коледната





Тема Re: Градът на студените хоранови [re: The bad reptile]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано17.11.13 23:56



... няма да пропускаш... Просто на две ще ходиш :)

....Не чета между редовете и затова пиша директно...



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Sarfa]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.11.13 02:07



Проблемът с твоето мислене си е твой, няма общо с другите хора.




Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Luchezara]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано18.11.13 08:49



ТО и аз това се опитах да ти кажа,че въобще не ми се спори с теб,тъй като освен известни биологични прилики,общото не е много.



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: r3gistracia]  
Автор HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (Жега)
Публикувано18.11.13 09:56



браво, добре казано! Вече почваш да ми харесваш

НА КОЙ МУ ПУКА!


Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Vitalite]  
Автор r3gistracia ()
Публикувано18.11.13 13:25



добре го каза, защото и аз точно това си помислих. искам да започна на ново, по нов начин, но много ме е страх от това зад мене, от усещанията, които преживях, и целия ужас, през цялото време,

и естествено, съжалявам, че го казвам, но това да обичаш и да не те

не е най-добрият избор, не знам защо го направих, може би беше престижно или добре, но после не излезе добре, и сега се сетих, че винаги си има някой който очаква точно теб точно там в този момент и може да те разбере по някакъв начин, така че започвам наново, изцяло и все пак не съвсем, връщам се назад, но малко по-назад. не знам. и всъщност започнах дори да харесвам празнотата на апартамента си, който беше опразнен, обран. имам терен за едно изцяло ново начало, точно както си го исках предните дни, така или иначе. даже почти си мисля, че "аз го измислих всичко това" предният месец или месеци, но още не мога да "влеза" в новите си обувки. така или иначе всичко, което беше преди беше една задънена улица. освен това от обир боли доста по-малко отколкото от необичане, така че новата празнота и новият смисъл / любов ми действат прекрасно, като се замисля



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: r3gistracia]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано18.11.13 14:24



Много е хубаво в празен апартамент - имаш време за себе си, и не се разсейваш с вещите си. А за обичането - ми "пълен" се чувстваш, когато обичаш, дори и да не ти отговарят, нищо не губиш.



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: r3gistracia]  
Автор Azzurrina (*)
Публикувано19.11.13 16:29



Това е валидно за всеки град с размерите на София.



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Sarfa]  
Автор Azzurrina (*)
Публикувано19.11.13 16:40



В Бургас ли си вече, джентъл?





Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Luchezara]  
Автор Azzurrina (*)
Публикувано19.11.13 16:42



Гаранция, че си опознала повече приходящи, отколкото истински софиянци (говоря за такива от поне второ поколение; някой, роден в София, но чиито родители са от Хасково, не е софиянец). Които са прекрасни хора и... голяма рядкост.



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Sarfa]  
Автор Azzurrina (*)
Публикувано19.11.13 16:44



София е прекрасна и много ми липсва. Казвам го аз, пловдивчанката.



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Zenpeace]  
Автор Azzurrina (*)
Публикувано19.11.13 16:45



Чакай сега да видим...
паркинзи
със влака
и други.

Ма може ли такива работи?





Тема Re: Градът на студените хоранови [re: The bad reptile]  
Автор Azzurrina (*)
Публикувано19.11.13 16:47



*HEART* *HEART* *HEART* *HEART* *HEART* *HEART*.............................



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Azzurrina]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано19.11.13 19:56



Да,там съм ситуиран,иначе мога да бъда забелязан навсякъде:)))



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Azzurrina]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано19.11.13 22:00



И аз съм така. Понякога мислено обхождам улиците по които съм вървяла...



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Azzurrina]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано20.11.13 10:33



Как ги раздаваш тези гаранции не знам.




Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Azzurrina]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано20.11.13 10:36



Дори и по-малки. Моите съученици от техникума в Пловдив, които не бяха от града, се чувстваха по същия начин.
Може би семейството успокоява.




Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Luchezara]  
Автор r3gistracia ()
Публикувано20.11.13 11:06



ами така е да, като дойдеш от село и хората ти се струват невероятно студени, иначе там седиш, приказваш си с който искаш и всички са ти близки, е с някой може и да се поскарате, но това изобщо не променя нещата, щете не щете пак сте си близки и се оправяте много често, а тука те гледат като пукали и по улиците и въобще. и хич не искат да се занимават с тебе, ти звъниш на институция, те директно ти затварят няма 6-5, директно трасват телефона и даже като им звъннеш обратно ти казват "ама вие защо така затворихте телефона госпожо", а аз не съм никаква госпожа, а госпожица все още, и се правят на луди само и само да се отървът от теб, дават грешна или непълна информация и гледат в точка (ако им застанеш на гише) и цялата причина е че грам не им пука за теб и искат само да се отърват от теб, може и по най-бруталния начин (щото глагола "да се отървеш от някого" си има и едни специфични значения) , не че нещо, но и софийските роднини не са кой знае колко по различни, разликата е, че за разлика от другите хора те познават, знаят те теб и проблемите ти, понякога и успехите но интересът пак продължава да бъде нулев , няма да седнат да разговарят с теб, да си говорят на маса, трудна работа преди като сядахме тука е само за да ми се карат такова нещо на село да седнеш на маса да ти трият сол на главата няма



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Luchezara]  
Автор r3gistracia ()
Публикувано20.11.13 11:16



да, отчуждени е точната дума.



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: Monica123]  
Автор r3gistracia ()
Публикувано20.11.13 11:17



аха да, липсва ти като не си в нея, но върнеш ли се направо косите ти настръхват



Тема Re: Градът на студените хоранови [re: r3gistracia]  
Автор yetti (снежко)
Публикувано20.11.13 16:35



ми то е доста елементарно да разбереш, защо е така.

----

I only had a Corona
Five cent deposit


Тема Re: Градът на студените хоранови [re: r3gistracia]  
Автор shokoLada (: ) )
Публикувано20.11.13 22:34



Мислех да копирам изречение, за да ти отговоря на него, но се отказах...по обясними причини...


Ми не... не съм забелязала хората да са студени или може би съм свикнала, но зависи и ти как подхождаш към тях. Просто тук живота е друг, забързан...и всеки гони задачки и т.н., но пък ако влезеш в градския и седнеш до някоя баба и дядо и можеш да научиш всичко.......... от деца до болести...... и лукче може да те почерпят...и няма не искам..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.