Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 28.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Офф, бившата...нови [re: violet126811]  
Автор collateМодератор (дежурен)
Публикувано12.11.13 14:27



Аз късно реагирам, ама баш в такава тема хич да не мъцна не мога.



Остави се бе. От всичките ми разговори с мъже съм стигнала до извода, че говоренето им за бившите не е толкова заради самите бивши. А за тях самите, за мъжете - какви са те, как са постъпили, какво са казали, как са се държали в някакви ситуации. В настоящи ситуации също. Показват себе си, ей тъй да се изтъкнат. На какъв друг опит да стъпят, за да споделят с теб какви са, като точно това им е опитът, който имат - с бивши. Това е все едно аз никога да не спомена бившия си съпруг. Ми те половината от всичките ми случки изобщо в живота са станали, докато съм била с него, обективно обстоятелство е, да му се не види. Да бъдем по-практични, а? Отиваш на Коледата, следиш как се държат един с друг, правиш си изводите и взимаш решение. Толкоз. Ако един мъж иска да скрие от теб нещо, нямаш начин да го спреш да те излъже. Наблюдаваш, преценяваш и си решаваш сама. Да, хубаво е да му кажеш, че говоренето за тази жена ти е в повече, но /според мен/ ще е доста нахално да настояваш за крайности като тая да се прави, че нея изобщо я няма и да не я споменава изобщо. Не бъди такава чак егоистка. Разбираемо е, че се тревожиш, но си съсипваш хубавите моменти. Ако го повлечеш така, че ти да водиш класацията, супер. Засега обаче вашите спомени срещу техните спомени са смешно малко. За мен са хипер-супер много по-опасни типовете, които само плюят срещу бившите. Без нито една добра дума. Те самите като светци, чисти и задължително вечно за всичко невинни, а бившите ах, змии и гаднярки. Ако му е в тоя стил говоренето, на твое място щях да съм наистина разтревожена. Но иначе - приеми го. Да, кажи, че ти писва, покажи му по-скоро без да натякваш, но си следвай твоя план, и с търпение. Да претендираш за цялото му внимание, е все едно да тропнеш с крак и да му наредиш да те обича, а това е живият ужас за повечето мъже, ай да не кажа за всички.



Тема Re: Офф, бившата...нови [re: collate]  
Автор пТичка ()
Публикувано12.11.13 22:57



Да претендираш за цялото му внимание, е все едно да тропнеш с крак и да му наредиш да те обича, а това е живият ужас за повечето мъже, ай да не кажа за всички.

много добре казано, това е живият ужас и за жените...





Тема Re: Офф, бившата...нови [re: violet126811]  
Автор Jolee (Яка мацка)
Публикувано13.11.13 12:22



Според скромното ми лично мнение нещата не са никак хубави.
Също така според още по-скромното ми лично мнение хората не бива да навлизат във връзки преди да са преживяли предишните такива.
Деца-меца тинтири-минтири. Това според мен са оправдания.Вие страничните хора сте инструмент, лекарство или каквото там друго го наречи.
Тук в тази схема няма добри и лоши. Има сготвена баница от един и друг....който я яде.

Тоя страх да не седиш сама с детето с клеймо "разведена" ми се струва, че те е вкарал в още по-големият кошмар "влюбена в неподходящ обект".

Също така ми се струва, че борбата ...или по-точно войната за надмощие в момента е на страната на бившата....защото обекта на твоите чувства играе от нейният отбор...... на твоя територия.

Не обичам да причинявам болка на хората, но това, което казвам според мен е нищо в сравнение с това, което сама си причиняваш.

Малко здравословен егоизъм би ти се отразил по-добре от мазохистичният алтруизъм.

...или се защитавай .....или обречи собственото си хлапе на гледката "Страдащата ми майчица...дето онази лоша леличка и чичко и съсипаха нервите".....

...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....


Тема Re: Офф, бившата...нови [re: Jolee]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано13.11.13 22:04



Оооо мацка... радвам се да те видя....
Има ли още моми дето робуват на това какво ще кажат хората защото нямала дете или левент??? Баси какво нещо е мазохизма...



п.с. Надявам се при теб всичко си е ОК :)

....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Офф, бившата...нови [re: Jolee]  
Автор пТичка ()
Публикувано13.11.13 23:49



много е хубава сигнатурата ти




Тоя страх да не седиш сама с детето с клеймо "разведена" ми се струва, че те е вкарал в още по-големият кошмар "влюбена в неподходящ обект".

не е това, била съм сама дълго време и пак мога да бъда
нямам го този страх и не действам по този начин
просто споделих, че повечето мъже бягат като опарени, а разбира се останалите пък гледат да се възползват... тяхна си работа, не ме бърка, каквото ги учи акъла и доколкото имат такъв

вече не страдам, приех ситуацията, в момента съм я оставила на stand by,
не знам дали е доизживяване или пък ще сложим някакво ново начало - времето ще покаже... прецених, че засега нищо не губя, съответно не врънкам да се разделяме (нищо, че бях на косъм от мисълта)
имах някакво телефонно засвидетелстване на чувства, което прозвуча очарователно, пък да видим реално като как ще го бъде



Тема Re: Офф, бившата...нови [re: пТичка]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано14.11.13 08:17



Що се косиш за глупости.Кога ще разберете, че няма значение къде мъжът ходи през деня?Важно е къде ( при коя ) се връща всяка нощ да спи - там е неговия дом и там е неговата жена.
Нещо ясно?





Тема Re: Офф, бившата...нови [re: пТичка]  
Автор Jolee (Яка мацка)
Публикувано14.11.13 14:55



Сигнатурата ми е подарък от една страхотна дама, която за мое лично съжаление вече не пише...

Беше ми го казала в една тема в която си блъсках главата за нещо. Не само това де....много неща, които и без да съм ги препрочитала са ме впечатлили достатъчно, че до ден днешен да ги помня !

По твоят въпрос да се върна : Дано вчера да не съм била права и този младеж да не е на черното създание на земята. Може самият той някъде нещо да пише и да чете, че да му уври главата.Дано и отношенията ви занапред да бъдат прекрасни и чудесни.

Но ! Няма да отстъпя от настояването си да се защитаваш ! Защото както пред мен можеш - така и пред него трябва да си.

Изказах се защото тия циркове с бивши съм ги играла. Самата аз съм била бивша също.
Масово хората (не само мъже) не разбират, че веднъж излезнали доброволно от връзка - също толкова доброволно са се отказали от предимствата, преимуществата и облагите от които са се ползвали в нея



Така, че да - щом при теб се прибира - с теб е ....но и много други неща първо ще се съобрази с теб ...после ще си приказва с нея и за нея.

...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Тема Re: Офф, бившата...нови [re: Apxaнгeл]  
Автор Jolee (Яка мацка)
Публикувано14.11.13 15:08



Радвам се да те видя дваж пъти толкова !

Не само момите робуват - момците също са роби на всевъзможни глуповати народни "мъдрости"



Особено индивидите в тясна връзка с по-възрастното поколение, което имат пълният ми респект за всичко .....освен за някои възгледи за мъжко-женските отношения.

Споделяйки в тесен семеен кръг тези си възгледи поставят по-младото поколение в ситуацията да трябва да се разкъсват между личният им избор и това, което баба, леля, стринчо са им казали.

По-голяма и колосална грешка от това не мога да се сетя

...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Тема Re: Офф, бившата...нови [re: Noy BG]  
Автор пТичка ()
Публикувано14.11.13 21:56





все още не живеем заедно, та няма как да хвана с коя е или не е всяка нощ

с мен е отвреме-навреме, но пък изглежда да ни е хубаво



Тема Re: Офф, бившата...нови [re: Jolee]  
Автор пТичка ()
Публикувано14.11.13 22:04




коя е дамата със сигнатурата?

а младежа кой да го знае какъв е - един Господ...
и на мен един ден ми е черен, на другия ми е бял...
ама може и в някаква дупка да съм била, днес съм добре, пък и той го забеляза - каза, че по-често искал такава да ме вижда... дамм, всъщност, единственото важно е да съм себе си, независимо какво се случва или ми минава през главата, просто не трябва да му позволявам да ме засегне (лошото настроение) - ами да, ще си повтарям, че е временно то всичко е временно на тая земя, що да си тровиме живота и без това е кратък, па и кисел... ми ще вземем малко да си го захаросаме, ще си направим лимонада от лимоните, даммммм




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.