Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:08 28.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Депресивна тема. Не я четете!  
Автор Mpъни (:))
Публикувано02.08.13 14:40



Преди месец загубих моя много близка приятелка. Не се познавахме толкова добре, че да страдам за нея(както ми се вменява), но от нейната смърт съм потресена.
Понякога и аз не мога да си обясня, защо хора от близкото ми обкръжение, които съм загубила не са ми повлияли така отчайващо, но е факт.
Много ми липсва тя, страшно много.
Само като се сетя и се разплаквам.
От тогава пропуших. На нейното погребение запалих първата си цигара.
Боли ме душата, като знам, че я няма.
Не съм изпитвала такава мъка досега, дори и за човека, който ми беше като баща.

Не мога да го преодолея. Не мога да свикна с мисълта, с липсата.
Първите дни въобще не се усмихвах. Сега се усмихвам, въпреки, че ми тежи. А в къщи и си поплаквам.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Депресивна тема. Не я четете!нови [re: Mpъни]  
Автор БeзcъницaМодератор (метла)
Публикувано02.08.13 14:50



Стига ревала, и ти ще умреш!

Ей така сецнах майка един път като се срина на телефона. Свърши работа, но като не си ми наблизо, няма да успея да те разсмея.

Виж. Може би генерално тъгуваш. Нали човек съдел по себе си, та много изсмукани от пръсти хипотези нямам. Отива си някой млад и виждаш безсмислието в живота, хубавата част изчезва на фона на смъртта. Гледаш цялото и се чувстваш безсилна и нещастна. Не е ненормално, но както казах - и ти ще умреш. Аз също. Надявам се не твърде скоро, но все пак натам са нещата. Спри с тия цигари, че ме нервираш. Ела до нас, остави ми бележка с телефон, имам безкрайно време до понеделник и бейби я няма. Ще гледаме филми, ще ти сготвя и ще се лакираме.





Тема Re: Депресивна тема. Не я четете!нови [re: Бeзcъницa]  
Автор yetti (снежко)
Публикувано02.08.13 15:16



Стига ревала, и ти ще умреш!
--
ебаси успокоението!



----



Тема Re: Депресивна тема. Не я четете!нови [re: Бeзcъницa]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано02.08.13 15:21



Нда. Склонен съм да мисля, че депресията от смъртта на близките, всъщност на ниско полусъзнателно ниво е идеята, че и ти самият си смъртен.

btw, сготви и на мен.



Тема Re: Депресивна тема. Не я четете!нови [re: yetti]  
Автор БeзcъницaМодератор (метла)
Публикувано02.08.13 15:42



Думите са нищо пред целия жив човек. Тук /онлайн, в клубовете/ съм виждала как доста хора защитават идеята за подхода на "шамара". И винаги съм се чудела как може човек да се заблуждава, че може да си позволи да бъде груб с букви и без усмивка, един гол постинг, нещо тежко вътре, с някаква лечебна цел... На живо има огромна разлика, можеш веднага да реагираш на другия, а тук ако наскърбиш, е вече късно. Майка ми тогава верно се разхили. И си е лаф вече. Не че спря да тъжи, но спря да истеричничи.



Тема Re: Депресивна тема. Не я четете!нови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор БeзcъницaМодератор (метла)
Публикувано02.08.13 15:46



Ми аз си знам, че затова се вкисвам когато някой умре. Да, мъчно ми е и за самия човек, разбира се, но повече ми тежи цялата идея на пребиваването наоколо. Цъфнеш, погънеш се малко и айде заминал, тъпо е някак.



Тема Re: Депресивна тема. Не я четете!нови [re: Бeзcъницa]  
Автор yetti (снежко)
Публикувано02.08.13 15:52



физическата невъзможност някой жив да си представи, какво всъщност е смъртта.

самият преход е обаче унищожителен за психиката, ако се опиташ да си го представиш.

----



Тема Re: Депресивна тема. Не я четете!нови [re: Бeзcъницa]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано02.08.13 16:08



Според някви философски учения, смисъла на живота е да намериш смисъл. Бих добавил - ако не намираш смисъл в живота, просто му се радвай. Само че повечето хора са...



Тема Re: Депресивна тема. Не я четете!нови [re: yetti]  
Автор БeзcъницaМодератор (метла)
Публикувано02.08.13 16:12



Защо да е чак физически невъзможно някой жив да си представи? Аз си представям. Растенията гният, животните умират, месото им гние, моето тяло е месо, значи ще изгние също. Дали съм си унищожила психиката с тая представа? Идеите за души-муши и т.н. по-скоро от любов към фантастиката се надявам да са донякъде достоверни. Енергия, пренасяне, паралелни вселени, некви такива ми звучат привлекателно, но понеже не се знае дали ще се уредя с втори живот на Зета-осем примерно, налага се да преглътна, че съм тук за малко и ще изгния.



Може би ще е добре да замълча, не искам на Мръни да й стане гадно. И се извинявам, ако на някой друг му звучи също неприятно. Сигурно има значение, че като малка живях доста време с човек, който очаквах всеки момент да умре и съм се настроила така натуралистично ли, не знам как да го кажа, приела съм го момента с умирането, че ще се случи неизбежно, че няма нужда да го мисля, страдам и опитвам едва ли не да го избегна, ииии толкова. Мрънчо, наистина извинявай, разсъждавам си, мързя и пиша.



Тема Re: Депресивна тема. Не я четете!нови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор БeзcъницaМодератор (метла)
Публикувано02.08.13 16:26



Като се гледам, не ставам за философ. Освен за тип дървен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.