Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:36 09.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ЗА и ПРОТИВ брака.нови [re: yetti]  
Автор юлияна (минаващ)
Публикувано15.07.13 18:47



явно те надценявам...



Тема Re: ЗА и ПРОТИВ брака.нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано15.07.13 19:57



Хаха, не мислех, че някой може да сравни кола и апартамент с чувствата, правата, ниждите и отговорностите на човешко същество. Или мъжете не спадат към тази графа?

Боже, боже..



Тема Re: ЗА и ПРОТИВ брака.нови [re: Mpъни]  
Автор yetti (снежко)
Публикувано15.07.13 20:02



твоя подпис е гаранция за другия, не за тебе...

там другите глупости няма да коментирам, достатъчно са ги коментирали.

----



Тема Re: ЗА и ПРОТИВ брака.нови [re: Mpъни]  
Автор indra (macondo)
Публикувано15.07.13 20:43



по принцип - по-скоро за. харесвам и уважавам ритуалите - те правят преходите по-лесни за хората. пък и сватбите обикновено са весели мероприятия :)
в моя конкретен случай - по-скоро против: все още не мога да открия смисъл в брака. имам предвид няма да се сдобия с повече сигурност или вяра в младежа, ако се подпише някъде. това със заявяването пред обществото също не е за мен - златна халка никой не може да ме накара да нося, а въпросното общество няма как да види промяната при условие, че живеем заедно (освен ако не си татуирам брачното свидетелство на челото, де). също така смятам, че изборите ми въобще не са работа на общината, дирекция документи за самоличност или някоя друга безполезна служба.



Тема Re: ЗА и ПРОТИВ брака.нови [re: yetti]  
Автор Mpъни (:))
Публикувано15.07.13 21:27



Да съм казала някъде, че възприемам брака като гаранция?!
По принцип, само да те светна, че подписът чисто и просто като подпис е удостоверяване на личността, която носи отговорност за това под което се подписва. Не ти го казвам само в смисъл на брака, а по принцип. Защото подписът се полага само под документи и там значи много повече от колкото в твоята или нечия друга глава.

А гаранции няма дори за това дали ще си жив утре или не.
Така че тези възприятия на мен не са ми понятни. Но виждам, че има доста безпринципни хора.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: ЗА и ПРОТИВ брака.нови [re: Mpъни]  
Автор yetti (снежко)
Публикувано15.07.13 21:31



бракът всъщност е т.нар. брачен договор, там с подписа си ти удостоверяваш, че носиш отговорност, ако прекрачиш този договор. както и всеки друг договор или документ, който подписваш, независимо подписът какво е в твоята или моята глава.

те хората са го измислили...

----

Редактирано от yetti на 15.07.13 21:33.



Тема Re: ЗА и ПРОТИВ брака.нови [re: acroo]  
Автор Mpъни (:))
Публикувано15.07.13 21:38



Аз пък не разбрах, как така смятате, че аз правя сравнение между вещите и хората?!
Аз правя сравнение на отношението на човек към вещите и към живите същества. И виждам, че доста от хората отдават повече значение на вещите си и поемат по-голяма отговорност спрямо тях и парите, отколкото спрямо хората, в частност партньора.
Но ако се гледа повърхностно на този проблем се стига до такива констатации:

Хаха, не мислех, че някой може да сравни кола и апартамент с чувствата, правата, ниждите и отговорностите на човешко същество.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: ЗА и ПРОТИВ брака.нови [re: yetti]  
Автор Mpъни (:))
Публикувано15.07.13 21:43



Хич, ама хич, ама хиииич не си наясно.
Брачният договор съществува от 2009 г. в семейния кодекс.

Ето ти да видиш и какво точно е

.

Искаш да ми кажеш, че ако се подпишеш, с което декларираш, че си запознат с основните норми на семейните отношения и ще умреш ли?! Ебахти и хората!
Направо като ви чета, яко се отчайвам. То бива , бива страхливци, ама това вече е просто .....

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Редактирано от Mpъни на 15.07.13 21:44.



Тема Re: ЗА и ПРОТИВ брака.нови [re: Mpъни]  
Автор yetti (снежко)
Публикувано15.07.13 22:13



аре още една много "смела"...

доколкото знам сме след 2009, така или иначе май бъркаш малко термините, брачен договор си има от поне 60 г. иначе предбрачни и всекви други може да има от 2009 г.

така или иначе, че не се женя за първата срещната не е щото съм "страхлив"... както казах по-долу - аз съм за, ама ако е с Човека...



именно, както във всеки друг договор - се съгласяваш с разни неща, и ако ги престъпиш - си има клаузи по този или други закони/кодекси, където те клецат после.

----

Редактирано от yetti на 15.07.13 22:17.



Тема Re: ЗА и ПРОТИВ брака.нови [re: yetti]  
Автор ШokoЛaдa (елф)
Публикувано15.07.13 22:24



Чета ви и не разбирам за какво говорите..честно...
Подписваш Удостоверение за сключен граждански брак...това в общината...а ето какво представляват брачните договори, които са сравнително от скоро...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.