Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:19 09.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ЗА и ПРОТИВ брака.нови [re: kaleroya]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано15.07.13 01:04



Дааа, Дънов е казвал доста мъдрости, но и доста е пропуснал. Така и в случая. Особено малко е казал в първото изречение. ЛИпсва коментар за несподелената любов. Смея да твърдя - нарочно.



Тема Re: ЗА и ПРОТИВ брака.нови [re: Hoй]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано15.07.13 01:05



Това да не ти е хляб - да го нарежеш ?



Тема Re: ЗА и ПРОТИВ брака.нови [re: Well]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано15.07.13 01:19



Не, луканка е - режи па яж, също и вуна - скубни па бегни.


Ко са , никога не е спала с мъж та е много сложно?Ама е по-лесно да се начеше и да забрави, а после да риве.
Преди години една учителка на 40 + ривеше що нямала деца, ми щото е спала, затова.
Да ти кажа ли, като мъж, че читавите жени свършват рано и че вече на 25+ са разхлопани отвсякъде.То пробвали, пробвали, пробвали та вече се износили.

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: ЗА и ПРОТИВ брака.нови [re: Hoй]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано15.07.13 01:26



Уеуе, куи глупусти си писалу ... мауииии ... :)



Тема Re: ЗА и ПРОТИВ брака.нови [re: Well]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано15.07.13 01:28





"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: ЗА и ПРОТИВ брака.нови [re: Mpъни]  
Автор ШokoЛaдa (елф)
Публикувано15.07.13 01:28



Разбира се, че против...от брака по-глупаво няма...Още като девойка осъзнавах глупостта на тази процедура и бях решила никога да не се омъжвам, ама ме "излъгаха"...и още не знам как....
Сега да обясня и защо съм против. Брака реално е едно листче с едни подписи, нищо повече...нито определя отношението между двама души, нито поведението, нито отговорността, нито любовта и разбирателството, нищо...а само това, че пред закона сте семейна единица...Усложнения, без ползи....И с брак и без брак, всеки един от двамата може да си тръгне....
Основната цел на двама души е да създадат и отгледат поколение, да го възпитават в една спокойна и позитивна среда, изпълнена с любов и разбирателство, а това дали ще има подпис или не..какво значение има...по принцип свободата създава отговорностите, а не ограниченията...



Тема Re: ЗА и ПРОТИВ брака.нови [re: Well]  
Автор kaleroya (нов)
Публикувано15.07.13 07:58



Естествено, че човек от всяка философия си избира онези моменти, които рационално използва в живота си, на мене не ми се е случвала несподелена любов,доколкото си спомням или ако ми се случила, не съм й отдала значение.
За любовта по принцип ще изкопирам нещо от Ошо, което много ми хареса, копирам го тъй като съм много заета и не ми се иска да си пъна мозъка да анализирам
Хората мислят, че могат да се влюбят, само когато срещнат достоен човек - глупост! Никога няма да намериш такъв. Хората смятат, че ще могат да заобичат само когато намерят съвършен мъж или жена - безмислица! Никога няма да ги намерите, защото съвършена жена или съвършен мъж не съществуват, или ако съществуват, вашата любов изобщо не ги вълнува.
Не изисквайте съвършенство, защото така няма да намерите никаква любов, струяща в самите вас. Напротив, ще станете съвсем нелюбещ. Хората, които изискват съвършенство, са много нелюбещи, невротични хора. Дори и да намерят любим или любима, те изискват съвършенсвтво, любовта бива разрушена заради това изискване.




Тема Re: ЗА и ПРОТИВ брака.нови [re: kaleroya]  
Автор kaleroya (нов)
Публикувано15.07.13 08:02



от това което съм споделила, излиза че си противореча с другия ми пост за свободата във връзката...напротив не е така, аз свободата я разбирам като уважение, като споделяне на проблеми, в прав текст да ми се каже къде ми са слабостите, грешките, къде се издънвам, тази свобода да не се превръща в свободия, хем с мен, хем с друга...и т.н.
Всяка нещастна връзка осакатява и двамата участника. И не само в тази връзка… ако останете твърде дълго в такава връзка, това осакатява и бъдещите ви връзки.



Тема Re: ЗА и ПРОТИВ брака.нови [re: Hoй]  
Автор Mpъни (:))
Публикувано15.07.13 09:55



Аз съм се омъжвала вече 1 път. Не виждам подигравката ти да е на място.


И искам пак да се омъжа.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: ЗА и ПРОТИВ брака.нови [re: Mpъни]  
Автор Mpъни (:))
Публикувано15.07.13 10:04



Нека сега аз ви обясня защо съм ЗА.
Има хора, които са ПРОТИВ и ми обясняват и се опитват да ми променят мнението като казват, че брака е един нищо не значещ подпис, един лист хартия. Не променя отношенията между хората, няма смисъл от него.
Ами ако няма смисъл, защо не полагате този подпис? Нали не променя отношенията помежду хората?
Казват ми, че един подпис - нищо не значещ, нямало смисъл от него; и с брак и без брак все тая.
Тогава, ако подписът ви нищо не значи, защо го полагате когато си вадите лична карта, когато купувате кола на лизинг, когато купувате жилище, когато си вадите нотариален акт? Защо? Нали нищо не значи? Купувайте на доверие, само на доверие? Той подписът няма значение.

Но не, за такива хора вещите явно имат повече стойност, за да декларират, удостоверят с подписа си, че ще спазят обещанието си свързано с определената вещ. Но човека до тях излиза, че струва по-малко от вещ, по-малко от жилище и по-малко от половинката си. Защото като се подпишеш под бланката за лична карта, удостоверяваш истинността на това, че си ти. Но в общината не искаш да се подпишеш? Защо? Защото не искаш да удостовериш с подписа си, че си с някого и пред закона и пред обществото и пред Бог ли?

Ами щом е така, то тогава е ясно кой е сериозен и отговорен и кой не. Още повече ме улесняват такива хора. Аз страхливци не ща. Съответно като ми се каже, че не щял да се жени, аха, ясно, страх го и не иска да поеме фактическа и документна отговорност. Не, мерси. Предпочитам въобще да не се занимавам с такъв тип хора.
Подписът нямал значение!?? А защо го приемате, че подписа ги определя? Той не определя и не влияе на любовта между двама, нали? Тогава какъв е проблема да положите един подпис? Или всъщност влияе и вас от това ви е страх?

Ето така отговаря аз на такива.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.