Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:42 20.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Не може да бъденови  
Автор kaleroya (нов)
Публикувано11.07.13 20:55



Е това вече е прекалено, направо скандално! Никога няма да се съглася


Ти обичаш някого, най-малкото мислиш, че го обичаш...Ако го обичаше истински, ревността е невъзможна. Ако разбереш, че този човек обича още някого, ти се радваш: обичаш го, а той е щастлив с някой друг: и всичко, което искаш, е да направиш този човек щастлив. Ти няма да ревнуваш; напротив, ще си благодарен на човека, направил щастлив твоя възлюбен или възлюбена...Ще почувстваш огромно дружелюбие.
Но това се отнася за истинската любов, което се случва рядко. Това, което съществува като любов, е просто идея. Ти "обичаш" някого, което значи, че владееш този човек. "Обичаш" го - което означава, че той не може да обича никого другиго. Ако той обича още някого, той те оскърбява, той потвърждава, че си по-долу от него; че има други, по-добри, по-любящи от теб. Това те наранява, наранява чувството ти за собственост, това подрива идеята ти за монопол.
А в основата на това стои страх, защото ти не се опитваш да погледнеш в очите факта за твоята любов. Въпросът не е в това, че този, когото обичаш, обича някого другиго; въпросът е в това - обичаш ли наистина този човек? И не ти стига мъжеството да разгледаш този въпрос. А именно това е въпросът, на който трябва да си отговориш.
Ако обичаш човека, нищо друго няма значение.
Любовта дава свобода.
Любовта, му разрешава да прави всичко, което пожелае. Всичко, което му носи блаженство, е негов избор.
Ако обичаш човека, не се меси в личния му живот. Оставяш личния му живот на мира. Не се опитваш да посягаш на вътрешното му същество. Не искаш да ти се отчита къде е бил и защо се е прибрал късно нощем. Това е коренно погрешно.
Това е неговият живот- къде ходи, закъснява ли или не...Обикнал си тоя човек такъв, какъвто е, а той е именно такъв. И ти никога не се опитваш да се намесваш в личния му живот. Не отваряш писмата му, не проверяваш джобовете му, дневника му и телефонните му номера. Не се опитваш да го уличиш. Всичко това е отвратително.
Ти трябва сам да видиш това; ако не искаш да го видиш, това е страхливост.



Тема Re: Не може да бъденови [re: kaleroya]  
Автор ШokoЛaдa (елф)
Публикувано11.07.13 21:15



А?....





Тема Re: Не може да бъденови [re: kaleroya]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано11.07.13 21:43



... мисля, че проблемът е в това, че прекалено на дълбоко ровиш в нещата... Не може ли просто да се наслаждаваш на моментите без да задълбаваш в тях ? А за ревнивците има една много добре казана истина и тя е че:
- Ревнивият винаги намира повече отколкото иска да намери, независимо има ли причина или не....



....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Не може да бъденови [re: kaleroya]  
Автор Mpъни (:))
Публикувано11.07.13 21:52



Мда.
Ако той има "личен живот"(различно е от лично пространство - напр. кенеф), за който аз явно нямам пропуск, то тогава не виждам как така въобще този човек ще е близо до мен и как въобще аз ще съм го допуснала до моя личен живот. Щото ако аз обичам някого, то той става част от личния ми живот, а не околовръстен път край него.
Не одобрявам безпричинната ревност. Проявата на ревност вследствие провокация я оправдавам дотолкова, доколкото предизвикващият ревност е дал причина, за да бъде изпитвана такава и то само в случай, че ревнивецът бързо осъзнае в подобна ситуация, че половинката му не заслужава никакво внимание, а камо ли пък любов.

Чувството за унижение не е чувство за собственост. Освен това чувството за унижение е строго индивидуално и персонално.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Не може да бъденови [re: Mpъни]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано11.07.13 22:01



... човек има нужда да има свои приятели, свои хобита и интереси освен общите с половинката си.... Това ако са по принцип различни като хора (тоест в 99% от случаите)... Иначе ако единия иска да е навсякъде с другия е обсебващо и прекалено задушаващо....

....Не чета между редовете и затова пиша директно...



Тема Re: Не може да бъденови [re: kaleroya]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано11.07.13 22:04



Тук за някакви свръхчовеци става дума


Иначе на теория всичко е така, да. Но е трудно да обичаш, ако не те обичат по същият начин. Пък и не съм сигурна че е необходима на възлюбения тази ти обич.
Любовта ако наранява, значи я няма у другия. И като си дадеш сметка за това, вече е безразлично какво има по джобовете. Някои може да гледат на тази ситуация и като на даване на свобода, но за мен не е това.
Но може би докато човек вярва че е обичан, а пък го боли и търси отговора?
Скапана работа е ревността и желанието за контрол на другия на всяка цена.



Тема Re: Не може да бъденови [re: shshtt]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано11.07.13 22:12



Ето една жена която знае какво иска. В началото комично започна, но после ми замръзна подигравателната усмивка.
Защото примерно аз едва наскоро си дадох сметка колко много ми е важно някой да ме изслушва, да мога да му споделям съкровеното и това да не го отегчава.
И че всъщност това не е каприз, а потребност, липсата на която ме прави нещастна.






Тема Re: Не може да бъденови [re: Mpъни]  
Автор ШokoЛaдa (елф)
Публикувано11.07.13 22:12



Мръни, всяка любов е различна и усещанията са различни....
Личното пространство е задължително, а ревността напълно излишна...
Любовта е свобода, аз въобще не мога да си представя да следя някой или да му ровя по телефона...или каквото и да е друго...обидно е някак...
Любовта е между двама...доверието, отдаването, емоциите също...ако единия реши да си прави каквото иска, да шикалкави, да прави напук..и т.н., това вече не е любов...а просто мирише на Край.
Никой, на никой в този живот не е собственост и не можеш да се разпореждаш с него...
За това и любовта е толкова красива...защото двама свободни се подчинавят взаимно по собствена воля...и всеки иска да направи другия щастлив....





Тема Re: Не може да бъденови [re: Apxaнгeл]  
Автор kaleroya (нов)
Публикувано11.07.13 22:13



нямам против приятелите, нямам против клиентките му, съседките ни, обаче разни пачаври да му се натискат и той да им обръща внимание....извинявай много, ама не е познал нито той, нито те....до бой може да се стигне, не гледам ни възпитание, ни етикеция когато се засягат интересите ми



Тема Re: Не може да бъденови [re: kaleroya]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано11.07.13 22:17



... виж сега ... Всеки обича да флиртува и понякога го прави несъзнателно... Тоест тези, които наричаш пачаври... може да са просто едно нормални жени с афинитет към флирта... Също е и с вниманието от страна на мъжа.... А понякога тези неща са само в главата на ревнивеца..... Ти нали не искаш мъж дето в женска компания "гълта бастуна" и все внимава какво ще каже или как изглежда всичко отстрани ?

....Не чета между редовете и затова пиша директно...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.