Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:11 24.04.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Начи  
Автор пТичка ()
Публикувано30.06.13 22:24



има некъф многУ гаден вирус - тръшнА ни с детенце и мен ме оставете - и без тва не знам на кой свят съм, ма днеска особено... симтомите са гърло, болки в стомаха и по някое време и температура, която е толкова по-висока, колкото на по-малка възраст си...


нагледАх се на некадърни докторя и съм бясна, цЕла сутрин обикаляме и общо взето от трън та на глог, най-странното е, че действително се прибрахме вкъщи без нито една рецепта, т.е., предписано някакво лечение и ясна диагноза, съответно всичко остана в моите ръце ( и както беше нечия сигнатура, мога само да добавя Мамка му! ), съответно от посред нощите съм го затъпкала малкото с лекарства без никакъв резултат или иначе казано поддържане на една и съща температура, че дори и качване на по-висока, та така последва трудното решение за антибиотик...
а мен как ме свива стомаха от снощи не е истина, иначе съм със скромната (но отрязваща главата ми) температура от 37.1-2
а, добавих ли и гадене към симптомите? - ей сега вече всичко е мууууцкааа!
ако някой желае, да заповяда да ме гръмне!


и пък тоз отдолу да не ми се смее, че ей сега шЪ гУ затрия!



Тема Re: Начинови [re: пТичка]  
Автор roshava (диване)
Публикувано30.06.13 22:31



Да се оправяте по-бързо с детенце, че да ти идват други мисли към нахиления.





Тема Re: Начинови [re: пТичка]  
Автор Mpъни (:))
Публикувано30.06.13 22:44



Сори за докторята. Те нямат оправия.

Обаче и като си ядосана си забавна, което е добре, все още. Упс!

Абе, ако повръщате - вода.
Ако дрищите - бисквити и солети и препечени филийки.
За температурата - изкарай я по-бързо. Дебели дрехи, дебели завивки и се потиш. В тия дъждове може и жестоко нещо да сте настинали и вируса затова да е такъв яростен.

За гърлото - не знам, питай в аптека.
Инак най-добре е на лекар. Особено ако подуе лимфни възли. Ама така антибиотик без рецепта - не пийте, че ще си увредите черния дроб за нищо.


Бързо оправяне пожелавам.



Тема Re: Начинови [re: пТичка]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано30.06.13 22:49



Гадост.

Бързо да се оправяте.

Аз пък изневиделица се оказах с гангрена на горен ляв шести зъб, и то поради некадърно поставена скъпоструваща пломба - от възмущение дори не побеснях. А да, и съм на антибиотици , но без ужасяващите им странични ефекти, за щастие.



Тема Re: Начинови [re: Vitalite]  
Автор Mpъни (:))
Публикувано30.06.13 23:11



Оооо и ти с грануломче, а ?!
Оспамокс ли пиеш?



Тема Re: Начинови [re: Mpъни]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано30.06.13 23:15



Dalacin C. Ама гангрената май не е гранулом?



Тема Re: Начинови [re: Vitalite]  
Автор Mpъни (:))
Публикувано30.06.13 23:21



Дано не е!
Не че не те боли сигурно.
Най-мразя да ме боли!



Ще ти препълват каналите ли?
Зъбите са...мамата си тракат. Ем болят, ем пари гълтат, ей са много важни за храносмилателната система.

Ей, дано бързо да ти го излекуват!



Тема Re: Начинови [re: Mpъни]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано30.06.13 23:34



Вече не ме боли, но кога ще го затворят не се знае.
Ти как си?



Тема Re: Начинови [re: пТичка]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано01.07.13 01:24



Една вана и в нея капваш хлорен диоксид или поне Йодна тинктура. Трепе всичко наред и без ред.



Тема Re: Начинови [re: пТичка]  
Автор БeзcъницaМодератор (метла)
Публикувано01.07.13 12:25



Птиче, преди две седмици /или три?.../ дъщеря ми държа 38-40 градуса почти две денонощия. Облекчавай температурата, без да се стремиш да я сваляш напълно. Изписаха й

, което не е антибиотик, общо четири дни изкара без никакви усложнения. Само на компреси, фервексчета и течен аналгин като качи до 40. Гаденето е нормално при тая температура, няма какво да се шашкаш. Крем-супички, подсладена вода, чайче, попарки, и да повръща, все нещо остава. Не се тревожи прекалено, ще мине.

п.п. За детето не смея да те съветвам, но за себе си вземи от тия таблетки, дето ти показах, ако не си подкарала антибиотик. Можеш само един блистер да си купиш, ще ти стигне за два дни, аз бях взела два за бейби, в смисъл не е нужно да даваш 40 лева за цяла опаковка, но ако и на теб ти е зле, ще си помогнеш да не се тръшнеш.

-.-.-.-.-.-

Редактирано от Бeзcъницa на 01.07.13 12:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.