Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:11 23.04.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Притча  
Автор пТичка ()
Публикувано03.05.13 15:43







Тема Re: Притчанови [re: пТичка]  
Автор Обичам ()
Публикувано03.05.13 15:49



Като имаш хубави гени по рождение ще си здрав, ще имаш силни ръце, няма да страдаш от загуба на памет и ще работиш. Като работиш ще имаш жена и така нататък.

Ама всичко това се получава по рождение. Затова едни деца са усмихнати, а други не. Е, аз не се усмихвах като дете, защото другите бяха по-силни.



Тема Re: Притчанови [re: Обичам]  
Автор пТичка ()
Публикувано03.05.13 16:00



глупости

и аз не съм се усмихвала като дете, поне на снимките от детството ми не съм усмихната, но явно не е имало кой да ме предразположи докато ме снима, щото иначе помня, че с приятелчетата постоянно се смеехме

ти стига въртя един и същ рефрен, че доскучаваш



кви са тия глупости - като работиш, ще имаш жена... че те жените с работа ли се привличат... направо ми е смешно



Тема Re: Притчанови [re: пТичка]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано03.05.13 16:22



А ти защо не си коментирала нищо....


Аз само да си кажа, че не съм съгласна с професора...



Тема Re: Притчанови [re: пТичка]  
Автор Обичам ()
Публикувано03.05.13 16:32



"щото иначе помня, че с приятелчетата постоянно се смеехме "

Именно. А мен не ме харесваха и като дете. То като имаш хубави гени все те харесват и имаш приятели от дете.



Тема Re: Притчанови [re: ШokoЛaдa]  
Автор пТичка ()
Публикувано03.05.13 19:08



какво повече бих могла да кажа

а ти що не казваш с какво не си съгласна?





Тема Re: Притчанови [re: пТичка]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано03.05.13 21:03



...ще кажа...
Първо, човешката душа не е буркан, т.е. няма вместимост, колкото и да пълниш все място има...за това, няма как да се каже какво първо трябва да сложи...
Второ, всяко голямо нещо, идва от нещо мъничко, върху което се гради и се полагат грижи за да стане голямо и истинско. Нищо в този живот не е даденост, т.е. не можеш да получиш наведнъж големите "камъни"...
И трето...нищо не е маловажно, всяка една случка и емоция ни сформира като характери, а оттам вече идват и вижданията и реакциите ни...
Тъй че аз съм точно наобратното мнение, малките неща са изключително важни, от тях идват големите и истинските...



Тема Re: Притчанови [re: Обичам]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано03.05.13 21:03



Не ти ли омръзна цял ден да мрънкаш....

...



Тема Re: Притчанови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Обичам ()
Публикувано03.05.13 21:07



Няма коя да гушна, че да ми мине.



Редактирано от Обичам на 03.05.13 21:23.



Тема Re: Притчанови [re: Обичам]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано03.05.13 21:10



Ми като няма, няма...а като мрънкаш по-добре ли ти е....





Тема Re: Притчанови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Обичам ()
Публикувано03.05.13 21:24



Малко по-добре ми става, защото си припомням, какви са жените лоши и неучтиви.



Тема Re: Притчанови [re: Обичам]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано03.05.13 21:32



Добре де, лоши сме, гадни, подли, неразбиращи, отвратителни...и т.н.
От това става ли ти по-добре...?
Едва ли...
Стига си мрънкал и дай да си лафим за нещо.....



Тема Re: Притчанови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Обичам ()
Публикувано03.05.13 21:52



Няма за какво.



Тема Re: Притчанови [re: Обичам]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано03.05.13 21:56



Мрънкай си тогава...



Тема как няманови [re: ШokoЛaдa]  
Автор пТичка ()
Публикувано03.05.13 22:15



да си на обратното, като правиш най-яките интерпретации, засягащи съвсем други теми...



обаче ме развесели, благодаря ти!

не знам, може пък аз да не съм разбрала, че не се говори за душата (която ти доколкото си спомням не беше съгласна, че съществува, но сега визираш на преден план ), а се говори за живота и важните неща в него - за това, че ако се концентрираш твърде много върху "песъчинките" и "водата" (примерно върху кариера и финанси) няма да ти остане "място" (демек - време) за "големите камъни" (дом, семейство, приятели, обкръжение)... естествено, че зависи на кой какви са му "камъните" (приоритетите) и така всеки е хубаво овреме да се усети какво иска от живота, защото няма как да има всичкото или поне са малцина тези, които могат да се похвалят, че го имат (и пак е под съмнение дали си вярват, докато го казват)
опитах се да дам доста примери, така че да бъда разбрана, та дано съм успяла?



Тема не е таканови [re: Обичам]  
Автор пТичка ()
Публикувано03.05.13 22:31



мислиш си, че като гушнеш някоя всичко ще ти мине и ще забравиш за всичко, но не е така - това може и да се случи, но ще е моментно, след което ще я натовариш с цялата болка, която таиш в себе си и която смяташ, че ще изчезне появи ли се веднъж Тя... е да, но това е заблуда и колкото по-рано я осъзнаеш, толкова по-добре и по-голям шанс навреме да осъзнаеш, че докато не се пребориш сам със себе си никой, ама НИКОЙ не може да ти помогне!

навремето (явно съм била доста отчаяна) се бях регистрирала в сайт за запознанства с чужденци (случайно попаднах на него и реших, че е един вид пръст на съдбата, та за първи път се регистрирах в подобен сайт, пък и си изглеждаше истински, а не като наште измислени сайтове за запознанства) както и да е, исках да ти кажа, че профила ми постоя известно време, но в един момент осъзнах, че докато аз сама не се променя, ако ще и принца да дойде, то само ще му разбия сърцето... защото аз самата не съм готова за него, а не съм готова, защото имам твърде много очаквания към него - та той, горкия ще трябва да оправи целия ми живот?! кой би се наел с подобен товар и колко дълго ще издържи?... ми не, и принц да е, и цар да е, ако ще и велик мъдрец, не, не би се наел с подобно нещо, а и аз не бих искала някой да ми оправи живота, с което да се привържа безпрекословно към него, сякаш ми е Бог, до момента пък в който той може да си покаже чисто човешкия облик ( за който, разбира се аз съм останала сляпа в желанието си да видя Принца)... Не знам дали ми се разбира (пиша бързо и емоционално) и ми се иска да можех да го напиша точно, кратко и ясно, но пустата му емоция ми пречи да си формулирам стегнато мисълта ( а тя лети и прелита през емоциите от миналото), но просто се сетих и исках да ти кажа, че аз тогава осъзнах факта, който ти изглежда още не си осъзнал - никой не може да ти помогне, а и не е редно да го прави в смисъл такъв, че ако го направи ще те лиши от възможността сам да изградиш себе си, а именно тя би те направила достатъчно силен и смел, и борбен, и вярващ... именно тази възможност би ти дала крилете, които сега ти липсват, за да полетиш над собственото си отчаяно Аз и да разбереш, че то всъщност не е толкова отчаяно, само е било заблудено... Знаеш ли какво написах в онзи сайт, тъй като не знаех как точно да изтрия профила си, а пък продължаваха да ми пращат съобщения. Написах, че засега никого не търся, не и докато не намеря сама себе си! Това е, което осъзнах, това и написах. Комичното е, че след време се сетих за едно момче, с което съвсем приятелски там си бяхме писали и че въобще не му бях обяснила, че повече няма да ползвам сайта, а пък в момента, в който се сетих това вече бях забравила как се казва сайта...

Съответно, след като постнах това инфо в профила си, хората спряха да ми пишат и да получавам на имейла си съобщения, че имам съобщение... Така поне имаше шанс да вляза отново в сайта, че да видя кво става с онова момче... Е, така или иначе не беше мой тип, а пък ако тогава не сме знаели, вече разбрахме, че приятелството между мъж и жена може и да е приятелство от гледна точка на жената, но от гледна точка на мъжа си е по-скоро възможност за секс...



Тема Re: Притчанови [re: ШokoЛaдa]  
Автор пТичка ()
Публикувано03.05.13 22:37







Тема Re: Притчанови [re: пТичка]  
Автор БeзcъницaМодератор (distance)
Публикувано04.05.13 11:26



Ах, тая ЕДНА! "те влизат вътре между големите камъци"! Безценно!



Тема Re: Притчанови [re: Бeзcъницa]  
Автор пТичка ()
Публикувано04.05.13 15:49



това дори не съм го забелязала, смисъла на текста ми е бил по-интересен от правописните грешки





Тема Re: Притчанови [re: пТичка]  
Автор roshava (диване)
Публикувано09.05.13 09:17



Младо момиче се оплакало на баща си -

- Тате, толкова се уморих. Животът ми е толкова тежък, пълен с трудности и проблеми. Сили нямам вече! Какво да правя?

Вместо отговор бащата сложил на огъня три еднакви тенджери с вода. В едната сложил морков, във втората яйце, а в третата сипал кафе. След известно време извадил моркова и яйцето от първите две тенджери, а от третата отлял в една чаша.

- Какво се промени? – попитал дъщеря си.

- Ех, тате – вижда се, яйцето и моркова са се сварили, а кафето се е разтворило във водата.

- Не, дъще, това е само на повърхността на нещата. Но, погледни по-внимателно: твърдият морков във врящата вода стана мек и дори можеш да го смачкаш, а крехкото яйце стана твърдо. На външен вид не са се променили, но вътрешно – да и то под въздействието на едно и също неблагоприятно обстоятелство. Така е и с хората. Тези, които изглеждат силни, могат да се пречупят там, където слабите и крехките ще се окажат по-устойчиви.

- А кафето? – попитало момичето.

- О! Това е най-интересното! Кафето напълно се е разтворило във враждебната за него среда и я е променило, в нещо, което всеки би пожелал

Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.


Тема Речта на Чарли Чаплин за 70 годишнината синови [re: пТичка]  
Автор roshava (диване)
Публикувано09.05.13 09:23



Когато започнах да обичам себе си, разбрах, че мъката и страданието са само предупредителни сигнали за това, че живея против собствената си истина. Сега знам, че това се нарича „автентичност”.

Когато започнах да обичам себе си, разбрах колко силно може да засегнеш някого, ако го подтикваш към изпълнение на собствените му желания, преди да им е дошло времето и човекът още не е готов, и този човек съм самият аз. Днес наричам това „признание”.

Когато започнах да обичам себе си, престанах да се стремя към друг живот и изведнъж видях, че всичко, което ме обкръжава, ме приканва да раста. Днес наричам това „зрялост”.

Когато започнах да обичам себе си, разбрах, че при всякакви обстоятелства се намирам на правилното място в правилното време и всичко се случва в нужния момент, затова мога да бъда спокоен. Сега наричам това „увереност в себе си”.

Когато започнах да обичам себе си, престанах да ограбвам собственото си време и да правя грандиозни проекти за бъдещето. Днес правя само това, което ми носи щастие и радост, това, което обичам да правя и носи на сърцето ми приятни усещания. Правя това по собствен начин и в собствен ритъм. Днес наричам това „простота”.

Когато започнах да обичам себе си, се освободих от всичко, което принася вреда на здравето ми - храна, хора, вещи, ситуации. Всичко, което ме теглеше надолу и ме отблъскваше от самия мен. В началото наричах това „позиция на здравословния егоизъм”. Сега го наричам „любов към самия себе си”.

Когато обикнах себе си, престанах да се опитвам винаги да бъда прав и от този момент правя по-малко грешки. Сега разбрах, че това е „скромност”.

Когато започнах да обичам себе си, престанах да живея с миналото и да се безпокоя за бъдещето. Днес живея само за настоящия момент, в който се случва всичко. Сега изживявам всеки ден за самия него и наричам това „реализация”.

Когато започнах да обичам себе си, осъзнах, че моят ум може да ме разстрои и от това мога да се разболея. Но когато го обединих с моето сърце, моят разум ми стана ценен съюзник. Сега наричам тази взаимовръзка „мъдрост на сърцето”.

Повече не ни е нужно да се боим от спорове, конфронтация или различен род проблеми със себе си или със другите. Даже звездите се сблъскват, но от техния сблъсък се раждат нови светове. Сега знам:"Това е животът!"

Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.


Тема Re: Речта на Чарли Чаплин за 70 годишнината синови [re: roshava]  
Автор пТичка ()
Публикувано09.05.13 10:56



Благодаря ти, Рош...

Чарли Чаплин освен забавен е бил и изключително мъдър човек,
а комбинацията между двете е особено привлекателна





Тема Re: Речта на Чарли Чаплин за 70 годишнината синови [re: пТичка]  
Автор roshava (диване)
Публикувано09.05.13 13:36



Да, така си е.



Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема Re: Притчанови [re: пТичка]  
Автор roshava (диване)
Публикувано10.05.13 09:09





Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема Re: Притчанови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано10.05.13 09:56



Мъдро!

Graeca sunt non leguntur


Тема Re: Притчанови [re: Polydeuces]  
Автор roshava (диване)
Публикувано10.05.13 13:08



По-интересното е, как да направиш така, че този с подаръка да го осъзнае?!

Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.


Тема Re: Притчанови [re: roshava]  
Автор LILKA_SM (член)
Публикувано10.05.13 20:14



Ще го осъзнае, когато помъкне още купища такива подаръци и съвсем се прегърби от тежестта им...ще го осъзнае.



Тема Re: Притчанови [re: LILKA_SM]  
Автор roshava (диване)
Публикувано10.05.13 20:20



И ти си права ... няма как да помогнем на гъсеницата, по-бързо да стане пеперуда.



Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема Re: Притчанови [re: roshava]  
Автор LILKA_SM (член)
Публикувано10.05.13 20:23



Няма как, за всичко си трябва време "да узрее".



Тема Re: Притчанови [re: LILKA_SM]  
Автор roshava (диване)
Публикувано10.05.13 20:30



Така си е.



Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема Re: Притчанови [re: пТичка]  
Автор roshava (диване)
Публикувано11.05.13 20:34





Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема Re: Притчанови [re: пТичка]  
Автор roshava (диване)
Публикувано11.05.13 20:47





Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема Re: Притчанови [re: пТичка]  
Автор roshava (диване)
Публикувано02.07.13 16:25



По дълъг и уморителен път вървял човек с куче. Двамата били напълно изтощени. Изведнъж видели пред себе си оазис: прекрасни порти, зад оградата-музика, цветя, ромолене на ручеи.
-Какво е това? - попитал пътешественикът пазача на портата.
-Това е рая. Ти вече си мъртъв, можеш да влезеш и да си починеш истински.
-Има ли вода?
-Колкото искаш - чисти фонтани, прохладни басейни.
-А ще ми дадат ли храна?
-Колкото поискаш.
-А кучето?
-Съжалявам, с кучета не може! То трябва да остане тук.
Пътешественикът продължил нататък. Скоро стигнал до една ферма. На портата също имало пазач.
-Може ли да пием вода тук? - попитал човекът с кучето пазача.
-Да, на двора има кладенец.
-А кучето ми?
-До кладенеца има поилка.
-А дали ще ви се намери малко храна?
-Да, ще те нахраним.
-А за кучето?
-Ще се намери кокалче.
-Какво е това място?
-Това е рая.
-Но пазачът на оазиса, покрай който минах преди да стигна тук, ми каза, че раят е там.
-Лъже! Там е ада.
-Но как търпите това?
-Те са ни много полезни, защото до рая достигат само тези, които не изоставят приятелите си.



Тема Re: Притчанови [re: roshava]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано02.07.13 16:36



Значи си директно за ада.



Тема Re: Притчанови [re: roshava]  
Автор пТичка ()
Публикувано02.07.13 16:57



хубаво е
мерси, че ми го припомни





Тема Re: Притчанови [re: пТичка]  
Автор roshava (диване)
Публикувано02.07.13 17:25







Тема Re: Притчанови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор roshava (диване)
Публикувано02.07.13 17:26



Не разваляй хубавата тема с неразбирането си!



Тема Re: Притчанови [re: roshava]  
Автор БeзcъницaМодератор (метла)
Публикувано02.07.13 17:28



Малко измислено такова, все едно всички ще заумираме по двама или ще водим любимци, за да се разбере за къде сме.

-.-.-.-.-.-



Тема Re: Притчанови [re: пТичка]  
Автор kaleroya (нов)
Публикувано02.07.13 18:55



Първото нещо, с което не съм съгласна е,,Няма безплатен обяд"... аз ви казвам ИМА...стига да знаеш къде да го търсиш...
Второ - крехки опити за литературна изява. Оценка 4.
Трето - спомням си един съвет - има ли твоят път сърце? Всички пътища са еднакви - те не водят никъде. Те ни Водят през храсталаците или в храсталаците. Има ли този път сърце? Ако има, значи пътят е добър. Ако няма, значи той е безмислен. И двата пътя не водят наникъде, но единият има сърце, а другият - няма. Единият път прави пътешествието по него по-радостно, колкото и да скиташ, ти и твоят път сте неразделни. Другият път ще те накара да проклинаш живота си. Единият ще ти даде сила, другият ще те унищожи!
К. Кастанеда ,, Учението на дон Хуан"





Тема Re: Притчанови [re: kaleroya]  
Автор yetti (чуен куреспунде)
Публикувано02.07.13 19:06



има, ама все някой го е платил... ерго - няма.

това малко офтопик, не съм чел нищо от цялата тема, та може и да б'ркам.



Тема Re: Притчанови [re: пТичка]  
Автор roshava (диване)
Публикувано08.07.13 14:01



Живял някога един богат търговец. Той си имал всичко и палат, и пари, ниви и ратай, но нямал едно нещо, което много желаел, а то е дар слово за да омайва девойките. Веднъж както си спял, му се явил Бог и му казал „Знам за твоето желание и отсега нататък ти давам дарбата да раздаваш илюзии“. Така и станало, от този ден, търговеца бил изкусен оратор и раздавал илюзии. Нямало девойка, която да устои на чара и приказките му. Минали години и търговеца решил да се ожени. Намерил си девойка, оженил се и неусетно се влюбил в нея, но не бил щастлив, защото знаел, че съпругата му омаяна от илюзиите, които раздава, а не от самият него. Натъжил се и решил да и разкаже своята дарба-проклятие, която в момента му носела само нещастие. Изслушала го жена му и му казала…
- Мили мой, аз те обичам и те обичам заради теб самият…Не ме интересува какво имаш и да го нямаше, пак щях да съм само твоя….
Зарадвал се търговецът, скочил на крака, усмивка озарила лицето му, но той не знаел, че освен на него, Бог дал и на една жена дарбата да раздава илюзии…..



Тема Re: Притчанови [re: roshava]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано08.07.13 14:34



Всичко това много добре, само дето на мъжете не им пука особено заради кво точно им пускат жените. Важното е да се ебе.

Редактирано от Pekoнcтpykтop на 08.07.13 14:34.



Тема Re: Притчанови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано08.07.13 15:57



Т.е. никаква милост към мъжете?





Тема Re: Притчанови [re: Vitalite]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано08.07.13 16:11



Напълно. Докато лежиш в очакване с разтворени крака, никой няма те пита за мотивите.



Тема Re: Притчанови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано08.07.13 16:44



Че аз имам само един мотив.



Тема Re: Притчанови [re: Vitalite]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано08.07.13 16:45



Както казах - никой не го интересува. Имай си един или 10000000000, нема значение.



Тема Re: Притчанови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано08.07.13 16:47



Глупости.

Ама вярвай си, щом така се чувстваш добре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.