Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:16 23.04.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Речта на Чарли Чаплин за 70 годишнината синови [re: пТичка]  
Автор roshava (диване)
Публикувано09.05.13 09:23



Когато започнах да обичам себе си, разбрах, че мъката и страданието са само предупредителни сигнали за това, че живея против собствената си истина. Сега знам, че това се нарича „автентичност”.

Когато започнах да обичам себе си, разбрах колко силно може да засегнеш някого, ако го подтикваш към изпълнение на собствените му желания, преди да им е дошло времето и човекът още не е готов, и този човек съм самият аз. Днес наричам това „признание”.

Когато започнах да обичам себе си, престанах да се стремя към друг живот и изведнъж видях, че всичко, което ме обкръжава, ме приканва да раста. Днес наричам това „зрялост”.

Когато започнах да обичам себе си, разбрах, че при всякакви обстоятелства се намирам на правилното място в правилното време и всичко се случва в нужния момент, затова мога да бъда спокоен. Сега наричам това „увереност в себе си”.

Когато започнах да обичам себе си, престанах да ограбвам собственото си време и да правя грандиозни проекти за бъдещето. Днес правя само това, което ми носи щастие и радост, това, което обичам да правя и носи на сърцето ми приятни усещания. Правя това по собствен начин и в собствен ритъм. Днес наричам това „простота”.

Когато започнах да обичам себе си, се освободих от всичко, което принася вреда на здравето ми - храна, хора, вещи, ситуации. Всичко, което ме теглеше надолу и ме отблъскваше от самия мен. В началото наричах това „позиция на здравословния егоизъм”. Сега го наричам „любов към самия себе си”.

Когато обикнах себе си, престанах да се опитвам винаги да бъда прав и от този момент правя по-малко грешки. Сега разбрах, че това е „скромност”.

Когато започнах да обичам себе си, престанах да живея с миналото и да се безпокоя за бъдещето. Днес живея само за настоящия момент, в който се случва всичко. Сега изживявам всеки ден за самия него и наричам това „реализация”.

Когато започнах да обичам себе си, осъзнах, че моят ум може да ме разстрои и от това мога да се разболея. Но когато го обединих с моето сърце, моят разум ми стана ценен съюзник. Сега наричам тази взаимовръзка „мъдрост на сърцето”.

Повече не ни е нужно да се боим от спорове, конфронтация или различен род проблеми със себе си или със другите. Даже звездите се сблъскват, но от техния сблъсък се раждат нови светове. Сега знам:"Това е животът!"

Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.


Тема Re: Речта на Чарли Чаплин за 70 годишнината синови [re: roshava]  
Автор пТичка ()
Публикувано09.05.13 10:56



Благодаря ти, Рош...

Чарли Чаплин освен забавен е бил и изключително мъдър човек,
а комбинацията между двете е особено привлекателна





Тема Re: Речта на Чарли Чаплин за 70 годишнината синови [re: пТичка]  
Автор roshava (диване)
Публикувано09.05.13 13:36



Да, така си е.



Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема Re: Притчанови [re: пТичка]  
Автор roshava (диване)
Публикувано10.05.13 09:09





Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема Re: Притчанови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано10.05.13 09:56



Мъдро!

Graeca sunt non leguntur


Тема Re: Притчанови [re: Polydeuces]  
Автор roshava (диване)
Публикувано10.05.13 13:08



По-интересното е, как да направиш така, че този с подаръка да го осъзнае?!

Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.


Тема Re: Притчанови [re: roshava]  
Автор LILKA_SM (член)
Публикувано10.05.13 20:14



Ще го осъзнае, когато помъкне още купища такива подаръци и съвсем се прегърби от тежестта им...ще го осъзнае.



Тема Re: Притчанови [re: LILKA_SM]  
Автор roshava (диване)
Публикувано10.05.13 20:20



И ти си права ... няма как да помогнем на гъсеницата, по-бързо да стане пеперуда.



Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема Re: Притчанови [re: roshava]  
Автор LILKA_SM (член)
Публикувано10.05.13 20:23



Няма как, за всичко си трябва време "да узрее".



Тема Re: Притчанови [re: LILKA_SM]  
Автор roshava (диване)
Публикувано10.05.13 20:30



Така си е.



Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.