Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:03 20.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Констатация...нови [re: yetti]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано28.04.13 15:11



Няма как да бъде подобрено здравеопазването, освен създаването на втора Здравноосигурителна каса.
Като влезе в конкурентни взаимоотношения със съществуващата, всяка ще предлага по-добри условия за пациенти и лекари, за да се закрепят те за нея.

Това е един възможен начин. Иначе Здравната каса остава пълен монополист и всички правила диктува тя.

"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Констатация...нови [re: saksun]  
Автор yetti (новак)
Публикувано28.04.13 15:20



да се увеличи конкуренцията в коя сфера - сред клиентите или сред продаващите лекарска услуга? или и от двете страни? т.е. хем касите да се борят за клиенти с ниски цении и повече услуги, хем да се конкурират и пред болниците, като предлагат повече заплащане към съответните болници, за по-малко услуги от страна на съответните болници?

т.е. искаш този пазар да е тотално нерегулиран?

а тва кво общо имаше, все пак, с моя постинг?

Редактирано от yetti на 28.04.13 15:21.



Тема Re: Констатация...нови [re: yetti]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано28.04.13 15:27



Примерно - по-голям брой медицински направления да се отпускат.

Тази Здравна каса, която предлага това в конкуренция с другата, ще насочи повече договорни партньори към себе си. Това са точно лекарите и съответно техните пациенти.

"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Констатация...нови [re: saksun]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано28.04.13 16:05



Няма как да бъде подобрено здравеопазването, - тъй ли?Какво му бе по "Татово" време?Един бюджет, като в МВР и да се оправят "търговците в храма".Сега кой контролира зъболекарите / и не само /- никой.Куче влачи рейс, диря няма, хей.



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: Констатация...нови [re: acid948]  
Автор adeli (Гордата ТО)
Публикувано29.04.13 09:01



идеята не е лоша, ама за какво да се хабим да ходим до урните и да рисуваме членове по бюлетините, не виждам смисъл



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема Re: Констатация...нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Aнгeлe (флуиден)
Публикувано29.04.13 09:05



хареса ми мнението ти!

Относно Бойко, случайно пред църквата св Седмочисленици, съм пил кафе с Бойко на масичките дето изкарват навън лятно време. Тва още преди да стане премиер. Това което ме учуди е, колко нормално и спокойно можеш да говориш с него.

Всички политици са маскари, но от по-малкото зло Борисов може би е единствения логичен избор. Може да прави зулуми, но пък и върши някаква работа. Тъпите комуняги само крадяха и раздаваха държавата на фирми и фирмички.

Аз нямам право на глас защото отдавна не съм в България и не смятам че имам морално право, но ако можех щях да гласувам за Борисов!

Редактирано от Aнгeлe на 29.04.13 09:08.



Тема Re: Констатация...нови [re: yetti]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано29.04.13 11:39



Алтернативата на Боко е БСП&ДПС.... поради тази причина Боко е най-малкото зло за момента.

science is about doubt


Тема Re: Констатация...нови [re: yetti]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано29.04.13 11:55



Не те ли мързи да спориш с жени-фенки?

Graeca sunt non leguntur


Тема Re: Констатация...нови [re: ya2011]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано29.04.13 12:30



Не вярвах, че някога ще дойде време да кажа това, но....алтернативата за смекчаване на БСП&ДПС не е ли Атака?
Аз съм, /и винаги съм била/, седесар, но СДС вече нямат никакъв облик и позиция и не могат да бъдат спирачка или дори дразнител за никой.
От другите партии само за Атака има надежда, че няма да се гушнат с ДПС.
Дали ще са на власт БСП или Герб или СДС вече малко ме вълнува, тъй като всичките са "червени". Абсурд е да гласувам за тях.
Но Борисов е ченге, простак и проводник на сиви икономически интереси и не заслужава втори мандат. Нищо не направи за да подобри живота на хората, а освен това превърна държавата в ченгеджийница.



Тема Re: Констатация...нови [re: ya2011]  
Автор Lord_Darth_Vader (power)
Публикувано29.04.13 17:48



не е това алтернативата, но медиите изкуствено измислят такава алтернатива, за да е удобно на двете т.нар. алтернативи или по-точно на тези, които се крият зад тях.

Силата е нищо без контрол!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.