Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:40 09.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Платоническата любовнови [re: ШokoЛaдa]  
Автор пТичка ()
Публикувано18.04.13 01:05



ами според мен всичко започва когато изключително ти допадне на писане, после и на визия (примерно ако си му видяла снимка) и така интереса се задълбочава и задълбочаава, и ако е взаимен обикновено решавате и да се видите, пък после дали да се залюбите или пък не, щото на живо не е съвсем като на снимка - или е по-хубаво, или по-лошо

такива ми ти работи... за тиранозаврите - ако и двамата не сте особено физически привлечени един към друг и не сте отишли на срещата с надеждата непременно да се влюбите, няма да е чак такава драма - просто ще си побъбрите приятелски, досущ като чат, само че с визия



Тема Re: Платоническата любовнови [re: ШokoЛaдa]  
Автор M1l1taryM1nD (neva faded)
Публикувано18.04.13 01:06



Защо да е фантастика при мъжете, не разбрах?



Тема Re: Платоническата любовнови [re: ШokoЛaдa]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано18.04.13 01:06



Лека нощ и на теб.
Стига си мислила посред нощ за разни платонични любови.



"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Платоническата любовнови [re: ШokoЛaдa]  
Автор пТичка ()
Публикувано18.04.13 01:06



то станало време, лека

и от мен





Тема Re: Платоническата любовнови [re: ШokoЛaдa]  
Автор M1l1taryM1nD (neva faded)
Публикувано18.04.13 01:13



Socrates, in Plato's "Symposium", explained two types of love or Eros—Vulgar Eros or earthly love and Divine Eros or divine love. Vulgar Eros is nothing but mere material attraction towards a beautiful body for physical pleasure and reproduction. Divine Eros begins the journey from physical attraction i.e. attraction towards beautiful form or body but transcends gradually to love for Supreme Beauty. This concept of Divine Eros is later transformed into the term Platonic love. От кака вики.

Редактирано от M1l1taryM1nD на 18.04.13 01:25.



Тема Re: Платоническата любовнови [re: ШokoЛaдa]  
Автор БeзcъницaМодератор (distance)
Публикувано18.04.13 01:18



Различно ги възприемаме, да. Ти по-нагоре казваш, че "няма как да има любов без приятелство", а аз казвам, че за мен във всяко силно приятелство има любов. Вероятно ми иде от водолейщината.

При различни обстоятелства, ако не беше омъжена, ако беше срещнала най-близкия си приятел-мъж по друго време, в друг живот, не би го обикнала както обичаш любим, в онзи общоприетия смисъл? Аз мисля, че обстоятелствата определят границите и хората избират да се съобразят с тях, за да остане приятелството приятелство и да не прескочи в любов. Което не прави приятелството фалшиво. Просто е знак на уважение на хората един към друг. Да са близки, да се подкрепят и да се обичат, но до определена за нормално приятелство граница. Възможно е на никого от двама да не му и мине през ума мисъл за нещо повече, но то /според мен/ си започва от обстоятелствата - по някаква причина на един контакт не му се дава почва да се провери накъде би могъл да се развие и съответно не се и развива. Не значи, че е рисково и всеки момент ще избухне, просто е спряно в някакъв етап и толкова. Достатъчно чисто е и без непременно да се изговарят в думи границите, но ги има - дали в началото като се запознаваш с даден човек, дали по средата някъде като се усетиш, че не бива да си сте така близки, а малко по-иначе.

Пак останах до сто часа, изчезвам, оправяй се с разсъжденията ми както можеш.



Тема Re: Платоническата любовнови [re: ШokoЛaдa]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано18.04.13 01:18



Ама това е чудесен вариант.
Крокодилът с токчета се влюбва в динозавъра, който също отговаря на чувствата му... хепи енд.



"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Платоническата любовнови [re: пТичка]  
Автор M1l1taryM1nD (neva faded)
Публикувано18.04.13 01:21



В английската пише че платонична любов или "Divine Eros" започва като физическо привличане и градира до "love for Supreme Beauty".



Тема Re: Платоническата любовнови [re: ШokoЛaдa]  
Автор M1l1taryM1nD (neva faded)
Публикувано18.04.13 01:39



Естествено че е възможно. Обикновено, става с жени които са много красиви и изключително допадат, физически на мъжа. А и мъжа трябва да е с много развинтена фантазия, да може да си я украси духовно в представите.. или изобщо да има такава потребност.

Обратното не мисля, че върви, да се обича платонично, грозна жена. А за жена, която обича платонично - досега не съм наблюдавал.



Тема Re: Платоническата любовнови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано18.04.13 01:43



Според мен на чувство за лоялност се крепи, общи спомени, споделяне, сходно отношение към живота поне в началния етап на формиране на приятелството. Обичта идва в последствие през годините.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.