Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 08.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Платоническата любовнови [re: Vitalite]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано18.04.13 21:23



Или само цветове.

I\'m living bad dreams


Тема Re: Платоническата любовнови [re: Vitalite]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано18.04.13 21:28



А кого да питам...ти ще ми кажеш ли...





Тема Re: Платоническата любовнови [re: Polydeuces]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано18.04.13 22:06



Харесва ми.



Тема Re: Платоническата любовнови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано18.04.13 22:08



Имената на Вещиците са тайна.





Тема Re: Платоническата любовнови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано18.04.13 22:08



Не мога да си представя,че любовта може да изключва физическото общуване и пак да бъде наречена така.Това просто не е вярно.Да не забравяме колко стихийно чувство е това,да се заровиш в коси,да галиш,да целуваш и да усещаш трепет от всяко докосване...Не ми казвайте,че без всичко това пак имаме любов,в нейната цялост,искряща,поглъщаща и раздаваща се!
Любов без физически израз си е точно приятелство,дълбоко и силно,но несъизмеримо с истинската магия...



Тема Re: Платоническата любовнови [re: Vitalite]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано18.04.13 22:34



Възможно е и така да е според Платон, не го познавам.
Обаче днес в този израз се влага друго съдържание, а именно любов без секс, отнесена, с претенция за възвишеност и отживяла, и аз това коментирах


Но мога и по-ясно да го кажа - платоническата любов не е приятелство, а просто още една от многото разновидности на несподелената любов, тъй като се случва само в нечия глава.
Обаче ако двама се обичат могат да правят секс по много начини и съвсем не е задължително това да се случва на физическо ниво. Така че, тук имаме любов, а не "платоническа любов".
Друг е въпросът, че аз такива люде не познавам, макар много да би ми се искало



Тема Re: Платоническата любовнови [re: пoняkoгa]  
Автор пТичка ()
Публикувано18.04.13 22:56



не съм съгласна

нито за камъка... (боужее, дали е тва, което прочетох? още мигам в недоумение...)



нито за грозните, защото красотата и грозотата са въпрос на индивидуално възприемане - ако за теб някой е грозен, за друг може да е красив, както и обратното и т.н., и т.н.... (опитвам се да бъда ясна и кратка)



Тема Re: Платоническата любовнови [re: ШokoЛaдa]  
Автор пТичка ()
Публикувано18.04.13 23:03



радвам се, че е така

аз за всеки случай исках да си те предупредя





Тема Re: Платоническата любовнови [re: ШokoЛaдa]  
Автор HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (Жега)
Публикувано18.04.13 23:05



какво точно е платоническа любов в света на Интернет, презадоволеността на поколението и отдалечеността от ерата на Платон, някой може ли да ми обясни?



Тема Re: Платоническата любовнови [re: roshava]  
Автор пТичка ()
Публикувано18.04.13 23:06



а може и да не започне



да си остане такова тлеещо и... безопасно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.