Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:21 18.05.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Важните решения в животанови  
Автор пТичка ()
Публикувано23.03.13 00:37



как ги взимате - по пътя на логиката или по пътя на сърцето?

или пък точното решение е някакъв странен, но перфектен микс от двете?

понякога се чудя манията ми за перфектност дали не ми играе лош номер в живота, защото в крайна сметка човек не може да има всичко и се налага да избира по-малкото зло... въпроса е, че аз все още се чудя коя е по-малката от две злини и усещам, че докато го мисля главата ме заболява, а вътре в мен сякаш се блъска едно зверче, което въобще не иска и да чуе мислите ми и си знае само и единствено неговото... та не знам кое от двете да взема да укротя - зверчето или мислите... и премахвайки едното ще бъда ли някога щастлива, защото в крайна сметка и двете са части от мен... офф, преди да съм го оплела още повече ще взема да млъкна, пък дано сте ми разбрали питането...



( лягам да го оставя да отлежи, пък дано утрото е по-мъдро и ми донесе някакви отговори, включително и вашите )




Тема Re: Важните решения в животанови [re: пТичка]  
Автор FilerO99 (soul eraser)
Публикувано23.03.13 01:12



В една американска книга с психологическа насоченост която прочетох навремето беше изложено революционното лично за мен тогава твърдение, че разум и емоции вървят ръка за ръка по една спирала.

Моят житейски опит ясно и недвусмислено показва, че всякакви мании особено такива за перфектност принципно погледнато водят най-малкото до две сигурни и една несигурна вредоносна последица:1.появява се вечно емоционално неудовлетворение(никога не си доволна от нищо), 2. настъпва фетишизация на определени предмети главно технически изделия и изделия на изкуството(примерно цял ден се занимаваш с бижутата си без да има смисъл и нужда от това), 3.стига се до състояние на лудост/когато умствената енергия забие на едно място се получава претоварване/.

!Винаги се избира по-малкото зло.

Както обясних в първия абзац интелекта върви ръка за ръка с емоциите. Но определени субстанции и комбинации от тях могат да засилят интелекта и едновременно с това да заглушат емоциите. Въобще не става въпрос за наркотици...

If ya wanna survive be prepared to shoot!
Stay hard like me,


Тема Re: Важните решения в животанови [re: FilerO99]  
Автор пТичка ()
Публикувано23.03.13 10:08



тва с наркотиците изби рибата!



иначе си чак удивително прав!



Тема Re: Важните решения в животанови [re: пТичка]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано23.03.13 10:28



Много интересна тема...но в нея ще се включа по-късно...

...
А и най-вече трябва да уточним за какви решения става въпрос...защото има лесни и трудни.



Тема Re: Важните решения в животанови [re: пТичка]  
Автор coffeemate ()
Публикувано23.03.13 10:30



то да е само умът и сърцето като помощници за вземане на решение- ще се научи човек как да балансира между двете. ама не са само те.



Тема Re: Важните решения в животанови [re: пТичка]  
Автор шyндa (шурдилович)
Публикувано23.03.13 10:31



По пътя на корема. Според древните китайци умът се намирал там





Тема Re: Важните решения в животанови [re: ШokoЛaдa]  
Автор пТичка ()
Публикувано23.03.13 10:37



ако беше лесно щях ли да питам?



очаквам те, значи



Тема Re: Важните решения в животанови [re: coffeemate]  
Автор FilerO99 (soul eraser)
Публикувано23.03.13 10:37



то да е само умът и сърцето като помощници за вземане на решение- ще се научи човек как да балансира между двете. ама не са само те.

Интуицията също играе роля във вземането на решения.

If ya wanna survive be prepared to shoot!
Stay hard like me,


Тема Re: Важните решения в животанови [re: coffeemate]  
Автор пТичка ()
Публикувано23.03.13 10:37



ми, какво още?



Тема Re: Важните решения в животанови [re: FilerO99]  
Автор пТичка ()
Публикувано23.03.13 10:38



да, именно, като казвам сърцето,

визирам интуиция




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.