Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:20 02.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Наркотиците....  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано04.03.13 14:13



има ли по-гнусно нещо от тях? И те не са ли пак някакво средство за бягане от реалността или пък е мода, или глезотийка?

....Гледах един филм, който ме разтърси до мозъка на костите ми, не е истина как тези вещества могат да превърнат човека в звяр, човещината в озверяване, а тялото в руина...Не знам да ми е жал ли за наркоманите или да им се ядосвам....
За капак, слушах и тази песен...




Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано04.03.13 14:22



Пробвала ли си?

sol lucet omnibus


Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 14:27



Да, има по-гнусно от наркотиците. Това са малоумните лелки, които "са гледали някакъв филм" и вече всичко им е ясно.

Хайде, шоколад, сподели твоя опит с наркотиците. Какво си пробвала? Колко пъти? Тия дебилни номера с "гледането на един филм" минават само пред деца до 10ти клас.


Наркотиците са нещо страхотно и трябва повече хора да ги използват.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Polydeuces]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано04.03.13 14:28



Не, никога не съм пробвала.
Но знаеш ли от какво съм бясна? Как може, телевизиите да ни облъчват с какви ли не предавания, а да няма някаво образователно или научно...или знам ли и аз какво предаване, за вредата от наркотиците. Даже защо да не е и поредица, за вредните навици. Ако не бях си свалила и гледала този филм, знаеш ли колко неща нямаше да знам....
В сбъркан свят живеем и това си е....



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 14:30



Скрий се някъде, ако обичаш. Как изобщо можеш да коментираш нещо, при това толкова категорично при положение, че не си го пробвала?

Трябва да направят предавания, които да ни предпазват от необразовани лелички, които се възмущават в интернет.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано04.03.13 14:32



Назгул, наистина не съм в настроение да ти обръщам внимание на глупостите...
Ако имаш мнение кажи, но не се занимавай с мен. Нито съм ти на годините, нито на акъла...
Наркотиците са нещо страхотно и трябва повече хора да ги използват.
Е, нЕма що...страхотен съвет...





Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 14:33



Да, съвета е страхотен, защото идва от човек, който има опит и знае за какво говори. Малоумно звучиш ти и твоите съвети, която през комунизма е чула, че "наркотиците" са нещо лошо и сега се прави на много морална. Тъй, че не ми се прави на много умна и загрижена по темата, а се образовай!

Редактирано от Nazgulll на 04.03.13 14:34.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано04.03.13 14:34



За последен път ти казвам, не се занимавай с мен...не ме карай да изригвам...
Надявам се да усещаш по писането ми, че въобще не съм в настроение да търпя такива като теб....спри се да не става мазало....



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 14:36



Тая па, селската кокошка се наежи, ти изобщо знаеш ли къде се намираш? NEWSFLASH - не си във вас, тъй че по този начин ще говориш на мъжа си.

Сега обясни как може да коментираш неща, от които не разбираш? На много умна ли се правиш?

Редактирано от Nazgulll на 04.03.13 14:36.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор jumbles ()
Публикувано04.03.13 14:38



споко де, не ти ли е любопитна неговата гледна точка



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор jumbles ()
Публикувано04.03.13 14:39



аре стига се ръби и ти, ами земи ме образовай малко по въпроса, че съм пълен профан



Тема Re: Наркотиците....нови [re: jumbles]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 14:41



Наркотиците са прелестни, естествено като се употребяват с мярка (както всичко останало). Всеки един наркотик от марихуана, през халюцогени, амфети, гъби, кокаин чак до хероина може да допринесе много за развието на човек. Причините са много и само човек, който използва наркотици може да разбере защо.

За мен е напълно идиотско наркотиците да се заклеймяват по този начин.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор БeзcъницaМодератор (в затъмнение)
Публикувано04.03.13 14:42



Поне вече няма да се чудя коя чавка ти е изпила акъла. Запри си езика малко.



- - - -


Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано04.03.13 14:42



Прав си, няма защо да ти се нервирам.....просто явно съм те взела на сериозно повече от колко заслужаваш....

.....забравих за миг с кой ник си говоря....
Обяснение на малоумин въпроси не дължа....ако ти не знаеш, питай някой друг...не искам да те образовам, не си ми приятен просто...

А относно мъжа ми...ти там работа нямаш, не си завирай носа...това си е моя лична територия...



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано04.03.13 14:44



Наркотиците са нещо страхотно и трябва повече хора да ги използват. - това обяснява всичко за теб.

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "


Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 14:44



Чудесно, тогава може да се хванете за ръчичка с безсънна и да помълчите в ъгъла.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: jumbles]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано04.03.13 14:45



Аз не видях негова гледна точка, освен коментари към мен...
А не мога да съм спокойна, като гледах как умират деца....



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано04.03.13 14:48



Наркотиците само и единствено могат да ги хвалят разни дилъри, зависими и подобни отрепки.
Аз съм бесен, че до скоро пуших цигари, но се радвам, че никога не съм посягал към каквато и да е дрога.



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор jumbles ()
Публикувано04.03.13 14:49



кхъ ... леко ми неудобно от тъпия въпрос
оубаааче ...
какво им е прелестното



Тема Re: Наркотиците....нови [re: jumbles]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 14:49



Ще обясня по-подробно.

Обикновено хората пищящи и врещящи срещу наркотиците са тотално необразовани хора, които не знаят за какво говорят. Тях не ги интересуват различните видове наркотици, не ги интересуват как действат те, не ги интерусва нищо. Те само знаят, че хубаво да се повтаря, че наркотиците са нещо лошо и до там се изчерпва ангажирането им по темата. Обикновено имат приятелка, чието дете е злоупотребявало и това за тях е напълно достатъчно да си изградят мнение по въпроса.

За съжаление, нещата са много по-сложни и комплексни и именно това отношение на необразовани, застаряващи хора е в ущърб на милиони хора, които употребяват наркотици. Употребяващите са преследвани като престъпници, съдени като престъпници и лежат в затвора като престъпници.

Това е абслютно недопустимо и вината за това носят именно хора като шоколадче и безсъница.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Hoй]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано04.03.13 14:52



Уфффф, аз още пуша цигари и не мога да ги оставя, поне за сега....





Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор jumbles ()
Публикувано04.03.13 14:52



дава ясно да се разбере, че е различна от твоята, ако те е интересувала конкретика, щеше да попиташ и да я видиш;)



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор jumbles ()
Публикувано04.03.13 14:55



добре, ама аз не разбрах кое им е прелестното



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Hoй]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 14:55



Факта, че не си взимал наркотици до голяма степен обяснява ниското ти интелектуално ниво. Ето кратък списък с хора, които са взимали наркотици :

Луис Армстронг
Рей Чарлз
Ерик Клептън
Кърт Кобейн
Салвадор Дали
Дикенс
Едисон
Фройд
Бол Гейтс
Ал Гор
Обама
Уди Харилсън
Елтън Джон
Дженис Джоплин
Джон Ленън
Ейбрахам Линкълн
Пол Макартни
Пикасо

мога да изброя още стотици известни политици, музиканти, хора на изксуството, учени, които са употребявали наркотици през живота си.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: jumbles]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 14:56



Еми няма как да разбереш. Все едно да си дествена и да ти обяснявам колко е хубаво да правиш секс.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 14:58



Ха, я виж ти, какво лицемерие. Нашето шоколадче си употребява най-тежкият наркотик - никотина ( с най-тежка абстиненция, причина за най-много смъртни случаи при това в стотици пъти повече спрямо всеки друг наркотик), а в същото време реве колко били страшни наркотиците.

Както казват американците - ignorance is bliss



Тема Re: Наркотиците....нови [re: jumbles]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано04.03.13 15:00



Джъблес....пуснала съм тема и всеки има правото да си изкаже мнението, а въпрос на култура е някой да обсъжда автора на темата, а не самата тема. Няма да позволя да се занимава с мен. Просто не аз съм в темата...Наркотиците са достатъчно сериозно нещо, аз имам дете и напълно нормално е, въпроса да ме интересува. Напълно нормално е и за изразя емоциите си, без да обиждам някой...
В момента обаче не мога да разбера твоята намеса на какво се дължи?



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано04.03.13 15:02



тия и като дроги не моат се класират, па за наркомани и дума не мое да става





Veni, vidi, vici


Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 15:02



Никой не обиждаш? Я пак си прочети поста? Наричаш хората употребяващи наркотици "наркомани", това не е ли обида? Че и ти си наркоманка, сама си го признаваш. Да ти е жал за "наркоманите"... това отношение е абсолютно обидно, още повече като идва от никотинова наркоманка, която не можа да спре цигарите, а пуфти и дими. ха

Редактирано от Nazgulll на 04.03.13 15:03.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано04.03.13 15:05



Човек...ти ми оправи настоението.... е не е възможно да си толкова..........а де...коя дума да употребя......слабо умен.
Ти за думичката "наркомани" ли така скочи?





Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор jumbles ()
Публикувано04.03.13 15:06



добре де, няма да разбера, ама поне ще успея предвкуся
честно да ти кажа, остави всичко останало, което битува, мене яко ме втрещява и отблъсква зависимостта
опитвам си представя прекрасността, която би ме мотивирала да стана доброволно подвластна на нещо извън мен и май не успявам
ама и ти никак не помагаш



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано04.03.13 15:09



Употребяващите са преследвани като престъпници, съдени като престъпници и лежат в затвора като престъпници. - защото са престъпници.



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: Наркотиците....нови [re: jumbles]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 15:12



Малка част от наркотиците предизвикват зависимост, най-вече опиатите. С тях трябва да се внимава. Към по-леките наркотици почти няма привикване.

Но определено, човек който се страхува от зависимостите по-добре да не посяга към наркотиците. Наркотиците не са всеки, точно за това в училище не трябва да се провежда кампания "не на дрогата", а кампания "какво представляват наркотици и от кое трябва да се пазим".

А, щом толкова се плашиш от зависимостите, задай си въпроса колко дни в годината ти не влизаш в клубовете на дир.бг.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор jumbles ()
Публикувано04.03.13 15:13



ти не си всички, защо изискваш всички да реагират като теб



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Hoй]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 15:13



Скрий се калъф.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор jumbles ()
Публикувано04.03.13 15:18



отново избягваш въпроса ми
ок, оставам със голямо съмнение по въпроса за прекрасността им, щом и ти не успяваш ми дадеш някакъв отговор



Тема Re: Наркотиците....нови [re: jumbles]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано04.03.13 15:18



Отказвам се...нещото което най-мразя е да се обяснявам....а пък и не виждам смисъла....





Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано04.03.13 15:19



Що, преча ти на пласирането на дрога ли?
Не ми отговаряй, започваш да спамиш и не ми е интересно така.



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: Наркотиците....нови [re: jumbles]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 15:21



Mнее, ти отбягваш отговора. Мисля, че много ясно казах, че за да разбереш трябва да пробваш. Самият факт, че си даваш сметка, че има опастност за пристрастяване говори, че си наясно че наркотиците те карат да се чустваш добре. Всеки вид по свой си начин.

Не знам защо се правиш на интересна. Ако ти кажа, че например марихуаната ти повдига настроението, отпуска те, кара те да се смееш и изобщо те кара да се чувстваш по-добре нищо няма да ти говори ако не си пробвала.

Редактирано от Nazgulll на 04.03.13 15:22.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор jumbles ()
Публикувано04.03.13 15:21



ми добре ... твоя воля:)



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Hoй]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 15:21



Като не ти е интересно що се обаждаш?



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор jumbles ()
Публикувано04.03.13 15:28



ми да ти кажа говори ми, щото аз и без наркотици, често съм в такива състояния та нищо ново и по-прекрасно от това което е без тях
бе може ли да съм си друсана некак по рождение





Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано04.03.13 15:31



Ако хвана човек, който да разяснява на дъщеря ми, ползата от наркотиците, не се съмнявай, че жив няма да го оставя... нали знаеш, че във всеки от нас дреме звяр...малко неща са способни да пробудят моя.....но специално комбинацията зарибяване-наркотик-дете...ме изкарва от релси. И не само за моето дете, по принцип.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 15:32



To затова идващото поколение за нищо не става. Трябва родителите малко повече да се образоват по проблемите на децата.

Редактирано от Nazgulll на 04.03.13 15:33.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано04.03.13 15:34



Ти определено нямаш връзка с главния....



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор roshava (gees)
Публикувано04.03.13 15:35



Всичко изброено от теб, според човека, ситуацията, битието, съзнанието ... винаги е имало наркотични вещества.
Знаеш ли, че шаманите са били най-големите наркомани?


Не е имало древен празник в който да не са се използва наркотични вещества ... "билки" в огъня, алкохолна напитка, лула на мира и какво ли още не ... да не говорим за наркотиците давани на войниците във Виетнам и други войни.
В повечето случай при злоупотреба .... по-скоро е бягство от реалността.

Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано04.03.13 15:36



Не, че не ми е интересно, не ми е интересно да обиждаш, което си е спам и е безмисленно.Дали ме разбра?И да не си ще го преживея..



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 15:40



Ама защо? Така и не успях да разбера.

За мен например човек, който няма връзка с главния е да употребява пред детето си най-силният и най-опасният наркотик, а в следващият момент да обяснява колко били страшни наркотиците. Света е шарен.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано04.03.13 15:42



Я да те питам, това наркотиците само за богатите ли са, щото бедния човечец как може да си ги позволи?


Ще те чета довечера, че сега излизам....

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Редактирано от Hoй на 04.03.13 15:43.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано04.03.13 15:51



Нещо интернет пространството ми идва в повече...



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано04.03.13 15:56



Наркомани, пияници, хомо-та и подобна сволач---отврат!



Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 15:56



И на интернет пространството му идваш повече. Мисля, че е време да си вземете почивка един от друг.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Lira Emerald]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 15:58



Беше ми достатъчно да видя с големи букви, че си доста активна в "Клубът на разведените". Ти един мъж не можеш да задържиш до себе си, никва жена не си, голяма сволоч си, отврат.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано04.03.13 16:21



Тук си прав....излизам в почивка.
Наистина това не е моят свят....



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор пТичка ()
Публикувано04.03.13 16:29



мдамм, една от многото съвременни болести...



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор шyндa (шурдилович)
Публикувано04.03.13 16:38



Ти за кои питаш по-конкретно - за козчетата, или за херците?



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор пТичка ()
Публикувано04.03.13 16:58



твърде е примитивно да пробваш нещо, че да го разбереш

както казваше един приятел - защо да пробвам с мъж, като не ме привлича, тва е все едно да ми кажат, че трябва да пробвам с кон, че да видя какво е...



общо взето, хората които пробват така безразборно в живота
не си докарват нищо добро - е, ок, трупат някаква опитност, тва не може да се отрече, ама доколко тя е приятна и градивна за тях е друг въпрос

а за наркотиците - на всеки действат индивидуално и общо взето си зависи от човека, който е пробвал, щото тва което теб те кефи и размазва, друг може просто да го съсипе... та, какъв е смисъла да пробваш, освен да разбереш кефи ли те, примерно да го правиш с кон или не? ми що пък трябва да пробвам нещо, което знам, че не кефи, а пристрастява, т.е., разболява, да не говорим и че директно си те убива...
джъмбълса ти го каза, ама и ти се правиш на много отворен и голЕм познавач, а всъщност пробването, което прокламираш може само да зариби още някоя и друга наивна и любопитна душица, че нали така зарибяват и всички наркомани техните приятелчета: "знаеш ли кво е гот, пробвай го, кво толкова, всички хора са пробвали" и т.н. от сорта... много е жалко да нямаш глава на раменете си и да бъдеш оставен само и единствено на някакъв животински инстинкт да опиташ непознатото... всъщност, защо ли обиждам животните... ми и те дори, като видят, че някъде е опасно просто не минават от там, а заобикаляяят !



Тема Re: Наркотиците....нови [re: jumbles]  
Автор пТичка ()
Публикувано04.03.13 17:00





бе може ли да съм си друсана некак по рождение

ма не е ли готино така - нито пари даваш, нито се тровиш,

а пак ти е едно такова хубаво и опиянчено...





Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор пТичка ()
Публикувано04.03.13 17:00



Траинспотинг ли гледа?





Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано04.03.13 17:08





sol lucet omnibus

Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано04.03.13 17:10



Изчаках да ви попрочета за да видя кой какъв капацитет е.

Шоколад, наркотиците са шитня, но хората които ги ползват, болшинството са се подхлъзнали по един или друг начин. На тях гледам като на болни.

Назгуле, ти си бетон армеев. Квото и да ти напиша все ще си останеш такъв.

sol lucet omnibus


Тема Re: Наркотиците....нови [re: пТичка]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 17:11



Честно казано не разбрах какво искаш да кажеш. Твърдиш, че било примитивно да се пробва нещо, за да се разбере и се обосноваваш на някакъв пример на твой приятел с някакъв кон и в същото време говориш адски компетентно за това как се ставало наркоман и какво щяло да стане.

Не, птичка, за съжаление говориш пълни глупости.

Не, не е примитивно да пробваш нещо ако искаш да го разбереш. Примитивно е да твърдиш, че разбираш от нещо, а пък ти да не си го пробвала. Така правят децата, а те мислят примитивно.

Примера с приятеля ти е безумен и няма нищо общо с темата. Естествено, че ако приятеля ти ако не иска да прави секс с мъж или с кон няма да го направи, но има хора които го правят.
Това важи за много неща от живота, за секса с мъже, за секса с коне и за употребата на наркотици. Не знам точно какво искаше да кажеш с тоя пример. Като не искаш, не използвай наркотици, това си е лично твое решение.

Долната част на поста ти няма да я коментирам, защото показва пълно непознаване на темата и говорене на общи приказки, които мога да чуя всяка вечер от бабите пред входа.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Polydeuces]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано04.03.13 17:13





sol lucet omnibus

Тема Re: Наркотиците....нови [re: Polydeuces]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 17:13



Това е съвсем друг проблем - за пристраните хора, които наистина са тежко болни и имат нужда от адски много помощ. Тук провинциалните лелки ги наричат наркомани и сволоч. Чудно ми е ако някой ден тяхното дете има подобен проблем как ли ще реагират, сигурно ще го изгонят на улицата, както повечето българи.

Не всички наркотици са шитня, факта че все повече и повече се легализира по света говори именно за това.

Редактирано от Nazgulll на 04.03.13 17:15.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано04.03.13 17:18



А добре, мислех, че пак ще се дъвчем. Истината е, че малко или много всички са алкалоиди и токсични. А кой как действа е тема на друг и по-лежерен разговор.

Не мога да кажа дали трябва да се забранят напълно. Защото се получава ситуацията със сухият режим, увеличеното търсене, потребление и незаконни финансови потоци. Не съм толкова умен, за да имам верен отговор.

sol lucet omnibus


Тема Наркотиците...нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано04.03.13 17:20



са наистина най-прелестното нещо на света и благодарение на тях милиони човешки същества се чустват на "седмото небе".Освен това,голяма част от приходите на цели държави(Афганистан напр.)идват от продажбата им.Т.е има и икономическа изгода.Благодарение на тях са написани невероятни произведения на изкуството,е и нарисувани,т.е.творческия потенциал се открива благодарение на тях.
Най-достъпна е марихуаната-силно обезболяващо,ползва се и при злокачествени форми на глаукома официално в някои държави.Предизвиква добро настроение,безпричинен смях,но понеже често се комбинира с алкохол,махмурлука е гаден.Обикновено се почва с една цигарка,после с повече и накрая за да си работоспособен трябва да дърпаш често.Ма доста често,вкл. и в работата.Прилича доста на алкохолизма-искаш си дозата още от сутринта.За това и голяма част от "пушачите" или "тревопасните" минават на нещо по-съществено.Кокаин или хероин.Най-често първото.Ма ще караме по ред.
Гъби и халюциногени-също достъпни ценово,но при тях в повечето случаи халюцинациите са неприятни и дори страшни.Нямат широко разпространение,освен в окултните среди.Е,винаги има и откачалки,но са малко.
Амфетамини-най-разпространеният стимулант.Не е точно опият,а средство за тонизиране и повишаване на капацитета.Лошото е когато започнат да се взимат непрекъснато,а не при екстрени ситуации.Приема им се съпътства със сърцебиене,покачване на кръвното налягане,сухота в устата,покачване на телесната температура.Абе тялото бачка на високи обороти.Много бързо и лесно,при системна употреба,сдухват сърдечния мускул.
Кокаин-дрогата на богатите.Сходен ефект с амфетамините,но без страничните ефекти,както и доста по-мощен ефект.Просто чуството за всесилие,непобедимост и безгранични възможности и мега завладяващо.При някои хора премахва чуството за болка.Кофтито е че е скъпо(говорим за чистия,а не за булумачите,които се продават)и при дълга употреба ти се пробива носната преграда и малко трябва да ти се коригира носа.
Хероин и др. венозни -не са скъпи,намират се навсякъде,обикновенно смесени с какво ли не.Но и малката доза,останала в прахчето,понякога е достатъчна да привикнеш от 1-2 приема.Изключително опасна поради нехигиеничния начин на приложение,бързата умствена и телесна деградачция и тежка зависимост.Най-честа причина за убийства и самоубийства,както и за СПИН,хепатит Б и Ц.
Ученически дроги-мешане на алкохол с Ривотрил,Акинетон и т.н.Първа крачка към стръмния път до дрогата.
Алкохолизъм и тютюнопушене-вие си ги знаете.Все пак това е наркомания,официално разрешена и в ръцете на държавата.Дори се плащат и данъци.
Съжалявам,че експозето ми е толкова кратко,но то е като полата на млада и красива жена-достатъчно дълго,за да те заинтересува и достатъчно кратко,за да е интересно.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Polydeuces]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 17:20



Аз мисля, че всеки човек, които взима наркотици е наясно, че едва ли това, което взима има благоприятен ефект за здравето му. Това, че не са полезни е ясно, но не са и чак толкова вредни (в огромната си част).

Забраната е най-голямата глупост. Никакъв ефект от нея - наркотици може да си купиш от всякъде и един куп млади хора в затвора заради 2 грама трева. Явно това искат лелките в България.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: пТичка]  
Автор jumbles ()
Публикувано04.03.13 17:22



бе хубаво си е, няма си кривя душата
само дето докато свикна половината свят да ме гледа странно ми беше леко зор, обаче и тва мина





Тема Re: Наркотиците...нови [re: Дokи]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 17:23



Пълни глупости. Да твърдиш, че марихуаната отврая пътя към по-тежки наркотици е идиотско. Изобщо целият текст е пълен с безсмислени клишета прочетени от тук от там в нета.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор пТичка ()
Публикувано04.03.13 17:24



ами как да го кажа по-ясно:

- ако съм наясно, че наркотиците ще ми навредят няма да ги опитам

- ако не ме привличат коне, жени, мъже - не си лягам с тях

ако ще и някой мъж, кон или жена да ми се похвали колко бил секси и колко много щяло да ми хареса преживяването с него или пък с наркотика, който употребява...

сега по-ясно ли стана?

и откъде знаеш дали познавам или не познавам темата?
можеш само да предполагаш, така че и ти говориш общи приказки относно мен, което е забавно




Тема Re: Наркотиците...нови [re: Nazgulll]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 17:25



Да не говорим, че наркотиците масово се използват легално - куп раково болни са превърнати в пристрастени заради морфина, в САЩ яко се използват амфетамини за повишаване концетрацията на проблемни деца, марихуаната се използва за лечението на глаукома.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: пТичка]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 17:27



Ами добре. Никой не провежда агитация да взимаш наркотици, нито пък някой те е питал дали искаш или не искаш, не знам защо се обясняваш.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: jumbles]  
Автор пТичка ()
Публикувано04.03.13 17:27





е, що пък да си странна

на мен си ми направо приятна



а тая песен имаше някакъв готин клип - оригиналния, хмм, чакай да видя...



Тема И не само...нови [re: Nazgulll]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано04.03.13 17:30



в САЩ,а дори и в България.За глаукомата съм ти го написал.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Наркотиците....нови [re: пТичка]  
Автор пТичка ()
Публикувано04.03.13 17:32







Тема Когато....нови [re: Nazgulll]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано04.03.13 17:32



твърдиш нещо,трябва и да се обосновеш.Мога на биохимично ниво да ти обясня защо е нормално от по-леките,да се върви към по-тежките наркотици.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Когато....нови [re: Дokи]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 17:35



Можеш ти, таратанци. Можеш май само да се дуеш в интернет. Веднага се обосновавам - от може би 40-50 човека, с който редовно пуша трева от 10-11ти клас на сам, няма нито един, който да е посегнал към нещо по тежко. Всички са нормални хора с образование, семейство, някои и с деца. Явно на тях биохимичните процеси не действат.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор пТичка ()
Публикувано04.03.13 17:37





ми да, защо ли се обяснявам...





Тема Извинявай....нови [re: Nazgulll]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано04.03.13 17:40



не знаех,че говоря с употребяващ.Веднага си оттеглям думите.Нито знам,нито мога.А интернет е моето място

.Остава сега да кажеш:"Ма аз мога да ги откажа по всяко време,ма не искам!"и те признавам.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!

Тема Re: Извинявай....нови [re: Дokи]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано04.03.13 17:43



Чакам да ми обясниш биохимичният процес. ЛОЛ



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор пТичка ()
Публикувано04.03.13 17:54



ами лошото е, че или трябва да имаш пълен контрол върху кръга й от приятелчета (което наистина не знам как би могла да постигнеш, ако не я заточиш някъде

) или ще трябва много, ама много добре да си я подготвила и изпреварила момента, в който някое от приятелчетата ще й предложи да опита, щото то не само не било толкова страшно, колкото го разправят, ми даже имало и доказателства, представи си, че е полезно - ?!? мдамм, последното съм го чувала някога от приятелче, което си хвалеше стоката... спорих тогава известно време с него, ама то е все едно да спориш както в случая с Назгул-а - ми няма смисъл, той ще продължава да ти обяснява колко гот са наркотиците, щото най-вероятно си ги ползва и си го кефят, само където не се знае докога... освен това, честно имам чувството, че много страшно затъпяват хората, които ги ползват, така че не очаквай да те разберат...



Тема Пак коментираш неща, които не разбирашнови [re: ШokoЛaдa]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 18:18



Недей



Тема Re: Бравонови [re: Nazgulll]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 18:21



Евала! Да се коментират една тумба вещества употребявани от най-различни хора с едно изречение, от хора, които дори не могат да назоват повече от три от тях, е огромен бич за обществото ни.



Тема Основата...нови [re: Nazgulll]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано04.03.13 18:22



на цялата магия е допамина,които стимулира центъра на удоволствието.Тетрахидроканабинолът(активната съставка на марихуаната)блокира един трансмитер,което позволява да се отдели повече допамин,отколкото се отделя нормално в организма,респективно се стимулира този център на удоволствието и при 10-15%се получава зависимост.Лошото е ,че влияе и на анандамидът,който отговаря за паметта,движенията и гладът.Та това са и страничните ефекти-загуба на краткосрочна памет,нарушения в движенията и чуство за глад.
А защо се отива на по-тежки-защото амфетамините и кокаинът стимулират отделянето на допамин в пъти повече от марихуаната.Респективно и удоволствието е в пъти по-голямо.Ти би ли се отказал от по-голямо удоволствие?

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Наркотиците....нови [re: jumbles]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 18:26



Ето това е точно като неговия пример със секса. Абе то и аз съм си постоянно весела и ми е готино и се радвам на всичко, ама ти гарантирам, че не могат да се мерят с някои вещества, които дори могат да отворят очите за много работи.

Не е тайна, че в почти всички общества шамани, философи, писатели, музиканти, са прибяхвали до тях- има защо..

А който го е страх от мечки, не ходи в гората. Проблемът е да не обсъжда техники за улавяне на мечки като не може да ги различи от катериците. Нали знаеш.. кафеникави, горски животни- едно и също са направо.



Тема Re: Когато....нови [re: Дokи]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 18:28



Обясни го моля. Обясни и как от 1-2 пъти приемане на опиати можеш да се пристастиш.



Тема Re: Основата...нови [re: Дokи]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 18:33



По твоята логика, всяко действие, което захранва интензивно механизмът за "награда", води до тежки наркотици.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: roshava]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 18:35



Виждам не е обърнато внимание на мнението ти, ще отговоря, за да се създаде илюзия за спор, и повече ще го прочетат.





Тема Не,казвам...нови [re: acroo]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано04.03.13 18:43



че всяко изживяно удоволствие е причина то да се търси отново.Да се повтаря действието,което е довело до това удоволствие.Никъде не твърдя,че ежедневното изпиване на 50гр. алкохол води до тежки наркотици.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Наркотиците....нови [re: jumbles]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 18:44



Може ли да се опише мириса на морето на човек, който не е бил там? Може ли да се опише цялата гама от цветове на сляп човек? Можеш ли да разкажеш на глухия колко е красиво да чува?

Ако веществата, които хората наричат наркотици (въпреки че повечето не са), не носега нищо, човечеството нямаше да е неизменно свързано с тях. И ако няколкото човека в темата си представяте само мръсното, крадливо джънки, това не е проблем на веществата, а на ваше незнание породено от "инофрмация" идваща от също толкова незапознати хора и от показване само на негативните страни на нещата.

Пробвай MDMA и друг път гъби и ще разбереш за какво говоря. Първото ще те накара да размереш какво е то щастие и емпатия, а второто- то е необяснимо, дори големи философи и писатели не са могли.. просто са го опитали.

П.С“ Да добавя, и към двете няма привикване, така че не те подтиквам към нещо опасно в това отношение. Гъбите обаче може да разтърсят цялата ти представа за теб и света, така че те могат да са опасни за психическото здраве на човек, освен ако не взима нищожни количества само за хилеж и да гледа красоти под формата на измененията на нещата около него.

Редактирано от acroo на 04.03.13 18:55.



Тема ОК!Съгласен...нови [re: acroo]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано04.03.13 18:45



съм,че малко преувеличих нещата.Но като цяло,привикването към хероина е в пъти по-голямо,отколкото при останалите вещества.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Не,казвам...нови [re: Дokи]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 18:47



Не, каза, че човек не би отказал по-голямо удоволствие. А ако сега си сменяш мнението и новото ти мнение не е правилно, защото удоволствието на марихуаната не може да се сравни с това от хероина и кокаина, демек скачаш с МНОГО пъти нагоре с тях, което е и основата на грешката в логиката, която ти показах.

Алкохолът Е тежък наркотик.



Тема Re: ОК!Съгласен...нови [re: Дokи]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано04.03.13 18:47



Докторе, не се хаби?Пациента винаги е прав.



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: ОК!Съгласен...нови [re: Дokи]  
Автор Обичам ()
Публикувано04.03.13 18:51



Демек живота е вид хероин, така ли?



Тема Re: ОК!Съгласен...нови [re: Дokи]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 18:52



Привикването е огромно наистина, но трябва доста повече взимане. Не бих го определила като по-голямо, а сред силните. Ако алкохолик спре алкохола, може да умре. Ако някой зависим към опиатите спре- шансът да умре е нищожен, да не казвам нулев, защото има случаи на умрели просто от преумора.

Поне хероинът не е токсичен за тялото, вкл. невротоксичен като алкохола и метамфетамините. Дето се вика- по-малкия дявол в това отношение, ако човек спре, няма последици за цял живот.

Абе ако имахме шансът да се обучават хората в кое какво е, можеха да се избегват много драми, ама на..



Тема Re: ОК!Съгласен...нови [re: acroo]  
Автор Обичам ()
Публикувано04.03.13 18:54



Ако злото престане да е зло, също може да умре.



Тема Бивш...нови [re: acroo]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано04.03.13 18:57



наркоман и алкохолик няма.Просто въпрос на воля.С това за жалост приключвам за тази вечер.Чао до утре сутринта.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: ОК!Съгласен...нови [re: acroo]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано04.03.13 18:58



Абе ако имахме шансът да се обучават хората в кое какво е, можеха да се избегват много драми, ама на.. - да се чудиш "на какво ги/ни учат в училище", нали?



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: Наркотиците....нови [re: acroo]  
Автор roshava (gees)
Публикувано04.03.13 19:08





Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема всичконови [re: ШokoЛaдa]  
Автор юpaтa ()
Публикувано04.03.13 19:15



зависи от дозата...
Като прекалиш с нещо става гнусно къде повече, къде по- малко, но гнусно!



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор FilerO99 (оперативная)
Публикувано04.03.13 19:16



Един от най-добрите ми приятели когото познавах от казармата умря от свръхдоза хероин.



Тема Айде без клишета молянови [re: Дokи]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 19:43



Мерси.



Тема Re: ОК!Съгласен...нови [re: Обичам]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 19:44



Не приемам концепти като добро и зло извън тривиалното използване на думите в ежедневието за улеснение.



Тема Re: ОК!Съгласен...нови [re: Hoй]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 19:46



Ами по-добре е да ги научат как и от какво да се пазят, но без глупости, защото не им вярват (и с право), отколкото примерно "час на класния", в който и без това ги пускат и те ходят и си пафкат зад училище





Тема Re: Наркотиците....нови [re: acroo]  
Автор jumbles ()
Публикувано04.03.13 19:58



сериозно?!!! да, добре



Тема Ще се учудиш, само ако знаеш... :))нови [re: Hoй]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 19:58



Ти си пушил и сигурно си близвал и алкохол- наистина два от най-отвратителните наркотика. Само че живееш във време, в което дилърът им е държавата. Имало е времена, в които са били забранени, а пък е имало и такива, в които всяка почтена и благовъзпитана дама си е имала бутилчица опиати в шкафчето или пък е пиела кокаетилен (вино с кокаин), като Фройд примерно.



Ще се учудиш с колко употребяващи комуникираш ежедневно, ако вземеш малко да се образоваш. Срещаш ги на работа, в офисите на други фирми, университети, водещи децата си на градина, каращи колите си и т.н. Просто ти НИКОГА няма да ги познаеш.

Мен ако ме видиш, няма никога да схванеш, че съм употребавала почти всичко, за което можеш да се сетиш и много от тези, за които дори не подозираш, че съществуват. И то знаеш ли защо? Защото ще ти говоря за университета си, за работата си, за фирмата си, за съпруга си. Защото ще съм облечена красиво и ще съм чиста, гримирана и поддържана. И най-вече, защото ти имаш само такава картинка за хората: "разни дилъри, зависими и подобни отрепки", за което аз адски се радвам, защото както казах- никога няма да схванеш и не си единствен. Никой, никога досега не е разбирал, дори да съм ходила на работа или в университета или в банки и администрации взела нещо.

В предишната ми работа, сред информатици, икономисти и лингвисти, от около 40 човека, с които работех, имаше трима зависими от опиати .





Тема Re: ОК!Съгласен...нови [re: Обичам]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 20:01



Колко забавно казано. Да, животът е един вид хероин и кокаин, смесен с епизоди на абстиненции

. Просто в неконтролоруеми варианти, докато с хероина и кокаина контролираш емоциите, което е и най-лошото, защото това е нечовешка сила, от която трудно се бяга.



Тема Велика, любиманови [re: Polydeuces]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 20:03



песен. Текстът е уникален





Тема Re: Наркотиците...нови [re: Nazgulll]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 20:33



Да добавя, морфинът и производните му се предписват на всякакви хора с хронична болка, дори на хора с диабет.

Когато MDMA ("истинското екстази") се открива, е било използвано изключително успошно в психотерапията при хора изживели силни стресови ситуации, които са блокирали над тях, и също при терапия на двойки. Силната емпатия, която човек изпитва, кара съпрузите да изпитат емоцията на "другия" със същата сила като него и да се разберат взаимно.

А сега LSD се използва при умиращи като част от палеативните грижи, за да приемат по-леко смъртта. Халюциногените дават такива възприятия за вселената и собствения ни живот, каквито няма как да бъдат изпитани иначе. Също така се използват при страдащи от невралгия и при тежки мигрени. Засега само в пилотни програми, но резултатите им са изключително позитивни за болните.

И в крайна сметка, хората винаги са казвали и с право, че всичко е в дозата- или лек или отрова..



Тема Re: Наркотиците...нови [re: acroo]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.03.13 21:00



Преди време попаднах на следната мисъл "Дрогата е като лавина от сняг, когато я гледаш от далеч изглежда шеметно очарователна, облизо заплашителна, а когато мине през теб, вече не желаеш да гледаш към нея, понеже вече може да виждаш.... "
Няма безплатен обяд. Няма как нещо, което руши тялото, дадено ни от Бог, да е полезно и добро. Понеже се спомена за древни ритуали и шамани... никой не знае как са приключили живота си, когато не са били убивани на място. Та и друг виц се сещам- бледоликите дали на индианците огнената вода, а индианците им го върнали като им дали лулата на мира. Тъй че не се заблуждавай. Не съм опитвала наркотици, но аз и по принцип нямам никокво влечение към цигари, алкохол и всичко, отричащо Живота. Не ми трябва "посредник" към "онова". Ако ще трябва едно 50 години ще кретам, но постиженията ще са си мои лични. Ако не ми стигне този живот- имам още хиляди пред мен. Бързата работа ...
Като казах- не се заблуждавай, имах предвид, че висенето в интернет /а тук всички сме така!!! и не само тук. масово хората сме небалансирани, което е чудесно./ говори за дефицити във всеки от нас. Всеки си намира с какво да запушва дупките, ама някой запушалки са по-безопасни от други.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано04.03.13 21:36



... искам само да ти кажа, че 99% от ползващите хероин са си престъпници, или бъдещи такива, защото аз имам много добра представа какво прави този наркотик с човека и до къде може да стигне в опитите си да си набави пари за поредната доза. Знам също и как "доброжелателните" дилъри винаги помагат на изпадналия в абстиненция с някоя доза само и само да не вземе да мине периода. Също така знам и как тези които уж се лекуват на метадон си продават метадона и пак се друсат с хероин... Позагубих някой друг от семейството си... та ето ти нещо от първа ръка. Казвам ти го като някой, който е обиколил де що има диспансери, комуни и каквито и да било места за лечение надявайки се да стане чудо. Също така обиколил и почти всички заложни къщи да откупува заложени неща....
Е така и не се излекува... смърта го направи....
А в началото просто компанията взимаха леки неща... после все по.. и по.. Нали си навътре.. знаеш как става... дори можеш да пушнеш първите пъти хероина преди да си калцираш вените от игли...



Та относно темата да твърдо съм против всички пристрастяващи опиати и съм за наказания подобни на тези в някои азиатски страни включващи смъртна присъда за дилъри и разпространители. Марихуаната нека остане.. и без това действието и е силно прехвалено....

....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано04.03.13 21:41



... от хероина специално няма по-гадно нещо и затова съм твърдо ЗА смъртно наказание за дилъри и пласьори на тази гнус... Мога да ти кажа, че има голяма доза истина в твърдението, че излекувания хероинов наркоман е мъртвия такъв...

....Не чета между редовете и затова пиша директно...



Тема Re: Велика, любиманови [re: acroo]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано04.03.13 22:57



Алиса в страната на чудесните хапчета.

Не случайно времето е онова, мястото е онова и дрогата е ЛСД.

sol lucet omnibus

Тема Re: Наркотиците....нови [re: acroo]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано04.03.13 23:34



Мдаа, Мескалито, Съюзникът и състоянията на необикновена реалност...





Тема Re: Наркотиците....нови [re: jumbles]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано04.03.13 23:36



И аз така

- но поне личната ми лекарка свикна и вече не ме пита на какво съм.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Apxaнгeл]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 00:43



"Бъдещ престъпник" - харесва ми този израз. Знаеш ли кво, ти пишеш в интернет форум, 100% след време ще станеш хакер и ще крадеш парите на хората. Ти си бъдещ престъпник!

Иначе кво да ти кажа, темата е твърде обширна. Естествено, че човека с проблем с хероина ще стане престъпник, естествено че ще почне да краде, естествено че ще почне да проституира. Какво друго да се случи в общество пълно с хора, които дамгосват наркоманите като най-долните същества на света, като най-големите утрепки, като хора незаслужаващи грам помощ. Няма и как друго яче да е, докато общественото мнение у нас се формира на база "План на КПСС за развитие на младежта за 1958г.".

И изобщо не се опитвай да насочваш разговора в посока "Хероина е вреден". Да вреден е, всички сме съгласни с това и всички можем да разкажем история за близък или познат, които е имал проблеми с хероина.

Хора, осъзнайте се. Една огромна група от обществото, в което живеете, при това група изключително от млади хора употребява наркотици. Това е положението, колкото и да не ви харесва. Докато си затваряте очите за този факт и предпочитате да живеете в миналото, единственото което правите е да обричате децата си да бъдат вкарани в затвора за една цигара трева, подкупни полицаи да си правят каквото си искат, наркодилъри да зарибяват децата пред блока, милиарди евра да отиват в някаква измислена "Война срещу дрогата" и тн и тн.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Nazgulll на 05.03.13 00:48.</EM></FONT></P>

Редактирано от Nazgulll на 05.03.13 00:49.



Тема Re: Основата...нови [re: Дokи]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 00:56



Ще отговоря на последният въпрос.

Да, бих се отказал от по-голямо удоволствие. И не само бих, а и съм се отказал от по-голямо удоволствие, както и стотиците милиони хора по света, които пушат трева, но не взимат амфетамини, кокаини и хероини.

А защо това е така, ще оставя на теб като задача за домашно.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор БeзcъницaМодератор (в затъмнение)
Публикувано05.03.13 01:00



Назгуле, прекаляваш!

- - - -



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Бeзcъницa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 09:30



Aз, прекалявам? Не, ти прекаляваш.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 10:15



Манипулатор! Къде видя тук да се отказва помощ на наркоманите? Аз не знам с кой акъл, ми превърна темата в трибуна за хвалене на наркотиците. Темата е НАРКОТИЦИ, а не за наркомани. Вчера се махнах от нея защото бях прекалено ядосана, за да пиша нормално, но днес ще ти кажа само това: колко и да ми ги хвалиш, наркотиците за мен са най-големият боклук, от който много хора печелят милиарди, а други умират, а нещо което причинява толкова много смърт и подчинява човека до ниво покорство и роб, няма как да ми кажеш, че е полезно и хубаво.
И друго, не знам защо се правите тук на не разбрали. Не говоря за съзнателния избор, за подбора, за глезотийките да се чувствате щастливи, а за онези хорица, които за доза са принудени да крадат, да агонизират, да са живи мъртъвци. Или ще кажеш...да се оправят....А да не засягам темата за децата, че там спокойно не мога да говоря. И да, лелка съм, но тази лелка има дете, а и не само аз имам, и тази лелка няма да се примири, изроди да съспват живота им, за да печелят и трупат богатства и острови, като зарибяват дечица и ги правят наркомани. Защото не знам дали знаеш, но децата са най-лесната част от обществото за манипулация.
Мисля, че приключихме темата. Дано повечето хора осъзнават, това, че ако те са наркомани, не трябва и другите да ги направят такива, а да си следват своя избор.
И престани да ми сравняваш тютюна с хероина...смешно е.
Приключих.

Редактирано от ШokoЛaдa на 05.03.13 10:29.



Тема Re: Наркотиците...нови [re: acroo]  
Автор вoлнa птицa (ентусиаст)
Публикувано05.03.13 10:18



Много внимателно прочетох цялата тема. Наистина в обществото е наложен образа на "изпадналия наркоман", човек който е провалил живота си, изоставил децата си, разпродал имуществото на родителите си и т.н. и накрая умрял от свръхдоза. Работя постоянно с такива хора. Това което описваш, за съжаление не съм го виждала. Може би хората като теб, които употребяват умерено и разумно "забранени вещества" сте много малко и не се легитимирате като такива, за да се види и другото лице на наркотиците.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: roshava]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 10:27



Сега да ти отговоря и на теб. Да, опиати винаги е имало, но едно е на празник да сложиш казана и за един ден да си весел, а съвсем друго е да си хероино зависим например.
Шаманите, може и да са били дрогирани, но шаманите са правили и жертвоприношения...и това ли е нормално? Шаманите са били жестоки хора, смяташ ли, че това не се дължи точно на тези опиати?
Както и да е..няма да гадаем.
Да, наркотици е имало и винаги ще има, но това не значи, че мога да ги приема за нещо нормално и да ги толерирам. Наркоманите са едни болни нещастни хора, загубили се в дебрите на наркотиците, хора живеещи с една едничка цел...да си осигурят доза...Това нормален живот ли е?
И пак казвам, не говоря за богаташчетата, които от нямане на какво да правят, се чудят каква глупост да свършат, а за всички тези бедни души, които хем нямат право на избор за наркотик, хем са готови на всичко само и само да си го осигурят. А те са милиарди...



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 10:27



Аз не разбрах какво точно искаш да кажеш, освен че наркотиците били най-големият боклук. Как стигаш до този извод без никога да си пробвала и без да правиш разлика между различните видове наркотици ей богу, само ти си знаеш.
Да, децата ще са манипулируеми, докато родителите им хал хабер си нямат за какво става въпрос и плещят врели-некипели. Ако беше дори един грам запозната с проблема, щеше да знаеш че в огромната си част причината млади хора да стават наркомани не са дилърите или наркотиците, а именно родителите.



Иначе да, смешно е да се сравнява тютюна с хероина. Тютюна е в пъти по-вреден, по-смъртоносен и много по-силно предизвиква зависимост.

"Наркоманите са едни болни нещастни хора, загубили се в дебрите на наркотиците, хора живеещи с една едничка цел...да си осигурят доза...Това нормален живот ли е?"-LOL

Редактирано от Nazgulll на 05.03.13 10:29.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.03.13 10:28



Да се изкажа и аз като една блондинка - през живота си и половин цигара не съм изпушила - никога не ми е било интересно. Иначе съм страстен привърженик на идеологията за чиста физика и психика - дори с цената на една лишена от блясък и престиж фасада, т.е. пристрастна съм.
А боклуци са хората, превърнали наркотичните вещества(в природата няма нищо излишно) в средство за съсипия на други човешки същества.
А за децата - бе, то е трудно да обясниш на хора, които имат деца какво всъщност означава да си родител, а какво въобще да говорим на тези, които нямат.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Vitalite]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 10:34



Значи виталите, аз мога ли да те накарам да взимаш наркотици? Защо мислиш, че хората взимат наркотици, защото някой ги е накарал ли? Това е въпрос на личен избор и виждане за живота. Както казах, почти всички велики хора на изкуството са взимали наркотици, не мисля че някой е опрял пистолет в главата на пикасо и го е накарал да се надруса.

И престанете с тия деца, не знам каква точно теза защитавате. Естествено, че децата не трябва да взимат наркотици, никой не говори за това. Но децата трябва да са наясно какво е това наркотика и как действа.

Естествено ще спомена лицемерието отново - какво пискате против наркотиците? Забранени са така или иначе. Щом сте уж толкова загрижени за "дечицата" що не протестирате против алкохола и цигарите? Щото ви е кеф сутрин в кенефа да запалите цигарка с кафенце и вечер пред тв-то да обърнете 100 грама ракия.

Редактирано от Nazgulll на 05.03.13 10:35.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 10:38



Наистина се чудя, така ли мислиш, или дразниш....защото ако така мислиш, просто не е нормално. Ти какво искаш целият свят да пробва наркотици, за да разберат хората, какво е ли?
А относно децата, ами виж, поне аз доста съм говорила с дъщеря си. Даже заедно сме гледали филмчета. А относно цигарите винаги съм и казвала....че аз съм живия и пример за зависимост. Искам да ги спря но не мога и самата тя осъзна безсмислието от това човек да пуши, защото реално няма нито един позитив от това, а само негативи.
Но наистина не ми се говори, нашите гледни точки са много различни и понататъчните ни разговори просто ще се превърнат в дразги. Поне по тази тема, в отношение наркотици, няма как да промениш мнението ми, не се опитвай.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.03.13 10:42



Какви глупости дрънкаш - прочети ме пак - не пуша и никога не съм, алкохол ми се случва в минимални количества веднъж на около пет - шест месеца - и дори не ми е вкусно.

Ти пък ходи на йога, спортувай и може да нямаш нужда от външни стимуланти за повишаване на настроението.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Vitalite]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 10:43



Точно това казвам през цялото време, че се печелят огромни средства на гърба на нещастни хора.
А за децата може и да си права и не може, а си права. Човек, който не е изпитал родителска обич, няма как да знае, че си готов на всичко заради детето си.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.03.13 10:47



А да ти обяснявам ли защо хората на изкуството са ползвали наркотици и защо други, не успяващи сами да се справят със стреса, ги употребяват?



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 10:53



Значи виталите, аз мога ли да те накарам да взимаш наркотици?
----------------------------------
Разбира се, че можеш. Не говоря за Витал, а по принцип. Всеки човек може да се подхлъзне, дори и аз. Просто трябва да се издебне момента, когато съм слаба, безволева, нещастна и агонизираща. Тогава човек не мисли и ако имам приятел като теб, който непрекъснато му повтаря, че това ще му помогне и спаси от болката, смяташ ли че няма да се поддам?
Точно в това ми се крие яростта, че много пъти, дилърите просто се възползват от човешката слабост.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 10:56



Глупости на търкалета. Изобщо не знаеш за какво говориш.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 11:10



Хич даже не говоя глупости и ти знаеш, че е така.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 11:12



Пълни глупости. Ти ще си нещастна и агонизираща и в тоя момент, че дойде дилъра на хероин с обещания да ти оправи проблемите? Това ли си представяш, че се случва. Шоколад, наистина коментарите ти са комични.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 11:17



Ти четеш ли ме?
Казах, ако имам приятел дилър, а на този приятел имам доверие...Нима дилърите нямат приятели?
Уф, както и да е...наистина не ми се говори пвече, а пък и трябва да излизам.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано05.03.13 11:20



С удоволствие изчетох темата и въпреки,че напоследък не ми се пише,няма как да се сдържа.
Алкохолът и тютюна са веществата с най-силна степен пристрастяване,едни от най-големите убийци и се продават свободно.Преди да заклеймим наркотиците с такъв патос,нека да видим общата картинка.

Четем част от резюмето за смъртността на СЗО(Световна Здравна Организация):
"В доклада си СЗО отбелязва, че около 57 милиона души са починали в световен мащаб през 2008 г.
Употребата на тютюн е една от основните причини за много от най-разпространените болести в света - включително сърдечносъдови заболявания, хронична обструктивна белодробна болест и рак на белия дроб. Като цяло, употребата на тютюн е причина за смъртта на почти един на всеки 10 възрастни по целия свят."
При алкохола нещата не са по-различни - данните сочат,че в Русия умират по 500 000 души годишно,в Щатите - 130 000.
Да погледнем как стоят нещата при забранените наркотици:
"По изчисления на Европейския център за мониторинг на наркотиците и наркоманиите (ЕЦМНН) злоупотребата с наркотици в ЕС е причина за 6500-9000 смъртни случая (от свръхдоза) на година."
Значи,от една страна наркотиците са много вредни и опасни,преследвани и т.н.,но най-опасните от тях се продават във всеки магазин,плащат се данъци и акцизи върху тях.
Ето някои митове за "забранените" наркотици,които успешно битуват при повечето хора,като теб,Шоколада:
1.Ако пробваш си пристрастен,край,всичко свърши.Няма наркотик,който създава зависимост от един прием,нужни са поне две седмици редовна употреба за постигане на някаква зависимост,говорим за хероина,като един от най-опасните,Убиеца.При другите най-често използвани наркотици времето е много по-дълго,а много от тях не водят до пристрастяване.
2.Който пуши трева е наркоман.Аз лично пуших 10 години в живота си,докато не реших,че не ми носи вече позитивни усещания.Един ден просто спрях да пуша.Не се сгърчих на пода изпотен и треперещ,всичко си беше ОК.
Не може да се каже същото за страстта ми към червеното "Марлборо",танцуваме все още...
Всичко опира до самоконтрол,наркотиците сами по себе си не убиват.Както пистолетите.Някой трябва да стреля с тях.
Не виждам нищо лошо да взимам МДМА с любимия човек понякога.Няма лошо да посрещнеш изгрева с джойнт на плажа,да отидеш на диско с напудрен нос.
Въпроса е в мярката.
Та,преди да се палиш така,прочети малко книги по въпроса.Ще се учудиш,колко са различни нещата.

Редактирано от Sarfa на 05.03.13 11:22.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 11:21



Мхм, ама то така много лесно. Да си измисляме разни сценарии и после да обясняваме колко е страшно. А ако Ботев беше с каска, а Левски с маратонки? А ако Хитлер беше победил? А ако имаш приятел дилър и той вместо да ти даде наркотици, ти помогне по друг начин? А ако?



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Sarfa]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано05.03.13 11:25



Ако бъдат легализирани напълно не мислиш ли, че тази цифра няма да бъде по-висока? Това първо. И второ Защо медицината твърди, че са по-опасни от позволените цигари и алкохол. Тоест кому е нужно да бъдат забранени. Излиза конспирация

sol lucet omnibus


Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.03.13 11:27







Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.03.13 11:32



Аз не знам дали някой от тук пишещите е виждал разликата между здравето на дете с двама родители непушачи, и такова, на което само единия е пушач, за двамата да не говорим.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Polydeuces]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 11:36



Естествено, че цифрата няма да бъде по-голяма, а ще бъде по-малка. Пример за това например е Португалия, където след легализирането на еднократните дози, броя на хероиновите наркомани е намалял при това с не малко.

Покажи ми изследвания, в които медицината показва, че както ти ги наричаш "наркотиците" са по-опасни от цигари и алкохол. Пуснаха ти статистика със смъртние случаи, може би сам ще успееш да си направиш изводите. Ако не можеш, казвай да ти помагаме.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано05.03.13 11:40



Защо не се легализират?

sol lucet omnibus


Тема Re: Наркотиците....нови [re: Polydeuces]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано05.03.13 11:40



Ако бъдат легализирани,не мислиш ли,че ще престанем да четем новини от типа:
"наркомани обраха аптека","Заловиха 500 кг кокаин на Калотина","Наркомани ограбиха пенсионерка".
Доста солидни парични потоци ще трябва да излязат на светло,много хора ще трябва да търсят друг начин за бързо забогатяване.
В Англия при контролиран прием в полицейските управления уличната престъпност спада с 60 процента...
Темата става изключително интересна - изкарваме наркотиците на пазара,на минимални цени,държавата печели,престъпността намалява.Естествено,слагаме огромните надписи "Хероина е вреден за вашето здраве",ама това всеки го знае и сега.
На втория ти въпрос:
Ами то всичко може да е по-опасно от друго нещо,зависи,кое колко често и как взимаш.
И да,има конспирация-определени кръгове финансират партии,политици имено с пари от наркотици,затова последните държат много да има хора незапознати с нещата,като Шоколада,например.

Редактирано от Sarfa на 05.03.13 11:43.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Polydeuces]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 11:42



Легализират се. В по-напредналите общества, в които мнозинството не е съставено шоколадчета, виталитчета и безсъници.

Реално погледнато, в човешкото съществуване наркотиците са криминализирани само едва в последните 50тина години. За мен няма съмнение, че това е временно и че до 20 години наркотиците в голямата си част масово ще са легални.

Редактирано от Nazgulll на 05.03.13 11:43.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано05.03.13 11:43



Обратно, да кажем, че Канада, Сащ са напреднали. Защо не ги легализират? И защо се легализират под драконовски мерки и ограничения?

sol lucet omnibus


Тема Re: Наркотиците....нови [re: Sarfa]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано05.03.13 11:44



Теория на конспирацията. Писах го по-горе.

sol lucet omnibus


Тема Re: Наркотиците....нови [re: Polydeuces]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано05.03.13 11:46



Така е,лошото е,че на 200 човека го вижда 1.





Тема Re: Наркотиците....нови [re: Polydeuces]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 11:46



Напротив, след последните избори в няколко щата чрез референдум хората си избраха марихуаната да се легализира. В Канада дозата за лично ползване отдавна не се преследва от закона. Да не говорим, че масово се пуши трева с рецепти за глаукома. И САЩ и Канада са наясно с това, но не преследват и не възпрепятстват на този процес.

Легализират се под драконовски мерки и ограничения, защото така трябва да бъде. Трябва да има задължителен контрол. Точно както при алкохола и цигарите.

Кажи ми ти какво се е постигнало като са забранени?

Редактирано от Nazgulll на 05.03.13 11:47.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.03.13 11:52



Да де, въпросът е как човек да се научи на самоконтрол, така че да е невъзможно друг да го подхлъзне - а това започва с родителското възпитание.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.03.13 11:56



Глупости - никакви мерки и ограничения - абсолютно свободни трябва да са.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Vitalite]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 11:57



Виж, няма човек, който да не може да се подхлъзне.
На наистина излизам, щото яко закъснях...после ще продължим.





Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано05.03.13 11:57



Правил съм изкуствено дишане и сърдечен масаж на човек изпаднал в (не знам какво е точно но му отиде пулса) от една цигара марихуана. За това не вярвам в безопасността от първо лице единствено число. И не не употребявам. Употребявам други и много по-тежки неща от някакви химикалчета. Пробвал съм преди и не останах очарован. Всеки сам да си избира отровите.

sol lucet omnibus


Тема Re: Наркотиците....нови [re: Sarfa]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано05.03.13 11:59



Обратното

Ако имаше конспирация, щеше да се пропука. Както законът за сухия режим. Ако бяха безобидни и нямаше медицински риск да се отнесеш, мисля че щяха да са на нивото на алкохола в супера.

sol lucet omnibus

Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано05.03.13 12:00



Вярно е Чоклит.

sol lucet omnibus


Тема Мислянови [re: Polydeuces]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано05.03.13 12:04



че няма забрана на цигарите и алкохола по чисто културни и исторически причини, а не по фактологични. Примера със сухия режим в САЩ в началото на миналия век е показателен. Затова сега двулично хем има ограничения, хем не се отказват от парите от акцизи.
Затова си пуша само вкъщи. Макар че миналата седмица ме заведоха в заведение в центъра на София където е като в баровете преди 100 години. Само трябва да кажеш вълшебните думички и те пускат



Това е положението - свиквай


Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.03.13 12:05



Даа, аз навремето почти се омъжих за алкохолик - знам как се подхлъзват хората, както че има и такива, които не се.



Тема Re: Мислянови [re: Mandalay]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано05.03.13 12:06



Всеки с изборите си.

sol lucet omnibus


Тема Енови [re: Polydeuces]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано05.03.13 12:07



да, важното е да имаш избор



Това е положението - свиквай


Тема Re: Енови [re: Mandalay]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано05.03.13 12:08



Проблемът е, когато се даде в ръцете на хора, които не могат да го осъзнаят. Или леко се тласнат в необходимата посока.

sol lucet omnibus


Тема Re: Наркотиците....нови [re: Polydeuces]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано05.03.13 12:15



Е,аз ти съпоставих медицинските рискове,ти си ги интерпретирай както желаеш.
Учудващо е да отричаш взаимовръзката на политиката и наркопарите,но аз наистина няма да споря.Казвам каквото знам,а кой ще го разбере,или не...ваша воля.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Sarfa]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано05.03.13 12:20



Пишеш ми за фатичета, поточета на движение и темподобни шитни на ниво разузнавателни служби, финансиране и темподобни. И грешиш. Най-големите финанси идват от парите на нацията. И нейният труд. Политиците нямат точно нужда от паразитни организации, те имат бюджета на държавата, за да го усвоят.

sol lucet omnibus


Тема Re: Наркотиците....нови [re: Polydeuces]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 12:24



Правил си ти изкуствено дишане, ама да не казвам на какво. Пич, контролирай си въображението. Най-малкото едно бързо търсене в гугъл щеше да ти покаже, че смъртен случай в следствие на употреба на марихуана няма. Можеше да разкажеш тая история, само че например ако беше изпушил цигара с хероин. По щеше да върже дикиш.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано05.03.13 12:25



Ти си глупак.

sol lucet omnibus


Тема Re: Наркотиците....нови [re: Polydeuces]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано05.03.13 12:28



ОК,аз греша,прав си.Лек и успешен ден.





Тема Свободатанови [re: Polydeuces]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано05.03.13 12:37



е изконна ценност. Открай време наказание за престъпление е било отнемането на свободата.

Всеки ден милиони хора правят много по-лоши неща водени от страх, комплекси, амбиции или безволие.

В гимназията пиех много. След като завърших спрях за 10 години. После започнах пак и пропуших - за 7 г, сега не пия. Спирал съм цигарите за 10 месеца.
Мога да правя и едното и другото.

Това е положението - свиквай

Редактирано от Mandalay на 05.03.13 12:39.



Тема Re: Свободатанови [re: Mandalay]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано05.03.13 12:38



“Принцип номер едно е да не заблуждавате себе си, вие сте човекът, който най-лесно можете да заблудите.” - Ричард Файнман

sol lucet omnibus


Тема Ненови [re: Polydeuces]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано05.03.13 12:40



виждам в какво се заблуждавам - моля обясни.
За мен свободата ми и лоялността са двете неща които ценя най-много.

Това е положението - свиквай



Тема Re: Ненови [re: Mandalay]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 12:43



В нищо не се заблуждаваш. Заблуденият е той.



Тема Ненови [re: Nazgulll]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано05.03.13 12:45



знам.
По принцип винаги започвам с допускането че аз греша.

Това е положението - свиквай



Тема Re: Ненови [re: Mandalay]  
Автор ALONE911 (пристрастен)
Публикувано05.03.13 13:01



Видяхте ли това





Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано05.03.13 13:12



Да, абсолютно безсмислено е да му се обясняваш!Човека все пак е обикновен, прост(в буквалния смисъл)наркоман, който си търси оправдания, без да му ги искат

Всякакви разговори с такива са безсмислени, оправя ги само екарисажаТе и без това за друго не стават!



Тема Re: Ненови [re: Mandalay]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано05.03.13 13:13



Не определям теб. Не те познавам. Имах предвид, че всеки сам намира начинът да се самозаблуди. Дали ще се чувства щастлив от дрога, власт, секс, наука или каквото си избере.

sol lucet omnibus


Тема Re: Наркотиците....нови [re: Sarfa]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано05.03.13 13:19



Поредно избирателно наркоманско мнение!
Ако не те познавах от минали писания, бих го определил като малоумно!
Не заслужавате повече обяснения!



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано05.03.13 13:22



Що бе?...мога...тамън 3-ма законни:))...с последният законен не съм разведена още, а цели 13г. го мъча



Но наркомани , пияници, хомо-та и безработни мъже /забравих да добавя!/ не понасям, определено

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Редактирано от Lira Emerald на 05.03.13 13:23.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Vitalite]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 13:22



Не бъркай правото на избор с подхлъзване.





Тема Re: Наркотиците....нови [re: Polydeuces]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 13:23



Знам, че е вярно.





Тема Re: Наркотиците....нови [re: Lira Emerald]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 13:25



Смятайййй колко си зле значи.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Bлeчyгo]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 13:26



О, бъзльо, пак ли подаде носленце навън. Не се обаждай много-много да не заквичиш пак.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ALONE911 (пристрастен)
Публикувано05.03.13 13:28



Смъртен случай при употреба на всичко има.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано05.03.13 13:28



Ми нека съм зле

-на мен ми е супер добре-разнообразие и емоции..и то без наркотици, пияндета и тем подобни.

п.с. забравих да ти кажа-софийска лелка съм

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.03.13 13:29



Не ги бъркам, както и комбинацийте между тях.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано05.03.13 13:29



Ах, колко страшен наркоман бе





Тема Re: Наркотиците....нови [re: Lira Emerald]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 13:31



Не, не зле си и още един куп обидни епитети. Не вярвам, че си софийска лелка. Гражданите на София не съдим хората по това дали взимат наркотици или не, ние сме космополитни личности и знаем за какво става въпрос.

Кой знае от коя дълбока провинция си се домъкнала да се жениш за софиянци.



Тема Re: Свободатанови [re: Polydeuces]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 13:34



Абсолютно вярно...заблуждавайки себе си, заблуждаваме и околните.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано05.03.13 13:43



Тц...от 1890г. родата ми живее в София, но това не е толкова важно:))...сори...съпругът -последния е от Пловдив, м аго напраИх софийско парче...хаха:))...съжалявам, но наркоманията е възможно най-отвратното нещо. И не ми обяснявай за зарибяващите...който има акъл в главата към подобни неща не посяга...безакълните-да се оправят!

И на мен като бях на по 20 и кусур години-сега съм на 50 са ми предлагали. Мдааа...имаше едни гръцки студенти дето ми подаваха и цигарка марихуана...казваха, че имало и по-интересни неща. Ами отвратено напуснах купона...с подобни съм избягвала да общувам...просто не ме влече. Всеки, повтарям, който има акъл в главата си няма да посегне и към фас марихуана дори...като нямат акъл, да се оправят...не сме им длъжни!!!

Абе погнуса изпитвам от наркомани, гейове и пияници...казах ти!



А ти ако си по-интелигентен просто ще приемеш, че има и такива мнения и няма да се драчиш с хората околовръст:))...е, разчитаме на такива като теб, помощните на наркоманите. Помагай им там с душа и сърце....желая ти успех
Аз лично предпочитам превантивните мерки относно децата! Не когато вече е късно. Знам какво говоря...имам и щерка на 27г. дето бяга като дявол от тамян като чуе за подобна напаст и избягва разни познати и компании с подобни елементи. Просто има акъл и го използва:)) ...несретниците и изпадналите не мога да ги мисля, защото САМИ са си виновни! Това е

п.с. леля ти трудно мое да ядосаш или обидиш по клубовете тук...така, че си подскачай и пиши на воля-не ми пречиш
Ай със здраве:))

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Наркотиците....нови [re: Бeзcъницa]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано05.03.13 13:44



Ко туй наркоманче тъдява ве?



Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Точнонови [re: Polydeuces]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано05.03.13 13:46



това исках да кажа - има много по-разрушителни неща от наркотиците, но те не са забранени.

Това е положението - свиквай



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Bлeчyгo]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано05.03.13 13:48



Аз не мога да разбера само агресията,която излъчвате,иначе,че отказвате да мислите е ясно.



Тема Re: Основата...нови [re: Nazgulll]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано05.03.13 13:54



Ако все пак започнеш да задълбаваш с наркотици по някакъв повод и случай...гледай да не се окажеш на среща с Доки и колегите му...ще видиш мнооого бели престилки:))



Що така си нервен...нещо недостатъчна доза ли?

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Наркотиците....нови [re: Lira Emerald]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 13:54



Значи, Лиза, не знам кой заблуждаваш. Провинциализма ти струи от ушите.

Иначе не разбрах какво искаш да кажеш с тоя пост. Моята майка също си мисли, че бягам като дявол от тамян от наркотиците. Нищо чудно да сме се напушвали със щерка ти, докато ти си писала неща от сорта на "Абе погнуса изпитвам от наркомани, гейове и пияници" в интернет.

Останалите глупости няма да коментирам, тъй като са идиотски.

Редактирано от Nazgulll на 05.03.13 14:00.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Sarfa]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 13:55



Знаеш ли винаги ми е било интересно, защо хората на различно мнение от твоето, да не могат да мислят? Нали не се вземаш за някакъв капацитет, който каквото каже и това е.





Тема Re: Основата...нови [re: Lira Emerald]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 13:56



Кой е доки и кой са колегите му? Пак ти казвам, няма смисъл от злобната ти ирония. Тя е факт благодарение на тоталната ти необразованост по въпроса. Не знам как очакваш да ти отговоря.



Тема Re: Основата...нови [re: Lira Emerald]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано05.03.13 13:58



Що така си нервен...нещо недостатъчна доза ли?-не са му дали достатъчно стотинки "за билет до някъде си " на гарата





Тема Re: Основата...нови [re: Lira Emerald]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.03.13 13:58



А, Назгулчо тества нивото ни на търпимост.





Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 13:58



Току що описа себе си. Тази тема е поредният пример. Пишеш някакви пълни измишльотини, обидни за един куп хора, а в същото време тотално си нямаш представа от нещата, не разбираш от наркотици и изобщо си невежа по темата. А това, че си никотинова наркоманка самата ти изобщо няма да го коментирам.



Тема Re: Основата...нови [re: Vitalite]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 14:00



Не, нищо не тествам. Боря се срещу невежеството и лелките в интернет. Както не веднъж съм казвал това е каузата на живота ми. Докато нета не се изчисти от жени над 35 годишна възраст, които много искат да споделят своето мнение по всеки въпрос, за да запълнят липсата на мъж до тях, за мен няма да има сън!



Тема Re: Точнонови [re: Mandalay]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.03.13 14:00



Да, най - разрушителното е в ДНК-то ни.





Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 14:00



Стига човек, не се хаби. казах ти че мнението ми за наркотиците няма как да го промениш.





Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано05.03.13 14:01



Не съм Лиза:)))...пушни там нещо да вземеш да фокусираш:)))



Няма лошо и да си провинциалист, пък и д амислиш може би така:)...наЙШ ли как им завиждам...тук по Софето само напрежение

За щерчо не знам...живее си отделно на семейни начала и съвсем други по-сериозни неща са и в тиквето:))

п.с. написал си "със щерка ти"...пред дума започваща различно от буква"с", като в случая се употребява само "с"...пооправи малко граматиката, това се учи в 3-4 клас още

Айде жив и здрав, за днес ти обърнах достатъчно Фнимание...драго ми беше

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 14:01



Кое стига? Аз не искам да ти променям мнението. Ако не можеш да се справяш със спора ти предлагам да отидеш там, където ти е силата - темата за клипчета от ютуб.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Lira Emerald]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 14:02



ок, чао. мн поздрави на дъщеря ти.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано05.03.13 14:02



Никъде не съм казал,че някой не може да мисли.Написах "отказват да мислят",което е различно.
Не е нужно да си капацитет в семантиката,за да го разбереш,нали?



Тема Re: Основата...нови [re: Nazgulll]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.03.13 14:04



О, това е много глупаво - представи си, че успееш, предано отдаден на каузата, но с цената на това да се лишиш от възможността да срещнеш жена, която да иска да сподели съня си с теб.



Тема Re: Основата...нови [re: Vitalite]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 14:05



Жени, които искат да споделят съня си с мен - бол.



Тема Re: Основата...нови [re: Nazgulll]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.03.13 14:06



Тогава защо си все в лошо настроение? Или си просто позьор провокатор?



Тема Re: Основата...нови [re: Vitalite]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 14:08



Не те разбирам. Мисля, че трябва да поработиш малко повече върху уменията си да преценяваш хората, защото много от нещата, които казваш за другите, които казваш звучат комично.

Редактирано от Nazgulll на 05.03.13 14:09.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 14:11



Ми не, просто никога не се впускам в безсмислени спорове. Ти си знаеш едно, аз друго, ти не можеш да ме убедиш в твоето мнение, аз пък не мога да те убедя за моето...Защо да спорим, да се нервиме ли? А, благодаря имам си по-приятни неща за вършене...





Тема Re: Основата...нови [re: Nazgulll]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.03.13 14:12



Аз въобще съм лишена от умения да преценявам хората - но така е по - забавно.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 14:13



Че аз не прочетох твоето мнение. Това че "наркотиците са много гадни" не е мнение, тъй като аз не видях нито един аргумент от твоя страна освен охкане, пъшкане и обвиняване на назгул как зарибявал деца и всеки, които срещне с хероин.



Тема Re: Основата...нови [re: Vitalite]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 14:13



Мда, значи трябва да поработиш малко и върху чувството си за хумор.



Тема Re: Основата...нови [re: Nazgulll]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.03.13 14:15



Как да работя върху нещо, което липсва тотално?!?!?!?!?!?!



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 14:15



Ми значи имаш нужда от очила....





Тема Re: Основата...нови [re: Vitalite]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано05.03.13 14:18







Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано05.03.13 14:25



Има по-гадно нящо, да те боли зъб

Тогава наркотичните аналгитици са манна небесна!!!
В момента съм дрогиран до козирката, но след малко съм при Зъбарката си и вече ше ги спирам!
Иначе, няма по голям кеф, да усещаш как уекичко започват да действат, болката започва да се притъпява , а ти да гледаш като пълен идиот и нищо да не чувстваш



Тема Фактнови [re: Vitalite]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано05.03.13 14:45



Въпреки обвиненията към мен че съм мразел хората, мисля че няма по разрушително същество от човека. А от човека само по-долни са фарнцузите както казва Марк Твен във великолепните "Писма от земята"

Иначе що се отнася до гените тук сме щастливи защото имаме специалист по въпроса

Това е положението - свиквай



Тема Re: Фактнови [re: Mandalay]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.03.13 14:51



Да не ти пука за французите - важното е, че

е магичен, дори и мръсен.



Тема Ненови [re: Vitalite]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано05.03.13 15:18



ме възбужда



Това е положението - свиквай


Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор roshava (gees)
Публикувано05.03.13 15:48



Шокич, не можеш да накараш никого да бъде щастлив, самоуверен, да вярва, да се бори, да живее, да обича ... едни се борят и получават всичко това в реалният свят, други си измислят алтернативен свят в който го имат макар и само като усещания, а пътища към алтернативния колкото искаш и все коварни и все отнемат истинските неща.
Не е лесно да имаш истинското, не е лесно и да го загубиш, а алтернативите са на една ръка разстояние и е лесно да се подхлъзне всеки. Най-лесно е да избереш бягството ...


Предният ми пост ми беше шеговит ...



Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема Re: Ненови [re: Mandalay]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.03.13 15:51



съм и очаквала друго





Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ALONE911 (пристрастен)
Публикувано05.03.13 16:14



Я, да видя колко си силен по темата.
И така.
Кой наркотик е полезен? При какви условия?
Каква е разликата между употребил наркотик и наркозависим?
Каква е разликата между наркотиците?



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ALONE911]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 16:16



Пич, нещо си се объркал. Нито ти си учителка, нито аз съм ученик, нито сме в час да се изпитваме.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Bлeчyгo]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 16:17



Кроки, само не ми говори за зъби в момента...Почти всеки ден съм на зъболекар...ужас не, ами пълен ужас.
Като ме боли зъб не се дрогирам, минава ми от парацетамол, колкото и странно да ти звучи...ако не...ракийка, жабуркане и плюване...





Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ALONE911 (пристрастен)
Публикувано05.03.13 16:19



Но нали спорим.

Или ще си отправяме определения.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: roshava]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 16:19



Е, аз ти отговорих сериозно, защото има теми на които не мога да се шегувам.


Да всеки сам намира пътя към щастието, при мен той е в истината и истинските неща, но хора разни, разбирания също.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ALONE911]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 16:22



Аз не разбрах ти за какво точно спориш.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ALONE911 (пристрастен)
Публикувано05.03.13 16:29



Споря и не само споря, че наркотичните вещества са изключително опасни и водят към зависимости.
Приемането на тези вещества е обосновано само при тежки ситуации / заболявания/ като успокоителни или временно при тежки психични състояния.

Останалото е игра с живота която се плаща много скъпо от самия човек както и от семейството му.
За деца да не говорим.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ALONE911]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 16:59



Да, нека оставим децата на страна. Говорим за пълнолетни хора, които могат сами да взимат решения.

Наркотичните вещества са изключително опасни - защо? с какво са опасни? кои са опасни, кои са по-малко опасни?

Наркотичните вещества водят към зависимости - да, човек става зависим от всичко, което му харесва - наркотици, секс, шоколад, книги, сериали, телевизия, интернет. Беше споменато няколко пъти, а и всеки човек които поне малко се интересува от темата и се образовал знае, че наркотиците към които има силно привикване са по-малката част. Например към най-масовият наркотик - тревата, няма физическо привикване (абстиненцията се изразява в това два дни да ти е малко терсене. сравнете го с това два дни да не пушиш или да не пиеш кафе или да не влизате в интернет). Психическото привикване е около 10 милиона пъти по-слабо сравнено с привикването към никотина например и по никакъв начин не влияе на ежедневните ти дейности.

Приемането на наркотици е обосновано само при тежки ситуации - не, приемането на наркотици е обосновано винаги, когато човек иска да се забавлява и е пълнолетен и може сам да взима решения.

Тва за играта с живота не го разбрах.

Редактирано от Nazgulll на 05.03.13 17:05.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано05.03.13 20:22



Успех със зъбките



При мен всичко е наред, било е възпаление на венеца, което ще мине без повече физически манипулациино понеже нервите на зъбите са ми много чувствителни, за всеки случай съм зареден с много наркотици
Но пък от тях не мога да се насладя на прекрасното Каберне Совиньон за което тази вечер съм приготвил разкошни филенца и кърначета, които след малко ще скочат на скарата.и затова наркотиците ще бъдат употребени само в краен случай



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор roshava (gees)
Публикувано05.03.13 20:32



Важното е, че се разбрахме.



Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема Re: Наркотиците....нови [re: Bлeчyгo]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 21:11



По добре ми пожелай търпение със зъболекарите....щото ако знаеш колко непослушен пациент съм...

....Става и си тръгвам, а те ме гонят...ама за сега съм добричка де...



Тема Re: Наркотиците....нови [re: roshava]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 21:12







Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано05.03.13 21:23



Разбирам те идеално!преди 4г бях подложен на техни издивателства в/у зъбната ми фасада цели 6 м. и ти пожелавам търпение от сърце


Когато всичко приключи и зъбарите са си свършили работата както трябва, човек е истински щастлив
Сега като се реша също ще трябват да бъдат извършени някой малко по- сложни интервенции в/у мен и се чудя дали да си направя един зъб от диамант, изумруд или рубин



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано05.03.13 21:55



... след всичко, което преживях може да си сигурен, че никога няма да се съглася с наркотиците, които пристрастяват. Иначе ако имаш предвид онези келеши, които се друсат с някакви дизайнерски дроги... нямам впечатление от тях... те не живеят в моят свят и аз в техния... Времето ще покаже докъде ще стигнат и те... Дано не се окажат и те така пагубни... За мен наркотиците си остават бягство за безхарактерни хора, които в последствие съсипват собствения и живота на близките си... Спирам по темата защото няма и какво да кажа повече... а и не бих спорил...

....Не чета между редовете и затова пиша директно...



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ALONE911 (пристрастен)
Публикувано06.03.13 09:13



Наркотичните вещества са изключително опасни - защо?

Наркотичните вещества са органични вещества със структура подобна и доста по- висока активност които заменят основни вещества за функциониране на организма.
В зависимост от организма и една доза може да те прати на онзи свят. За предозирането да не говоря. Това първоначално.
Редовната употреба води до тежка зависимост/психическа и физическа/. При физическата зависимост се нарушава функцията на основни органи и те не могат да изпълняват преназначението си, освен това, че води до тяхното унищожение.
С течение на времето опиатите в приетото количество / организма свиква/ нямат същия ефект и това води до увеличаване на опиата или до по- силен.
Първоначалното веселие се заплаща много скъпо.
Всички зависимости са опасни, но няма база за сравнение. Освен скъпа като цена, тя променя психиката на хората и способността им да работят и активно да си изпълняват човешките задължения.
Поставям тук и децата. Наркоманите рядко имат деца. Определено абортите при тях са в много ранен период, а родените деца са/ най- малкото/ абстинентен период. За отглеждането от родителите им да не говоря. Обикновено такива родители не могат да гледат себе си, а не да се грижат за дете.
Отказването от наркотика е прекалено тежък период. При повечето освен абстинентния период, трябва да преодолеят и психическата зависимост която води до развитие на други заболявания едно от които е депресията и придобитата шизофрения.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ALONE911]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано06.03.13 09:16



Ама не е вярно това.

Предлагам ти да почетеш малко повече по въпроса, защото явно знанията ти куцат. Дадох ти пример с марихуаната, най-разпространеният и масов наркотик. При него зависимост почти няма. Това важи за още един куп наркотици. Изключението са опиатите.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор БeзcъницaМодератор (в затъмнение)
Публикувано06.03.13 09:29



Според мен ти самият не си чел достатъчно. Хората ти казват, че да си бъркаш в психиката и да си натоварваш тялото е опасно, а ти все невинно го изкарваш. Даже лекарствата носят странични ефекти, няма външна намеса без последици. Но не, Назгул понеже още трае на натоварване и не усеща никакви грижи, твърди че всичко е ок...

- - - -



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Бeзcъницa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано06.03.13 09:32



Безсъница..., я си прочети написаното, прочети цялата тема на ново, помисли и ела пак.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ALONE911 (пристрастен)
Публикувано06.03.13 09:34



Достатъчно съм чела, а и съм химик- органик.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ALONE911]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано06.03.13 09:35



На твое място бих си скъсал дипломата.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ALONE911 (пристрастен)
Публикувано06.03.13 09:37



Не е необходимо.

Случайно да ти е известно, че наркотиците са органични съединения, а синтетичните се синтезират от такива като мен.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ALONE911]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано06.03.13 09:42



Не мога да разбера това какво общо има с темата? Ти може и полуорганични наркотици да правиш, но това не променя факта, че говориш общи приказки без задълбочено познаване на действието на наркотиците.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ALONE911 (пристрастен)
Публикувано06.03.13 09:55



Полу няма.

Задълбочените ти познания се крепят само на твоите познания или на хора на които познавателния процес е минал на второ място поради много по- важни за тях причини.
Обикновено когато опознаеш нещо добре е много късно да се разделиш с него и то не защото ти харесва, а защото вече не си способен на това.
Отнася се, не само до наркотиците.

Всъщност, не мисля и да споря. Поддържници на твоята теория са 99% от хората употребили наркотик, а и около 80% от близките им.
Накрая, обаче поддръжниците им стават нула и след много усилия да се откажат от наркотиците ги изхвърлят като ненужен боклук.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ALONE911]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано06.03.13 09:58



Ще те помоля тези съвети да ги даваш на децата си.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор БeзcъницaМодератор (в затъмнение)
Публикувано06.03.13 10:01



За мен е абсолютно безпредметно да се напъвам да убеждавам някакъв чужд човек кое е правилно и кое е грешно, затова не пиша. Изчела съм цялата тема естествено. Дъщеря ми чете също. Само че ние сме жестоки почитатели на научните канали и имаме собствено мнение, базирано на много изгледани проучвания, екперименти и изследвания. Какво съм видяла на живо и какви хора познавам пък няма смисъл да ти описвам, защото по дифолт ще прескочиш. Единственото, което ти казвам сега, е че отричанията ти не са съществени, а звучат само като плод на инат, че плюсовете, за които спомена, че родителите скипват нарочно като си възпитават децата, са само празни думи и нищо допълнително за казване на детето си аз от теб в тая тема не видях, и че макар да обвиняваш другите хора в незнание, написаното от теб никак не убеждава, че самият ти си добре информиран. Нямам работа да ти броя колко връзки в главата си трепеш с марихуаната, просто смятам за изключително тъпо да се твърди, че лошо няма, това е.

- - - -



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ALONE911 (пристрастен)
Публикувано06.03.13 10:03



Дала съм ги.
Друг е въпроса дали ще ме чуе. Надявам се. Не считам, че съм застрахована или то.
Обаче, за моето дете аз ще се боря докрай.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Бeзcъницa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано06.03.13 10:11



Безсъница, ти си царицата на общите приказки. В какво ще ме убеждаваш? Че наркотиците са вредни? Че наркотиците са опасни?

Не мога и да разбера за какви отрицания говориш. Дай ми пример, какво отричам?


Да, обвинявам хората в незнание, когато говорят неверни неща. Топъл пример е госпожа органична химия.

Факта, че ти и изобщо всеки в тази тема във всеки си коментар намеквате как аз съм бил наркоман, колко клетки ми били умрели в главата показва само и единствено безсилие и някакви вяли опити да ме обидите.

Пак ти казвам безсънна, младите хора в България, а и по цял свят взимат леки наркотици. Това е нещо, което не може да бъде спряно. Хората все повече спират да живеят в миналият век и се интересуват, четат, пробват и разбират, че в наркотиците няма нищо страшно стига да се употребяват разумно.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ALONE911]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано06.03.13 10:18



Щом си толкова жертвоготовна за детето си да го предпазиш от наркотиците, защо нямам спомен да съм те виждал по телевизията как се бориш срещу най-опасните и смъртоносни наркотици - никотина и THC-то в марихуаната (и двете са органични съединения)?



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор БeзcъницaМодератор (в затъмнение)
Публикувано06.03.13 10:22



Това е основният проблем - всичко, което бърка в мозъка и подменя възприятията, поврежда психиката и с времето самата личност, а разумът е крехко нещо. Нямам време да се занимавам с тоя разговор.

- - - -



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано06.03.13 10:22



Кои млади хора вземат наркотици? Застреляните лузъри и чалга дискотечните лъвове. Виждам ежедневно други млади хора, които се скапват от тренировки и някои от тях се подхлъзват със стероиди по една или друга причина. Без химия няма физика. Чувал ли си го този лаф? Съмнява ме, защото в такива зали не си влизал. И съм спрял да се обосновавам и на дроги и на химиоманяци, защото накрая разбрах, че няма смисъл. Има си лечебни заведения и доктори.

sol lucet omnibus


Тема Re: Наркотиците....нови [re: Polydeuces]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано06.03.13 10:24



Дубле. Само споко.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Бeзcъницa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано06.03.13 10:25



ми чий го дириш тука като не ти се занимава? Що за поведение



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано06.03.13 10:26



Ай да дръпнем по един коз и да си сменим хероиновата игла



sol lucet omnibus

Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ALONE911 (пристрастен)
Публикувано06.03.13 10:26



Не участвам в такива предавания, нито в подобни инициативи.
Нямам жертвоготовност въобще, просто за самота жертвоготовност.

Пушач съм. Никотинът е доста вреден, но там умираш сам и то в много по- човешки вид, което е важно. Никотинът не променя психиката на човека.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ALONE911]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано06.03.13 10:29



Никотина не променя психиката? ми щом не я променя що не ги спреш? две-три седмици ще ти се пуши после ще мине. Хайде, кво толкова, никотина изобщо не променя психиката и изобщо към него няма психическа зависимост.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ALONE911 (пристрастен)
Публикувано06.03.13 10:36



Психична зависимост, не е еквивалентно с увредена психика или на промяна в психиката. Още повече на физическа зависимост.

Лошото е, че не е "две-три седмици ще ти се пуши после ще мине."
Това беше когато ги отказах първия път.
Сега вече не е само до воля.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ALONE911]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано06.03.13 10:38



Не си пушила 2 часа, става ли ти нервно, става ли дискомфортно, мислиш ли за нещо друго освен как ще запалиш, става ли ти голям кеф след като запалиш? Отговори си на тези въпроси и пак си помисли дали никотина не влияе на психиката. Дори бих казал, че като въздействие върху психиката никотина може да се конкурира спокойно с хероина.

Редактирано от Nazgulll на 06.03.13 10:39.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ALONE911 (пристрастен)
Публикувано06.03.13 10:41



Нали ти обясних, че влияние и промяна са две различни неща.
Психика не е еквивалентно с нервна система.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ALONE911]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано06.03.13 10:44



Да бе, цунамито също не е еквивалентно с океана, но нещата са взаимосвързани и едното зависи от другото.

Колкото и да се самозългаваш ти си психически, физически и емоционално зависима от един наркотик. В същото време тотално отричаш и слагаш етикети на нас хората, които сме наясно с това какво взимаме, как да го взимаме, по колко да взимаме и кога да взимаме, нясно сме как действа наркотика, какви са рисковете и какви са ползите. Сама можеш да си направиш извода кой хора са по-опасни. Никотиновите наркомани, който си мислят че нищо им няма или хората, които са наясно с положението си.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ALONE911 (пристрастен)
Публикувано06.03.13 11:04



Кой е казал, че не са взаимносвързани? Казах, че не са идентични.

Не си спомням да съм сложила етикет на никой.
Разликата между "никотин" и "наркотик" се вижда и в написаното от теб.

Никотиновите наркомани, който си мислят че нищо им няма или хората, които са наясно с положението си.

Има им, но не в психиката. Уверявам те, че за мен е по- лесно и не само за мен, но и за близките ми да умра от рак, отколкото в психиатрична клиника. Предходните умират с разсъдъка си. Поне не са в затвора и мазетата.
Пушачите си отиват много по- тихо и възпитано.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ALONE911]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано06.03.13 11:14



Пак говориш небивалици. Каква психиатрична клинка, за какво става въпрос? Нима искаш да кажеш, че наркотиците те правят луд, психически болен?



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ALONE911]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано06.03.13 11:16



Няма спор,"тихо и възпитано" си отиват след месеци на морфин в някоя боница,щото иначе пищят денонощно от болки.Хайде да не падаме толкова ниско,че да сравняваме вредата по показатели "мъчителна смърт" и "възпитана смърт".



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ALONE911 (старо куче)
Публикувано06.03.13 11:17



Мисля, че е необходимо ти да се ограмотиш.

Просто разговора ни е безсмислен.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Sarfa]  
Автор ALONE911 (старо куче)
Публикувано06.03.13 11:28



Поне са в състояние да си прекратят сами живота, но да не падаме толкова ниско.

Наркотиците са най- тежката зависимост и последствията върху зависимия и обкръжението му са фатални.

Иначе всеки си избира сам съдбата в зависимост от условията.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Polydeuces]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано06.03.13 11:42



Много правилно и мислене , и поведение!



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ALONE911]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано06.03.13 11:43



ти, сега, можеш ли да правиш синтетика или не можеш

?



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Bлeчyгo]  
Автор ALONE911 (старо куче)
Публикувано06.03.13 11:53



Не мога. Зле съм с граматиката, обобщенията и не съм фен на изкуствените влакна, дори да са много здрави.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ALONE911]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано06.03.13 11:57



"Поне са в състояние да си прекратят сами живота, но да не падаме толкова ниско. "

Нали не искаш дакажеш,че ако си болен/а от рак ще си пръснеш черепа?
То всеки е в състояние да си го прекрати,стига да прецени,че е паднал достатъчно.Но това са субективни възприятия.
Не мисля,че една едногодишна агония,като при рака е готин експириънс за близките,но и това е субективно.
Да,пристрастения хероиноман е жалка гледка,особено ако няма финансови възможности и култура на употреба.Но има много хора,които никога не може да посочиш като зависими - образовани,с добри възможности и кариери.
В крайна сметка,може да заключим,че и прекомерната употреба на киселец може да те убие.
Аз мисля,че е 1345 пъти по-добре да си направя наркофиеста веднъж в месеца,отколкото да изпуша 30 кутии цигари за същия месец.
Кое ли е по-вредното?
Спокойно може да не ми отговаряш.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Sarfa]  
Автор ALONE911 (старо куче)
Публикувано06.03.13 12:07



Да и не мисля.
Няма да се разберем за съжаление.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ALONE911]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано06.03.13 12:13



То няма и нужда.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор БeзcъницaМодератор (в затъмнение)
Публикувано06.03.13 17:37



Просто излизах. А ти си чиста загуба на време, ако реши човек да разговаря. Не е зле да опиташ да не си толкова грубо непочтителен.

- - - -



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Бeзcъницa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано06.03.13 17:41



Каквото повикало - такова се обадило. Каквото пожънеш - това ще посееш.

Как очакваш човек да реагира, когато ти идваш от някъде, казваш някакво неаргументирано мнение и завършваш с това как не ти се занимава?



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор БeзcъницaМодератор (в затъмнение)
Публикувано06.03.13 18:02



Това е патетично смешно сравнение. Аз пуша, а упоявана и успокоявана с лекарства също съм била, много добре знам каква е разликата между едното и другото усещане, ти просто си говориш по инерция. Не те дъвча за спорта, искрено се надявам да спреш само до марихуаната и да си здрав.

- - - -



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор БeзcъницaМодератор (в затъмнение)
Публикувано06.03.13 18:06



С теб трябва издръжлив преводач. Непочтителен си към хората, държиш се лошо и обиждаш, това ти казвам, споренето не ми пречи.

- - - -



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Бeзcъницa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано06.03.13 18:07



Аз пък исрено ти пожелавам да пробваш, колкото можеш повече наркотици. Когато откриеш непознати места в твоето съзнание, когато един наркотик ти отвори мозъка за неща, които изобщо не си предполагала, ще се сетиш за мен и ще ми благодариш!

Редактирано от Nazgulll на 06.03.13 18:08.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Бeзcъницa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано06.03.13 18:15



Безсъница, не мислиш ли, че е малко детинско да оправдаваш собственото си поведение с моето?



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор БeзcъницaМодератор (в затъмнение)
Публикувано06.03.13 18:24



Тц. Детинско е въобще да ти говоря.

Ма пък всеки си има грехове. Чао сега.

- - - -



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.