Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:03 12.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор пТичка ()
Публикувано04.03.13 17:54



ами лошото е, че или трябва да имаш пълен контрол върху кръга й от приятелчета (което наистина не знам как би могла да постигнеш, ако не я заточиш някъде

) или ще трябва много, ама много добре да си я подготвила и изпреварила момента, в който някое от приятелчетата ще й предложи да опита, щото то не само не било толкова страшно, колкото го разправят, ми даже имало и доказателства, представи си, че е полезно - ?!? мдамм, последното съм го чувала някога от приятелче, което си хвалеше стоката... спорих тогава известно време с него, ама то е все едно да спориш както в случая с Назгул-а - ми няма смисъл, той ще продължава да ти обяснява колко гот са наркотиците, щото най-вероятно си ги ползва и си го кефят, само където не се знае докога... освен това, честно имам чувството, че много страшно затъпяват хората, които ги ползват, така че не очаквай да те разберат...



Тема Пак коментираш неща, които не разбирашнови [re: ШokoЛaдa]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 18:18



Недей



Тема Re: Бравонови [re: Nazgulll]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 18:21



Евала! Да се коментират една тумба вещества употребявани от най-различни хора с едно изречение, от хора, които дори не могат да назоват повече от три от тях, е огромен бич за обществото ни.



Тема Основата...нови [re: Nazgulll]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано04.03.13 18:22



на цялата магия е допамина,които стимулира центъра на удоволствието.Тетрахидроканабинолът(активната съставка на марихуаната)блокира един трансмитер,което позволява да се отдели повече допамин,отколкото се отделя нормално в организма,респективно се стимулира този център на удоволствието и при 10-15%се получава зависимост.Лошото е ,че влияе и на анандамидът,който отговаря за паметта,движенията и гладът.Та това са и страничните ефекти-загуба на краткосрочна памет,нарушения в движенията и чуство за глад.
А защо се отива на по-тежки-защото амфетамините и кокаинът стимулират отделянето на допамин в пъти повече от марихуаната.Респективно и удоволствието е в пъти по-голямо.Ти би ли се отказал от по-голямо удоволствие?

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Наркотиците....нови [re: jumbles]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 18:26



Ето това е точно като неговия пример със секса. Абе то и аз съм си постоянно весела и ми е готино и се радвам на всичко, ама ти гарантирам, че не могат да се мерят с някои вещества, които дори могат да отворят очите за много работи.

Не е тайна, че в почти всички общества шамани, философи, писатели, музиканти, са прибяхвали до тях- има защо..

А който го е страх от мечки, не ходи в гората. Проблемът е да не обсъжда техники за улавяне на мечки като не може да ги различи от катериците. Нали знаеш.. кафеникави, горски животни- едно и също са направо.



Тема Re: Когато....нови [re: Дokи]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 18:28



Обясни го моля. Обясни и как от 1-2 пъти приемане на опиати можеш да се пристастиш.



Тема Re: Основата...нови [re: Дokи]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 18:33



По твоята логика, всяко действие, което захранва интензивно механизмът за "награда", води до тежки наркотици.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: roshava]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 18:35



Виждам не е обърнато внимание на мнението ти, ще отговоря, за да се създаде илюзия за спор, и повече ще го прочетат.





Тема Не,казвам...нови [re: acroo]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано04.03.13 18:43



че всяко изживяно удоволствие е причина то да се търси отново.Да се повтаря действието,което е довело до това удоволствие.Никъде не твърдя,че ежедневното изпиване на 50гр. алкохол води до тежки наркотици.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Наркотиците....нови [re: jumbles]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано04.03.13 18:44



Може ли да се опише мириса на морето на човек, който не е бил там? Може ли да се опише цялата гама от цветове на сляп човек? Можеш ли да разкажеш на глухия колко е красиво да чува?

Ако веществата, които хората наричат наркотици (въпреки че повечето не са), не носега нищо, човечеството нямаше да е неизменно свързано с тях. И ако няколкото човека в темата си представяте само мръсното, крадливо джънки, това не е проблем на веществата, а на ваше незнание породено от "инофрмация" идваща от също толкова незапознати хора и от показване само на негативните страни на нещата.

Пробвай MDMA и друг път гъби и ще разбереш за какво говоря. Първото ще те накара да размереш какво е то щастие и емпатия, а второто- то е необяснимо, дори големи философи и писатели не са могли.. просто са го опитали.

П.С“ Да добавя, и към двете няма привикване, така че не те подтиквам към нещо опасно в това отношение. Гъбите обаче може да разтърсят цялата ти представа за теб и света, така че те могат да са опасни за психическото здраве на човек, освен ако не взима нищожни количества само за хилеж и да гледа красоти под формата на измененията на нещата около него.

Редактирано от acroo на 04.03.13 18:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.