Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:54 12.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 10:56



Глупости на търкалета. Изобщо не знаеш за какво говориш.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 11:10



Хич даже не говоя глупости и ти знаеш, че е така.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 11:12



Пълни глупости. Ти ще си нещастна и агонизираща и в тоя момент, че дойде дилъра на хероин с обещания да ти оправи проблемите? Това ли си представяш, че се случва. Шоколад, наистина коментарите ти са комични.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 11:17



Ти четеш ли ме?
Казах, ако имам приятел дилър, а на този приятел имам доверие...Нима дилърите нямат приятели?
Уф, както и да е...наистина не ми се говори пвече, а пък и трябва да излизам.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано05.03.13 11:20



С удоволствие изчетох темата и въпреки,че напоследък не ми се пише,няма как да се сдържа.
Алкохолът и тютюна са веществата с най-силна степен пристрастяване,едни от най-големите убийци и се продават свободно.Преди да заклеймим наркотиците с такъв патос,нека да видим общата картинка.

Четем част от резюмето за смъртността на СЗО(Световна Здравна Организация):
"В доклада си СЗО отбелязва, че около 57 милиона души са починали в световен мащаб през 2008 г.
Употребата на тютюн е една от основните причини за много от най-разпространените болести в света - включително сърдечносъдови заболявания, хронична обструктивна белодробна болест и рак на белия дроб. Като цяло, употребата на тютюн е причина за смъртта на почти един на всеки 10 възрастни по целия свят."
При алкохола нещата не са по-различни - данните сочат,че в Русия умират по 500 000 души годишно,в Щатите - 130 000.
Да погледнем как стоят нещата при забранените наркотици:
"По изчисления на Европейския център за мониторинг на наркотиците и наркоманиите (ЕЦМНН) злоупотребата с наркотици в ЕС е причина за 6500-9000 смъртни случая (от свръхдоза) на година."
Значи,от една страна наркотиците са много вредни и опасни,преследвани и т.н.,но най-опасните от тях се продават във всеки магазин,плащат се данъци и акцизи върху тях.
Ето някои митове за "забранените" наркотици,които успешно битуват при повечето хора,като теб,Шоколада:
1.Ако пробваш си пристрастен,край,всичко свърши.Няма наркотик,който създава зависимост от един прием,нужни са поне две седмици редовна употреба за постигане на някаква зависимост,говорим за хероина,като един от най-опасните,Убиеца.При другите най-често използвани наркотици времето е много по-дълго,а много от тях не водят до пристрастяване.
2.Който пуши трева е наркоман.Аз лично пуших 10 години в живота си,докато не реших,че не ми носи вече позитивни усещания.Един ден просто спрях да пуша.Не се сгърчих на пода изпотен и треперещ,всичко си беше ОК.
Не може да се каже същото за страстта ми към червеното "Марлборо",танцуваме все още...
Всичко опира до самоконтрол,наркотиците сами по себе си не убиват.Както пистолетите.Някой трябва да стреля с тях.
Не виждам нищо лошо да взимам МДМА с любимия човек понякога.Няма лошо да посрещнеш изгрева с джойнт на плажа,да отидеш на диско с напудрен нос.
Въпроса е в мярката.
Та,преди да се палиш така,прочети малко книги по въпроса.Ще се учудиш,колко са различни нещата.

Редактирано от Sarfa на 05.03.13 11:22.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 11:21



Мхм, ама то така много лесно. Да си измисляме разни сценарии и после да обясняваме колко е страшно. А ако Ботев беше с каска, а Левски с маратонки? А ако Хитлер беше победил? А ако имаш приятел дилър и той вместо да ти даде наркотици, ти помогне по друг начин? А ако?



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Sarfa]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано05.03.13 11:25



Ако бъдат легализирани напълно не мислиш ли, че тази цифра няма да бъде по-висока? Това първо. И второ Защо медицината твърди, че са по-опасни от позволените цигари и алкохол. Тоест кому е нужно да бъдат забранени. Излиза конспирация

sol lucet omnibus


Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.03.13 11:27







Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.03.13 11:32



Аз не знам дали някой от тук пишещите е виждал разликата между здравето на дете с двама родители непушачи, и такова, на което само единия е пушач, за двамата да не говорим.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Polydeuces]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 11:36



Естествено, че цифрата няма да бъде по-голяма, а ще бъде по-малка. Пример за това например е Португалия, където след легализирането на еднократните дози, броя на хероиновите наркомани е намалял при това с не малко.

Покажи ми изследвания, в които медицината показва, че както ти ги наричаш "наркотиците" са по-опасни от цигари и алкохол. Пуснаха ти статистика със смъртние случаи, може би сам ще успееш да си направиш изводите. Ако не можеш, казвай да ти помагаме.




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.