Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:10 12.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Наркотиците...нови [re: acroo]  
Автор вoлнa птицa (ентусиаст)
Публикувано05.03.13 10:18



Много внимателно прочетох цялата тема. Наистина в обществото е наложен образа на "изпадналия наркоман", човек който е провалил живота си, изоставил децата си, разпродал имуществото на родителите си и т.н. и накрая умрял от свръхдоза. Работя постоянно с такива хора. Това което описваш, за съжаление не съм го виждала. Може би хората като теб, които употребяват умерено и разумно "забранени вещества" сте много малко и не се легитимирате като такива, за да се види и другото лице на наркотиците.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: roshava]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 10:27



Сега да ти отговоря и на теб. Да, опиати винаги е имало, но едно е на празник да сложиш казана и за един ден да си весел, а съвсем друго е да си хероино зависим например.
Шаманите, може и да са били дрогирани, но шаманите са правили и жертвоприношения...и това ли е нормално? Шаманите са били жестоки хора, смяташ ли, че това не се дължи точно на тези опиати?
Както и да е..няма да гадаем.
Да, наркотици е имало и винаги ще има, но това не значи, че мога да ги приема за нещо нормално и да ги толерирам. Наркоманите са едни болни нещастни хора, загубили се в дебрите на наркотиците, хора живеещи с една едничка цел...да си осигурят доза...Това нормален живот ли е?
И пак казвам, не говоря за богаташчетата, които от нямане на какво да правят, се чудят каква глупост да свършат, а за всички тези бедни души, които хем нямат право на избор за наркотик, хем са готови на всичко само и само да си го осигурят. А те са милиарди...



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 10:27



Аз не разбрах какво точно искаш да кажеш, освен че наркотиците били най-големият боклук. Как стигаш до този извод без никога да си пробвала и без да правиш разлика между различните видове наркотици ей богу, само ти си знаеш.
Да, децата ще са манипулируеми, докато родителите им хал хабер си нямат за какво става въпрос и плещят врели-некипели. Ако беше дори един грам запозната с проблема, щеше да знаеш че в огромната си част причината млади хора да стават наркомани не са дилърите или наркотиците, а именно родителите.



Иначе да, смешно е да се сравнява тютюна с хероина. Тютюна е в пъти по-вреден, по-смъртоносен и много по-силно предизвиква зависимост.

"Наркоманите са едни болни нещастни хора, загубили се в дебрите на наркотиците, хора живеещи с една едничка цел...да си осигурят доза...Това нормален живот ли е?"-LOL

Редактирано от Nazgulll на 05.03.13 10:29.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.03.13 10:28



Да се изкажа и аз като една блондинка - през живота си и половин цигара не съм изпушила - никога не ми е било интересно. Иначе съм страстен привърженик на идеологията за чиста физика и психика - дори с цената на една лишена от блясък и престиж фасада, т.е. пристрастна съм.
А боклуци са хората, превърнали наркотичните вещества(в природата няма нищо излишно) в средство за съсипия на други човешки същества.
А за децата - бе, то е трудно да обясниш на хора, които имат деца какво всъщност означава да си родител, а какво въобще да говорим на тези, които нямат.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Vitalite]  
Автор Nazgulll (19см)
Публикувано05.03.13 10:34



Значи виталите, аз мога ли да те накарам да взимаш наркотици? Защо мислиш, че хората взимат наркотици, защото някой ги е накарал ли? Това е въпрос на личен избор и виждане за живота. Както казах, почти всички велики хора на изкуството са взимали наркотици, не мисля че някой е опрял пистолет в главата на пикасо и го е накарал да се надруса.

И престанете с тия деца, не знам каква точно теза защитавате. Естествено, че децата не трябва да взимат наркотици, никой не говори за това. Но децата трябва да са наясно какво е това наркотика и как действа.

Естествено ще спомена лицемерието отново - какво пискате против наркотиците? Забранени са така или иначе. Щом сте уж толкова загрижени за "дечицата" що не протестирате против алкохола и цигарите? Щото ви е кеф сутрин в кенефа да запалите цигарка с кафенце и вечер пред тв-то да обърнете 100 грама ракия.

Редактирано от Nazgulll на 05.03.13 10:35.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 10:38



Наистина се чудя, така ли мислиш, или дразниш....защото ако така мислиш, просто не е нормално. Ти какво искаш целият свят да пробва наркотици, за да разберат хората, какво е ли?
А относно децата, ами виж, поне аз доста съм говорила с дъщеря си. Даже заедно сме гледали филмчета. А относно цигарите винаги съм и казвала....че аз съм живия и пример за зависимост. Искам да ги спря но не мога и самата тя осъзна безсмислието от това човек да пуши, защото реално няма нито един позитив от това, а само негативи.
Но наистина не ми се говори, нашите гледни точки са много различни и понататъчните ни разговори просто ще се превърнат в дразги. Поне по тази тема, в отношение наркотици, няма как да промениш мнението ми, не се опитвай.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.03.13 10:42



Какви глупости дрънкаш - прочети ме пак - не пуша и никога не съм, алкохол ми се случва в минимални количества веднъж на около пет - шест месеца - и дори не ми е вкусно.

Ти пък ходи на йога, спортувай и може да нямаш нужда от външни стимуланти за повишаване на настроението.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Vitalite]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 10:43



Точно това казвам през цялото време, че се печелят огромни средства на гърба на нещастни хора.
А за децата може и да си права и не може, а си права. Човек, който не е изпитал родителска обич, няма как да знае, че си готов на всичко заради детето си.



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.03.13 10:47



А да ти обяснявам ли защо хората на изкуството са ползвали наркотици и защо други, не успяващи сами да се справят със стреса, ги употребяват?



Тема Re: Наркотиците....нови [re: Nazgulll]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано05.03.13 10:53



Значи виталите, аз мога ли да те накарам да взимаш наркотици?
----------------------------------
Разбира се, че можеш. Не говоря за Витал, а по принцип. Всеки човек може да се подхлъзне, дори и аз. Просто трябва да се издебне момента, когато съм слаба, безволева, нещастна и агонизираща. Тогава човек не мисли и ако имам приятел като теб, който непрекъснато му повтаря, че това ще му помогне и спаси от болката, смяташ ли че няма да се поддам?
Точно в това ми се крие яростта, че много пъти, дилърите просто се възползват от човешката слабост.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.