Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:54 23.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Пламен от Варна...  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано23.02.13 19:06



На протеста утре ще изляза и заради това:



Защото ми писна от тая сган, дето се води елит, да им го ***

Дышите глубже: вы взволнованы!

Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: acid948]  
Автор Xюppeм ()
Публикувано23.02.13 19:17



Айде, моля ти се!!! Сега пак държавата е е виновна, заради някакъв ненормалник.
Че кой нормален човек се самозапалва с риск да умре. Това е чиста проба самоубийство.
Имаше време когато за малко да тръгна по пътя на такива ненормалници, но ми дойде акъла без чужда помощ. Самоубийството не оправя проблема. Нито убийството, нито агресията решават проблемите. Те са просто средство за изливане на адреналина вън от човек. Нищо повече. Една проба откаченост.
Плюя на самоубийците. Слаби, лабилни неуравновесени откачени хора, които се опитват да си изпросят внимание от околните.



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Xюppeм]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано23.02.13 19:24



Виж какво - нормално е да си зададеш въпроса кой и какво ги кара да стигнат до тая крайна мярка? Ако не можеш да си зададеш тия въпроси и не търсиш отговорите - значи си безполезна...

Да ти припомня ли чешкия студент Ян Палах или десетките тибетски монаси?

То и ти си ми ясна, де....
Пусни си турския сериал и ни остави на мира, а?



Дышите глубже: вы взволнованы!

Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: acid948]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано23.02.13 19:31



тимаджийките са досадни тюфлеци





Veni, vidi, vici


Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: acid948]  
Автор Kapaмeл My (бонбонки)
Публикувано23.02.13 20:56



Eй, ама лудите са на мода, да знаеш....


Аз не мога да разбера света ли се е побъркал или аз откачам....Така ли се решават проблеми, това ли е начина....? Пълни тотални глупости. Гледам ги и им не мога да им се начудя, от Космоса ли падна нещо та ги тресна или са си били треснати...Разбирам много неща и с повечето съм съгласна, но защо изтрещялниците са на мода....какво значи ще се пали? И като се запали, какво? Само не ми казвай, че няма изход...изходите от всяко нещо са няколко, но трябва да избереш най-добрия, към най-верният път. Няма проблем, който да не може да се реши, няма рана, която не може да зарасне има нежелание за справяне.
Вярно раната на народа е от 23 години, но самият народ не позволява тя да се затвори и да зарасне. Търпи и трупа...а пък после лудост...е не става така. Всичко негативно трябва да се изхвърля, за да не трови, защото сега хем не знаят какво искат, хем пък се борят...е как ще знаят, толкова години търпяха и трупаха...
Абе...не знам...ама наистина не ми се нрави това поведение...Аз също утре мога да излезна, но повече от любопитство, просто ми е интересно какви са настроенията и за какво точно се борят, защото точно това, нещо ми убягва....



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: acid948]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано23.02.13 20:59



.. гадост....

.. Жалко за младежа.
За мен лично подобна форма на протест е немислима... но явно човека е доста лабилен. За съжаление няма кой да каже кой или какво може да доведе един (от снимката съдя) млад и здрав мъж до подобна проява... Че е тегав живота... да такъв е, но човек винаги може да намери за какво да живее и да се бори. Пък и каквото и да става трябва да имаш надежда за бъдещето.
А колкото до ТИМ-аджиите.. те са за затвора, както и много други групировки.

....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Kapaмeл My]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано23.02.13 21:03



... по написаното от теб +1...
Утре приятна разходка около митингуващите.... И се пази, защото там както видях по новините е пълно с маскирани, пияни дебили, които наистина не знаят защо са там а само докарват неприятности...

....Не чета между редовете и затова пиша директно...



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Apxaнгeл]  
Автор Kapaмeл My (бонбонки)
Публикувано23.02.13 21:15



Хич не ме е страх....

....напротив много ще ми е кеф, ако мога да сваля някоя маска....така съм се назлобила на тези хора, които си крият лицата и прават золуми...че идея нямаш
Само дано е хубаво времето, че не ми се мръзне...



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Kapaмeл My]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано23.02.13 21:20



... все пак се пази.... И остави свалянето на маски на другите.... Успех..

....Не чета между редовете и затова пиша директно...



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Apxaнгeл]  
Автор Kapaмeл My (бонбонки)
Публикувано23.02.13 21:30



Благодаря, за загрижеността....


Ок, умната ще бъде...



Тема представи си самонови [re: acid948]  
Автор HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (Жега)
Публикувано23.02.13 21:58



колко му е писнало на човека от лайната тимаджийски и мутренски в тая държава, за да направи това.....





Тема Re: представи си самонови [re: HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано23.02.13 23:06



... е хубаво де но когато на човек му писне може да направи нещо друго... Може да емигрира или да направи нещо друго с живота си... Това да се самозапалиш не виждам да е изход... и също така не виждам какво ще повлияе това на ТИМ или на държавата... Ето един приятел наскоро каза, че му е писнало от тъпата държава и спира да се мъчи да прави бизнес и ето обяви фалит, пусна работниците си на борсата а той почна да се занимава с онлайн търговия (продава разни неща от тук зад океана) ... и спря да плаща данъци, спря да работи по 12 часа, спря да си къса нервите с държавните ведомства и общини....
Сега равносметката е:
- държавата не получава вече нито стотинка от неговите данъци
- 14 човека останаха безработни и сега държавата им плаща помощи
- 3 офиса останаха без наемател ... съответно 3-ма собственици без рента
- 4 служебни автомобила спряха да зареждат горива и да ползват автосервизи и т.н (тук има положителен ефект за екосистемата)
- бившият собственик на фирмата заглади косъм, стана един спокоен и ведър, почна да намира време за децата си и за хобитата както и за приятелите. Изкарва почти същите пари чисто, защото преди пари изкарваше като луд... а те потъваха за заплати, осигуровки, наеми, ЧЕЗ, гориво, сервизи, СОТ, застраховки и каквото се сетиш....
Сега като го питаш няма ли да хваща нещо пак отговаря така:
- Бе ти луд ли си... ? В тази държава за да си щастлив трябва да работиш изцяло за себе си и да не се разправяш с тях изобщо. Плащаш си само здравните и отделяш нещо настрана за старини.... Купуваш два имота, които после ако искаш даваш под наем за да имаш свестни кинти за пенсия... Или да ги продадеш и да харчиш докато умреш...



Та ето ти един примерен вариант...а не да се палиш и после да скърбят близките ти... или ако останеш инвалид съвсем да им таковаш... таковата да те гледат и теб...

....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: представи си самонови [re: Apxaнгeл]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано23.02.13 23:12



Смятам, че плещиш пълни глупости...

Дышите глубже: вы взволнованы!


Тема Re: представи си самонови [re: Apxaнгeл]  
Автор Kapaмeл My (бонбонки)
Публикувано23.02.13 23:26



+1....съм пък аз сега...
Нещата никога не са толкова черни, колкото изглеждат, стига да можеш да прогледнеш навреме и да видиш, че е така.
Идвало ми е да се метна от някъде в пристъп на безизходица, ама разума си казва думата, това е слабост и бягство, а ние сме на този свят за да се борим...
Не бива гнева и озлоблението да се таят в себе си, защото бавно убиват всичко хубаво.... Пак ти казвам 23 години търпяха, а сега целият гняв изплува...А нима не е имало и хубави времена....? Имало ги е, но в момента гнева ги поглъща..и унищожава...
Нямаме нужда от палене и агресия, а от здрава мисъл, от действие, от изкарване на чернилката чрез диалог, но разумен диалог, а не такъв народа да участват в управлението, това е демагогия...поне според мен.
Дано разума наделее и стига толкова глупости...





Тема Re: представи си самонови [re: acid948]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано23.02.13 23:37



... просто един изход... :) За мен е неприложим... просто аз не съм добър търговец, за да успея да правя пари така.... но за него си е вариант. На мен ми дай работа повече...



....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: представи си самонови [re: Kapaмeл My]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано23.02.13 23:38



.. да ако можехме да премислим и да действаме винаги на трезва глава щеше да е друго... Понякога импулсивните решения и действия не са за добро...

....Не чета между редовете и затова пиша директно...



Тема Re: представи си самонови [re: Apxaнгeл]  
Автор Kapaмeл My (бонбонки)
Публикувано24.02.13 01:19



Ехеее, ако можехме да сме дебили, всичко щеше да е Ок, ама не става..





Тема Хайденови [re: Xюppeм]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано24.02.13 10:34



по-полека с обидите и квалификациите моля
Ако на нас тук пишещите им е широко около врата в страната има много хора които с месец и години са в безизходица и доведени до отчаяние. Колкото и да си силен като характер идва момент когато обстоятелствата те смазват.

Това е положението - свиквай



Тема мислехнови [re: acid948]  
Автор юpaтa ()
Публикувано24.02.13 12:54



да си замълча, ама като изчетох мненията...


Не ви ли идва на ум, че човек който иска ПРОСТО да се самоубие би го направил тихо и незабелязано... без да заинтругува многото около себе.
Явно, че за да посегне по такъв начин на живота си той иска да каже нещо на хората оставащи да живеят след него. Що се хванахте да го съдите, че не бил прав, че слабохарактерен.... Има кой да го съди и той ще си бере последствията на този или онзи свят. Цялата тази постъпка е да се замислим за себе си /какво сте почнали да го нищите /
Да се замислим, че животът изгаря нас безмислено по ред причини, пред които сме се навели и плащаме ли, плащаме, служим ли, служим.
Да се замислим, че всеки от нас може да се озове в безиходицата и ще му се иска тя да свърши по- бързо и тогава може би самоубийството ще ви мине през ум. И дано има тогава хора около нас, не само близки, а и институции, които да подадат ръка и искра за да продължим.
Да се засимислим колко далечни си станахме хората, до такава степен, че изчезна вярата, че може да си помогнем един другиму.
Да се замислим колко криворазбано е тълкуването на думите "Помогни си сам за да ти помогне и Господ" - почнахме всички да се мислим за Господ и да чакаме хората около нас сами да се справят ... За да стане по- ясно, тези думи ги четете така: "Погнете си сами, за да ви помогне и Господ" и както каза Джон Дън - "Не питай за кого бие камбаната, камбаната бие за теб!"

Редактирано от юpaтa на 24.02.13 13:06.



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: acid948]  
Автор expat ()
Публикувано24.02.13 17:32







Тема Re: Хайденови [re: Mandalay]  
Автор Xюppeм ()
Публикувано24.02.13 19:29



На мене този човек не ми изглежда беден и гладен. Аз повече от половината си живот съм живяла в бедност и знам много добре как изглежда бедняка. Дори знам как изглежда и още по-бедния от мен. Нагледала съм се на беднотия и то от самото си раждане. На мене едва сега ми е лесно. И мога да правя разлика.
Това, че някой няма ясно съзнание и се опитва уж да се бори за чужди каузи, с цел да се популяризира сам, не означава, че е в безизходица, освен в психически аспект.



Тема Re: Хайденови [re: Xюppeм]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано24.02.13 21:50



Този човек, ако не си забелязала, казва някои много неудобни неща. Заявявайки ги публично, ако е достатъчно интелигентен, той знае, че вероятно е пътник. Че семейството му вероятно е в опасност. И според мен просто взима нещата в свои ръце - предпазва семейството си, прави така, че това, което е казал, да бъде чуто и не позволява някой друг да си играе с живота му.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: acid948]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 00:02



много тъжно



а само е имало в него...



защо се случва все на готините хорааа!



Тема Re: представи си самонови [re: Apxaнгeл]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 00:26



така е,
а понякога сякаш нещата ни се виждат твърде прости,
за да ги проумеем и да ги приложим...
все си мислим, че трябва да има някакво сложно решение,
а пък живота не бил толкова сложен, стига да знаеш
как

на него...





Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: expat]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано25.02.13 01:57



България не е нито Чехия, нито Китай, нито Египет. И никой извън България не пише за това!

Няма да е Ян Палах ... жалко.

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: acid948]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано25.02.13 10:41



Няма проблем в историята на човечеството, който е бил решен някой като се е самозапалил.



Тема Ненови [re: Xюppeм]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано25.02.13 13:13



написах беден а в безизходица, смазан. Това е много по-лошо от това да си беден.
Нито ти, нито аз знаем какви са обстоятелствата за да бъдем съдници.

Това е положението - свиквай



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Nazgulll]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано25.02.13 14:05



Престани да говориш за безизходица при здрав и прав човек. Липсата на дух, на желание за борба, на стимул за живот, не е безизходица, а слаб характер или са симтоми, нуждаещи се от лечение.



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: ШокоЛада]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано25.02.13 15:14



не съди, защото с какво си по-добра ти?

Всеки човек си има мисия на този свят .... пък била тя и да пламне като факла на някой площад.

Ако някъде те натикат изнудвачи, залеят те с бензин или нещо подобно и ти драснат кибрита за някакви глупави пари, това по-героично и смислено ли е като смърт?

Memento mori .... и всички отиваме там - по един или друг начин.

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: ШокоЛада]  
Автор Xюppeм ()
Публикувано25.02.13 15:30



+1



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: LadyMorgana]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано25.02.13 15:31



А, къде точно видя, че съдя някой? Просто си казвам мнението. Всеки има право на такова, нали?


Знаеш ли, това, което не убива човек, го прави по-силен. Просто в момента трябва да намериш сили в себе си и после отминава...Яд ме е на това момче, честно. Млад, прав мъж, не е трябвало да прави тази глупост, просто няма смисъл..
А и друго, не е ли имало някой около него, да го спре, да му помогне да излезе от това състояние. Не мога да повярвам, хората в какво сме се превърнали, да стоим и да гледаме отстрани, как някой се пали например...
Е, не го разбирам, повярвай...
Както и да е, дано се оправи, искрено му го желая....



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: ШокоЛада]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 16:12



пише, че се е случило рано сутринта - очевидно не е имало кой да го види и спре, не вярвам в противен случай да стоят и да гледат хората - дано не са станали чак такива дебили...


по-скоро е можело по-рано някой да му помогне да излезе от отчаянието си, за да не се стига до такива отчаяни постъпки, но има хора, които таят всичко в себе си и не търсят помощ - на тях няма как да се помогне, ако сами не го поискат... и така, в някакъв момент вече е станало твърде късно...




Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: пТичка]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано25.02.13 16:26



Не знам....мъчно ми е за момчето и за това говоря с такъв яд към него....
А, Птиче, по принцип, който иска вижда...ако не вижда, усеща....не вярвам да е живял абсолютно сам...да не е имал приятели....абе знам ли...
Както и да е...даносе оправи...





Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: ШокоЛада]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 16:32



не може всички хора да са силни...

по-скоро малцина са такива,

защото това се възпитава,

а ако никой не ти го е възпитал следва да се самовъзпиташ

това е процес, дълъг и труден и невинаги с успешен завършек...

права си, че живота е борба, но понякога просто ти писва да се бориш и тогава... ако не съумееш да удържиш ония

, които са се разритали... просто им отнасяш ритниците... т.е., поддадеш ли се на емоциите може да стане много страшно...

според мен не бива да се упрекват хората за слабостите им
(всеки има различен праг на търпимост),
по-скоро трябва да им се помогне да се справят с тях -
никой не се е родил научен...



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: пТичка]  
Автор Обичам ()
Публикувано25.02.13 16:38



"поддадеш ли се на емоциите може да стане много страшно."

А нима постоянната борба за живот не е просто вид емоция, която ти се дава от другите и околната среда и те те окуражават така да се държиш и затова я използваш?





Моля се на Бог, да умра.

Редактирано от Обичам на 25.02.13 16:38.



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: ШокоЛада]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 16:41



може да си заобиколен от хора,
да те знаят ухилен до ушите
и въпреки това никой от тях да няма представа
какво е вътре в теб

животът е сложен,
хората също

в крайна сметка всички сме


и не е зле да се отнасяме по-мило един с друг



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: пТичка]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано25.02.13 16:42



А какво значи силен? Смяташ ли, че хората искат да бъдат силни, а да не се предадат...Смяташ ли, че да си силен е нещо хубаво?
Хайде да не захващаме тази тема...някак не ми се говори по нея.


За пореден път казвам, че нито упреквам момчето, нито го съдя, просто ме е яд, защото е направил нещо безсмислено, поне за мен.



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Обичам]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано25.02.13 16:44



Заплаши, че ще се самозапалиш ако до 24часа, всички жени от клуб "споделено" не представят снимки по бански.



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: ШокоЛада]  
Автор Обичам ()
Публикувано25.02.13 16:44



Извинявай, но като всяка сутрин се събуждаш с мисълта, че искаш да умреш, нормално е да се самоубиеш точно сутринта.

Моля се на Бог, да умра.


Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Обичам]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 16:44



не, постоянната борба за живот
се нарича
инстинкт за оцеляване

мен ако питаш,
не се молиш правилно





Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Nazgulll]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 16:45



е, тогава ще умре от глупост...






Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Nazgulll]  
Автор Обичам ()
Публикувано25.02.13 16:45



Самоубийството е грях. Затова моля Бог да ме убие.

Жените вече не ме интересуват.




Моля се на Бог, да умра.

Редактирано от Обичам на 25.02.13 16:47.



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: пТичка]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано25.02.13 16:47



Птиче и да си ухилен...очите говорят...
Но, наистина темата ми идва в повече....
Спирам.
Отдавна апелирам за човешки отношения....защото всичко друго е просто безумие, в този гаден свят...
Но...все пак света е красив и живота трябва да го живеем, а от нас зависи как...


Изчезвам от темата...



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: пТичка]  
Автор Обичам ()
Публикувано25.02.13 16:47



"инстинкт за оцеляване"

Инстинкта за оцеляване се поражда от чувствата в мозъка. Няма ли ги чувствата, всичко ти е все едно и искаш да умреш. А за да ги има чувствата трябва да ти дадат поне мъничко, от това от което се нуждаеш.




Моля се на Бог, да умра.

Редактирано от Обичам на 25.02.13 16:50.



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Обичам]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано25.02.13 16:51



А защо искаш да умреш? Защото си егоист и мислиш само за себе си....не го приемай тако обида, а просто като факт. Ако има за кой да мислиш, за кой да се грижиш, някой, който да осмисля живота ти, да пълни мислите ти и т.н., няма да искаш да умреш...а да живееш...
Блъди, не знам дали ще ме разбереш...





Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: ШокоЛада]  
Автор Обичам ()
Публикувано25.02.13 16:53



"А защо искаш да умреш?"

Защото не получи това от което се нуждаеше и душата ти е вече другаде. Защото Бог те прати на земята с някаква мисия, ти се провали и хората не осъзнаха, защо си тук.

Това дали си егоист или не е все едно за Бог, като не изпълни мисията си. И като душата те боли е все едно.




Моля се на Бог, да умра.

Редактирано от Обичам на 25.02.13 16:55.



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: ШокоЛада]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 16:58



и мен ме беше яд,
защото ми се струва, че е бил жизнен и весел,
т.е., непонятно ми стана защо се е предал,
било то и на някаква кауза...
и въпреки всичко, да не забравяме,
че външния вид лъже...

дано се оправи момчето...

какво значи да си силен? - значи да не ти хрумне мисълта, че можеш да се откажеш, да се предадеш, че НЕ можеш...(на мен от малка първата ми дума при някоя трудност помня, че беше: НЕ МОГА! ама каква друга да е, когато все това ти набиват в главата... та да е жива и здрава учителката ми по физическо в училище, която единствена и за първи път се изуми на моя вече добре заучен до инстинктивност отговор и ме накара да се замисля, защо така всеки път първото, което ми идва да кажа е, че не мога?! познай сега по колко пъти на ден повтарям на малкото, че МОЖЕ, наред с баба му и дядо му, които се опитват да му набият в главата обратното, така както едно време го направиха с мен... ) та, да си силен, значи да си борбен, да имаш силен дух, воля за живот и за борба! колко хора го имат? колко хора в България го имат? я само им погледни лицата и очите! какво издават те, според теб, какво виждаш в тях? аз виждам злоба и завист, и отчаяние, и болка, и мъка, но НЕ и сила - не виждам сила, за съжаление... (за сила на духа говоря - в случай, че някой не е разбрал)
и естествено, че е хубаво да си силен,
няма по-хубаво от това -
само така имаш шанса да оцелееш...
и не само да оцелееш, ами и да водиш някакъв смислен
начин на живот, а не просто да живуркаш...
(ако искаш отвори нова тема по темата, да не спамим тази,
въпреки че май си е баш по темата, нашта тема - ако все пак ти се говори де, щот аз взех, че се разпалих - по темата, разбира се)
сега изчезвам, до после



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Обичам]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 17:00



моли се да ти даде сили
да промениш живота си

защото един ден, току-виж придобиеш силите,
когато Той вече е решил да изпълни първата ти молба...
тогава със сигурност няма вече да искаш да умираш, ама... да си мислил по-рано за какво си се молил!



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Обичам]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 17:01



какви чувства?

спри да чакаш отвън

всичко е вътре в теб



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Обичам]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано25.02.13 17:02



Душата те боли, защото ти искаш така. Защото не оставяш раната ти да зарасне. Ако спреш да говориш, че си никой, че си слаб, не ме можеш и т.н., и дадеш време, раната ще зарасне. Всяко напомняне за дадена рана е опасно и глупаво.
Като и да е...всеки сам разбира нещата, не искам да налагам мнение...но ти давам повод за размисъл.





Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: пТичка]  
Автор Обичам ()
Публикувано25.02.13 17:02



Силата се дава по рождение и се понижава с годините. Никога няма да имам някакъв талант или способност, която да ми дава сила. Не искам да моля за друго Бог, няма смисъл. Като са те сложили на стол за мъчение на душата, искаш да умреш, а не сила.




Моля се на Бог, да умра.

Редактирано от Обичам на 25.02.13 17:03.



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: пТичка]  
Автор Обичам ()
Публикувано25.02.13 17:04



Напротив. Доброто е извън мен. Вътре в мен няма нищо интересно.

Моля се на Бог, да умра.


Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: ШокоЛада]  
Автор Обичам ()
Публикувано25.02.13 17:06



Ти пишеш глупости. Всеки иска да е силен, да има възможности, способности и таланти.

"Ако спреш да говориш, че си никой, че си слаб, не ме можеш и т.н., и дадеш време, раната ще зарасне. "

При някои раната се получава по рождение и докато не умреш не заздравява.

Мисли. Аз не искам да мисля. Моите мисли са ненужни.



Моля се на Бог, да умра.

Редактирано от Обичам на 25.02.13 17:07.



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: пТичка]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано25.02.13 17:07



и естествено, че е хубаво да си силен,
няма по-хубаво от това -
-------------------
Ако знаеш само колко грешиш......само ако знаеше...не пожелавам тази сила на никой, откровена съм.
Дълго и сложно е за обясняване...а и надали ще ме разбереш...





Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: ШокоЛада]  
Автор Обичам ()
Публикувано25.02.13 17:09



Силата е здраве. Значи според теб е лошо човек да е здрав. Ти пишеш глупости.



Моля се на Бог, да умра.

Редактирано от Обичам на 25.02.13 17:09.



Тема Re: представи си самонови [re: пТичка]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано25.02.13 21:34



... да понякога сами усложняваме живота си, или гледаме на него като на някаква пречка... вместо просто да се насладим

... А относно Ошо... ето това е...


....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: acid948]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано25.02.13 21:43





Това е положението - свиквай


Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Mandalay]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано25.02.13 22:01



Да, пурата понякога е просто пура.





Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Vitalite]  
Автор Обичам ()
Публикувано25.02.13 22:04



Психолозите за нищо не стават. Майната им.






Моля се на Бог, да умра.

Редактирано от Обичам на 25.02.13 22:04.



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Обичам]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано25.02.13 22:06



Викай, викай...





Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: ШокоЛада]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 22:29



Шоки, мисля, че се сещам за коя сила говориш,
но аз нямах това предвид...
Да бъдеш силен по принуда също е вид безсилие...
Защото не си го пожелал, а ти се е наложило.
И все пак, важното е, че не си се предал,
което малко или много си е твоя заслуга
и пак е някакъв вид сила, нал тъй?



сега ти ми кажи, разбирам ли те?




Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: ШокоЛада]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 22:31



Очите говорят,
но колко хора
са се вглеждали в очите ти ?...

(на мен ми се е случвало да плача
и никой да не забелязва - та значи или твърде умело се крия,
или хората са безчувствени?

)



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Обичам]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 22:34



тогава се моли вътре в теб нещо да се пробуди



(и махни тая глупава сигнатура)



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Mandalay]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 22:34





много готино!

веднага го копвам



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Обичам]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 22:36



прав си

трябва ти добър

психоаналитик,

според мен



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: пТичка]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано25.02.13 22:38



А, сега де...знам ли за едно и също ли говорим...


Но в общи линии си схванала нещата....ако сега трябва да започна съзнателния си живот, ще искам да не мога, да не знам и да не разбирам...
Искам да се глезя и да мрънкам...



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: пТичка]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано25.02.13 22:39



Трябва му принудителен труд и ротници взадника. Абе да вземе да стане професионален войник, там ще го оправят.



sol lucet omnibus

Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: пТичка]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано25.02.13 22:45



Ами аз за това ти казах, че виждат хората, които искат да видят....


Когато плача си слагам слънчавите очила, под претекст, че ме болят очите...



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: ШокоЛада]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 22:56



аз след едно зарязване от гадже,
което преди това ме беше запознало с цялата си рода
и вече си въобразявах, че едва ли не ще ми предложи,
пък той ме зарезА, таа ми дойде доста нанагорно тва зарязване,
още повече бях почнала нова и напрегната работа и имах чувството,
че просто ще ми гръмнат бушоните... по някое време на деня не издържах и за да не ме гледат, че рева ходех да си се нарева в тоалетната, обаче си навеждах лицето, щото ми писна да си оправям грима след всяко реване, та накрая измислих просто да се навеждам надолу и помня само как директно ми капеха сълзите на плочките...

разбира се след време направо си ме хващаше яд само като се сетя, че съм могла така да се съсипвам заради човек, който не ме заслужава... уви, няма как иначе човек да се научи



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: ШокоЛада]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 23:00





разбрала съм те, значи

и аз искам така, ама нЕма,
войници сме и докрай ще се борим,
така ни било писано...

то пък на тези, където ги глезотят
как мислиш, дали пък не им е ужасно скучен живота?



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: пТичка]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано25.02.13 23:06



Това със запознаването с родата е много смешна история...два пъти съм го изпитала...пу пу пу трети път да няма. Оглеждат те, преценяват те, като че ли ще те купуват....


А живота е поредица от радости и болки, от щастливи мигове и сълзи....хубавото е че всяка нощ, идва деня, нов, с нови очаквания и радости.



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Mandalay]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано25.02.13 23:07



Така - Зигмунд Фройд е ясен...

Да вземем сега да чуем личното ти мнение, ако изобщо имаш такова, а?

То много лесно да влезнеш в гугъл и контрол Це и после контрол Ве, нали?



Дышите глубже: вы взволнованы!

Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: пТичка]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано25.02.13 23:07



Знам ли ги, до сега не съм го изпитвала, ама може и да си права де...





Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: ШокоЛада]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 23:15




слава Богу така не са ме оглеждали,
бяха много готини хора и ми беше приятно с тях
той също беше добро момче,
просто късно разбрах, че не знае какво иска
от живота и от мен...
след време се опита да се върне -
е да, ама аз вече бях на 7-мото небе с една нова и голяма любов,
от която не очаквах нищо да се получи, а дали пък именно заради това не беше толкова хубаво? във всеки случай раните бяха мнооого добре излекувани, та и тази връзка беше с някаква мисия, то всичките връзки такива - все на нещо да ни учат... ама понякога си казвам - аман беее, не го ли завърших вече тва училище?! ми стига толкова де, стига, то не може само да се учи, трябва и почивка




Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: пТичка]  
Автор Обичам ()
Публикувано25.02.13 23:15



Не те разбирам. Едни хора са цяла Вселена, а други са нищожества.

Моля се на Бог, да умра.


Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Vitalite]  
Автор Обичам ()
Публикувано25.02.13 23:16



Защо? Психоаналитиците викат и са шантави.

Моля се на Бог, да умра.


Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Обичам]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано25.02.13 23:20



Ясно - така се освобождават от натрупаното напрежение.





Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: пТичка]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано25.02.13 23:20



...........няма лошо що...весело и разнообразно ти е...а пък и ставаш Учена на тема живот...



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: ШокоЛада]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 23:29



е, най-често не е весело

но тогава си беше,
още си спомням с усмивка,
жалко че не си останахме приятели





Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Обичам]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 23:31



не си прав

нищожество си само в ума си, който в момента не разсъждава трезво

всички хора са вселени, просто някои

още не го знаят







Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: ШокоЛада]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 23:33



ми да, отстрани всичко изглежда много примамливо

тва е както като си отрязах дългата коса едно лято директно на къса и всичките познати лелки и продавачки се развайкаха как съм могла тая хубава коса да я отрежа - ми тя хубава, казвам, ама да не ти е на главата!





Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: пТичка]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано25.02.13 23:34



Това да се самозапалиш си изисква доста голяма сила, които много от нас нямаме. Аз например бих предпочела доста по-безболезнена смърт.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: пТичка]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано25.02.13 23:35



О, и аз резнах тези дни 10 см., че се не траеше вече...сега пак е дълга, ама не толкова...





Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Polydeuces]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 23:39




де да беше толкова лесно

трудът те кара да забравиш за момента, докато си зает,
т.е., да нямаш време да мислиш,
само че нали се сещаш, че в един момент, като свърши работата,
отново оставаш сам с мислите си...
та може и да помага, но не лекува
проблемите не трябва да се потискат, а да се изправиш лице в лице с тях.



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: пТичка]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано25.02.13 23:42



А бе, милички. Зависи от гледната точка кои са глезлите. Съпоставете се с на някое африканско село жителите и после ще си говорим.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Amelia Pond]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано25.02.13 23:46



Ако питаш мен - не че ме питаш, ама хипотетично да предположим, че ме попиташ за тия двечките косонадарени мацки - ми според мен по-добре да ги видим в надуваем басейн с кал и там да си премерят... косата... :)

Дышите глубже: вы взволнованы!


Тема Re: представи си самонови [re: Apxaнгeл]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 23:53





ми да спрат де, а те с каква скорост само...

аз просто бих се излегнала




Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: acid948]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 23:58




косонадарени - хахааааа

косонадарена съм била едно време, сега няма и помен,
то за тва се сещам с умиление

нищо не си мерим, бъбрим си по женски
(мъжете много се дразнят на такива безсмислени разговори),

само кофти, дето оспамихме темата...




Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Amelia Pond]  
Автор пТичка ()
Публикувано25.02.13 23:59



така е, винаги има и по-зле

ама тва някакси не ни обнадеждава





Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: acid948]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано25.02.13 23:59



Ще осигуриш ли калта?





Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: ШокоЛада]  
Автор пТичка ()
Публикувано26.02.13 00:00



аз отдавна съм казала,
че нямам нищо против,
само че не кал, а шоколад


ммм, поне да си похапнем



Тема асоциацийканови [re: acid948]  
Автор пТичка ()
Публикувано26.02.13 00:03









Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: пТичка]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано26.02.13 00:03



А дали няма да забравим да си дърпаме косите...а ще седнем да си похапнем...





Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: пТичка]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано26.02.13 00:11



Виж сега - аз самия съм доста плешив и понякога като имам време си бръсна главата... Ама тая думичка сега ми хрумна като ви четях - не беше с цел да ви обидя, а напротив - винаги съм харесвал жените с дълга коса, защото... Еми щото така... :)
А момчето Пламен, по повод на което пуснах темата, е с 80% изгаряния и е в медицинска кома - това вече не е нито смешно, нито популистко... Аз знам какво е - НЕСПРАВЕДЛИВО Е!
Е - мен това ме влудява.

Дышите глубже: вы взволнованы!


Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: ШокоЛада]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано26.02.13 00:13



Ще я осигуря - ще си напълня джобовете с кал, ще си пъхна умряла врана в единия джоб и ще яхна козела - къде да дойда? :)

Дышите глубже: вы взволнованы!


Тема стол за мъчение...нови [re: Обичам]  
Автор пТичка ()
Публикувано26.02.13 00:16



някои дори това

!

бялата и черната,
добрата и лошата,
силната и слабата,
разума и чувствата,
тялото и душата...

силата е нещо много повече от талантите, гените или годините,
защото силата е в духа ти, а не в тялото!
само че ти още си на етапа, на който не искаш да я потърсиш...
споко, и това ще мине



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: acid948]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано26.02.13 00:22



Зала Арена Армеец, деня и часа допълнително ще се уточнят...билетите от утре на касата...при по-малко от 50% заетост на местата преставлението се отлага...




А относно момчето Пламен. Знаеш ли имам си едн амаксима, докато човек е жив и се бори, никога да не го сжалявам, а да вярвам, че ще успее да се спаси. Ще се моля да стане така...
Извинявай за спама...



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: acid948]  
Автор пТичка ()
Публикувано26.02.13 00:23







Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: ШокоЛада]  
Автор пТичка ()
Публикувано26.02.13 00:24





именно





Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: ШокоЛада]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано26.02.13 00:24



Може ли да ти напиша една бележка?

Дышите глубже: вы взволнованы!


Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: acid948]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано26.02.13 00:25



Може разбира се...защо ме питаш...





Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: ШокоЛада]  
Автор пТичка ()
Публикувано26.02.13 00:27



докато човек е жив и се бори, никога да не го сжалявам, а да вярвам, че ще успее да се спаси

това много ми хареса!

и дай Боже!

лека от мен





Тема Re: стол за мъчение...нови [re: пТичка]  
Автор Обичам ()
Публикувано26.02.13 09:38



Силата идва от тялото и от това колко ти дава света и хората заради способностите и талантите по рождение.

Моля се на Бог, да умра.


Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Vitalite]  
Автор Обичам ()
Публикувано26.02.13 09:38



Като животни са. Или викат или правят секс, за да освободят напрежението.

Моля се на Бог, да умра.


Тема Веченови [re: acid948]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано26.02.13 09:46



казах - щом го е направил значи има основателни причини да го направи.
Внушенията че бил слаб, страхлив и т.н. са глупости

Милиарди хора живеят по инерция без да знаят защо. Събуждане-ядене-сране-спане.

Това е положението - свиквай



Тема Re: стол за мъчение...нови [re: Обичам]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано26.02.13 09:47



Добро утро...


Никой нищо не ти дава, Блъди, сам трябва да си го постигнеш.
Давам ти пример, на мен не ми е дадено от рождение да мога да плувам и сега трябва да положа усилие за да се науча. Скро тръгвам на уроци, а ме е страх, щото по принцип си ме е страх от удавяне, ама или искам нещо и го постигам или се отдавам на мрънкане и страховете си...
Ти можеш ли да плуваш?

Редактирано от ШокоЛада на 26.02.13 09:57.



Тема Re: Веченови [re: Mandalay]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано26.02.13 09:55



Ми дай да започнем всички да се палим, гърмим и т.н., та да видиш някакъв смисъл, а...?
Пълна тотална демагогия, този живот ти е даден за да направиш нещо с него, а подкрепата ти за самоубийство, е леко казано странна.



Тема Re: стол за мъчение...нови [re: ШокоЛада]  
Автор Обичам ()
Публикувано26.02.13 11:00



Майка ми като млада е плувала в басейн и за малко да се удави. Това не и попречи, като положението ставаше все по-зле да полудее и да се самоубие.

Не разбирам, къде е връзката?




Моля се на Бог, да умра.

Редактирано от Обичам на 26.02.13 11:01.



Тема Re: стол за мъчение...нови [re: ШокоЛада]  
Автор Обичам ()
Публикувано26.02.13 11:03



Баща ми е карал мотор и е бил пожарникар. Но нито е Сергей Станишев, нито е Бойко Борисов.

Не схващам логиката ти.




Моля се на Бог, да умра.

Редактирано от Обичам на 26.02.13 11:04.



Тема Re: стол за мъчение...нови [re: Обичам]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано26.02.13 11:08



Не схващаш, защо не искаш...никой не се е родил научен...това ти казвам...


Трудно ли е да го разбереш?



Тема Re: стол за мъчение...нови [re: ШокоЛада]  
Автор Обичам ()
Публикувано26.02.13 11:19



Но много хора получават таланти и способности по рождение и заради тях правят някои неща.

Моля се на Бог, да умра.


Тема Именнонови [re: ШокоЛада]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано26.02.13 11:36



"нещо" и за повечето хора това нещо си остава празно. Казах че дълбоко уважавам човека и мотивите му.
Преди около месец се самоуби

и съм бесен на коментари като твоя защото умаловажават постъпката му, личността му, причините и живота му като цяло.

Би ли отрекла че на повечето хора живота е съществуване без да имат идея какво да правят? Живеят просто защото някакви са правили секс и те са резултата от този факт.

Това е положението - свиквай


Тема Re: Именнонови [re: Mandalay]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано26.02.13 11:45



Поставяш в култ самоубийството, това ли искаш да ми кажеш? Глупости на търкалета...човешкият живот е сам по себе си смислен, не всеки може да бъде Вазов или Левски, или Жана Д`Арк например. А това че ти не можеш да видиш смисъл в него, не значи че хората трябва масово да се самоубиват.
Целта и смисъла на живота е да оставиш поколение, да продължиш човешкият род, а не да се гърмиш и палиш. Има хиляди неща, с които човек може да бъде полезен на себе си и околните...
Жал ми е за момчето, но не мога да се съглася, че да се палиш е нещо нормално...



Тема Re: стол за мъчение...нови [re: Обичам]  
Автор пТичка ()
Публикувано26.02.13 13:16







Тема Re: стол за мъчение...нови [re: Обичам]  
Автор пТичка ()
Публикувано26.02.13 13:19





по-късно ще ми благодариш...





Тема Re: Именнонови [re: ШokoЛaдa]  
Автор пТичка ()
Публикувано26.02.13 13:24



+1



Тема Re: Именнонови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано26.02.13 13:41



Виж, то не е нормално. Не е нормално, защото не е нормално човек да бъде докаран до този избор. Но понякога в ненормални обстоятелства, това може да бъде нормална реакция. А не понякога, ами винаги - човек има право на избор какво да прави със собствения си живот. Ти го съдиш, все едно ти е изял меда от буркана.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: стол за мъчение...нови [re: ШокоЛада]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано26.02.13 14:04



За плуването да знаеш - най-важното е дишането да е равномерно ( правиш устата на буквата "О" и рязко издишаш под вода, поемаш въздух за минимално време , като пак устата ти е на буквата "О" и главата над водата), научи техниката на плуване / стиловете / и се научи водата спокойно да ти влиза в очите, ако ти влезне в носа - издишай малко въздух през него и не се шашкай.


Аз се учих по една книжка за петобой, вътре имаше описани пет стила плуване.Нощем четях, а сутрин плувах на басейна "Червено знаме" / до зала "Арена".Научих се за месец.

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Редактирано от Hoй на 26.02.13 14:08.



Тема Re: Именнонови [re: Amelia Pond]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано26.02.13 14:19



За втори път ме обвиняваш, че го съдя...но дори и така да приемем нещата, си оставам на мнението си. Знаеш ли, не е нормално да кажеш, че живота си е негов, "да прави каквото иска". Да, живота си е негов, но състоянието, му не е нормално...състоянието в което посяга на живота си.
Съжалявам, но не мога да приема мисълта, че когато някой пропада или е паднал, да не му се подаде ръка...само защото той е решил така...
Май всичко е въпрос на гледни точки...



Тема Re: стол за мъчение...нови [re: Hoй]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано26.02.13 14:20



Абе страх си ме е....ама ще се оправя някак...


Точно, в шашкането е проблема...



Тема Re: Именнонови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано26.02.13 14:33



Ами това, че приемаш априори, че човек, за да се самоубие, трябва да е в ненормално състояние.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Именнонови [re: Amelia Pond]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано26.02.13 14:41



А нима е в нормално?



Тема Re: Именнонови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано26.02.13 14:50



Възможно е да е в нормално, да. Това, че е трудно решение, не значи автоматично, че човекът е болен и не с всичкия си.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Именнонови [re: Amelia Pond]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано26.02.13 15:00



Нали не бъркаш състояние с избор. Самоубийството винаги си има причина и тази причина е водеща, но това не значи, че си луд, а просто си изпаднал в състояние на ненормално мислене заради причината. Това избор ли е, или просто си притиснат от причината?
Знаеш ли, била съм в ъгъла, без въздух и сама и знам какви неща са ми минавали през главата, но това е състояние на болка гняв и някаква криво разбрана безизходица. Тогава ми помогнаха да се изправя за което ще съм благодарна цял живот. Точно за това сме хората, в трудните моменти да помогнем, а не да кажем "живота си е негов"
Пак ти казвам, явно имаме различни гледни точки...

Аз не бих позволила човек да се самоубие....ако трябва ще му набия шамарите да се опомни и този човек може да ме намрази за цял живот после, но това е по-малкото зло....



Тема Re: Именнонови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано26.02.13 15:08



След като мислиш, че едни шамари могат да помогнат - значи не знаеш какво е наистина просто да вземеш това решение.

Mare dentro гледала ли си?


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Именнонови [re: Amelia Pond]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано26.02.13 15:32



Шамарите са за временно осъзнаване...лечението на душата е друго...
Боже, днес в какви теми се вкарвам...

...излизам почивка...



Тема Re: Именнонови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано26.02.13 15:33



Питах те за филма "Морето в мен", не заобикаляй темата. Ако не си го гледала - виж.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Именнонови [re: Amelia Pond]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано26.02.13 15:35



А защо трябва да гледам филм зада си сформирам виждане?
Май много задълбахме, а е излишно...





Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: Amelia Pond]  
Автор пТичка ()
Публикувано26.02.13 15:46



изисква се сила да вземеш решението да умреш,

после ти е все тая как точно ще се случи...

човек, който е решен да го направи

не се бои нито от болка, нито от нищо,

би искал само да е сигурен, че ще умре,
т.е., че ще го направи качествено...

П.П.
темата е много кофти,
спирам и аз до тук...





Тема Re: Именнонови [re: ШokoЛaдa]  
Автор пТичка ()
Публикувано26.02.13 15:50



Аз не бих позволила човек да се самоубие....ако трябва ще му набия шамарите да се опомни и този човек може да ме намрази за цял живот после, но това е по-малкото зло....



това е много мило, но вярваш ли, че ако някой действително го е решил
ще дойде да ти сподели?...

Редактирано от пТичка на 26.02.13 15:51.



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: пТичка]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано26.02.13 16:46



Защо пък мислиш така? Изобщо не съм съгласна.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Именнонови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано26.02.13 16:48



Филмът е много хубав. А и е един по-различен поглед върху свободния избор на човек. Явно темата те интересува, имаш мнение. Не разбирам защо да не погледнеш поне и през друга гледна точка. Пък ако пак останеш на твоето - добре.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Именнонови [re: Amelia Pond]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано26.02.13 16:51



Няма проблем да го погледна и да го изгледам...но ако се разказва за самоубийци и е с някакви зомбирани разсъждения, как това нещо е нормално и естествено, някак няма да ми хареса.


Като го изгледам, ще ти кажа мнението, ама не обещавам кога...



Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: acid948]  
Автор пТичка ()
Публикувано26.02.13 19:13









Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: пТичка]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано26.02.13 19:15



Уф. Нямам думи...



Дышите глубже: вы взволнованы!

Тема Re: Пламен от Варна...нови [re: acid948]  
Автор пТичка ()
Публикувано26.02.13 19:40



много злобни и бездушни коментари,
но този определено ми хареса:

я българите да не се палят, глупости!!!
ако са така решени да се палят да влезнат с по една бомба знаят къде и там да се взривяват, това са глупости да се убиват заради кретениите на други!!!




Тема Re: Именнонови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано26.02.13 21:37



но ако се разказва за самоубийци и е с някакви зомбирани разсъждения, как това нещо е нормално и естествено, някак няма да ми хареса

Абе в крайна сметка твоя работа си е, хахахаххаха. Но не знам как си представяш филм с някакви зомбирани разсъждения. Напротив - чекни поне в гугъл за какво става въпрос преди да изказваш такива предположения, де, 30 секунди и ще си наясно за какво става въпрос.




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Именнонови [re: Amelia Pond]  
Автор Обичам ()
Публикувано26.02.13 21:45



Отново женски еротични фантазии да се грижиш за стари хора, неможещи, безсилни, но те да изкарват парите. И да ти ги дават за да се грижиш за тях.

Моля се на Бог, да умра.


Тема Re: представи си самонови [re: пТичка]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано26.02.13 21:56



... въпроса не е с каква скорост минаваш покрай нещата, а дали ги виждаш.. ?
Знаеш ли колко малко хора на път за работа сутрин обръщат внимание на начина по който пеят птиците.... Ето сега с наближаването на най-хубавия сезон пролетта те пеят за любов... Чуй косовете особено какви ги извиват...
Иначе това на клипа даже бавно минават да ти кажа.... скоростта по принцип носи огромно удоволствие, а когато си изложен на вятъра добиваш истинско усещане за свобода.... А излегване... хмммм може би с някоя девойка и аз бих се излегнал... Иначе предпочитам движението...

....Не чета между редовете и затова пиша директно...



Тема Re: Именнонови [re: Обичам]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано27.02.13 00:00





Ето за теб една песен. Има субтитри на английски. Харесва ли ти? Малко е по твойта тематика.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Именнонови [re: Amelia Pond]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано27.02.13 00:20



Любимо. :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.