Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 02.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Кроки...нови [re: пТичка]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано11.02.13 18:45



Ми не знам Птиче, всичко е въпрос на вътрешно усещане. Не съм мислила дали някой може да се възползва от извинението или пък да не го приеме. Винаги когато се извинявам съм искрена...а пък ако някой не иска да оцени това, няма как да променя нещата.
Все си мисля, че ако хората се усмихвахме малко повече, ако умеехме да се извиняваме, този свят ще бъде поне мъничко по-добър....защото една дума, може да промени много неща но трябва да е искрена и на време...





Тема Re: Кроки...нови [re: Hoй]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано11.02.13 18:48



Така е...и няма как да съществуваме без този кредит "Доверие", защото по принцип сме социални същества. Аз винаги съм вярвала в хората и продължавам да вярвам.




ПП Но едно е кредит, а друго е даденост....поне за мен...

Редактирано от ШokoЛaдa на 11.02.13 18:53.



Тема Re: Кроки...нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано11.02.13 19:03



Съгласна.
Но продължавам да твърдя, че се усеща и преди да си усетил аромата, докоснал кожата, погалил косите, видял с очите... тя е в ума и разкрива душата.





Тема Re: Кроки...нови [re: Vitalite]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано11.02.13 19:08



Нормално...мисълта винаги е по-бърза от действието....





Тема Re: Кроки...нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано11.02.13 19:37



Много е хубава легендата за любовта между Психея - Душата и Ерос - Духът, доверието (в аванс), гласчетата в собствения ни ум, които ни тласкат към подозрителност, загубата на доверие - ако прекрачиш нечия граница без съгласието на другия, и прошката... която не винаги е по силите :)



Тема Re: Кроки...нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор пТичка ()
Публикувано11.02.13 20:03



абе тва същество верно много дразнещо,
току се лепне някъде да се изкаже,
неподготвена...


и на мен се беше опитало да размахва пръст нещо...
може пък да е нЕкоя пенсионирана даскалица
и сега да си търси кого да поучава, щот й е скучно




Тема Re: Кроки...нови [re: Vitalite]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано11.02.13 20:11



Пак граници...
Витал, аз не ги разбирам така нещата..граници може да има само когато се съмняваш и си несигурен... няма как да се обградиш с бодлива тел /граници/ и да очакваш, че някой ще има доверие на сляпо. Временно да....но...колко може да издържи това доверие на тъмно..
Ще ти дам пример...в дира имам доверие на двама човека....говоря, че нямам съмнение в тяхната добронамереност и позитивизъм. Отначало отпуснах малко доверие, но те ми го върнаха с лихвите, после кредита беше по-голям, но и той беше върнат с лихви....и така, докато просто сега успявам да съм себе си с тези хора, защото просто знам, че досега не са злоупотребявали с доверието. Доверието е като топка, то се поддава и връща...и така вече то наистина се превръща Доверие...
Ама всичко това са само думи, думи...всичко е въпрос на усет и усещане...





Тема Re: Кроки...нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор пТичка ()
Публикувано11.02.13 20:12







Тема Re: Кроки...нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано11.02.13 21:18



Нее, границите не са бодлива тел. Парадоксът на собствената безграничност се състои в осъзнаване на личните граници, след което е възможно да осъществиш пълноценни, открити отношения с другите - без обиди и нараняване, (зло)преднамерено ровичкане в нечия душа(живот). А точно последните са съществена причина за загуба на доверието, т.е. да загубиш вяра в добромереността на някого. Което води до заключението, че на хора без осъзнати лични граници е трудно да се има доверие. Усетът ти ще те подсети защо е така...





Тема Re: Кроки...нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано11.02.13 21:23



По стила на писане ти познавам как няма вече какво да кажеш и взе да се повтаряш...ай няма те затормозявам да се чудиш какви да ги плещиш още:))
Живей



Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.