Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:17 29.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Плащате ли си сметките за ток?  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано10.02.13 18:47



ЧЕЗ и ТОПЛОФИКАЦИЯ ли ни мамят или ние сами?
А може би просто цената на единица енергия е скъпа по джоба ни!
А, дали да не спрем да плащаме, и съответно да не ни доставят желаната топлина и светлина?!
Да бъде или да не бъде.........светло?! - това е въпросът.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор Факличка (fuego)
Публикувано10.02.13 19:30



Плащам си да, иначе трее да седя на тъмно, като погледнеш реално сметките са горе долу нормални, просто хората взимат малко пари или са безработни и от там идва всичко.....не може с 400 лв заплата да имаш 50 лв ток, 120 парно и т.н......скъпичко си идва на такива заплатки, пък и като ни натоварят малко и готово

“Толкова много програми, пари и усилия за ромите, а за циганите никой не мисли.”[/


Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Факличка]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано10.02.13 19:47



Правилно казваш, че заплатите са ниски на фона на цените. Но като е скъпо защо не се ограничаваме?! Как едни могат да стоят на студено и нищо да не казват, а други да надуват на макс парното и после да реват, че имали големи сметки и не могат да ги платят?!
И после хукват по улиците да протестират.

Не го разбирам това. Или просто грешно го разбирам.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано10.02.13 19:53



И колко още да се ограничават хората-сякаш досега в разкош са тънели...страхотно звучи -21 век да стоят хората на студено и тъмно.

Нещата стават все по-сериозни.

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов


Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Lira Emerald]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано10.02.13 19:59



Ами аз се ограничавах и все още в някой отношения се ограничавам поради недостатъчно средства. Малко са хората родени със златна лъжичка в устата. Още от древни времена е имало класово различие и винаги ще има.

Електро и топлоенергията са също предмет на търговия. Щом такава е цената или купуваме или не купуваме. Това не е слънчева енергия, че да е безплатна.

Проблемът, че страната ни е с нисък стандарт на живот е друга тема. Но дори и по нея мога да кажа, че за да ни се вдигне стандарта ще трябват много време и много усилия.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано10.02.13 20:17



Плащам си, за да не ме изключат. Но пък, че бяха завишени сметките за ток, бяха. И всичко това е с цел. Как иначе щяха да получат високи премии в края на годината? Всичко е на гърба на народа.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: dama spatia]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано10.02.13 20:26



Как точно са били завишени?
Знаеш ли, че сметката от средата на ноември до средата на декември е за 28 дни, а от средата на декември до средата на януари е за 35 дни. Поне при мене е така. Има разлика в отчитания период от една седмица. И ако се сметне повърхностно, то сметката за януари е с 1/4 по-висока от предходната и то при равномерно използване на електричеството.

Кое е завишено, че не разбрах.

Виж, ако се крадат съседи е друга работа. Ако електромера е развален и върти нон-стоп на макс без консумация, е друго нещо.
Ако се надписват киловати е съвсем друга работа./Но такова нещо е нелогично и необосновано, защото от това няма да спечели служителят, който надписва, а всичко ще отиде в счетоводния баланс на дружеството. Съмнявам се да работят там служители способни на това. То трябва да са пълни малоумници, за да пълнят чужди гуши./



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано10.02.13 20:51



Само един прост пример ще ти дам-Много от трансформаторите с техниката в тях са стари, но не правят инвестиции в това!Само че смениха всичките електромери!сега,когато има високо потребление, напрежението пада, уредите се стремят да наваксат и електромерите отчитат ток, който дефакто не е изконсумиран!
където живея, хората са с малко по-висок стандарт и по-наясно с тези неща и още преди 2-3 г.вдигнаха патардия, щяха да осъдят електро разпределителното дружество , които веднага смениха целия трансформатор, но другаде положението е плачевно!това ти го казвам с абсолютна сигурност!!!
Тук идва ред на държавата с контролните и органи, които трябва да решават тези проблеми, а не хората да губят нерви и време да се занимават с тези мародери!



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано10.02.13 20:52



Най-добре е българите да се самоубият. Така няма да има повече протести и искания от народа.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Oбичaм]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано10.02.13 20:56



На българите им се живее, прави им се секс, пие им се, пуши им се и им се спи. Не им се умира.



sol lucet omnibus

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Polydeuces]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано10.02.13 20:59



Едно е да ти се живее, а друго е да ти го позволяват. Като не ти позволяват да живееш, ще се самоубиеш.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Oбичaм]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано10.02.13 21:05



Живеем си екстра. Работим, изкарваме пари и така.

Няма самоубили се.

sol lucet omnibus

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Bлeчyгo]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано10.02.13 21:55



Дори и да има логика в това, което знаеш ти, то не смятам, че държавата е отговорна за това като цяло. Има си орган по компетентност, нарича се КЗП. Да не говорим, че няма как да накараш някой да ти достави услуга или продукт какъвто искаш ти. Дори и случаят с млечните продукти и БДС стандарта не е задължителен за всички, защото все пак сме демократични. Няма как да принудим някой да прави това, което иска друг. Щом не ни харесва не използваме/купуваме предлаганата стока/услуга.

Това, за което пишеш ти може и да е вярно. Макар, че не разбирам как уред, който дърпа по 2 киловата на час ще дърпа 5 и аз няма да го разбера повече от година. Защото трансформаторите за които говориш не са от вчера или от миналия месец.

А ако трябва да съм честна в размишленията си, то смятам, че ако се направи подмяна на трансформатори и друг вид техника, то цената на тока ще се покачи, за да може да се запълни празнината в приходите на ЧЕЗ. Има една хубава приказка: "Няма безплатен обяд."



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор Факличка (fuego)
Публикувано10.02.13 22:00



поред мен не протестират тези дето си пускат парното на макс, пък и колко да се ограничава човек, от това да спестиш, от онова, ми ние в бяла страна ли живеем или кво? Аз например плащам по 50 кинта ток, живея сама, по цял ден ме няма, не ползвам кой знае кво щото почти ме няма, ама какво да направя, плащам си, а и от това което използвам няма как да го намаля, пък и не искам



“Толкова много програми, пари и усилия за ромите, а за циганите никой не мисли.”[/

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано10.02.13 22:15



В албания изгониха ЧЕЗ - отнеха им лиценза след улични протести.
Да вземем пример.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Факличка]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано10.02.13 22:16



И аз съм така. По-миналата година малко постудувах и харчех по 25-26 лева. Тази пускам печка само вечер след като се прибера. Сутрин всичко гася. И аз плащах между 50-60 лева до миналия месец. От февруари очаквам по-високи сметки, защото тази година харча повече ток. Но няма да ревна като ми дойде сметка 70 лева, защото знам че съм си я направила аз.
Ако искам нон стоп да ми е баня в къщи ще трябва да плащам поне 150 за ток. Но аз не искам, а и не е разумно да си позволявам това, защото ще е за сметка на друго. Да не говорим, че докато ме няма е излишно такова разхищение. Колко по-бели да сме?!
Кофтито с парите и сметките е за безработните и работещите на ниско заплащане. Но и там монетата си има две страни. Извинявай, но познавам няколко особи, които имат претенции каква работа да е, къде да е и колко да им плащат и колко часа на ден и каква натовареност. И стоят безработни и реват, че няма работа. Познавам и други особи, които са работяги, но не могат да си намерят работа, защото кандидати много, и изискванията на някой работодатели са високи. Случаи има различни. Винаги е било така и винаги ще бъде така. Социално-битова равнопоставеност няма как да има в едно общество, където критерии за стандарта на живот са материалните придобивки от лъскав тип.

Темата е доста болезнена и оплетена. Просто искам да кажа, че нищо в този живот ен ес дава даром, дори и топлината и храната. Когато сме се раждали никой никога не е обещавал подобно нещо.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано10.02.13 22:16



Това е монопол със изключително обществено значение!!държавата му е дала това право при условия, че ще спазва закони и правила в услуга на обществото и инвестицииииии, които се използват със съвсем друга цел!!!!как можа да го сравниш с млякото, където има огромна конкуренция???? И на кой, ако не на държавата, която отговаря за дейността на нейните си контролни органи трябва да търся сметка!
Техническите подробности не ми се обсъждат с теб!Честно казано-повече нищо не ми се обсъжда!то бива, то може, ама .........



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Well]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано10.02.13 22:19



Чудесно! Тогава кой ще ни доставя електроенергия? Или направо да се скупчваме около огъня?!
Имаш ли представа какво ще стане, ако само един месец останем без електроенергия?!



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Bлeчyгo]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано10.02.13 22:22



Ако държавата не може да упражни контрол над монопола/при положение, че това е наложително/, то значи този монопол държи силен коз. Не забравяй, че всички плащаме ток, дори и политиците.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Well]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано10.02.13 22:24



Всичките, откъдето са дошли!!!!!Точно тези свери, които влизат в графата национална сигурност и е направена огромната простотия да се приватизират, трябва да се национализират!!!



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Bлeчyгo]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано10.02.13 22:34



В настоящата икономическа обстановка национализацията е равносилна на хвърляне в пропаст.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано10.02.13 22:38



Кой го казва това, и във връзка с какво?А, може ли и малко пояснение?



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Bлeчyгo]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано10.02.13 22:43



Една национализация на дружество, означава финансов капитал и възможности за издръжка на същото. В момент в който държавата се опитва да набере сили, за да се изправи икономически, национализацията би се явила като тежка раница на гърба ни. По-подходящ момент би бил след няколко години, ако дай Боже бъдем икономически стабилни. Само в такъ период бихме могли да се стремим към независимост.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано10.02.13 22:46



пълни глупости!Но както и да е , не ми се говори въобще по този въпрос.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано10.02.13 22:50



Колко ум имаш, за да си помислиш че не можем без тези кръвопийци ? Преди тях да не сме били на свещи бе, ха ха.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано10.02.13 22:54



Те затова комунистите през 44 година национализираха всичко - за да фалираме , хи хи.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Well]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано10.02.13 22:54



Ок. Само сеир ще гледам.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Well]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано10.02.13 23:34





Това ли искате?!

Не се учудвам.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано11.02.13 08:55



Плащам, ама много високи сметките тая година!



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано11.02.13 09:41



сеч за тарикатите. циганско-ромски боклук не ми е потрябвал.

не плащам нищо





Veni, vidi, vici


Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор loverrock ()
Публикувано11.02.13 11:36



Тази година плащам по-малко ток.

domino dancing


Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор ALONE911 (ентусиаст)
Публикувано11.02.13 12:33



Не ми е ясно защо някои неща се повдигат сега. Например за ЧЕЗ.
С Топлофикация отдавна нямам връзка.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано11.02.13 13:06



Като ти гледам мисленето се питам:" Да не си 'Рошава 2"?



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано11.02.13 13:14



Моме, като ти чета темата, а и мненията из темата, меко казано ми повиши кръвното. От Марс ли долетя, от Юпитер ли .. ?! За кви потребления говориш, за кво пестене, кви негри в бели костюми ?! А, погледни си фактурата за ток, и тогаз декларирай на всеослушание робската си психика.
Да ти онагледя все пак, защото явно не си я чела:
- Показатели 3 реда - дневна тарифа + нощна тарифа = потребление в квтч и лв. съответно. Третият ред е "Акциз" = нулева стойност ! (знаеш ли що ?!) И до тук ! с потребеното лично от теб и .. с популистичните ти приказки за пестене и стоене на тъмно и студено.
- Следват 7 реда, повтарям 7 реда ! с нещо, което Господ, стари баби и само ония от ЧЕЗ (примерно) знаят за кво го плащаме:
1. Достъп до разпределителната мрежа - лв./квтч
2. Достъп до елекропреносната мрежа - лв./квтч
3. Пренос през разпределителната мрежа - лв./квтч
4. Пренос през електропреносната мрежа - лв./квтч
5. Добавка за зелена енергия - лв./квтч
6. Високоефективно комбинирано производство - лв./квтч (квото и да значи това !?!)
7. Невъстнавояеми разходи - лв./квтч (тука печелиш награда, ако познаеш за кво точно е този разход !?!)
И, ако все още не си си прочела фактурата, да ти тегля и калема - потребеното реално, т.е. показателите на електромера ти, е пъти по-малко от добавените (простотии).

Гледам, че и за монопола си се изказала умно - да не сме купували, като не ни харесвало !?! Шегуваш се, нали ?! Щото няма как разумно-мислещ човек, да се изказва така ... конкретно, що се отнася по темата. Между другото, ако почнеш да произвеждаш или внасяш електричество, ще започна да ползвам твоите услуги. За сега обаче ... нямам друг избор, а ми е жизнено-важно и от първа необходимост !



Редактирано от pravil_nick на 11.02.13 14:23.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: ALONE911]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано11.02.13 18:48



Много правилен въпрос, между впрочем.
Сметките за ток не ги плащаме от вчера. И до вчера никой не ревеше така яростно, че тока струва пари.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: pravil_nick]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано11.02.13 19:00



Смятам, че е абсолютно излишно да коментирам написаното от теб, защото ти сам си го написал. Прочети се! И запомни, че даром никой нищо не ти дава. Няма как да ползваш ток и да не плащаш за самия него и начините и пътищата по които ти се доставя.

Наглостта е българска черта, не се учудвам.

Разбира се, че ще се изкажа за монопола. След като сами сме си го направили навремето да приватизираме дружества с национално значение сега ще си сърбаме попарата. В техните ръце сме. Няма отърване. А не е сега момента да се национализира каквото и да било, защото държавата още не се е изправила от кризата. И кво ще направим като национализираме монополите? - Ще плащаме безбожни обещетения и отгоре на всичко пенсионерите не само че няма да получават ниски пенсии, а няма да получават никакви, безработицата ще се вдигне и данъците ще скочат. И после пак ще отидете пред НС и ще протестирате и ще искате приватизация.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано11.02.13 19:05



След като сами сме си го направили навремето
-------------------
А кои сме ние? Аз не съм участвала, а не са ме и питали, а ти участва ли?
Те тези които са го направили могат да си плащат сметките, ама...другите?
И едно е даром, а съвсем друго е да е в пъти повече....



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано11.02.13 19:06



Бях ти написал дълъг пост, но няма сми.Ще ти отговоря просто така:
.......................................................



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Hoй]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано11.02.13 19:09



В подкрепа на написаното от мен се оказа, че и Дянков мисли по същия начин и смятам, че напоследък той се изказва доста компетентно и е станал един наистина добър министър на финансите.



Не само, че няма да ви паднат сметките за тока, но и ще стане тройно по-скъп.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано11.02.13 19:11



Българите са си го направили навремето - нека се поправя.

Кое ти е в пъти повече?
Я си сравни фактурите и си сравни отчитания период. Изчисли си средна единица на ден и определи с колко надвишаваш потреблението от предходния месец. Вземи предвид сезона и начина по който използваш уредите си и тогава казвай смело, че ти се надписват сметките.
Ама направо се ядосах като ви чета. Ега ти и наглата българска простащина. Все намирате да плюете по някой, че ви краде и да се правите на жертви, когато самите вие се крадете един друг. Направо се ядосах.





Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано11.02.13 19:20



Я пак...
А можеш ли да докажеш твърдението си, че крадем...и то точно аз или който и да е тук в клуба?
Не може сметката да ми е била 200лв., а сега да е 350лв. Лично аз като потребител не се интересувам кога отчитат тока, защото на мен няма да ми дадат период и половина за да го платя....или да внеса сега една сума, а другата седмица друга. Въпросът е принципен.
Ти да не работиш в ЧЕЗ?
И от такива думи като "българска простащина" мисля че няма смисъл...поне мое мнение...



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано11.02.13 19:28



Не се хаби, с "теле-патка" спори ли се.И това не е обида към опонентката ти, тя сама си го е писала в ник'а.


Пък и явно не е в България, щом ни говори на "Вие Българите" или поне не е от "Нас", което ме навежда на дупликата, че :"Ако и искаме мнението - ще й го дадем", щото това си е "Наша" работа, какво и как искаме и правим в Нас си.?

Редактирано от Hoй на 11.02.13 19:32.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано11.02.13 19:33



Обичам те.

Само, моля те, не се впечатлявай от тази паплач.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано11.02.13 19:44



Януари месец топло ли беше времето навън?

Моята фактура е от 13 декември до 17 януари. Я сметни колко дена са това?

До 11 февруари трябва да заплатя. Ако не си платя сметката на 21 февруари ще бъде прекъснато електричеството.

Специално за периода за плащане на сметката има резон в идеята ти, че трябва да е по-дълъг. Но с нищо друго не мога да се съглася, при условие, че няма никой преки доказателства за измама и надписване от страна на дружеството.


А за това, че българина краде е ясно. Специално за Вас не мога да коментирам, но съм виждала и общувала с много българи, които крадат топлинна енергия и после реват, че им дошли сметки за парното. Но това е нещо, което няма как да разберат, защото все гледат да се прецакат един друг. Хм! Когати българина ще разбере, че като си смени радиатора цялата изхабена от него топлоенергия се дели между всички останали абонати в блока?!!!! Точно никога!

И не, неработя в ЧЕз. В ЕОН работя





Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: bipet]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано11.02.13 19:47



Знам, че не трябва да се впечатлявам от БАЙ ГАНЙО, а да се надсмивам над него. Но просто не мога да сдържа изумлението си от хорската наглост и безочие. То бива-бива авантаджии, ама чак пък толкоз......



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано11.02.13 19:49



И не, неработя в ЧЕз. В ЕОН работя - е, извинявай тогава.Съвсем наред си си, просто те е страх "да не ти изстине мястото", затова си така "наопаки".Разбираемо е.



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано11.02.13 19:51



Много се радвам на твоето мислене.
Тия идиоти са на път да ни изкарат нас ненормални.
Просто ми е хубаво да знам, че не съм сам.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: bipet]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано11.02.13 20:07



На мен също.





Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Hoй]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано11.02.13 20:09



О, ама ти дусловно ли приемаш бъзика ми?!


Не се учудвам.
Ако работех в някое електроразпределително дружество щях да ти дам точна и отчетна справка по такъв начин, че да не можеш да обелиш и дума повече.

П.П.: Защо не направят и протест срещу банките, заради месечните вноски! Кой ни бие през устата и ръцете да се съгласяваме и подписваме по кредити, които не можем да връщаме? Ама после банките виновни.
- Що?
- Щото били вземали високи лихви.
- Мчи, кат не те устройва лихвата що теглиш кредит бе?

Ама, на, трябва да ни се тика у гушите и ние само да си пълним джобовете. Противното е престъпление, монопол, мафия и т.н. цветущи и прекрасни думи.

Та така е и стока. Кибичат климатици, печки и сума ти уреди и после:
- Ама що ми е висока сметката, що трябва да плащам? Няма пък да плащам.

Не вас ви крадат. Вие крадете. И като казвам "вие" нямам предвид персонално някой от клуба, а българският народ в неговото множество.

Редактирано от Xюppeм на 11.02.13 20:15.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано11.02.13 20:13



Възможно е, възможно е, и още как. Всичко е възможно. Хората не напразно протестират.
Как точно е завишена сметката за ток ли? Ами завишена е двойно повече , че и малко отгоре. На други колежки сметката им е завишена даже и тройно, пази Боже.
Всичко е възможно в ЧЕЗ и EVN. При мен отчитането е с 4-ри дена повече. Не може за 4-ри дена, сметката ми да скочи двойно повече. Не само това е мое мнение. 90 % от населението мислят като мен.

Редактирано от dama spatia на 11.02.13 20:16.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: dama spatia]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано11.02.13 20:18



Специално за топлофикация писах по-горе и смятам, че много от вас са наясно как става кражбата на топлинна енергия. И вместо да протестирате срещу дружествата, които улесняват селския ни живот, може да протестирате срещу крадливите си съседи. И същевременно с това да се поограничите малко, защото топлината, която не достига до краката ви, не означава, че не е отделена от радиатора ви.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано11.02.13 20:20



Каква е сметката ти за ток?



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано11.02.13 20:23



Ти или не искаш да разбереш, или просто знам ли...
Не ми се вярва да има човек, който да не иска да плати нещо, което е използвал. Сметките са неясни и високи. Освен ток има още куп неща, които просто не се разбират. С това засичане в момента доста хора са на колене, защото просто не, че не искат, а не могат да платят, а освен това не могат и да си направят сметка защото самите бележки са толкова объркани, че....само ЧЕЗ може да си ги разгадае. На електромера има само нощна...и дневна...а другите цифри??
Относно парното...ми те ми предоставят услугата, не са ли длъжни така да си оправят системата, че аз да плащам само това, което съм употребил. В кой е вината, в тези които крадат и нищо не им правят, или в Топлофикация, която не може да направи така че да спре кражбите и да дава сметки само за използвано топло? Аз съм потребител, а не куче пазач...
Ти смяташ ли, че такива своеволия на ЧЕЗ и Топлофикация могат да виреят в някоя друга страна?
Както и да е..просто исках да ти насоча вниманието, че доста хора не, че не искат, а просто не могат да плащат...а и няма как да си следят разхода.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано11.02.13 20:24



За протокола да уточня. Никой от съседите ми не краде ток от НИКОГО. В блока, в който живея сме 9 апартамента. Това беше проверено. Така, че нещата там са чисти. Другаде са гнили нещата. Впрочем, ти към някое от въпросните дружества ли работиш?



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано11.02.13 20:26



Напълно съм съгласна. Подкрепям.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: dama spatia]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано11.02.13 20:47



54 лв. и стотинки



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано11.02.13 20:53



Кое не разбираш и откога не го разбираш? Щото за твое сведение, подробните фактури са повече от година. Ти сега ли се сети да питаш що е то разпределение, доставка? Не разбираш ли значението на тези думи? Ако не знаеш каква е цената на единица киловат, то раздели сметката си на общата разлика на старо и ново салдо и ще разбереш колко плащаш общо, барабар с ддс-то за един киловат час. И го плащаш от миналата година на стойността, която е в момента.
И извинявай, ама няма как Топлофикация да предотврати кражбата на топлинна енергия. Тя не е отговорна за неморалните граждани на тази държава. А щом искаш нова инсталация, по начин, по който да не се краде, то направо си смени блока, щото преинсталация на щрангово по ново трасе е кажи-речи невъзможно.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор roshava (нереална)
Публикувано11.02.13 20:59





Кажи, че се шегуваш, моля те!

Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано11.02.13 21:00



Никога не съм ползвала Топлофикация, защото не живея в апартамент, но съм се нагледала на чудесии от това дружество.
И така както се изказваш, значи аз например не трябва да имам гражданска позиция и нямам морално право да си търся правата например...правата за това да знам какво и защо плащам?
Спора е безсмислен...защото ти просто не искаш да погледнеш и да чуеш, чуждата позиция и мнение.





Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Hoй]  
Автор roshava (нереална)
Публикувано11.02.13 21:07



Проблемът е в твоето мислене явно ... как изобщо можа да ни сравниш?!



Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор roshava (нереална)
Публикувано11.02.13 21:11



Направо съм в културен шок ... тъкмо се бях оправила от "ЖЕНИТЕ СА КУЧКИ, А МЪЖЕТЕ ГОВЕДА!" и сега това, че българите видиш ли, сме крадци /тя сякаш не е българка, сигурно не е и жена/, останалото думи нямам за да коментирам ... Ужас

...

Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор roshava (нереална)
Публикувано11.02.13 21:18



Ти луда ли си? Не само, че няма да ви паднат сметките за тока, но и ще стане тройно по-скъп. Ти не си ли от тази страна, не плащаш ли сметки, или работиш за да пълниш джобовете на ЧЕЗ и Топлофикация, за да могат да си купуват джакузита макузита, кибапчета мибабчета ... ?



Яко си изтрещяла, честно.

Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано11.02.13 21:19



Абе, теле-Патко !
Не бъркай национализация с пазарна икономика. Това са елементарни понятия, моме ! Които всеки парапитек знае. Ти явно и от тез не си обаче. Ще ти унагледя пак, щото твърде взе да се излагаш, пък после, ако искаш целувай ръка за уроците. Хем простичко щи обясня, като за тебе: колко мобилни оператора имаш в момента ?! И всеки се надпреварва да ти предложи, как да говориш по-евтино, за да си им потребител. Що е то ?! Национализация, монопол или генетичен тутманик ?!







Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: pravil_nick]  
Автор roshava (нереална)
Публикувано11.02.13 21:21





Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: roshava]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано11.02.13 21:22



ДУсловно ли да каже или ..?!







Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: roshava]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано11.02.13 21:23



От кое се стресираш толкова бе Рошло?! От истината ли?
Как да се нарека спокойно българка без да повърна от отвращение?!
Сами се наричате кучки, говеда, копелета, педерасти и още подобни, а после ревете, че аз ви го пиша. Ми, нали сами си го казвате?! Нали мъжете наричат жените курви, а жените наричат мъжете свине?! Или ще отречеш размислите и страстите на повече от половината български народ?!

А сега отричаш и крадливия ни нрав ли?! Ще отречеш, че се крадат съседи ли ?!

Не ти, не вие трябва да сте в шок от моите писания, а аз от вашите ценности.

Ако на някой все пак му е направило впечатление, може би е забелязал, че ту се пиша българка, ту се пиша, че не съм в кюпа. А това, драги ми съклубари, е защото от срам и възмущение не знам как да определя своята принадлежност. По народност съм българка, но по нрави нямам нищо общо с вас.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: pravil_nick]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано11.02.13 21:25




Не, няма да се нервирам на простотията ви. Това, че сте некомпетентни ви прави цел на моето съжаление.

От сега нататък само ще ви се смея, защото с простотията е упорито нещо с което нормалния човек не може да се бори.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: pravil_nick]  
Автор roshava (нереална)
Публикувано11.02.13 21:25



Стискам палци и на краката, да каже поне едно "Шегувам се!".



Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор roshava (нереална)
Публикувано11.02.13 21:27



Ти си на светлинни години от истината, момиче. Нямам какво да коментирам с теб, то е просто излишно, теле-патке.



Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор roshava (нереална)
Публикувано11.02.13 21:29



Ти верно го мислиш!



Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема Re: Правилник:)нови [re: pravil_nick]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано11.02.13 21:33



Ти нали гледаш чия е темата-на героиня от турски сериал некъФ:))...направо ти се чуя какво и се обЕсняваш



За останалото във фактурите ни...нещата са сериозни!

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано11.02.13 21:35



А, тъй ! На последния ти абзац си стиснАхме ръцете. Можеше още малко синтактично и граматически да го издържиш, ама ... берекет версим ! От теб толкоз ...







Тема Re: Правилник:)нови [re: Lira Emerald]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано11.02.13 21:39



Мче, аз турски сериали не гледам. От де да я знам, ква е ?! Чета си, забелязвам дивотии, ама турбо-хипер дивотии, и .. реагирам.





Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: roshava]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано11.02.13 21:39



Е вероятно Хюррем пише от Анадола нейде или си учи репликите за новият турски сериал-"ЧЕЗ-сербез"

...и и се ще да е в ЕС, ама йок

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Lira Emerald]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано11.02.13 21:42







Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Hoй]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано11.02.13 21:44



Ми Анадола определено не е България...



Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: roshava]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано11.02.13 21:47



Зачетох се в темата и се хиля като изоглава...даже Шоколадова ми стана безинтересна в съседната тема



Туй ще да е нов турски сериал околовръст...аман ве

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано11.02.13 21:50



Хюррем-много хубаво име, какво означава?

Само не казвай че е "Плащам и не питам"



Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Lira Emerald]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано11.02.13 21:52



Да се разплача ли?


Оставете жената на мира. Това си е нейното мнение, не можете да го промените, жлъчта и иронията са неуместни....а ти можеш да бъдеш много жлъчна и жестока.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Lira Emerald]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано11.02.13 21:53





Значи смеещата се



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано11.02.13 21:54



Стига ве...такава ми е сметката през лятото, когато работи само хладилника, пералнята чат -пат, компа, някой телевизор, вентилатора, кафемашинката и мн. рядко печката.

/нямаме климатици/

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Lira Emerald]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано11.02.13 21:56



А изключваш ли си компа от мрежата. Не знам дали знаеш но дърпа ток.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано11.02.13 21:56



Еййй и ти на Хюррем ще се прекръстиш, кога трябва да си ми напреко

...и ще ми говориш на -ВИЕ Българите

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Lira Emerald]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано11.02.13 21:58




Аз съм образец за подражание.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Lira Emerald]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано11.02.13 21:59



Не, няма да ти говоря никак. Просто момичето си има мнение и не виждам смисъла да иронизираш и да изпростяваш толкова. Ако имаш мнение по темата говори, не нападай Мрън....
Всеки човек има право на мнение, нали знаеш това?



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано11.02.13 22:02



Не го изключвам, просто слагам на офф разклонителите...когато се сетя:)))

Само не ми казвай, че част от живота ти се състои в обикаляне вечер да изключваш от мрежата телевизори, радиа, печки, компове и т.н. дето имат опция "стенбай", а сутрин обикаляш за да ги включваш



Ти мъж нЕма си намериш у тоя живот, ако така продължаваш......това в случай, че си ергенка:))/в което съм сигурна!/

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано11.02.13 22:03



Е тъй де...и аз изказвам своето...ама ше ме скъсате от смЕх:))...ай оставям ви...да ги видя политиците от 40-50

...щото и там веселба

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано11.02.13 22:04



Готино!



Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Lira Emerald]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано11.02.13 22:05



Довиждане!



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Lira Emerald]  
Автор Xюppeм (теле-патка)
Публикувано11.02.13 22:09




И после рвеш, че ти били високи сметките. Олеее!!!!! Прочети се! Може и да поумнееш.

Разбира се, че се изключва нещо, което не се използва, особено, ако гълта прекалено много излишно ток докато е на стенбай. Особено компа в тази позиция тегли доста.

Дали ще си намеря или не, тебе тва не те ебе. Но за да задоволя явното ти любопитство, да - "ергенка" съм и смятам да си остана такава. Просто защото после не ща да рева пред Народното събрание, че съм си намерила скапан мъж.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано11.02.13 22:13



Аааа...аз още не рева от сметката си...щото нашата ще дойде около 13-ти



Ама такава каквато си спретната и баш пестелива-ашколсун-машалааа:)))

За мъжете не си права-има бая свестни!/ма т'ва друга тема

Лека от мен...тази нощ обещавам да си щракна на офф разклонителите

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Lira Emerald]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано11.02.13 22:14



То пък омъжените жени тука дето пишат, да не са по-интересни?





Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Oбичaм]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано11.02.13 22:16



Абе омъжените...при нас поне има извинение за безинтересност



Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Lira Emerald]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано11.02.13 22:19



Така е. Омъжените имате извинение за това да сте безинтересни.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано11.02.13 22:25



най-вече от главата ти, където и без това липсва





Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Bлeчyгo]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано11.02.13 22:29



Хайде стига сте я обиждали само.





Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: roshava]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано11.02.13 22:29



На каква цена трябва да се продават европейските стоки в България ?
- На български цени, т.е. под себестойност ?
- Ще ги дотира държавата ?
- В Европа ще произвеждат стоки за България, по българските възможности.
- Въобще няма да се продават европейски стоки.

Трябва ли да имаме европейски стандарт ? Има ли смисъл ?
Ако да, как ще го постигнем ?
- от утре се вдигат всички заплати и се решава въпроса.
- от утре българина почва да работи повече.

Производителността на труда в ЕС е две трети от това в САЩ, а България една трета от това в Европа.
Утре като отидеш на работа ще произведеш 50 чаши, европееца 150, а американеца 200.
Нещо да кажеш ?

Какво общо има това с цената на тока ?



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: pravil_nick]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано11.02.13 22:31



«Мобилната» техника /апарати и коммуникации/ се развива към постоянно намаляване на разходите, което не може да се каже за енергетиката.
Това е основната причина за намаляване на цените.

Май си прав за турбо, хипер дивотиите.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Oбичaм]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано11.02.13 22:37



Искаш да и оближеш нящо май....фурничката, а ....ама ток гори, мож го плати





Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: bipet]  
Автор roshava (нереална)
Публикувано11.02.13 22:40






Няма абсолютно нищо общо с тока, защото ако им видиш заплатите на работещите в енергото и им видиш как работят, дори и гърците ще им завидят.

Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: bipet]  
Автор roshava (нереална)
Публикувано11.02.13 22:41



Не разбра какво ти казва, нали?!

Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.


Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Bлeчyгo]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано11.02.13 22:49



Не мога да разбера какво те интересува какво си мисля за някой човек, тоест жена.

Редактирано от Oбичaм на 11.02.13 22:49.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Oбичaм]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано11.02.13 22:54



Ами и аз не разбрах, освен да я обиждаме, какво още да я правим?



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: bipet]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано11.02.13 22:54



Тъй, тъй ... То едното нали по въздуха се пренася, та му се намаляват разходите. Пък другото - много жица, много стълб, много разход. Логично е.







Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Bлeчyгo]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано11.02.13 22:59



Да я хвалите, като го заслужава.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Oбичaм]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано11.02.13 23:03



а,като не го заслужава, какво да правим?



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: roshava]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано11.02.13 23:03



Добре де, кажи какво да правим с европейските стоки, след като са прекалено скъпи.

А оня със зеления ник говори големи ….. с още по-голям апломб. Ти разбра ли ?



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Bлeчyгo]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано11.02.13 23:07



Заслужава го.





Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: bipet]  
Автор roshava (нереална)
Публикувано11.02.13 23:10



Ми като са ти скъпи, ще си купуваш евтини китайски.



Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор ALONE911 (пристрастен)
Публикувано12.02.13 08:17



Аз изключително много се учудвам, че когато се увеличиха цената на потребление на тока на никой не му направи впечатление, че стойността на самия ток е малко увеличена, а другите два показатели нараснаха дотолкова, че достигнаха себестойността на тока като производство.
Защо тогава всички мълчаха? Това съвсем не са малко години.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: ALONE911]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано12.02.13 11:38



Ами то няма нищо за чудене, за толкова години инфлацията нарастна здраво, цените на всичко също, а същевремено има замразяване на доходите.Накратко - хората не смогват повече, защото няма никаква политика за нарастване на доходите на хората.Преди години са се справяли някак си, сега вече явно им е трудно и с една дума" не се търпи повече".



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Hoй]  
Автор ALONE911 (пристрастен)
Публикувано12.02.13 11:48



Явно аз и тогава съм била в трудно положение.
Не зная, обаче няма ли хора на които се плаща т.е. всички плащаме да отговарят за сключването на договори или "когато ни дойде ецето до гъза" или по- точно "кой могъл си натоварил колата".



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор БeзcъницaМодератор (в затъмнение)
Публикувано12.02.13 18:15



Само за статистиката. Днес си погледнах новата сметка. Предишна 50, сегашна 90.



- - - -


Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Бeзcъницa]  
Автор H252rrem (теле-патка)
Публикувано13.02.13 00:07



Февруарската ли?
Щото януарската е със седем дена по-голяма. Да не забравяме и че все пак е зима /за тези, които нямат парно/



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Бeзcъницa]  
Автор H252rrem (теле-патка)
Публикувано13.02.13 00:21



„ТЕЦ Варна” ЕАД е втората по големина топлоелектрическа централа в България и на Балканския полуостров със 1260 MW инсталирана мощност. Дружеството има общо 652 служители и е 100% собственост на ЧЕЗ а.с. Чешката Република.





Та....? Какво казваха онези овце пред народното? Да национализираме ли? Ха-Ха-Ха! Най-много да останем без ток или с режим на тока.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: H252rrem]  
Автор H252rrem (теле-патка)
Публикувано13.02.13 08:49



Да добавя само за невежите овце дето претендират за национализация:



Четете и се плашете!
Ако направим като албанците
не само обещетение ще платим,
но може и със ЕС да се простим.
А тогава, дори магистрали няма да строим.


Ама аз да не се обаждам. Нали съм тъпа. Само ще наблюдавам и ще ви се смея на глупостта и простотията.




Няма по-страшно и опасно нещо от българския идиотизъм.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: H252rrem]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано13.02.13 09:56



А ти съзнаваш ли как се държиш?
С ясното си съзнание ли си такава груба и обиждаш или просто това ти е начин на поведение....
На мен не ми пречиш, но направо се учудвам как използваш думичките...идиоти, простаци, овце, крадливи и т.н. и то все към съклубари...И какво печелиш от това....да докажеш колко си права ли? Е, не си права, защото и по новините започнаха да разкриват измамите и надписванията на сметки....
А пък ти продължавай...



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: H252rrem]  
Автор Факличка (fuego)
Публикувано13.02.13 10:18



На кой е по голяма?? Мойта е по голяма с два дни, а увеличението ми е доста повече!

“Толкова много програми, пари и усилия за ромите, а за циганите никой не мисли.”[/


Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор roshava (нереална)
Публикувано13.02.13 10:56



Накрая и загубите по трасето ще се окажат, че са надписани, т.е. няма толкова кражби, колкото те изкарват че има. Ама е на, овчото съзнание си проличава и търпи някой да се надигне и да си търси правата.

Има три гледни точки ... моята, твоята и правилната.


Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: H252rrem]  
Автор БeзcъницaМодератор (в затъмнение)
Публикувано13.02.13 11:58



Обърнах специално внимание на датите. За мен не е нормално седем дена разлика да ми струват 40 лева отгоре. След като аз не съм се заседяла по великите празници изобщо вкъщи, работих си, не съм се нито убила от готвене, нито се топля на ток.

- - - -



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано13.02.13 16:30



Има теми в които някои съклубари са „идиоти, простаци, овце, крадливи и т.н.”
В други са гении, мили и прекрасни, щедри и обичливи и т.н.
Едни и същи склубари имам предвид. И в това не виждам нищо чудно.
Е, аз например не мога да се измъкна от първата група, но сигурно съм изключение.

В тази тема любимите ми съклубари са седнали от грешната страна на клона и режат ли режат. При това със свръхинтелигентен израз на лицата.
Всъщност, защото е по-лесно, заровили са глави в пясъка и оглеждате околния свят със самодоволен поглед. Обаче когато оглеждаш света със задните си части някой неща са размазани, доста размазани.

Залагам един хубав обяд, че 99,99 % от хората са потребили толкова, колкото са им отчели.
Залагам и една хубава вечеря, че цената на тока няма да стане по ниска. В така подредения свят, имам предвид.

Въобще ключа от бараката не е под кладата на фактурите за ток.
Просто подивявам като прочета, че някой са преодолели овчото си съзнание и са почнали да търсят правата си.
Търсят някой друг да плати.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: bipet]  
Автор Ravir ()
Публикувано13.02.13 16:32



Това върви го обяснявай на тези, които за необитаеми апартаменти получват по 50 лева сметка. Бе вие верно не знаете кога да млъкнете. Излагате се. И ти ли работиш в ЕОН, бтв?



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: bipet]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано13.02.13 16:39



Приемам облога..но не искам нито обяда, нито вечерята....ще го направя заради себе си и заради теб...за да не си толкова заблуден.
ЧЕЗ. На село отчитат електромерите 4-5 път и годишно и пишат цифри, каквито им дойде. Баща ми миналата година беше предплатил със 70лв. Като се разбра това, те щяха да приспадат. Никой не знае обаче къде и какво е приспаднато. На необитаема къща зимата се плаща по 5-6лв. ток. Говоря абсолютно необитаема, дори не се ходи там.
Това мога да ти го докажа с бележки....мога и чрез цифрите на електромера...
Приемаш ли облога....



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано13.02.13 17:07



Съвсем нормално е.
Сигурно може да се назначат още 5 000 инкасатора. И не е важно, че това естествено ще доведе до увеличаване цената.
Ти ако организираш тази работа, как ще ти изглежда ако имаш много инкасатори за които изразходваш 900 лв. на месц, а те отчитат 30 лв. на месец.
Разбира се може да отговориш, че това не те интересува, а просто искаш да стават ... чудеса.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Ravir]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано13.02.13 17:10



Електромера на необитаемият ти апартамент е отчел толкова. Ти наистина ли смяташ, че това е направено от ЕОН ?
Как ?
Инкасаторът е надписал. Защо след като няма никаква полза от това.
Или смяташ, че по тъмна доба директора е събрал инкасаторите и е казал – на всеки надписан киловат – по два лева.
Или смяташ, че от ЕОН са монтирали електромери отчитащи повече ?

Били бил така добър да споделиш как смяташ, че ЕОН са те излъгали в твоя случай.
- инкасаторът е надписал.
- електромера отчита без потребление
- при потребен един киловат електромера отчита три.
- нещо което не се сещам



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: bipet]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано13.02.13 17:13



Това ми беше напълно достатъчно да разбера, че разговора ни е безсмислен.
Бипет, едно е любовта, а съвсем друго справедливостта...в момента ти си влюбен, но не си справедлив....
Както и да е...спираме до тук.





Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: H252rrem]  
Автор MilitaryMinD (Bl0w_Ya_MinD)
Публикувано13.02.13 17:17



Ебем ти ЕС-то!





Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: MilitaryMinD]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано13.02.13 17:23



То, и без това с тази грешка да ни приемат, съдбата му е предрешена





Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Bлeчyгo]  
Автор MilitaryMinD (Bl0w_Ya_MinD)
Публикувано13.02.13 17:32



Спорно е, у кого е грешката. Но те така или иначе са пътници. Колко ли европейци, на ден,губят работата си, заради по-конкурентните азиатци?



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано13.02.13 17:39



Никак не е безсмислен. Просто кажи в какво греша ?

В тази твоя къща тока ти е на разположение по всяко време. Отиваш два пъти в годината, щрак и ти е светло. Разход 30 стотинки. На доставчика, обаче този ток струва 50 лв.
Това абсолютно неразбираемо ли ти изглежда ?
Ами ако натрупаният сняг скъса кабелите ? Ти ще искаш ли да ти възстановят елзахранването. Срещу твоите 30 ст.
Това абсолютно неразбираемо ли ти изглежда ?
Един киловат струва около 20 ст. 0,01 стотинка от тази цена отиват ти да имаш постоянно ток за 30 стотинки на месец.

Всъщност, ако искаш „аритмеметично” точно да си плащаш тока, вероятно този на село, ще ти струва 5 лв. на киловат и в годишен план може да дадеш и повече от 50 лв.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: MilitaryMinD]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано13.02.13 17:40



Спорно е, у кого е грешката.-Да, само времето ще покаже и много се надявам да е тяхна





Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: bipet]  
Автор Ravir ()
Публикувано13.02.13 17:59



Има специалисти за тая работа, не ме вкарвай в оправданията ви. Ако ти си прав, хората щяха всеки месец да излизат на протест. Може би е някво невероятно съвпадение, че точно сега всички изпищяха. Ама щото на никой не му се стои на тъмно и студено, пак ще се платят сметките. Това е цинизма, на който се залага. А ти трябва да си с доста промит мозък за да пишеш тези неща, щото иначе ми звучиш като експерт и за това ще се въздържа да ти тегля една.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Ravir]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано13.02.13 18:03



Този да не е от ВиК-то?



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Bлeчyгo]  
Автор Ravir ()
Публикувано13.02.13 18:06





Бе ае сега, некви смешни индулгенции тука сами да си раздават, ае нема нужда.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Хюррем (теле-патка)
Публикувано13.02.13 18:51



Извинявай! Извинявам се и на всички!
Не формулирам достатъчно добре изреченията си. Обидите отправям към мнозинството български народ, а не персонално към всички клубари. Когато пиша "вие говеда прости" имам предвид мнозинството прости българи. Това не означава, че визирам вас. Надявам се моето пояснение да е поправило грешката ми.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: bipet]  
Автор Хюррем (теле-патка)
Публикувано13.02.13 18:55



Благодаря ти, че ми показа, че не съм сама в мнението си.
Най-накрая някой, който разбира за какво говора и на какво се възмущавам.

Просто подивявам като прочета, че някой са преодолели овчото си съзнание и са почнали да търсят правата си.
Търсят някой друг да плати.


Абсолютно същото изпитвам и аз. Не прросто подивявам, а ми избиват бушоните от такива говеда прости и нагли тъпи овце (Визирам огромната част българско племе, което се оставя да бъде манипулирано по политически цели, защото е лакомо и алчно да се вози на чужд гръб.) Да ме прощават съклубарите, но определението ми не е насочено към конкретни личности, а към съвкупността от български некачествен матрял.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Bлeчyгo]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано13.02.13 19:52







Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Ravir]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано13.02.13 21:09



Нямам нищо общо с „тока”.
Последната ми сметка е над 750 лв.
Няма да ми е лесно да платя.
Между другото очаквах малко повече, защото по Коледа и Нова година записвах показанията на електромера. Като погледна какво е включено показанията си бяха верни.

Ако се затворим в една стая и седим с палтата на лято сме на море да събираме топлина за следващата зима.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: bipet]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано13.02.13 22:02



Абе, мухъл, що не се .............
Ела да си поставиш насраните аргоменти на една цяла улица, само на 50-ина метра от вкъщи, където тока толкова играе, че на хората уредите им танцуват!Вашите насрани техници идват 2-а пъти на месец, после 2-а дена е на ред и после пак същото!Ама те си плащат както всички останали и по всяка вероятност - повече!

Ела ми обяснявай и ная мен, как като купувах жилище и проверявах ме уверяваха, че всичко е изрядно, а веднъж ми причерня, като се оказа, че ми е спрян тока за не платена сметка от 6м преди да съм го закупил!И само преди 2м също ми бе спрян, а всичко ми беше изрядно платено, само че някоя овца, като тази слабоумната , дето е пуснала темата, не си е направил трлуда да провери, че съм го платил в централата на ЕВН, а го е пуснала за спиране по върната бележка от пощата на селото ,където е жилището!!! И за това, да се занимавам и да обикалям като улав изгубих 2 дена, понеже и по телефона не става!!!Защо мухльо, аз трябва да обикалям, при положение, че тези неща можеха да се решат с по един телефон от служителите в мародерските ерп-а??!!
Аре земи ходи се шибай някъде и не ми разправяй колко сте коректни и как служителите са света вода ненапита!



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Bлeчyгo]  
Автор Хюррем (теле-патка)
Публикувано13.02.13 22:43







Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Хюррем]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано13.02.13 22:56



Абе, стига си се захващала за глупости!!Ясно е , че национализация няма да има!!
Но е крайно време е ЕРП-та,които се радват, че са намерили село без гробище да разберат, че на хората им писна! и че това, че си мародерстват благодарение и на договорите, подписани с корумпирани до мозъка на костите правителства, и сегашното им нагло до безобразие по същата причина изнудване и не коректно поведение повече няма да го бъде!!!



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Bлeчyгo]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано13.02.13 22:59







Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Bлeчyгo]  
Автор Хюррем (теле-патка)
Публикувано13.02.13 23:13



" В цените на електроенергията в Германия има значителни регионални разлики, но средно токът струва 25 евроцента на киловатчас. "

"Преизчислен в евро, токът ни струва 8,30 цента за 1 киловатчас, при средно 17,08 за ЕС. Най-близо до нашите цени са естонците, латвийците и румънците - съответно 10,04 цента, 10,48 и 10,52."


Някъде някой го написа: Не тока е скъп, а стандарта ни е нисък.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Хюррем]  
Автор Хюррем (теле-патка)
Публикувано13.02.13 23:30



[url=http://www.dnevnik.bg/live/novini_ot_vas/2012/07/04/1859005_smetka_za_tok_v_germaniia/]Чети коментарите само на kykyyy= Ако си поне средно интелигентен ще разбереш какво искам да ти кажа.[url]


Ако продължиш да ми опонираш и след това, което съм ти сервирала на поднос, то ще приема, че ти явно си превъртял от високото напрежение.





Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: bipet]  
Автор Ravir ()
Публикувано13.02.13 23:31



Да разбирам, че те дразни, че българите протестират? Оф, нациооооо





Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Хюррем]  
Автор Ravir ()
Публикувано13.02.13 23:32



Темата ти е толкова безочлива и нелепа, че мислим да вземеш да поспреш с глупсотите.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Хюррем]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано13.02.13 23:38



няма да ги чета и честно казано, съжалявам, че въобще ти обърнах внимание!



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Ravir]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано13.02.13 23:39



Абсолютно!Откровено малоумна!



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Bлeчyгo]  
Автор Ravir ()
Публикувано13.02.13 23:43



Точно. Супер много ме израдва правителството и тоя път. Може би ще гласувам на следващите избори, за пръв път от десет години насам. Или там.. кога беше.. не помня вече





Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Ravir]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано13.02.13 23:49



И аз мисля като теб!Иначе, колкото и да ме боли, хващам пътя на някъде


все пак, имам само един живот!

Редактирано от Bлeчyгo на 13.02.13 23:50.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Bлeчyгo]  
Автор Ravir ()
Публикувано13.02.13 23:49



Верно? Ще емигрираш ли?



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Ravir]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано13.02.13 23:57



Ако този народ върне на власт мазните плазмодии от БСП, барабар с онази дална, крадлива сган ДПС или предпочете продажната, по-популстка и от БСП Кунева по всяка вероятност ще отида да живея в Солун





Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Bлeчyгo]  
Автор Ravir ()
Публикувано14.02.13 00:09



Бе ти стой тука до изборите да гласуваме и да си лафим.

Но ммисля, че тоя ефект на махалото вече не действа.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Ravir]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано14.02.13 00:11



До тогава със сигурност съм тук





Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Ravir]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано14.02.13 10:08



Аз ще имигрирам в отвъдното. И е права Xюppeм. Това, че сте идиоти и не можете да изкарвате добри пари си е ваш проблем. Например, програмистите изкарват над 1000 лева на месец.

МАЛОУМНИ СТЕ. ГЛУПАЦИ.



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Oбичaм]  
Автор Факличка (fuego)
Публикувано14.02.13 11:32



А ти умнико колко изкарваш на месец? И плащаш ли си сам сметките?

“Толкова много програми, пари и усилия за ромите, а за циганите никой не мисли.”[/


Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Факличка]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано14.02.13 11:33



Аз си признавам, че съм идиот. Но защо вие не си признавате, че сте глупаци?



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Oбичaм]  
Автор Факличка (fuego)
Публикувано14.02.13 11:36



Да, глупачка съм че работя и плащам ненормални сметки, докато такива идиоти като теб по цял ден мрънкат в нета ( кой ти го плаща? ) ние какви сме и защо сме, да, глупачка съм, че такива идиоти като теб наред с мангалите, лежите на мойте рамене. Я вземи се скрий че си толкова жалък, че нямам думи, нещастник!

“Толкова много програми, пари и усилия за ромите, а за циганите никой не мисли.”[/


Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Факличка]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано14.02.13 11:41



90% от българите са глупави. Това е положението. Има стотици хиляди американци, които са милионери, само от интернет и програмиране.

Има над 2 милиона български пенсионера. Как пък измежду тях няма един гений, който да стане милионер чрез програмиране?

И какво повече сте от циганите, като не сте креативни и не можете да програмирате? Можете само да използвате интернет, но не и да печелите от него. Е, как да не сте глупави?



Тема Re: Плащате ли си сметките за ток?нови [re: Xюppeм]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано14.02.13 17:38



Тази тема се разви прекрасно.

Имаш шанс за добър живот.

И другите не са за оплакване. Джакпота стигнал 5 млн.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.