Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:28 26.09.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Първото ми споделяне тук  
Автор acroo (Liria)
Публикувано07.02.13 03:10



Като е "Споделено", да направя и аз първата си тема.

Ужасно съм щастлива, че след големи мъки (в най-истинския смисъл на думата), мизерии и трагедии, не само че си оставихме уредения, уреден чак до гроба, живот, не само се върнахме, отворихме си фирма, но и понеделник започва първи ни проект!



Просто не мога да спя от възбуда! Много, много работа, но няма такъв кеф човек да работи за себе си! Знам че звучи банално и тотално клише, но дори 16ч бачкане на ден не ми идват много, просто защото е за мен, за нас- за мечтата ни.

На мен ми се налага да уча доста, защото специализацията ми е в малко по-различна сфера на информатиката, спрямо тази на фирмата ни, но имам добър учител и разбира се цял интернет за изчитане.

Аз затова и нямам много време да пиша тук повечко, но сега си давам малко почивка и нямаше как, трябваше да го напиша.



Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор coffeemate ()
Публикувано07.02.13 06:47



Браво на вашия "екип"!





Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор БeзcъницaМодератор (vertigo)
Публикувано07.02.13 07:18



Чудесно! Успех ви желая!





Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор na gosti (пристрастен)
Публикувано07.02.13 09:50



Направо ти завиждам! Супер! Успех!



Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор roshava (нереална)
Публикувано07.02.13 09:57



Чувството наистина е незаменимо ... да ви върви по вода начинанието и да имате много приятни предизвикателства които да запазят духа на успеха.





Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор ШokoЛaдa ()
Публикувано07.02.13 10:07



Успех и много сбъднати мечти....
От сърце ти го желая..





Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор юpaтa ()
Публикувано07.02.13 10:14



успех и попътен вятър. С лекота да преминавата трудностите и работата ви отвръща със същия хъс, с който подхождате!





Тема Страхотнонови [re: acroo]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано07.02.13 10:18



Искрено ви желая успех.

Има нужда да станат видими примерите как в България може да се случват нещата, че ми писна от мрънкачи.

Това е положението - свиквай



Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор ALONE911 (ентусиаст)
Публикувано07.02.13 10:57



Успех!



Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано07.02.13 11:00



Успех




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор вoлнa птицa (ентусиаст)
Публикувано07.02.13 11:06



Успех! Адмирации за смелостта, духа и българския хъс за промяна. КЪСМЕТ!!!





Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано07.02.13 13:16



успех желая,
споделяй още





Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор MilitaryMinD (Bl0w_Ya_MinD)
Публикувано07.02.13 13:17



Браво, много позитивно!





Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано07.02.13 13:34



Бря, какво се е разкудкудякал от радост тоя народ.

Ако си в моята област, не виждам защо трябва да кудкудякам от радост.
Но ако е информатика, от мен да мине – айде успех.
Това за зарязания, уреден до гроб живот, или малко стягаш, или се самозаблуждаваш.

Всъщност единствено интересно ми е какви толкова бяха тези мъки, мизерии и трагедии.



Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор шyндa (шурдилович)
Публикувано07.02.13 13:53



но няма такъв кеф човек да работи за себе си

Тук си мисля, че си в състояние на ако не пълна, то частична заблуда. Само си задай няколко въпроса и се помъчи да си отговориш:
1. Колко пари внасяш на месец за данък общ доход?
2. Колко пари внасяш на месец за данък добавена стойност?
3.Колко пари внасяш на месец за данък печалба?
4. Колко пари внасяш на месец за осигуровки?
5.Колко пари внасяш на месец за данък сгради, такса смет, данък лек автомобил, данък куче, наем и пр. ?
6. Колко пари внасяш на месец за акцизи - за цигари алкохол и прочие?

А сега пак се фали, че работиш за себе си





Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: шyндa]  
Автор roshava (нереална)
Публикувано07.02.13 14:10



Шурдич, важно е кой ти дава парите, за да плащаш всичко това.



А и тук го има момента, че колкото повече сметки можеш да платиш, толкова по-богат се чувстваш.

Редактирано от roshava на 07.02.13 14:13.



Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: roshava]  
Автор шyндa (шурдилович)
Публикувано07.02.13 14:19



Е кво му е важното? Все някой ти дава някакви пари и после плащаш някакви сметки, при всички случаи. Важното е как се чувстваш и дали се чувстваш свободен.



Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано07.02.13 21:55



Успех! :)



Тема Re: Огромно благодаря на ВСИЧКИнови [re: acroo]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано07.02.13 22:10



Мерси за думите ви, окуражаването и мненията. Просто исках да напиша едно генерално благодаря, така ако не отвърна на някой конкретно, да не си помисли, че не съм оценила.

Всяко едно мнение ми е ценно.



Тема Re: Страхотнонови [re: Mandalay]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано07.02.13 22:17



Да, за нас двамата със съпруга ми, също е от особено значение, да покажем че е възможно. Не просто да прави бизнес човек, много хора правят бизнес в България, а че може да се върне някой и да се чувства добре, да се чувства дори много по-добре, отколкото в държавата, в която е живял преди това.

А в информатиката специално има много какво да се направи. Да не сме просто нискоквалифицирани аутсурсинг дестинация, а да градим истински услуги, които да водят до изследване, намиране на новости, предлагане на качествени, тясно специализирани услуги на тази база.





Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: вoлнa птицa]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано07.02.13 22:33



О, от адмирации няма нужда, въпреки че е супер готино да го чуе човек.

. Но, наистина, не беше лесно в много моменти, а и занапред няма а е, но важното е че правим каквото ни харесва и то в България.



Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: jojo-mojo]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано07.02.13 22:35



Ще, една от основните ни идеи е да развиваме цял сектор в услугите. Бая амбициозна идея, та "хляб" за споделяне- бол

.



Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: bipet]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано07.02.13 22:58



Има и друга опция освен "малко стягаш" и "самозаблуждаваш", а тя е- не ме познаваш и може би наистина е точно така както го написах.



Ти в коя сфера си, ако не е тайна разбира се?

Защото мъките, мизериите и т.н. са на съвсем лична основа. Но като ги махнеш тях (въпреки че са много тежки) и оставиш дреболиите, мислиш ли, че е лесно прехвърлянето в държава, която сме напуснали съответно на 14г и на 18г и сме прекарали по-голята част от осъзнатия си живот на друго място? Нито е лесно да си продадеш къщата, да уредиш десетки документи, постоянно слушайки всички, които те убеждават, че вършиш ужасна грешка връщайки се в някаква, ще рече човек според описанията, клоака едва ли не.

Та такива ми ти работи



Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: шyндa]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано07.02.13 23:02



Аз не се хваля, а се радвам.

Всичко, което си написал е извън идеята на написаното от мен, а то е мотивацията на човек, когато гради нещо собтсвено, по свой си начин, споделяйки този момент от живота си с най-близкия човек.



Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано07.02.13 23:07



... да усещането ми е познато (имам предвид за начинанието... слава богу с мизерията и драмите не съм се сблъскал още.. или поне не в грандиозни мащаби)
Успех в бизнеса (може да споделиш какъв е... ако искаш)... Иначе за обучението не се притеснявай... както сама си написала в ерата на интернет има информация за почти всичко, както и специализирани форуми (ако си на ти с английския практически няма нещо, което да го няма)
Успех... и да знаеш че от личен опит мога да кажа че собственият бизнес е хубаво нещо... Не си роб на някой... роб си на самия себе си... просто бизнеса така те подчинява... ама поне може да има защо :)...
Успех...

....Не чета между редовете и затова пиша директно...



Тема п.с.нови [re: Apxaнгeл]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано07.02.13 23:09



...след като три пъти ти пожелах успех по-горе... само да добавя...
- Не се отказвай дори, когато всичко изглежда загубено..... обикновено оцеляват упоритите..



....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: юpaтa]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано07.02.13 23:13



Мерси, хъс да има, останалото е само въпрос на време и работа, нали така





Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: Apxaнгeл]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано07.02.13 23:20



Благодаря, особено за послеписа.

За обучението е добре, че все пак имам информатично образование, а и сама съм се научила на много неща в професията. Но тя е толкова обширна, че буквално всяка специализация си е отделна професия.

Аз съм предимно в мрежите, а сега ще ми се наложи да си развия знанията в програмирането, особено на уеб апликации, в базите-данни. Но наистина информация онлайн има предостатъчно, а и наистина има кой да ме насочва в ученето и да ми предаде невероятния си опит.

С такъв кеф прекарах цялата нощ четейки и учейки, че думи нямам.

.

А ти с какво си се захващал, ако не е тайна, за да ти е познато чувството? Всеки споделен опит ми е от полза.



Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано07.02.13 23:36



... ами от 20 години работя изцяло за себе си като съм се хванал с няколко дейности в съвсем различни сектори, като мога да се похваля, че почти няма дейност, с която да съм се захванал и да не я развивам и досега. Да не съм постигнал всичко, което съм искал... но има време. Не съм станал най-добрия в браншовете в които съм, но се опитвам да се меря с тях. Не съм забогатял, но не ме притесняват сметките и глезотиите. Напредвам бавно, но не дължа пари на хора или кредитни институции (тоест гледам да не карам на сигурно... със собствени средства на принципа - събирам пари, купувам машина... развивам едно място и след като заработи се оглеждам за второ). Не бавя заплати и осигуровки на персонала и не дължа дори стотинка за данъци. Не уволнявам хора поради липса на работа или на пари... а и те не напускат...
С две думи спя спокойно, но съм много уморен... и да ти кажа вече свикнах с умората... Надявам се само след време да не се окаже, че съм бил лош баща... но се старая да не съм...

....Не чета между редовете и затова пиша директно...



Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: Apxaнгeл]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано08.02.13 00:04



Страхотно, евала!!

Точно така смятаме да се развиваме и ние, много добре си го описал, но искрено ти се възхищавам, че си успял да го направиш. Дано и ние успеем. Преди година нямахме никаква мотивация да работим, а сега не можем да се спрем, дано имаме нужния опит и знания да се справим по този начин. Наистина нещата не са просто да се направят пари или да се тъпа човек в гърдите колко е успял, а важното е какво се гради.

А и друго... Ако дотук обещаните проекти се подпишат, до месец-два ще се наложи да наемем човек и там е частта, която мен лично ме кара да се вълнувам особено много. Да е добър менаджър човек, да осигури подходящи и интересни условия на някой друг, си е много сериозна работа.

Аз обичам да уча другите, да намирам правилните думи, да ги заразявам с емоцията си докато ги обучавам. Ако имам този късмет, да обуча някой, ще съм безкрайно щастлива.

А най-уникалното е споделянето с близките. Пожелавам ти някой ден да можеш да споделиш с детето си този труд и тези разбирания! Аз лично не мога да опиша какво щастие е да си хване човек кучето, да се държи за ръка с мъжа си и да обикаля центъра на София през нощта, говорейки за визията си за това какво трябва да е отношението към хората, към работата и т.н.

Не може да се сравни със ставането сутрин и отиването на работа в нечия чужда компания.



Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано08.02.13 04:27



Бог да е с теб. Не знам какво друго да кажа при такива чисти мисли и думи. Както се казва - благородството задължава.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано08.02.13 08:12



Ти си първопроходец, тогава. Първа по пътя назад към корените.
Чувствата ти, доколко ги разбирам, са толкова нормални и същевременно толкова забравени тук, че ме карат да се съмнявам в тях на първо четене.

Хубаво е, че си запазила добър български език.



Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: Amelia Pond]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано08.02.13 12:31



Не ме засрамвай публично моля

. Не, сериозно, благородството е нещо толкова възвишено.. аз просто искам да направим нещата както смятаме, че е добре. Иначе благодаря за пожеланието.



Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: bipet]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано08.02.13 16:23



Доста българи правят същото, но за жалост малко хора обичат да чуват техните истории. Аз се запознах с много хора в подобно положение- върнали се след дълъг живот зад граница, направили свой бизнес. Някак си сред цялостния негативизъм тези истории сякаш не са искани, а също така им се струват неверни.

Разбирам за съмненията, не е проблем. Едно от нещата, с които вече свикнах, е именно съмнение. Ти поне ми остави избор между две опции

, повечето хора директно си правят някакъв извод и от там насетне е трудно да им обясниш.

Това, с което сме посрещнати 99,99% от случаите е (подредени безразборно):

- бизнесът ви няма да провърви, това тук е България. Дори да провърви, някой ще ви прецака.
- вие не сте се сблъскали с администрацията
- вие сте се върнали само защото там нещо не сте успели
- давам ви 6 месеца/година

Да не продължавам нататък, ясно е какви съмнения се цитират.

Не знам защо не може да се приеме. В крайна сметка в България, специално в IT сферата, бизнес се прави (и то успешно) от много хора. Данъците са идеални, регистрацията на фирма се прави онлайн и то много бързо, изключително конкурентни сме на европейския пазар заради ниските цени, а ако се добави и качество на услугите равно на това в Европа..

Остава ние да се учим да управляваме фирма. Някой беше казал, че това изисква човек да бъде финансист, счетоводител, маркетинг специалист, сейлс, ..., та чак до секретарка- без да броим базовата професия, и все повече се убеждавам, че е точно така.



Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано08.02.13 18:39



В България администрацията е доведена до абсурд.
Народът е доведен дори оттатък абсурда. За което положение сме си виновни само ние, всички до един.
Представяш ли си, горят фактурите за ток публично. Не изключвам възможността Бойко да застане на страната на „хората” и да запретне ръкави да намалява цената на тока.
Да не ти говоря за съдебната система.
Ами ти представяш ли си, че може да вземеш поръчка от правителството и да не ти платят. От община също. Ако пък е от фирма стана задължително да не се плаща.
Като сме подкарали за абсурдите и вие с програмите гледате да не изоставате. Всяко нещо на абонамент и за цял живот.
Не само да ви купя програмата, ами цял живот да плащам за нея. 14 000 евро програмата и 200 евро на година – да капе по малко.
Компютрите „вързани” в система – за поддръжка …стотин лева на месец. А с години не им виждам очите на подържащите.
Копирната техника всичко с броячи. Всеки месец отчитат и фактурират – подържащите.
„Проста да падладееш”, както казваше една сладурана на нейния българо-руски.

Всичко горе го казвам ей така, да върви разговора.
Обаче има нещо с което наистина може да се сблъскаш. Има добри специалисти, но искат майка си и баща си като заплащане. С всякакви аргументи – ти знаеш ли колко взимат на Запад, аа… аз върша работата, а ти ще вземеш парите и т.н. и т.н.
Пак ще си говорим

Да ти кажа все пак – и аз виждам нещата като теб. И не мисля да си слагам очила …



Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано08.02.13 21:39



....щом искаш нещо с душата си ще го направиш... Може да е според силите и възможностите, но винаги си личи, когато е вложена и душа..



....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано09.02.13 13:49



Keep walking!





Тема Точнонови [re: acroo]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано10.02.13 00:17



там, е ключа за палатката - ако не започнем да изнасяме проидукти вместо аусорсинг ще си останем бяло петно на картата.

Иначе по мое скромно мнение умението да се продава е над половината от успеха. Дано с живота си "на запад" сте го усвоили.

В момента web е като Клондайк - с това се занимавам от 1997 и на практика съм опитал и ползвал почти всички по-значими технологии. В момента всяка седмица излизат нови неща че дори не мога да им запомня имената. И в момента точно разучвам и експериментирам с Twitter bootstrap.
Така или иначе javascript will rule them all.

Това е положението - свиквай




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.