Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:56 25.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано08.02.13 04:27



Бог да е с теб. Не знам какво друго да кажа при такива чисти мисли и думи. Както се казва - благородството задължава.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано08.02.13 08:12



Ти си първопроходец, тогава. Първа по пътя назад към корените.
Чувствата ти, доколко ги разбирам, са толкова нормални и същевременно толкова забравени тук, че ме карат да се съмнявам в тях на първо четене.

Хубаво е, че си запазила добър български език.



Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: Amelia Pond]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано08.02.13 12:31



Не ме засрамвай публично моля

. Не, сериозно, благородството е нещо толкова възвишено.. аз просто искам да направим нещата както смятаме, че е добре. Иначе благодаря за пожеланието.



Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: bipet]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано08.02.13 16:23



Доста българи правят същото, но за жалост малко хора обичат да чуват техните истории. Аз се запознах с много хора в подобно положение- върнали се след дълъг живот зад граница, направили свой бизнес. Някак си сред цялостния негативизъм тези истории сякаш не са искани, а също така им се струват неверни.

Разбирам за съмненията, не е проблем. Едно от нещата, с които вече свикнах, е именно съмнение. Ти поне ми остави избор между две опции

, повечето хора директно си правят някакъв извод и от там насетне е трудно да им обясниш.

Това, с което сме посрещнати 99,99% от случаите е (подредени безразборно):

- бизнесът ви няма да провърви, това тук е България. Дори да провърви, някой ще ви прецака.
- вие не сте се сблъскали с администрацията
- вие сте се върнали само защото там нещо не сте успели
- давам ви 6 месеца/година

Да не продължавам нататък, ясно е какви съмнения се цитират.

Не знам защо не може да се приеме. В крайна сметка в България, специално в IT сферата, бизнес се прави (и то успешно) от много хора. Данъците са идеални, регистрацията на фирма се прави онлайн и то много бързо, изключително конкурентни сме на европейския пазар заради ниските цени, а ако се добави и качество на услугите равно на това в Европа..

Остава ние да се учим да управляваме фирма. Някой беше казал, че това изисква човек да бъде финансист, счетоводител, маркетинг специалист, сейлс, ..., та чак до секретарка- без да броим базовата професия, и все повече се убеждавам, че е точно така.



Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано08.02.13 18:39



В България администрацията е доведена до абсурд.
Народът е доведен дори оттатък абсурда. За което положение сме си виновни само ние, всички до един.
Представяш ли си, горят фактурите за ток публично. Не изключвам възможността Бойко да застане на страната на „хората” и да запретне ръкави да намалява цената на тока.
Да не ти говоря за съдебната система.
Ами ти представяш ли си, че може да вземеш поръчка от правителството и да не ти платят. От община също. Ако пък е от фирма стана задължително да не се плаща.
Като сме подкарали за абсурдите и вие с програмите гледате да не изоставате. Всяко нещо на абонамент и за цял живот.
Не само да ви купя програмата, ами цял живот да плащам за нея. 14 000 евро програмата и 200 евро на година – да капе по малко.
Компютрите „вързани” в система – за поддръжка …стотин лева на месец. А с години не им виждам очите на подържащите.
Копирната техника всичко с броячи. Всеки месец отчитат и фактурират – подържащите.
„Проста да падладееш”, както казваше една сладурана на нейния българо-руски.

Всичко горе го казвам ей така, да върви разговора.
Обаче има нещо с което наистина може да се сблъскаш. Има добри специалисти, но искат майка си и баща си като заплащане. С всякакви аргументи – ти знаеш ли колко взимат на Запад, аа… аз върша работата, а ти ще вземеш парите и т.н. и т.н.
Пак ще си говорим

Да ти кажа все пак – и аз виждам нещата като теб. И не мисля да си слагам очила …



Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано08.02.13 21:39



....щом искаш нещо с душата си ще го направиш... Може да е според силите и възможностите, но винаги си личи, когато е вложена и душа..



....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Първото ми споделяне тукнови [re: acroo]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано09.02.13 13:49



Keep walking!





Тема Точнонови [re: acroo]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано10.02.13 00:17



там, е ключа за палатката - ако не започнем да изнасяме проидукти вместо аусорсинг ще си останем бяло петно на картата.

Иначе по мое скромно мнение умението да се продава е над половината от успеха. Дано с живота си "на запад" сте го усвоили.

В момента web е като Клондайк - с това се занимавам от 1997 и на практика съм опитал и ползвал почти всички по-значими технологии. В момента всяка седмица излизат нови неща че дори не мога да им запомня имената. И в момента точно разучвам и експериментирам с Twitter bootstrap.
Така или иначе javascript will rule them all.

Това е положението - свиквай




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.