Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:42 27.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Какво се случва? (случая Доган)  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано19.01.13 13:38



Всичките простотии, дето се случват при мюсюлманите според мен са базирани на тъпото им разделение на шиити и сунити... Войната помежду им е толкова тъпа, кървава и глупава...



Дышите глубже: вы взволнованы!

Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: acid948]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано19.01.13 13:59



Дано не е това, за което си мисля.



Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: ШокоЛада]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано19.01.13 14:05



Е няма как да знам какво си мислиш, ама според мен това е евтина провокация - тоя беше с някакъв смешен газов пистолет, ако е искал да го убие, можеше да си купи отвертка...Според мен тоя акт е да замаже очичките на тия, дето разследват случая с терористичния акт на летището в Бургас...

Дышите глубже: вы взволнованы!


Тема Нанови [re: acid948]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано19.01.13 14:12



това старите кадри му казваха "активно мероприятие"
Първо се пуска слух че Доган ага ще обяви оттеглянето си от ръководството. Това осигурява присъствието на представител на почти всяка медия.
Второ намират някакъв с криминално минало - такива сред ДПС много, който уж трябва да се опита Председателя (това в стил Мао Дже Дун) който като Чук Норис лови куршумите с голи ръце.
Следваща фаза е "спонтанно" да започнат да молят Доган ага да не се отказа и да продължи да ги води към светлото бъдеще. Той неохотно се съгласява защото е за тяхно благо но при условие на следващите избори да глауват на 200%

Това е положението - свиквай



Тема Re: Нанови [re: Mandalay]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано19.01.13 14:15



Уф - дано не си прав...



Дышите глубже: вы взволнованы!

Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: acid948]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано19.01.13 14:41



Даже не ми се говори...
Създадохме свят на лъжи, агресия, манипулация, планове и планировки и т.н. и сега си живеем в него и най-вече нямаме право да мрънкаме, защото ако ние не ги подкрепяхме, сега нямаше да ги има...Говоря за света на политиците. В момента ме е гнус да ги гледам, в борбата да вземат властта са готови на всичко, дори и на унижение, защото това тяхното си е живо унижение. Циркове и театрали на конгрес. Какво по-пикантно от това?



Тема Онови [re: ШокоЛада]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано19.01.13 14:51



"вят на лъжи, агресия, манипулация, планове и планировки и т.н." го е имало от много векове в това което сме свикнали да наричаме "цивилизовани общества". Всъщност сред "примитивните" народи отношенията са по-изчистени и прости.

Всъшност цирковете започнаха още миналата година което ме кара да мисля че тазгодишните избори са много важни и който изгуби ще изгуби много.

В случая с ДПС това може да значи още 4 г извън власта и съвсем спиране на паричните потоци от "благодарности". Ако и ГЕРБ успят да създадат структури и да започнат да завземат и местаната власт това може да е фатално за Доган ага.

Това е положението - свиквай



Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: acid948]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 14:56



Моля ти се, докато обядвахме ни повториха няколко пъти сценката и всеки път се смяхме ... в зала, в която всички са седнали, а не прави, някой става и съвсем спокойно отива до Доган на средата на сцената, без никой да реагира от охраната /я се опитай на улицата да го доближиш/, после му насочва пистолет, сваля го, Доган чак тогава му хваща уж ръката и се сборичкват и едва тогава охраната отреагира ... да бе да

.... и всичко това с газов пистолет, а двата ножа в него дори и не докоснати ... за това време което го остави охраната да бъде до Доган, щеше да го разфасова с ножовете бря.



Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: ШокоЛада]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 15:00



Абсолютно .... преди Волния, сега и Доган ... чудя се кой ли ще е следващият никому не нужен, който ще тръгне някой да го трепе, щото нали, без него света ще свърши.





Тема Re: Нанови [re: Mandalay]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 15:02



Залагам 50-тачка, че Доган няма да се оттегли.





Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: roshava]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано19.01.13 15:11





Това е положението - свиквай


Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: Mandalay]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 15:17



Как да не се смее човек?!





Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: roshava]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано19.01.13 15:20





Това е положението - свиквай


Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: Mandalay]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 15:21







Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: acid948]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано19.01.13 15:22



Войната помежду им - нали е помежду им, к'о ти пука.На мен не са ми интересни, допотопни някакви такива.

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "


Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: roshava]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано19.01.13 15:25



Ти се смееш, а мен ме е яд.


Сега ще видиш какво ще последва...само за Доган ще се говори....и то не за Доган, ами за До`ан...не мога и името му да кажат.



Тема Re: Нанови [re: Mandalay]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано19.01.13 15:28



Съгласна. В резултат имаме и освежаващо лъскане на ореола на лидера и предизборно стягане на електоралните редици.




Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: Mandalay]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано19.01.13 15:28



Къде ми е like- а?






Тема стягане на редиците преди изборитенови [re: acid948]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано19.01.13 15:38



Електоратът му се топи явно, затова го мотивира с подобни циркове.... след няколко месеца по площадите из турските села и из градовете в Турция с изселници от БГ ще разправят на неграмотните турци, че държавата и ГЕРБ искат да ги избият и затова трябва да се гласува за ДПС....

science is about doubt


Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: ШокоЛада]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 15:48



А ти що ги слушаш?


Моето виждане по въпроса е следното ...
За тези избори, както бе казано по-горе, са се наточили все големи клечки в политиката ... Станишката, Доган, Костов, Бойко, Волен и Миглена, на която гръб са мастити адвокати ... Мога да кажа, че сега ще сме свидетели на големи циркове, а накрая всички тези ще седнат и ще си поделят пицата на властта по проценти и изборите няма да ги реши народа. Според мен пак ГЕРБ ще има или пълно или частично мнозинство като сега. Идеята е, че Бойко тегли много средства от ЕС от които се облагодетелствуват всички, а ако стане пак някоя тройна коалиция, парите най-много пак да секнат, защото ЕС няма доверие на Станишката и Доган. Т.е. останалите или оставят Бойко за още един самостоятелен мандат и взимат дял от средствата от ЕС, или Бойко ги оставя да си трошат главите и си печели пак парички, но само за себе си.
Бойко е хитър като бай Тошо. Хич не е за подценяване. И ако успее да го направи това, няма да е напразна приликата му с Кръстника.





Тема Re: стягане на редиците преди изборитенови [re: ya2011]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 15:54



Това вече не върви и доказателство са кметските избори.


По-скоро си правят някакво си тяхно вътрешно "разделяй и владей".



Тема Re: Нанови [re: PipilotaV.]  
Автор Son de Nuit ()
Публикувано19.01.13 16:16



Първо прочетох "стягане на електронните редици" и си рекох "ей, тая Пипи пак го закова!"



Редактирано от Son de Nuit на 19.01.13 16:17.



Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: ШокоЛада]  
Автор лчг (Крокодил)
Публикувано19.01.13 16:18



Даже не ми се говори...
Създадохме свят на лъжи, агресия, манипулация, планове и планировки и т.н. и сега си живеем в него и най-вече нямаме право да мрънкаме, защото ако ние не ги подкрепяхме, сега нямаше да ги има...
-Хубаво е, че си признаваш, ама как по-точно ще си поемите отговорността за това, че сте създали и подкрепяли тази измет?Ебахти и лицемерието, точно като на тези, дет сте създали!!!!
Ние хората, които нямаме нищо общо с вас и вашите създания, къде, от кой, и как да търсим отговорност, че страдаме заради вас???Лицемери такива!!!!Било ги гнус да си гледат създанията





Тема Re: Нанови [re: Son de Nuit]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано19.01.13 16:22



От кьор- фишек патаклама разбирам, от електронни единици- тц. Ама ако много се наложи, ще ги стегнем и тях, колко му е...






Тема Re: Нанови [re: PipilotaV.]  
Автор Son de Nuit ()
Публикувано19.01.13 16:24





"По матрицата", от Белия сокол (щото няма лястовица в мъжки род, не за друго)

Пак бързам, или се колебая между "матрицата" и "матраците", едно от двете:)))

Редактирано от Son de Nuit на 19.01.13 16:25.



Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: acid948]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано19.01.13 18:07



Съжалявам, но грешиш напълно. Тези фракции са арабски а не турски. А в случая се вършат глупости една след друга.

sol lucet omnibus


Тема Re: Нанови [re: Mandalay]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано19.01.13 18:11



Не е точно така. Има пробив в сигурността, на който Доган не може да влияе. Има демонстрация на безнаказана дързост и непрофесионализъм. Да му мислят нсо.

sol lucet omnibus


Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: Polydeuces]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 18:30



Съжалявам, но грешиш напълно. Това не са нито турски, нито арабски, нито са фракции. Това са различни течения в Исляма, последователи, на които можеш да намериш от Африка, през Европа и Америките и в Азия.

Редактирано от Nazgulll на 19.01.13 18:31.



Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: Nazgulll]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано19.01.13 18:35



Не точно. Племена, които са разделени. Мн. добре знам какво пиша.

sol lucet omnibus


Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: Polydeuces]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 18:45



Мдааа, със същият успех можеш да кажеш, че католиците и православните християни са две племена, които са разделени.

Поли....моля те.



Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: Nazgulll]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано19.01.13 18:48



Добре, добре, нямам желание да споря с никого.

sol lucet omnibus


Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: Polydeuces]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 18:55



То оставаше и да се пробваш да спориш.



Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: Nazgulll]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано19.01.13 18:57



Иначе какво?

sol lucet omnibus


Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: Polydeuces]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано19.01.13 19:00



боко харам





Veni, vidi, vici


Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: Polydeuces]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 19:03





Редактирано от Nazgulll на 19.01.13 19:03.



Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: Nazgulll]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано19.01.13 19:04





sol lucet omnibus

Редактирано от Polydeuces на 19.01.13 19:04.



Тема Re: Нанови [re: Polydeuces]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано19.01.13 19:07



Да му мислят нсо.

--------------------
Горките хора, те ще си го отнесат накрая. Гледах шефа им, не знам дали е така, ама доста правомощия са им отнели.
А знае ли се нещо за момчетата от НСО, които са защитили похитителя и имаше съмнения за счупвания и наранявания?



Тема Re: Нанови [re: ШокоЛада]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано19.01.13 19:10



Доста правомощия им гласуваха. Само се оправдават.

sol lucet omnibus


Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: acid948]  
Автор MilitaryMinD (Bl0w_Ya_MinD)
Публикувано19.01.13 19:19



Какъв газов пистолет, тоя реве за едрокалибърна пушка..



Тема Re: Нанови [re: Polydeuces]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 20:13



Тази ехидна усмивчица на Дуган, ала "Станишев става премиер", след като се върна, сигурно е точно следствие на "Доган не може да влияе" ...





Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: MilitaryMinD]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 20:16



Медиите толкова преиграха, че просто нямам думи .... покушение и опит за убийство /с газов пистолет/, едвам се отървал жив /не обгазен/. Чак го сравниха с Кенеди и Папата.





Тема най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: acid948]  
Автор HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (Жега)
Публикувано19.01.13 21:04



на нападателя и ожесточената злоба, с която го блъскаха и охрана, и сънародниците ни, защото както знаете, те макар и с турска вяра (даже не всички) са си чисти българи, та именно те щяха с дървета да го убият, ако можеха.......
Жалко за Дянков и прайм министъра ни - похабиха цял мандат да разправят, че се доближаваме до германия, а то...истината да ЛЪСНЕ наяве месеци преди изборите.
Прост, овчедушен, злобен, лицемерен и наивен народ сме.

Редактирано от HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ на 19.01.13 21:05.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 21:07



Аз ако съм на момчето, ще ги съдя ... баси изродите, особено един дебел, с такава злоба го риташе и налагаше ... ужас.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: roshava]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 21:08



Да бе, как може да го ритат. Та той нищо не е направил! Опит за убийство, голям праз. Да ги съди до дупка!



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 21:11



Да бе, опит за убийство с газов пистолет.



Ми ще ги съди разбира се, това си е насилие, което беше точно опит за убийство.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: roshava]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 21:12



Противно на широкоразпространеното мнение в България (както разбрах по коментарите след инцидента) изстрел от упор с газов пистолет убива.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 21:16



„Практиката е показала, че от газово оръжие не би могло да стане убийство", обяви вицепремиерът Цветан Цветанов.

По принцип да, но на практика, не.





Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: roshava]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 21:21



Ми, предлагам ви на двамката с Цветанов да си опредете по един газов пистолет в главата и да натиснете спусъка. Кво толкова - нищо няма да ви стане, а и ще докажете тезата си.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: Nazgulll]  
Автор HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (Жега)
Публикувано19.01.13 21:24



прав си, че извърши престъпление и може да получи много сурово наказание, ефективно. Обаче - в цивилизования свят, където опити за покушения стават навсякъде, охраната не се държи по този начин, най-малко се допускат цивилни лица да свалят чужди гащи, най-вече заради сигурността на цивилните лица....



Тема онзи деннови [re: Nazgulll]  
Автор HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (Жега)
Публикувано19.01.13 21:26



един младеж в Бургас от упор стреля по друг в лицето, че му бил взел местото а паркиране, другия - Слава Богу, не само оцеля, ами и зрението му е съвсем наред..
Та, във всички случай да убиваш с газов не става - още повече, че трябва да си камикадзе, за да стреляш от упор, инак-със снайпер или с нормален пистолет от дъното на залата и после беж....



Тема Re: онзи деннови [re: HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано19.01.13 21:28



Абе той и Опиц застреля нещастния наркоман уж с газов пистолет... Това с оръжията не е шега работа...

Дышите глубже: вы взволнованы!


Тема Re: онзи деннови [re: HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 21:28



Грешиш. Първо случая не беше в Бургас, а в Пловдив и второ тогава не беше стрелял от упор. С газов пистолет, от такова разстояние ако стреляш - това е опит за убийство. Не знам точно за какво спорите.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 21:30



Знаеш ли как действа газовият пистолет? Какво е съдържанието на патроните и какво всъщност излиза от дулото? ... май си нямаш и идея.





Тема Re: онзи деннови [re: Nazgulll]  
Автор HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (Жега)
Публикувано19.01.13 21:34



Ми с теб нищо, казах ти че опит за убийство, ако ще и с пръчка да е, може да бъде наказан сурово. Че е инсценировка - най-вероятно е, а че Цвъко щом е казал, че с газов нищо не става - Закон Божий!



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: roshava]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 21:35



Добре де, казах ти. Опри си дулото на един газов пистолет в главата и натисни спусъка. Най-много някоя драскотина да получиш.



Тема Re: онзи деннови [re: HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 21:38



Ми не знам ква е тая инсценировка. Оня пичага натисна два пъти спусъка и в цевта е имало куршум.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 21:41



Баща ми стреля с газов пистолет в лицето на един нападател ... абсолютно нищо му нямаше.

Мисли бре момче, мисли.
Ето ти патрона как изглежда


Ето как изглежда след стрелба

С кое по точно ще те убие този патрон? Със струйка газ или евентуално парченце пластмаса?



Тема Re: онзи деннови [re: HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано19.01.13 21:41



моето скромно мнение е-циганска му работа, на която е отделено повече внимание от подобаващото и се, демек не повече от 20-ет секунди във вечерните новини!Но естествено веднага раздухана до безобразие от пошлата журналистическа паплач!
А това, че въобще я обсъждаме тук, не говори много добре и за нас





Тема Re: онзи деннови [re: acid948]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 21:43



С газов, преработен на боен и с бойни патрони. Има огромна разлика.





Тема Re: онзи деннови [re: roshava]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано19.01.13 21:47



Ами има разлика, но откъде знаеш, че турчето днес не е махнало кръстчето в дулото на пищова си и не е сложило боен патрон в пълнителя?

Дышите глубже: вы взволнованы!


Тема Re: онзи деннови [re: roshava]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано19.01.13 21:48



Само като чуя за Опиц, настръхвам....
Недоумявам как един убиец събра толкова съчувствие, та чак групи по фейса се застъпиха, демонстрации и т.н. за да не го тикнат зад решетките...В другият клуб щяхме да се изпотрепем на тази тема.



Тема Re: онзи деннови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 21:49



Имало е малко газ, не куршум с олово. Именно, защото с газов пистолет не можеш да убиеш никого /да, в началото на газовите пистолети се оказа, че има такава вероятност, но това беше поправено и вече са напълно безвредни/, тези пистолети се продават съвсем спокойно, без да ти изискват най-малкото психо.
Покажи ми статии в която да пише, че някой е умрял от газов пистолет.

Всеки, който си има поне малко понятие от оръжия, ще ти се изсмее на твърденията.





Тема Re: онзи деннови [re: acid948]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 21:49



Тя е главен разследващ, не знаеш ли?



Тема Re: онзи деннови [re: acid948]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 21:49



Щяха да кажат до сега, ако беше така.





Тема Re: онзи деннови [re: ШокоЛада]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано19.01.13 21:49



Ми кво недоумяваш - тъпа сган сме... Винаги ще се намерят идиоти да оправдават убиеца...



Дышите глубже: вы взволнованы!

Тема Re: онзи деннови [re: roshava]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 21:50



Всеки един астматик ще се гътне моментално ако бъде застрелян с газов пистолет, например.

Аха, значи в началото можело, а в края не. Рошава, стегни се малко, че се излагаш.



Тема Re: онзи деннови [re: ШокоЛада]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 21:53



И аз не доумявам ... както и не доумявах днес с какво право наритват с такава злоба момчето. До колкото знам, в България не са узаконени все още "законите на джунглата" и това че наритваш или убиваш закононарушител, не оневинява никого по никакъв начин.





Тема Re: онзи деннови [re: Nazgulll]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано19.01.13 21:54



Всеки един астматик ще се гътне моментално ако бъде застрелян с газов пистолет, например.
---------------------
Уникално изречение...евала!


Застрелян или ако бъде стреляно с газов пистолет.
Разсмя ме....



Тема Re: онзи деннови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 21:55



Наистина ли си толкова тъп?



Тема Re: онзи деннови [re: roshava]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 21:56



Аз ако опра пистолет в главата на някой твой близък човек и натисна спусъка, ти после няма ли да искаш да ме риташ?

Кви са тия недоумявки. Трябва да си доста прост да изпитваш съжаление към тоя малоумник.



Тема Re: онзи деннови [re: roshava]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 21:57



Когато аргументите се изчерпват почват обидите. Типично провинциално поведение. Защо ли не се учудвам, винаги си правила впечатление на типична селянка.



Тема Re: онзи деннови [re: ШокоЛада]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 21:58



Да, застрелян с газов пистолет, кое е толкова смешно? Газовите пистолети стрелят.



Тема Re: онзи деннови [re: roshava]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано19.01.13 21:59



Да, наистина отвратителна работа....Не искам да обиждам старите мъже, ама имам чувството, че с нарастването на възрастта, агресията им нараства. Доста примери има около мен, примери за злобни старчета...
А да не говорим за момчетата от НСО, които са закрили с телата си стрелящия...



Тема Re: онзи деннови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 21:59





За да ме съдиш после за нанесена телесна повреда ли? Или те давам на властите или никой няма да те намери ... ще те бия, да не съм луда.


Трябва да си доста прост, щом смяташ този цирк за истина.



Тема Re: онзи деннови [re: Nazgulll]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано19.01.13 22:00



Това е грозна саморазправа пред камерите на обществена и друга телевизии, което може и да не е чак толкова важно, ала и в присъствието на представители на НСО и на правоохранителните органи. Просто някои трябваше да си свършат работата, вместо да наблюдават този гнусен спектакъл.




Тема Re: онзи деннови [re: ШокоЛада]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 22:00



За всеки твои пример за злобно старче, аз ще дам 1000 за злобни бабички. Доста глупаво изказване, шоколад. Всеки знае, че жените с възрастта иззлобяват.



Тема Re: онзи деннови [re: ШокоЛада]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 22:01



Какво да ти кажа ... мъжете станаха бетер жени, дори в злобата си ... ще си издерат очите и ще си оскубят косите, вместо да проявят здрав разум.



Тема Re: онзи деннови [re: PipilotaV.]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 22:02



Да, съгласен съм, че тва беше мега селяния. Но мога да разбера хората, които го направиха, защото това е нормална човешка реакция, в състояние на силен стрес и афект.

Вината носят тези, които не са си свършили работата - охраната на Доган.



Тема а по-лошото е,нови [re: Bлeчyгo]  
Автор HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (Жега)
Публикувано19.01.13 22:02



че Европа ще се скъсат да я обсъждат, което е без значение как говори за тях, щото 4 години на прайм министъра ни отидеа на вятъра, той почти ги беше убедил, че сме настигнали Германия...





Тема Re: онзи деннови [re: Nazgulll]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано19.01.13 22:02



Да.




Тема Re: онзи деннови [re: acid948]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано19.01.13 22:03



Знаеш ли, интересното е, че не точно убиеца защитаваха, а правото да защитиш собствеността си. Или поне това беше изтъкнато като мотив. Повечето искаха страната да се превърне в Аборигения, всеки вади и стреля...
А идея си нямаш каква агресия имаше към момчето, наркомана, едва ли не го изкараха изрод, а той е просто един болен човек....
Както и да е, не искам да обсъждаме пак тази тема, че се нервирам....





Тема Re: онзи деннови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 22:04



Горкичкото то, рошла пак ли те обори с неуспорими аргументи, каквито ти нямаш?





Тема Точнонови [re: Bлeчyгo]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано19.01.13 22:05



а колко се сетиха че на днешната дата е родена Райна Кнагиня.

Това е положението - свиквай



Тема Re: онзи деннови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 22:05



Вината носят тези, които не са си свършили работата - охраната на Доган.

напротив, вършиха си я момчетата и се включиха на точното място.





Тема Re: онзи деннови [re: roshava]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 22:06



Пак нещо се опитваш да кажеш и пак не ти се получава.



Тема Nazgul,нови [re: Nazgulll]  
Автор HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (Жега)
Публикувано19.01.13 22:07



за случая днес, конкретно: "Покушението срещу лидера на ДПС Ахмед Доган се оказа смехотворно - към газовия пистолет на нападателя е имал 3 патрона, два са били сигнални, а третият с "технически пипер" - за защита от животни. Те не биха могли да наранят човек. Пълнителят не е бил намерен, но са открити пластмасови парчета, за които се предполага, че са от него."
Тоз, брата на Медин, дето спечели нам си кво ферари там, не бива да ходи в затвора, помоему....



Тема Re: онзи деннови [re: Nazgulll]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано19.01.13 22:08



Спри се...застрелян е едно...а възпроизведен изтрел е друго...
а прострелян трето...



Тема Re: онзи деннови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 22:08



Ама ти си бил и наивен?





Тема Re: онзи деннови [re: ШокоЛада]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 22:09



Може би в твоя свят - да.



Тема Re:нови [re: HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано19.01.13 22:10



На братя Енимехмедови не им върви - на единия ферарито не му запали, на другия пистолетът не му гръмна

Това е положението - свиквай



Тема Re: Nazgul,нови [re: HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 22:11



Няма да те разбере, той е като магаре на мост, като реши да защитава една теза, на маймуна ще се превърне, но няма да я смени, колкото и доказателства да му дадеш.





Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: acid948]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано19.01.13 22:12



Само искам да кажа, че темата ми се провали - разберете, хора - проблема на тия хора е в това, че не могат да се разберат кой е наследил пророка Мохамед и оттам тая вражда между сунити и шиити ебава собствените им майки...

Знаете ли, че в тая тяхна война жертвите са много повече отколкото в атентатите им срещу християните?

Дышите глубже: вы взволнованы!


Тема Re: онзи деннови [re: roshava]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 22:12



Рошава, безсмислено е да се спори с човек като теб. Ти нито знаеш как се води спор, нито разбираш какъв е смисъла на това да се води спор. Хората, които влизат в диалог с презумцията "аз знам точно каква е истината, а ти не, защото така" по принцип не блестят с особени интелектуални способности и гледам да ги избягвам. Тъй че :

Ок, добре, разбрах те, досега си била в НДК, видяла си вещестените доказателства, изследвала си пистолета, разпитала си заподозрения, жертвата и свидетелите и знаеш, че това е инсценировка. Връщам си думите назад и се извинявам, че дори и за момент се усъмних в теб.

Редактирано от Nazgulll на 19.01.13 22:13.



Тема Re: онзи деннови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 22:13





И с какво ще застреляш човек? Със струйка газ ли? Момче осъзнай се, пишеш нелепици.



Тема Re: онзи деннови [re: Nazgulll]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано19.01.13 22:15



Това са абсолютни глупости...
бабите не са злобни, ама ела да видиш старците, хем вече не могат нищо, хем се дуят и пъчат...
При офиса има един дядка, с бастун и чене, което му хлопа като говори, ама устата не можеш да му затвориш....бившо ченге. А като се ядоса използва бастуна...да удря...а агресивен, а злобен....ужас.
Нищо лично и лошо нямам към възрастните хора, ама....



Тема Re: онзи деннови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 22:16



Ти не спориш, ти се оптваш като магаре на мост. Не даде нито един аргумент, дори не отговори на един прост въпрос, "Какво излиза от дулото на газов пистолет при стрелба с него?". Сигурна съм, че дори не си държал в ръцете си газов пистолет, а за стрелба изобщо да не говорим.



Какъв спор изобщо си тръгнал да водиш, като понятие си нямаш от материята на спора?

Назгуле, чети, че стана за смях

Редактирано от roshava на 19.01.13 22:17.



Тема Re: онзи деннови [re: ШокоЛада]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 22:17



Шоколад, cut the bullshit. Само като видиш в интернет колко заядливи и злобни жени на преклонна възраст има ще разбереш, че аз съм прав.



Тема Re: а по-лошото е,нови [re: HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано19.01.13 22:17



Верно ли в Европа са се скъсали?Сигурно са и отделили по минимум час в ББС и Дойче Веле,специални пратеници, извънредно заседание на европейската комисия?
Чак такова внимание за аматьорския театър на някакъв селски, етнически феодал в България, не ми се вярва да са отделили.



Тема Re:нови [re: Mandalay]  
Автор HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (Жега)
Публикувано19.01.13 22:20



хахахахаххаа





Тема Re: онзи деннови [re: Nazgulll]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано19.01.13 22:22



Интернет не е критерий за агресия...но дори и тук да гледаме, мъжете са доста по-агресивни и нагли....
Колко агресивни женски ника на преклонна възраст можеш да дадеш като пример?
Но има ли смисъл, дай да не изместваме темата в тази насока....казала съм го....това мъжете, не сте като хората...





Тема Мислянови [re: ШокоЛада]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано19.01.13 22:23



че е достатъчно да се спомене Roxana и няма нужда от повече примери



Това е положението - свиквай


Тема Отинови [re: roshava]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано19.01.13 22:32



се не спрете.
Преди няколко години имаше случай когато стреляха по полицай от упор с газов пистолет и той почина след няколко дена.
Мисля че беше пред Най Клуб


иначе ето ти мнение за пищова използван днес:
"Напоследък обаче "Макаров" е изместен от турските газови пистолети. Те сега са новият хит сред наркодилърите у нас и в Европа, твърди експертът. Това е най-предпочитаното оръжие, защото е евтино, намира се лесно и най-важното, само с една отвертка може да бъде преработено в бойно. Тези оръжия са за войни на средно и дребно гангстерско ниво.

Турските газови пистолети струват около 40 лв. и се продават напълно законно у нас.

Принципът на работа на всяко газово оръжие е да не позволи през цевта му да се изстрелят твърди елементи. Там има осигурител, който не позволява да се сложи куршум. Вместо да набиват планка в цевта, турците започнаха да завинтват една муфа, която да ограничава изстрелването. Много елементарно е да се отвие с отвертка. Когато се махне муфата, бандитите зареждат с патрон, който от близко разстояние убива. А патроните се дават под щанда. Това понякога е опасно за хора, които не са наясно. Те мислят, че слагат някакви стоппатрони, които не са страшни и така стават често и тежки инциденти, предупреждават специалистите."

Това е положението - свиквай



Тема Re: Отинови [re: Mandalay]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 22:35



Имаше и случай с едно момче в София, не го познавах - познат на познат, което беше починало след като го бяха стреляли от 30см директно в лицето с газов. Рошавата по принцип не знае къде се намира.



Тема Re: Отинови [re: Mandalay]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 22:40



"Покушението срещу лидера на ДПС Ахмед Доган се оказа смехотворно - към газовия пистолет на нападателя е имал 3 патрона, два са били сигнални, а третият с "технически пипер" - за защита от животни. Те не биха могли да наранят човек. Пълнителят не е бил намерен, но са открити пластмасови парчета, за които се предполага, че са от него."



И ти благодаря за това, че доказа тезата ми, че газов пистолет не може да убива ... Принципът на работа на всяко газово оръжие е да не позволи през цевта му да се изстрелят твърди елементи.



Тема Re: Отинови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 22:42



Рошавата за разлика от теб е стреляла с газов пистолет, т.е. говори от опит, а не от чул не дочул, разбрал не доразбрал.





Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: Nazgulll]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано19.01.13 22:42



И до къде бяхме стигнали? В колко арабски страни си ходил?

sol lucet omnibus


Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 22:42



Значи той ти дава пример със загинал човек от газов пистолет, а ти казваш, че ти доказва темата. Рошава...смехотворно е вече. Приеми, че не си права и move on.



Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: Polydeuces]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 22:43



Само в една и съм живял в нея няколко месеца. А ти, в колко си живял?

Редактирано от Nazgulll на 19.01.13 22:43.



Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 22:47



Ама аз и на луната не съм ходил, но знам, че е спътник на земята.

Редактирано от Nazgulll на 19.01.13 22:47.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано19.01.13 22:48



Рош, прощавай, но не си права за газовото оръжие.
Второ доста внимателно гледах ситуацията, Доган въобще не очакваше, личеше, че е уплашен, действаше първосигнално и личеше, че не е човек, подготвен за такава ситуация.

Трето. нсо просто се усраха. Включително докато извеждаха стрелеца. Нито му поставиха белезници, нито го държаха вярно. Чак след намесата на полицаите беше заключен.

Това е.

sol lucet omnibus

Редактирано от Polydeuces на 19.01.13 22:50.



Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: Nazgulll]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано19.01.13 22:49



4, около 2 години общо.

sol lucet omnibus


Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: Polydeuces]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 22:50



Не ти вярвам. Ако беше живял, щеше да имаш представа от различните течения в исляма, как са се образували и какви са разликите.



Тема Re: Отинови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 22:50



Защо не отидеш да се гръмнеш с газов пистолет, че да ти се насълзят очите поне и да поплачеш за ината и безсмислието си.



Научи го бря, не е толкова трудно.
Принципът на работа на всяко газово оръжие е да не позволи през цевта му да се изстрелят твърди елементи.

Той бил казал ... къде е статията и фактите? Кой в онзи случай може да каже дали оръжието е било преправено или не? Защото тук се оказа не само не пипано, но и със сигнални патрони.



Тема Re: Отинови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 22:52



А как точно ще видиш, че луната е спътник на земята ако си на луната?





Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 22:52



Безспорно е, че газовият пистолет не е направен с идеят да убива. Ама и ножа е направен с идеята да режеш краставици с него.



Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 22:54



Точно по същият начин, по които сме разбрали, че сме в орбита около слънцето.



Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: Nazgulll]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано19.01.13 22:54



А пък аз не се интересувам в какво вярваш. Нали си говорим. И?

sol lucet omnibus


Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: Polydeuces]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 22:55



Ми нищо, ти искаш нещо да докажеш.



Тема Re: онзи деннови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано19.01.13 22:55



Опри го в главата и е готов.

sol lucet omnibus


Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: Nazgulll]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано19.01.13 22:56



Кажи си аргументите.

sol lucet omnibus


Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано19.01.13 22:58



Не го прави като го опреш в главата.

sol lucet omnibus


Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: acid948]  
Автор БeзcъницaМодератор (vertigo)
Публикувано19.01.13 22:58



Сега видях какво било станало. Да прецапа цялата зала ей така?

Кажи за сунитите и шиитите каква ти е мисълта, аз нито ги различавам, нито знам кой за какво се бори. Ако не ти е досадила вече дължината на темата де.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: Polydeuces]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 23:03



Искам точно обяснение, защо не съм права за газовото оръжие. Това "не си права" не е аргумент, особено когато съм стреляла, била съм свидетел на стрелба от упор и устройството на газовото оръжие е направено достатъчно безопасно, за да може да се продава свободно.

второ ... това си беше цирк, от където и да го погледнеш. Кой ще има газов пистолет и два ножа, ще иска да покушава някой и ще ползва баш пък газовият пистолет със сигнални патрони. и не е нужно това да е работа на Доган, може да е работа на новият кандидат Лидер.

Я гледай как добре си беше изрепетирал какво да каже.

трето ... след това насилие над момчето, което едва си стоеше на краката, ти искаш и белезници да му сложат, че и да го водят, като трябваше да го носят.

Нищо не е толкова просто и толкова лишено от човешка умисъл.



Тема Re: Отинови [re: Polydeuces]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 23:06





Къде точно видя опрян до главата пистолет???



Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: Бeзcъницa]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано19.01.13 23:06



Сунитите и шиитите не могат и до ден днешен да се разберат кой е наследника на внезапно умрелия пророк Мохамед.

Аз отивам да си чета "Краткият чуден живот на Оскар Уао" от Джуно Диас, препоръчвам я на всички!



Дышите глубже: вы взволнованы!

Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано19.01.13 23:10



Отзад напред. Задължително трябва да бъде с белезници. Беше уплашен. Действаше като неподготвен човек и си личеше, че не е очаквал. Но ми хареса как действа. С газов пистолет ще се нараниш, ако го опреш с цевта в тялото. Имаше и загинал човек по спомен от непреправян такъв.

sol lucet omnibus

Редактирано от Polydeuces на 19.01.13 23:48.



Тема Re: Отинови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 23:11



Т.е. и първобитните хора, само защото са били на земята, са знаели това?





Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: acid948]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано19.01.13 23:11



Пиши повече за тази книга като я прочетеш. Големи хвалби четох за нея от един човек, чието мнение за литература иначе ценя, но все пак ми се иска да чуя и някое "независимо" мнение на случайно подбрана читателска единица.






Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано19.01.13 23:12



Ти чу ли ме какво ти написах или прочете ли какво ти казвам?

sol lucet omnibus


Тема Re: Отинови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 23:12



Сравненията са ти просто покъртителни.



Отрежи си краставица с газов пистолет.



Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: PipilotaV.]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано19.01.13 23:14



На 63 стр. съм, а научих поне 300 нови неща...


Все пак - Пулицърите не ги раздават току така...

Дышите глубже: вы взволнованы!

Тема Re: Отинови [re: Polydeuces]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 23:15



Коментираме газовият пистолет в контекста на случката. Но ти ако искаш да проявиш мъжка солидарност ....



Тема Re: онзи деннови [re: Polydeuces]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 23:17



Мъжка солидарност ... жените никога нищо не разбират. Евала!





Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано19.01.13 23:18



Не, искам да говоря обективно. Можеш ли да гарантираш, че ако го беше свалил със звуковият изстрел няма да му го опре в главата? Очаквам този младеж да се окаже действащ сам, без да е подтикнат от никого. Нали се сещаш, колко лесно ще си изпее всичко, ако стои някой зад него.

sol lucet omnibus


Тема Re: онзи деннови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано19.01.13 23:19



Глупости.

sol lucet omnibus


Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: acid948]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано19.01.13 23:19



В последното не се съмнявам. Ала все пак, съвсем не е задължително всяка, получила "Пулицър", книга да ти хареса. Вкусът за литература е като вкусът към всяко друго нещо- независимо колко добро е нещо, просто не докосва и не вълнува всеки.

Но, по принцип, и на мен ми допада художествена литература, от която можеш да изпиташ удоволствие не само като език, стил или сюжет, а от която можеш и да научиш нещо. Хайде, ще разказваш като понапреднеш със страниците.






Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: PipilotaV.]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано19.01.13 23:20



Искаш ли да ти препиша нещо от тая невероятна книга?


Сега.

Дышите глубже: вы взволнованы!

Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: Polydeuces]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 23:22



Да живее човещината, а не изпълнението по учебник.
Имаше достатъчно хора от обкръжението му, на които не видяхме лицата, дали бяха толкова изненадани.
Никой не му е опирал каквото и да било до тялото.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: roshava]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 23:23



хаха, сега вече аргумента на рошава е, не че газовият пистолет не може да убие, а че не го бил допрял до тялото на доган хахаха все едно спориш с некво детенце



Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: acid948]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано19.01.13 23:23



Ами, добре. Ако не ти причинява неудобства.






Тема Re: Отинови [re: Polydeuces]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 23:29



Обективно казваш ....
Т.е. стреля, Доган пада и високият младеж се навежда чак до главата му, за да повтори изтрела отново със звуков патрон? Ти можеш ли да гарантираш, че това може изобщо да стане и че може да има някакви последици за Доган?

Младежа ... ако стои някой зад него, който има власт и заплашва със смърт цялото му семейство ... колко точно ще е "лесно" да пропее?



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 23:33



Това, че ти не знаеш за какво спориш и не можа да дадеш нито един аргумент за подкрепа на твърдението си, а сега Поли ти помага, за да намериш повод да ми скачаш като петле, не те прави нито умен, нито разбиращ от газови пистолети. Хайде ходи си купи един и се стреляй, докато докажеш, че можеш да убиеш нещо с него.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: roshava]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 23:34



LOOOOOOL дечко



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 23:36



Нали знаеш, че само ти се радваш на нещо, което не съществува.





Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: PipilotaV.]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано19.01.13 23:36



"...никога не можеш да избягаш. Никога. Единственият път е навътре."

Няма начин да опишеш „Краткият и чуден живот на Оскар Уао“ с няколко думи. Винаги ще се отклоняваш, уж за да поясниш някакви неща по сюжета, но в един момент ще се окаже, че те са дори по-интересни от самия сюжет. И така, тази книга, която уж е историята на смотаняка Оскар, но всъщност се оказва, че е историята на Доминиканската република, история за благословии и проклятия, за любов и предателства, за мечти и разочарования.

Това горното не е мое, ама много точно описва книгата...



Дышите глубже: вы взволнованы!

Редактирано от acid948 на 19.01.13 23:37.



Тема Re: Нанови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано19.01.13 23:37



Рош, това го бях пропуснал. Имаш право да си мислиш и говориш каквото искаш.

sol lucet omnibus


Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: acid948]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано19.01.13 23:39



Да, знам, това е ревю от сайта "Аз чета", ако се не лъжа. Но благодаря. Всичко досега подсказва, че май ще се чете тази книга.






Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано19.01.13 23:39



Ква смърт бе рош? Ти полудя. Ако някой го заплашва със смърт е сега е момента да бъде изобличен. Недай си боже хора на доган да са го заплашили. Ти живееш в друг свят.

sol lucet omnibus


Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор yetti (((())))
Публикувано19.01.13 23:41



неприятно ми е да го кажа, но е прав. първо - газът излиза под високо налягане, което при близки разстояния може да е фатално, особено ако е към окото. дори газова бутилка може да е смъртоносна или пожарогасител. второ - какво ми пречи да сипя сол, например, или нещо подобно.

доколкото знам, основната защита на газовите не е "муфата", а различия калибър, от на бойно оръжие, както и сплав неспособна да издържи налягането на боен патрон. но пак намиратначин, а пригодимите за бойно оръжие трябва да се направят незаконни. явно турчолята са решили да влезнат на черния пазар за оръжия, които се преправят лесно. простопо-строг контрол.

Редактирано от yetti на 19.01.13 23:43.



Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: PipilotaV.]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано19.01.13 23:42





Дышите глубже: вы взволнованы!

Тема Re: Отинови [re: yetti]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано19.01.13 23:43



кво ти е неприятно, бе ръбъл. ти верно ще излезеш некой ушав, както се носят слухове тук



Тема Re: Отинови [re: Nazgulll]  
Автор yetti (((())))
Публикувано19.01.13 23:47



радвам се на всички заинтересовани от мене - винаги моете да ме фанете за хуя.



Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: acid948]  
Автор yetti (((())))
Публикувано19.01.13 23:48



мене най ме изкефи, кво салто направи сокола след борбата.



Тема Re: Отинови [re: yetti]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 23:52



хайде още един мъжко солидарен.



Газов пистолет и газова бутилка ... добър аргумент



Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор yetti (((())))
Публикувано19.01.13 23:58



типично по женски реагираш първосигнално, хващаш се за най-големата простотия. имах предвид ей тва:



няма място за старите кучета не си ли гледала?



Тема Re: Отинови [re: Polydeuces]  
Автор roshava ()
Публикувано19.01.13 23:59



Елементарен начин да ползваш някого за маша ... вербува се за каузата, дават му се пари, обяснява му се, че всичко ще е наред, само да си мълчи, а ако нещо се разколебае, му се напомня какво може да се случи с близките му. ... И как точно ще бъде някой изобличен? Те да не са правени в дъта, че да знаят как се вербува чисто.



Ама моля ти се, това са елементарни похвати, дори не е висш пилотаж, защото става дума за сплашване /баси газовият пистолет, как пък два пъти засече бря / с мерки за безопасност, а не за убийство.



Тема Re: Отинови [re: yetti]  
Автор roshava ()
Публикувано20.01.13 00:01



Ти убивал ли си с газов пистолет?



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: roshava]  
Автор yetti (((())))
Публикувано20.01.13 00:02



говориш големи глупости. то и експлозията на бомба, ако няма осколки, пак е просто "струйка газ" .





Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор yetti (((())))
Публикувано20.01.13 00:03



не съм убивал с нищо. дори мравките ги заобикалям. все едно да те питам - ти убивала ли си с тиган. може да е малко вероятно, но е възможно.



Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано20.01.13 00:04



Оффф...


Добре.

sol lucet omnibus

Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: yetti]  
Автор roshava ()
Публикувано20.01.13 00:05



Още едно такова тъпо сравнение /колко газ има в един патрон и в една газова бутилка или бомба?/ и ще си променя съвсем мнението за мъжката способност за мислене.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: yetti]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано20.01.13 00:06



къде отидохте...
Не мога да разбера и защо спорите...целта не е била убийство...а каква е реално никой не знае, или може и да знаят, но не казват
Пребиха момчето заедно с още няколко момчета от НСО.
Кадрите с побоя, бяха уникално гадни...просто злобата беше невероятна...
Грозна и гадна картина...
Какво има да се обсъжда?

Аз все си питах за момчетата от НСО, ама никой не ми отговори. Като гледах шефа им ми стана толкова симпатичен...

един такъв мечест с костюм...



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: roshava]  
Автор yetti (((())))
Публикувано20.01.13 00:07



не разбирам от газови пистолети, но щом може да "хвърли" газ на 5 метра (знаеш газ в газова среда ще изпитва огромно съпротивление), значи на половин метър може да е опасно. казвам - може. а практиката е показала, че има и сериозно ранени. да не се повтарям, че можеше да е преправен или изобщо да не е газов, това не личи на пръв поглед.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: ШокоЛада]  
Автор yetti (((())))
Публикувано20.01.13 00:09



ами да, темата успешно се отклони, не говоря тука за форума. а и май никой не забеляза най-гадното в цялата работа - изказването на метим, или как се казваше тоя, там за липсата на демокрация и т.н. просоттии. е това е най-гадното в цялата работа.

не знам, кви момчета от нсо са пребити...?

те нсо твърдяха, че изобщо не са охранявали или присъствали там.

Редактирано от yetti на 20.01.13 00:09.



Тема Re: Отинови [re: yetti]  
Автор roshava ()
Публикувано20.01.13 00:14



Хайде тогава да уточним .... значи вече трима мъже, седят и хванали се като удавници за сламка /за някава мааааааааааалка вероятност, при която видиш ли можело да стане/ и която ползват, за да се дуелират с принципа на реалността/смъртните случай са тоооооолкова малко, че могат да са породени от дефект на оръжието или неправилна подръжка/, който е по-скоро като един огромен меч.

И защо? Нима ви задоволява размера на сламката?

Нито един съд не приема стрелбата с газово оръжие, за опит за убийство, точно поради нищожната вероятност това да се случи.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: ШокоЛада]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано20.01.13 00:14



Мда, гребец. Ефективен да държи гребло, но не и да води активан отбрана на заплашвано лице. Фактите го доказаха. Малко ги биха.

sol lucet omnibus


Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: yetti]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано20.01.13 00:15



Спрях да ги гледам....и не знам за какво изказване говориш...но ще го потърся, че ми е интересно.
Радвам се, че няма убити. Дори и да го не долюбвам Доган, все пак е добре, че не пострада.
Но побоят над момчето, още ми е пред очите....даваха го непрекъснато...и ми се е запечатил...



Тема Re: Отинови [re: Polydeuces]  
Автор roshava ()
Публикувано20.01.13 00:19



Добре я .... никой не е в главата на никого, нито е пряко замесен, за да може да каже кой на какъв котлон е седнал и на колко градуса е включен. А възможностите са много.





Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: ШокоЛада]  
Автор yetti (((())))
Публикувано20.01.13 00:21



ами като жена си се впечатлила силно, заради силна емпатия, нормално е.

изказването на новия председател на дпс, преди да стане председател. има го.



Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано20.01.13 00:22



Само не опирай газовия пистолет в главата.



sol lucet omnibus

Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: Polydeuces]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано20.01.13 00:23



Не разбирам нито от отбрана, нито от отбранители, не мога да разбера и агресията с която беше нападнато момчето. Все пак сме правова държава и все си мисля, че тези нямаха това право, с тази жестокост да го налагат. Това е моето мнение. А всеки на този свят може да допусне грешка и обикновено си плаща за нея, но пред когото трябва и както трябва. Не съм съгласна побеснели и агресивни хора да раздават "правосъдие". Извинявай, но те бяха загубили човешкото в себе си...



Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор yetti (((())))
Публикувано20.01.13 00:23



проблемът ти е, че говориш с пълна сигурно за неща, за които не си и на 5% сигурна. хората ти се връзват на глупостите, приеми, че и аз ти се връзвам на глупостите.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: yetti]  
Автор roshava ()
Публикувано20.01.13 00:24



Т.е. не разбираш, но спориш, само защото на среща си имаш женски ник ... колко мило.



5 метра?





Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: ШокоЛада]  
Автор yetti (((())))
Публикувано20.01.13 00:24



ако сме демокрация, както твърди дпс, хаха най-авторитарната и антидемократична партия, тези трябва да бъдат съдени също. ще видим.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: ШокоЛада]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано20.01.13 00:25



Казах някъде по-горе, че всичко беше осрано. Не знам дали ме прочете



sol lucet omnibus

Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: roshava]  
Автор yetti (((())))
Публикувано20.01.13 00:26



а ти понеже си стреляла с газов пистолет, за справка стрелял съм не само с газов пистолет, и вече си големия разбирач? малко ви е шериат на вас, както иска назгулчо!





Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: yetti]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано20.01.13 00:27



Да, да сетих се...слушах го...ама не го чувах много много, защото беше много емоционален, а тогава обикновено хората говорят глупости...
Да, впечатлих се или отвратих се е по-точната дума...
Както и да е...искам да го забравя.





Тема Re: Отинови [re: yetti]  
Автор roshava ()
Публикувано20.01.13 00:32



Безсилие?



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: yetti]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано20.01.13 00:33



От това което видях, надали въобще някога ще мога да ги гледам....
Дано само момчето и тези от НСО са добре...другото минало заминало...





Тема Re: Отинови [re: Polydeuces]  
Автор roshava ()
Публикувано20.01.13 00:35



Само в твоята.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: yetti]  
Автор roshava ()
Публикувано20.01.13 00:39



Къде казах, че знанията за газовите пистолети ми е само защото ооооо пипала съм такъв и ааааа стреляла съм.

Моля ти се не ме подценявай, това никак не ти помага.

И срещу кого стреля? И какво, насълзи ли му очичките?



Тема Re: Отинови [re: yetti]  
Автор yetti (((())))
Публикувано20.01.13 00:40



дай сега да се върнем в началото - твоята теза, каква е? за какво точно спориш. че можеш да убиеш човек с газов пистолет, сигнален, тиган, нож и т.н. - ясно е, че можеш. ама ти какво точно се опитваш да докажеш?



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: Polydeuces]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано20.01.13 00:41



Интересно мнение. Аз лично не мога да нарека осиране, пребиването на един човек, ама ти си знаеш.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: roshava]  
Автор yetti (((())))
Публикувано20.01.13 00:42



едва ли разбираш нещо от физика, динамика на газове, флуиди и т.н. далеч по-сложни неща от това да си попрочела туй-онуй и да си видяла в практиката, евентуално, за какво става дума. съдя по дебилните ти твърдения за луната, слънцето и първобитните хора.



Тема Re: Отинови [re: yetti]  
Автор Son de Nuit ()
Публикувано20.01.13 00:43



О, не...





Тема Re: Отинови [re: yetti]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано20.01.13 00:43



Общо взето спорите за егото...кое ще надделее...


Ама нищо де, интересно е...



Тема Re: Отинови [re: yetti]  
Автор roshava ()
Публикувано20.01.13 00:44



Най-после някаква проява на разум. /само да си беше спестил тези плитки предположение/



Опит за убийство, в тази ситуация с този газов пистолета???


Ето за това споря.



Тема Re: Отинови [re: ШокоЛада]  
Автор yetti (((())))
Публикувано20.01.13 00:45



преувеличаваш, както си преувеличила във възприятията си, като са били невинното момче.



Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор yetti (((())))
Публикувано20.01.13 00:46



нищо не каза, дай пак. до момента на боя все пак, нали се сещаш, че ниой не е знаел, поне от страни погледнато, че е бил газов пистолет.

айде легай, след мензиса ела пак да си лафим.





Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: ШокоЛада]  
Автор yetti (((())))
Публикувано20.01.13 00:48



преувеличаваш, успокой се. няма толкова фатално пребити, колкото ти си мислиш.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: yetti]  
Автор roshava ()
Публикувано20.01.13 00:50




съдя по дебилните ти твърдения за луната, слънцето и първобитните хора.
Виждам, че много ти куца логиката, която пък няма нищо общо с физика, динамика на газове, флуиди и т.н.

Нищо не съм твърдяла за луната, слънцето и първобитните хора. Само се смяха на сравненията на Назгул, които нямаха общо с това, което се опитваше да докаже с тях.

Ти още малко ще изкараш газовият пистолет, че е боен бря.



Тема Re: Отинови [re: yetti]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано20.01.13 00:51



Шегувам се с вас...





Тема Моянови [re: Polydeuces]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано20.01.13 00:52



партиен лидер каза точно същото и поска разпускане на НСО

Това е положението - свиквай



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: yetti]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано20.01.13 00:53



Дано си прав...нали ти казвам, няколко пъти гледах и ми се видя страшно...
А никъде не съм казала че момчето е невинно....напротив, търсеше си го...ама...все някак...ми е гадно..



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: roshava]  
Автор yetti (((())))
Публикувано20.01.13 00:54



логиката, която пък няма нищо общо с физика, динамика на газове, флуиди и т.н.
---
освен че в 5 изречения си казала 10 глупости, това горе е една от най-големите, логиката, моето дете, като математиката, е в основата на всичко, вкл. и горе изброените физики. не знам, на кой кво му куца, след като аз му разбрах твърденията, а ти - не. дори и сега не зацепваш. както и да е.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: ШокоЛада]  
Автор yetti (((())))
Публикувано20.01.13 00:56



ами да, права си - това не е нормално в нормална държава. осрахме се яко пак пред света, и то с пълни глупости, поне да имаше убити!



лошото е, че след 5 дена вси1чко ще сме забравили и няма да има осъдени.



Тема Re: Отинови [re: yetti]  
Автор roshava ()
Публикувано20.01.13 00:56



Хайде сега виж от кога са постовете ... дали са от момента на ставането или в момент, когато вече имаше информация какъв е пистолета.


Това беше изключително просташко и типично по мъжки, когато се оказва, че не е имало за какво да спорите.





Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: ШокоЛада]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано20.01.13 00:58



Чоклит, в такива ситуации охраната от НСО има право да ползва огнестрелно оръжие. Тоест да го разстрелят като куче. Този младеж е физически добре, боксьор свикнал да получава директни удари в главата. Понесе ги добре и се държеше на краката си. По непрофесионалното му извеждане имам много критики.

sol lucet omnibus


Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор yetti (((())))
Публикувано20.01.13 00:58



постовете не съм чел. ама тебе пак те питам - ти за какво продълажваш да спориш, след като обстановката се е променила, както сама твърдиш? че с газов пистолет, неизвестно как манипулиран и т.н., не може да се убие човек ли? по никакъв начин? аз говоря само за тая ситуация, в момента на побоя. след това, какво е станало ясно, не ме интересува.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: yetti]  
Автор roshava ()
Публикувано20.01.13 00:58



хахахахахахаха на мен ли си седнал да ми обясняваш за логика и видове логическо мислене?



Ей, това мъжовете все повече ми доказвате колко нямате общо с логиката.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: yetti]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано20.01.13 00:59



Аз заради побой мрънкам, ти за убийство ми говориш....ей...ама това мъжете сте уникални...





Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: roshava]  
Автор yetti (((())))
Публикувано20.01.13 01:00



пропусна да кажеш - алооуууу, чшшшшш, ти знайш кой (коя) съм аз бе!



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: ШокоЛада]  
Автор yetti (((())))
Публикувано20.01.13 01:01



ами да де, женската логика - мрънкаш за леко поритване, между нас казано, никой от тия дето го биеха, не може нито да удря, нито да рита, а потенциално, че можеше live по твто да отнесе мозъка на сокола, съвсем го забрави.

и ти като оная кифла горе. ееее...



Тема Re: Отинови [re: yetti]  
Автор roshava ()
Публикувано20.01.13 01:02



Съжалявм, вече ти обясних за какво споря. Това, че ти не можеш да го проумееш и ми извърташ думите, така че на теб да ти в изгодно и да ме изкараш такава каквато няма как да съм .... не е мой проблем.



Опрай се сам с егото си.



Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор yetti (((())))
Публикувано20.01.13 01:03



да не говорим, че по принцип не е било ясно дали е бил с газов или друг.

да де, то само аз съм с болно его тука. днеска цел ден само за тва си се яла с 4 човека поне. айде бегам да се "оправям".



Тема Re: Моянови [re: Mandalay]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано20.01.13 01:04



Не знам кой е той, но вече ми е симпатичен, нали знаеш, че човек се възгордява, когато някой друг мисли като него. Особено партиен лидер. Кажи ми, за да вляза във вашите редици. Само да не е Атака, че ще пасувам



sol lucet omnibus

Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: Polydeuces]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано20.01.13 01:06



Както и да е....просто такива сцени не са ми приятни. Важното обаче е, че няма убити.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: yetti]  
Автор roshava ()
Публикувано20.01.13 01:08



Съжалявам, аз нямам такава необходимост. Това, че следвам принципа, а не се ловя като удавник за сламка за изключенията, не прави мен някоя, а принципите.

Но виждам, че ти имаш необходимост да си по-голям от принципите, като ги плашиш със сламки.



Тема Re: Отинови [re: yetti]  
Автор roshava ()
Публикувано20.01.13 01:09




Да, а по принцип ти не си мъжко, а женско в мензис.



Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: ШокоЛада]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано20.01.13 01:09



Да права си.

sol lucet omnibus


Тема Re: най-въпиющо е свалянето на гащитенови [re: yetti]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано20.01.13 01:10



Въртиш се като мотика лопата.....пак типично мъжка черта...


А ти, кроасанче, къде видя да съм подкрепила стрелеца или да съм го оправдала....????
Ей, ама спирка нямате....като започнете да манипулирате мнения...



Тема Re: ППнови [re: ШокоЛада]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано20.01.13 01:13



Само да добавя и аз не мога да ритам, ама може ли да те наритам по кокалчета...няма да те боли много...



Тема Многонови [re: Polydeuces]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано20.01.13 01:14



е приятно да се окаже че имам мнение като на шефа преди той още да е казал какво да мисля


Позна от първия път, но явно те губим като симпатизант.

Това е положението - свиквай


Тема Re: Многонови [re: Mandalay]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано20.01.13 01:17



Изгубен съм отдавна, но пък не пречи да си говорим по темите за национализмът.



sol lucet omnibus

Тема Re: Многонови [re: Mandalay]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано20.01.13 01:22



Пази си шефа от мен, че на него така съм му набрала, че вярно, ако го видя, ще го ощипя с кеф....или издера....зависи.





Тема Re: Многонови [re: ШокоЛада]  
Автор roshava ()
Публикувано20.01.13 01:26



хахахах а здрави ли са ти кокалчетата, че той много рита.





Тема Re: Многонови [re: roshava]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано20.01.13 01:35



И той ли? Ми тогава ще се ритаме, ама ще е по-кофти за него, щото аз обувка под 7 сантиметров ток нямам.


От как се помня все гоня мъжете по въздуха и все на кокили ходя....сега като обуя маратонка и се спъвам.



Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: acid948]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано20.01.13 02:07



Много яко изпълнение, Сокола беше като Чък Норис. Дойде 25-годишният як, по-висок с една глава и по-едър бургаски шампион по борба, до дребният Сокол. Понечи да пуфне с газово писточетче, то па засече, ама Сокола го подсече моменталически, па се гледаха, па се метнаха да се бият на сцената - па уйдурми. Па охраната спа, а после отиде да пази онез от първите редици да'н смачкат момчето-атентатор, да не стане зян от уйдурмата.

Соколът па беше на ниво, отупа прахта, гледахме Лютви като Фидел Кастро да се плюнчи от трибуната, па Филиз с природно изящество довърши речта на Сокола. Ох, ах .... (що не я довърши Емел, а? Щото вече е сбабичосана, а Сокола иска сериално послание!!! затуй)

И като се изкаже сега официално Анкара, ще може след година две, под консултантството на Сокола (у пенсия) да се заснеме сериала "Великолепният век 2 част - Сокола на Балканите". Познайте колко консултантски хонорар ще има за тази продукция прототипа на главният герой?

Па вие, гаури блейте сега, като не стопляте как се прави уйдурма, и коалицийка тайно с ГЕРБ ... говорете ми за атентати и други кьор-фишеци.

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Многонови [re: ШокоЛада]  
Автор roshava ()
Публикувано20.01.13 10:13



Тая партия най не я разбирам ... да, национализма е хубава кауза, ама при тях нещата малко ми бият на хитлер с неговата партия ....





Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: LadyMorgana]  
Автор roshava ()
Публикувано20.01.13 10:23



Голям сеир, голямо нящо.


Как пък този газов пистолет засече цели два пъти?! Сигурно се е стреснал от величието на Сокола и си е глътнал патроните от уплах.



Тема Re: ППнови [re: ШокоЛада]  
Автор yetti (((())))
Публикувано20.01.13 12:58



не знам какво въртя - едно от първите ми мнения беше, че тези трябва да бъдат съдени до един, заедно с оня "стрелеца". както междудругото и т.нар. охрана, която май изобщо не присъства там, не знам сред тия "биячите" дали е имало охрана. той и соколо трябва да бъде съден за много неща, а дано, ама надали, дето се вика в един виц.

а какви са подбудитеи причините за всичкия тоя фарс, може и да не разберем.

а ти типично по женски, като кифла с големо самочуствие, се обиди и засегна. давай го по-лежерно, дето се вика.

Редактирано от yetti на 20.01.13 12:59.



Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: LadyMorgana]  
Автор yetti (((())))
Публикувано20.01.13 13:04







Тема Re: ППнови [re: yetti]  
Автор roshava ()
Публикувано20.01.13 13:23



Единствената възможност на някои да се почувстват нещо повече, е като се самоубедят, че някой друг е нещо по-малко.

Mopфиyc

Хайде да престанеш с обидите и квалификациите, за да не си помисля, че наистина това е единственият начин да се почувстваш нещо повече.



Тема Re: ППнови [re: yetti]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано20.01.13 13:28



а ти типично по женски, като кифла с големо самочуствие

Не, просто не обичам когато има диалог, да присъстват епитети и съществителни...които определят човека, а не това което казва. Това когато говорим сериозно....а когато го ударим на шеги...няма проблем.





Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: acid948]  
Автор expat ()
Публикувано20.01.13 18:02



Ако искам да убия Доган и да го направя мъченик - ще го направя на форум като този.

Ако искам да направя Доган герой и да мобилизирам електората - ще направя неуспешен опит за атентат на форум като този.

Ако искам да убия Доган - ще го направя чрез слабостите му - алкохол и жени. Няма да бъде нито героично, нито мъченическо, ама ще бъде ефективно. Съобщението ще бъде "след кратко боледуване...".

Със сигурност има много по-умни хора от мен, които ако искат да го убият, ще го направят по подходящия за това начин.



Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: expat]  
Автор roshava ()
Публикувано20.01.13 21:06



Целта определено не беше убийство. Били са взети всички предпазни мерки за това ... газово оръжие, което не е засякло, а просто не е имало патрони. Пълен цирк.





Тема Снови [re: acid948]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано21.01.13 09:18



оглед на последните новини трябва да призная че първоначалното ми мнение беше напълно погрешно и искам морално да се извиня на момчето.
От това което се изнесе като информация искам само да кажа че много му симпатизирам.

Това е положението - свиквай



Тема Re: Снови [re: Mandalay]  
Автор roshava ()
Публикувано21.01.13 10:16



И сега какво ти е мнението?



Тема Аконови [re: roshava]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано21.01.13 10:30



е вярно това което се изнесе последно дълбоко уважение.
Той се оказа по-голям патриот от много българи които пращат децата си в чужбина само и само да не живеят в България.

Това е положението - свиквай



Тема Re: Аконови [re: Mandalay]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано21.01.13 10:56



А сега пък го направете герой това момче.





Тема Пакнови [re: ШокоЛада]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано21.01.13 11:03



казвам че ако това което стана известно в последствие е много повече герой от тези които се възмущават под разни измислени каузи от типа "ако харесаш тази снимка една коала ще живее по-дълго" или "любимото ми куче умря - харесай този статус за да възкръсне"
Само си спомни колко се възмущаваха срещу цените на горивата и колко реално излязоха да протестират.

Поне засега стана ясно че не е отишъл да убива или да упражнява някаква друга форма на насилие.

Това е положението - свиквай



Тема Re: Пакнови [re: Mandalay]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано21.01.13 11:20



Извинявай, но на мен не ми прилича нито на герой, нито на патриот, а на човек, който иска да изживее своите пет минути слава. И какво направи, набиха го, понесоха ни по новините по цял свят и направи така, че непрекъснато да слушам за ДПС и Доган. А благодаря от такива герои!
Не мога да разбера психиката на такива хора, да жертват живота си, за да станат известни. Това са болни хора за мен.
А относно горивата, смяташ ли, че със стачки и протести нещата могат да се променят? Ако хората бяха слезли от колите си поне за една седмица, не смяташ ли че щеше да има по-голям резултат? Търсенето определя цената...
А относно патриотизма, за мен той не се нуждае от афиширане и приказки, а се показва и доказва. Аз съм тук, дали не обичам родината си, а? Ама не ходя да дрънкам непрекъснато за турците, македонците и за националните ни интереси...





Тема Всекинови [re: ШокоЛада]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано21.01.13 11:27



има свое мнение - не е необходимо да споделяш моето както и обратно.

Хубаво е че постави диагноза на Ботев, Левски, Панайот Хитов и другите които според теб са болни хора.

Това е положението - свиквай



Тема Re: Всекинови [re: Mandalay]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано21.01.13 11:36



Е от това побеснявам...от манипулациите ви...и то не точно твоите, а на лидера ви.
Левски и Ботев кога са живели и за какво са се борили, а?
Ти можеш ли да сравниш момчето с Левски и Ботев?
И престанете да употребявате Левски и Ботев за вашите цели, те са национални герои...те са умрели за свободата, а вие за какво се борите? Да насаждате омраза...
Заради всички партии и партийни лидери няма да гласувам и на Референдума, защото и това успяхте да го опорочите с мръсни партийни игрички. От национален Референдум стана партиен...
Уфффф...спрете се бре хора...



ПП не го приемай лично...



Тема Re: Всекинови [re: ШокоЛада]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано21.01.13 11:44



Вземи едно, такова хапче под езика...как беше забрайх


ние и с тебе и без тебе ще победим
Венсеремос!Велика България



Тема Re: Всекинови [re: Bлeчyгo]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано21.01.13 11:51



Дете, като съм се развилняла не ми влизай в полезрението...





Тема Re: Всекинови [re: ШокоЛада]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано21.01.13 11:59



Ще нашляпаш ли лигавото детенце


ко се нервиш за глупости



Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: acid948]  
Автор шyндa (шурдилович)
Публикувано21.01.13 12:27



Да, ама тоа цирк няма нищо общо с тва разделение





Тема Re: Аконови [re: Mandalay]  
Автор roshava ()
Публикувано21.01.13 14:28



И кои са тези последно изнесени данни?
"Едни хора ме карат да направя нещо, което не искам", два дена преди инцидента. Това ли?



Тема Re: Пакнови [re: ШокоЛада]  
Автор roshava ()
Публикувано21.01.13 14:36



Момчето е пионка ... ако беше за някакви си 15 минути слава нямаше да мълчи, а още докато го водеха щеше да говори на журналистите. Или поне щеше да извика нещо в микрофона като събори Дуганя. А той какво, нищо. Ми поръчково е това мероприятие и пистолета му е даден в последният момент иначе как така, ако знае, че пистолета е без пълнител и патрон в цефта щеше не само да стреля, но и да презарежда. Т.е. дори за него беше изненада, че пистолета не стреля. И после намерени 3 патрона, ама пълнител нанай... от къде се взеха тези патрони?

Прекалено много бели конци, за да се върже с версията ... сам е действал и никой нищо не знае.



Тема Понови [re: roshava]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано21.01.13 14:40



скоро

ме кара да мисля така.

Както и да е
Казах моето мнение на базата на едните и на другите факти.
Сега остава да се разбере за какво всъщност става дума.

Това е положението - свиквай


Тема Re: Пакнови [re: roshava]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано21.01.13 14:45



Намали сапунките, че от тез ташаклъми, дет ти зе заплитат у глъвътъ, ептен шъ изтрещиш





Тема Re: Понови [re: Mandalay]  
Автор roshava ()
Публикувано21.01.13 14:56



Няма да се разбере истината, т.е. никой няма да ти я каже в прав текст.
Как това момче е влязло с пистолет и два ножа? Тези на входа да не са спали?

Толкова много случайности има, че просто е напълно нереално, това действие да го е извършил сам. И при положение, че е обявено в този ден, "Доган се оттегля.", какъв му е зора да го плаши и да показва, че не е недосегаем? На умряло куче нож да вади", дет се казва.

Не се връзва изобщо тази версия ... и думите му 2 дена преди станалото "Искат да направя нещо, което не искам." ....

Такива националисти като него са най-лесни за вербуване и точно това е причината преди 2 години да се промени коренно. Вербуван е, дадени са му много неща, за това сега няма как да откаже да направи каквото искат от него.

Ама нищо де ... то този цирк не беше за нас, а за неграмотният им електорат, който няма телевизори и не могат да четат дори българки, та каквото им кажат, на това ще повярват.



Тема Re: Понови [re: roshava]  
Автор БeзcъницaМодератор (vertigo)
Публикувано21.01.13 17:10



По повод "на умряло куче нож да вади". Политическите заигравки са си чисто икономически. Да се оттегли от лидерство нито ще му затрие връзките, нито внезапно ще му изрита позициите. Точно с оттегляне създава колебания за следваща посока и следващите вероятни интереси. Кучето докато мърда, е опасно, защото всички нагоре си знаят спатиите и е от стратегическо значение никой да не си отваря много устата. За мен това е единствената причина за случката. Всеки, макар и даващ знак, че видиш ли, се "оттегля", е прекалено силно свързан и няма чак такова мърдане каквото може да си представя. Беше хашлашко изпълнение, но вече не само Доган е наясно, че при конфликт би бил доста лесно достъпен.



Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: шyндa]  
Автор ratna ()
Публикувано21.01.13 18:24



случи се мазна турска чикия с приклякване





Тема Re: Понови [re: Бeзcъницa]  
Автор roshava ()
Публикувано21.01.13 19:04



Най-силно впечатление ми направи това, че от НСО е искана лична охрана за Доган, защото има опасност от покушение, а същевременно, са отказали охрана на НСО за това мероприятие, защото НСО слагат на входа устройство за метал, а въпросната фирма, не.
Прекалено много случайност.



Тема Re: Пакнови [re: Bлeчyгo]  
Автор roshava ()
Публикувано21.01.13 19:05



Беги си гледай турските сериали.



Тема Re: Пакнови [re: roshava]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано21.01.13 20:06



Дубре, сериала тамън ми почва,а ти гледай, слушай и после да разказваш, шо Бойко, плаши Дуган с дървен пистолет





Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано21.01.13 23:07



Рош гледай по канал 3 опитите с газово оръжие колко са безвредни.

sol lucet omnibus


Тема Re: Отинови [re: Polydeuces]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 01:23



не ми измятай думите .... говоря, че не може да се убие човек с газов пистолет от такова разстояние. Да не говорим, че няма как това да стане нито с халосни патрон, нито без патрон, както се оказа в случая.





Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано22.01.13 01:27



Абе ти сама се извърташ. До сега спорихме дали е опасен и може ли да убива по принцип.

sol lucet omnibus


Тема Re: Отинови [re: Polydeuces]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 01:40



Къде го видя този принцип? Темата е конкретна, а аз окнах, когато Назгул каза, че това било опит за убийство. Т.е. чиста конкретика, а не принцип.





Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано22.01.13 01:45



Гръмва го в главата първият път от 20 см. Следващият опрян в слепоочието. Това как би го анализирала? Можеш ли да кажеш, какво е щял да направи атакуващият?

sol lucet omnibus


Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано22.01.13 01:54



Закачам се за теб по случайност.
"Нападателят" е меко казано малоумен или неграмотен технически и законово, а може би е "добре подсигурен".Щото напада с оръжие приличащо на бойно и ако имаше адекватна охрана, същата можеше да го гръмне от раз и то съвсем законно.Лошото на газовото оръжие е , че противникът ти може да "го вземе" за бойно и да те отстреля съвсем законно при самозащита.Боят който отнесе е "жив късмет", при адекватна охрана изходът от нападението щеше да е с летален изход за нападателя.Това не се случи - изводът е или постановка или калпава охрана.
Ако бях на мястото на Доган щях да си уволня охраната, цялата.



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Редактирано от Hoй на 22.01.13 02:02.



Тема Re: Отинови [re: Polydeuces]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 09:57



Къде го видя този следващ опрян в слепоочието?

Анализирам ти ситуацията.
Ако както ти твърдиш, младежа е действал сам. То значи му е пределно ясно, че пистолета е бил празен и не е имал патрон в цефта. Т.е. какъв опит за убийство с празен пистолет???

Когато спорихме, нито едно видео не е показало, пистолета в даден момент да е бил до главата на Доган, дори и сега няма такова видео.



Та хайде да бъдем обективни ... ти сега за този случай ли говориш, който още от самото начало си личеше, че е абсолютен цирк, защото ако наистина беше тръгнал да го трепе, то щеше да го направи с ножовете бързо и сигурно, а не с газово пистолетче. За това време което имаше, щеше да го е наръгал с двата ножа между 6 и 8 пъти най-малко. Или просто искаш да спориш с мен, за да се намираме на приказка?



Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано22.01.13 10:00



Как да не е имало, като има ударен капсул, но не задействан. Рош, айде спри се пък ти



sol lucet omnibus

Тема Re: Отинови [re: Hoй]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 10:09



99,9% добре подсигурен.
1. Пищят за НСО охрана за Доган, защото имало съмнение че ще го трепат, а на такова публично събитие, отказват НСО охрана и оставят някакви аматьори да ги охраняват.
2. Някой си, ще реши да трепе Доган и е толкова малоумен да тръгне с два ножа и пистолет, като се знае, че ще минава през охрана /от къде е бил сигурен, че няма да го хванат още на входа?/ ... психолозите казаха, че е доста интелигентен, дали щеше да тръгне по този начин въоръжен?
3. Щото напада с оръжие приличащо на бойно и ако имаше адекватна охрана, същата можеше да го гръмне от раз и то съвсем законно.Лошото на газовото оръжие е , че противникът ти може да "го вземе" за бойно и да те отстреля съвсем законно при самозащита. ... и като знаем, че момчето е интелигентно и от 2 години е доста разсъдлив, а не първосигнален ... дали пък не се е сетил за тази възможност, дори и пистолета да е празен?

Прекалено много случайности, за да ги приемем за истински случайности ... случайно точно сега отказали НСО охрана, случайно преминал през охраната, случайно не го гръмнали ??? И съвсем случайно му се лежи в затвора заради едните 15 минути слава???

Всичко е толкова случайно, че прилича на сценарии с добре заплатена главна роля.



Редактирано от roshava на 22.01.13 10:11.



Тема Re: Отинови [re: Polydeuces]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 10:21



При стрелба със сигнално-звукови патрони, каквито са използвани при нападението срещу председателя на ДПС Ахмед Доган, от разстояние под един метър може да се причини нараняване, но не и нанасяне на смъртоносни рани", каза още Йорданов.
При експеримента на Би Ти Ви стана ясно, че дори пистолетът да беше гръмнал, Доган нямаше да бъде наранен. Изстрелът може да предизвика само уплаха.

Да продължавам ли?

Ще ми отговориш ли за какво спориш? Аз се бях спряла, сега ти си този който се заяжда, защото твърденията ти противоречат дори на тези на експертите по случая .... или ти си по-експерт от експертите?



Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано22.01.13 10:23



рошава, в опитите си отчаяно да бъдеш права, ставаш жалка. колко хора искаш още да ти го кажат? няма нищо по-грозно от разпенявила се жена, която не знае за какво говори.



Тема Re: Отинови [re: Nazgulll]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано22.01.13 10:26



И особено като не знае кога да спре!



Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано22.01.13 10:28



Ти гледа ли снощи канал 3 като ти писах? Да видиш експеримента с газовият пистолет и как не наранява.

sol lucet omnibus


Тема Re: Отинови [re: Polydeuces]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 13:09



Наранява, а не убива. Има огромна разлика, нали?



Тема Re: Отинови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 13:12



Миличък, аз не правя опити, защото не слушам Назгулчо какво мисли по въпроса, а специалисти, даже днес си говорехме с един съсед и той ти предлага, другият месец да отидеш с него на селото му, за да му убиеш коча с такъв газов пистолет и такива куршуми. Каза, че ще събере бая народ, защото шоуто щяло да си заслужава, но на теб нямало да ти хареса.





Тема Re: Отинови [re: Bлeчyгo]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 13:14



нали по-умният отстъпвал ... давам шанс на по-умните да отстъпят.





Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано22.01.13 13:18



Има със сигурност един смъртен случай. Да не са два. Ти от тук нататък го наричай нараняване. Можеш ли да гарантираш?

sol lucet omnibus


Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано22.01.13 13:18



Айде сега коча ще убива...
И що му е пистолет? Да го пусне на ДПС и те си знаят работата...кой с ритник, кой с шамар, все ще го гътнат някак...другото е лесно.





Тема Re: Отинови [re: Polydeuces]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано22.01.13 13:21



Поли, винаги има по един случай за всичко...и удавен във ваната, и паднала саксия /саксия по принцип може ли да те убие/ и какво ли още не. Въпросът е принципен, може ли с газов пистолет да се убива....
Та може ли?

ПП само да добавя, била съм в стая където е гърмял газов пистолет....е няма да ти кажа що рев беше, а за носа да не говорим...

Редактирано от ШокоЛада на 22.01.13 13:23.



Тема Re: Отинови [re: ШокоЛада]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано22.01.13 13:24



Да именно принципен. И да, щом има смъртен случай. Ти би ли рискувала да пробваш върху някого?

sol lucet omnibus


Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано22.01.13 13:32



Ваша си работа, но стана досадно!Повтаряте едно и също, без да се стига до никъде !Издребнява се излишно!



Тема Re: Отинови [re: Polydeuces]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано22.01.13 13:33



Предназначението на газовият пистолет е едно, на бойният друго. За това единия е на свободна продажба. Стига с тези...ама то може...ми то всичко може. Може и човека от страх да си умре, при насочен газов пистолет.
А аз по-принцип достатъчно мразя оръжията, за да се занимавам с тях и да си правя опити.
Предназначението на газовият пистолет е, не да убива и за това е направен така, че да не го прави.
Какво повече има да се спори...



Тема Re: Отинови [re: Bлeчyгo]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано22.01.13 13:36



Ми да...ама мъжете като са заинатили и на черното викат бяло.
Ми то ако е въпрос и с прашка може да се убива, ама децата играят с прашки и аз съм си правила скобички и съм стреляла, ама толкова ми е бил акъла.





Тема Re: Отинови [re: ШокоЛада]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.01.13 13:42



Аз така и не разбрах за какво е тоя спор. Ма не ми и трябва, де.





Тема Re: Отинови [re: ШокоЛада]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано22.01.13 13:43



Ето, че винаги може да изскочи нещо полезно


Напомни ми, че трябва да си направя една яка прашка, че все пак да разполагам с нещо действително полезно за самозащита, като скитосвам дън горите тилилейски!тя между другото си е много яко оръжие, за което обаче никой не те тормози да го регистрираш и разни разрешителни.



Тема Re: Отинови [re: Vitalite]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано22.01.13 13:44



Не ти и трябва....





Тема Re: Отинови [re: Bлeчyгo]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано22.01.13 13:53



Да, знам, че е яко.....и по принцип трудно може да убие, но може да пръсне нечии череп, особено ако е с камък или скоба.
А едно време съм си правила и лък...от клоните на върба....и стрели...и ходех по гората и си представях, че съм Робин Худ. Ама той горкият ми лък и на 3 метра стрела не можеше да изстреля, но важно беше самочувствието...





Тема Re: Отинови [re: ШокоЛада]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 13:57



Така де, то и с хартиени фунийки можеш да убиеш човек/ако успееш да я вкараш покрай очната ябълка ма не помня колко милиметра беше навътре/, ама никой не са обвинили в опит за убийство, само защото имало някаква малка вероятност и това да стане.





Тема Re: Отинови [re: ШокоЛада]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 14:00



Да бе, после да ги съдят за нехуманно отношение към добичето.





Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано22.01.13 14:05



Рошле, аз говоря по принцип, а не за Доган.
Там вече въобще не искам да коментирам, че нещата са толкова сбъркани, че не си заслужават и коментар дори. Вчерашният ми спор във фейса ми е достатъчен.
Та ако говорим по принцип се включвам, но ако говорите за Доган, изчезвам от темата...





Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано22.01.13 14:05



Рошава, изключително си глупава. Ако допра пушката си с фунийка до окото ти и духна за какво смяташ, че ще ме обвинят? Мисли малко!



Тема Re: Отинови [re: Polydeuces]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 14:17



Много ми е интересно, дали би тръгнал да се защитаваш с газов пистолет с тайната надежда, че точно при твоят изстрел този насреща ще умре? От толкова много стреляния с газов пистолет, има само 1-2 случая, които може да се окажат в следствие на повредено оръжие или куршум. Т.е. ти можеш ли да гарантираш, че ако пистолета беше стрелял, щеше да убие Доган поне в 90% от случаите, за да го наричаш "опит за убийство"?
Сега не ми казвай, че едно интелигентно момче, ще тръгне да убива някой с газов пистолет, при положение, че вероятността това да стане е под 10%/даже е много/. Осъзнайте се, говорите пълни нелепици.

По твоята логика, щом караш кола, значи трябва да те съдим за опит за убийство, защото има много смъртни случай. Трябва да почнем да съдим за опит за убийство и пушачите, защото има случай на умрели от дима на цигарите им .... Ти можеш ли да гарантираш?



Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано22.01.13 14:20



Ехеее...я по-кротко с пушачите.....





Тема Re: Отинови [re: Polydeuces]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 14:20



Ти не си ли стрелял като малък с фунийки или с прашка?



Тема Re: Отинови [re: ШокоЛада]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано22.01.13 14:23



Предназначението на електричеството е да си опечеш пуйка. Но може да опече и теб. Започвам да пиша бавно, за да ме прочетете внимателно. Газовото оръжие е опасно, когато се използва при упор и съответно може да убие човек. Разбра ли?

sol lucet omnibus


Тема Re: Отинови [re: ШокоЛада]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 14:24



Принципно, това, че употребата на нещо си в един от 100000000 случая е довело до смърт, не го прави оръжие, нито употребяващият го е убиец. Това ми е принципната позиция.





Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано22.01.13 14:24



Като малък съм стрелял със всичко възможно. Имам един познат с едно око от тогава. И?

sol lucet omnibus

Редактирано от Polydeuces на 22.01.13 14:41.



Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано22.01.13 14:26



Точно обратното. Можеш ли да гарантираш, че няма да бъде убит човек ако му опреш в главата газов пистолет. Защото спора тръгна от там.

sol lucet omnibus

Редактирано от Polydeuces на 22.01.13 14:43.



Тема Re: Отинови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 14:28



Даааа, а ако нося очила, как ще го направиш това?





Тема Re: Отинови [re: Polydeuces]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 14:31



Т.е. от малък си убиец, защото след като има вероятност да убиеш с тези неща, всеки изстрел е бил опит за убийство.



Тема Re: Отинови [re: ШокоЛада]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 14:33



Убийци ниедни такива.


Сори Шоклич, ама според мъжката логика в тази тема, си убийца.



Тема Re: Отинови [re: Polydeuces]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано22.01.13 14:33



Започвам да пиша бавно, за да ме прочетете внимателно.


Ирония ли усещам?
Дадох ти пример с доста неща, които могат да убият човек, минимална възможност, но я има. Газовият пистолет по презумпция е създаден не да убива, а да разпръсква газ и то доста отвратителен. Сам си дал пример за тока. Какво повече от това? Ти просто си противоречиш.



Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано22.01.13 14:36




а така!




Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано22.01.13 14:41



Когато насочиш оръжието към човек, можеш ли да гарантираш, че няма да го убиеш?

sol lucet omnibus


Тема Re: Отинови [re: Polydeuces]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 14:43



Ще повторя още един път, за какво споря. Споря само и единствено за това, че стрелбата с газов пистолет не може да се определя като опит за убийство, защото вероятността това да стане е под 10%/и по-малко/. Т.е. след като не можеш да гарантираш в 90% от случаите, че при този изстрел, някой ще умре, това не е опит за убийство. Това е!
Не съм седнала да споря, че няма абсолютно никаква вероятност да умре, защото дявола си няма друга работа, ама я разчитай на дявола, да видим дали ще стане работата. Т.е. опит за убийство има тогава, когато си сигурен, че действията ти ще се увенчаят с успех, а не разчиташ на случайността това да стане/по-малко вероятна от убийство с вилица/. Разбираш ли?



Тема Re: Отинови [re: ШокоЛада]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано22.01.13 14:43



За кое си противореча. Можеш ли да гарантираш, че няма да убиеш някого, ако го гръмнеш от близо?

sol lucet omnibus


Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано22.01.13 14:44



Пак смени спора. По-горе беше, че не е летален. Сега че не е опит за убийство. Спирам, щото явно съм по-умен по темата.



sol lucet omnibus

Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.01.13 14:47



Съществува и понятието непредумишлено убийство.



Тема Re: Отинови [re: Polydeuces]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано22.01.13 14:52



От човешка гледна точка не бих, защото мразя оръжията и не бих причинила болка на никой, камо ли да има риск за убийство, дори и нищожен.
От законна гледна точна мога, защото това оръжие се продава свободно, а след като се продава така, закона разрешава да го използвам, това автоматично значи, че са преценили, че с него не може да убива.



Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано22.01.13 14:53



Познайте, чии са тези цитати :

Тук се твърди, че е абсолютно невъзможно да убиеш някой с газов пистолет :

"с газов пистолет не можеш да убиеш никого"
"И с какво ще застреляш човек? Със струйка газ ли?"
"доказа тезата ми, че газов пистолет не може да убива"

сега изведнъж от някъде се появява 10% вероятност

" стрелбата с газов пистолет не може да се определя като опит за убийство, защото вероятността това да стане е под 10%/и по-малко"

сигурно след още 20 страници ще почне да ни убеждава, че тезата й е че газовото оръжие е смъртоностно


рошава дали е тъпа, а?

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Nazgulll на 22.01.13 14:54.</EM></FONT></P>

Редактирано от Nazgulll на 22.01.13 14:54.



Тема Re: Отинови [re: Polydeuces]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 14:53



А ти можеш ли да гарантираш, че ще го убие???



Тема Re: Отинови [re: ШокоЛада]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.01.13 14:54



Аз не съм веща що се отнася до оръжията, но и с кухненски нож може да се извърши убийство, а те се продават свободно.



Тема Re: Отинови [re: Polydeuces]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 14:58



Имам три поста в темата, в които обяснявам за какво споря. Първият е още онази вечер когато спорих със Снежния и той ме попита какъв е всъщност спора. Ако не ми вярваш, върни се и виж. Така че няма как да ми обясняваш, че съм се била точно аз извъртяла, като съм по праволинейна в спора и от влакови релси.



Виж, ако ти си си направил някакви грешни изводи за спора, вместо да ме попиташ за какво всъщност споря ... това е друг въпрос.



Тема Re: Отинови [re: Vitalite]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано22.01.13 14:58



Ножа, особено кухненския е оръдие на труда...и се използва в кухнята, пистолета е със строго насочена цел...да се защитиш или да убиваш или да раняваш.



Тема Re: Отинови [re: ШокоЛада]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 15:00



Нема лабаво, за това ще дойда някой ден, да пием по каже и да направиш едно покушение над мен, като си запалиш цигара и ми духнеш дим в лицето.





Тема Re: Отинови [re: ШокоЛада]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 15:02



Ама дай и да си нареже филийките с газов пистолет на момата, като прави такива сравнения.



Дори нож под не помня колко санта, не се води опасен и не биха те съдили за опит за убийство, дори да наръгаш с него човек.

Редактирано от roshava на 22.01.13 15:03.



Тема Re: Отинови [re: Nazgulll]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано22.01.13 15:03



Ето тук може да видите резултата от експеримента на Сашо Диков със стрелба по пилшеко бутче с такъв пистолет :



Мисля, че е очевидно, че раната може да бъде смъртоностна. Мисля, че това поставя край на спора.



Тема Re: Отинови [re: Vitalite]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 15:04



Това понятие съществува само при положение, че има труп.





Тема Re: Отинови [re: Nazgulll]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано22.01.13 15:05



Най-интересното е, че в самите инструкции на оръжията пишело, че изстрел от близко разстояние може да причини сериозно нараняване или смърт. Предлагам нашите всезнайки рошава и шоколада да отидат до завода и да накарат производителите да си променят инструкциите.





Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано22.01.13 15:07



Аз въобще не коментирам понятието "опит за убийство"
Аз мога да се опитам да убия и с ножица...говоря за оръжията въобще..кое се води опасно и кое не толкова. И дали газовият пистолет е предназначен да убива или е предимно за защита....
Казах ти Доган не го коментирам.





Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.01.13 15:08



Дори нож под не помня колко санта, не се води опасен и не биха те съдили за опит за убийство, дори да наръгаш с него човек.

Вярно ли? Много съм глупава - не знаех.



Тема Re: Отинови [re: ШокоЛада]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 15:14



не коментирам изобщо Доган ... само казвам, че дори правосъдието не би приело стрелбата с газов пистолет, за опит за убийство, защото такъв пистолет няма такова предназначение и ако евентуално при стрелба с него стане инцидент и някой загине, това ще се води непредумишлено убийство. Ако се приеме, че с газов пистолет може да се убива, веднага шеще да му се изисква психо, за да си го закупиш.



Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.01.13 15:19



Ако при умишлено нападение с газов пистолет се случи убийство, дали би се счело за непредумишлено убийство?
При положение, че е доказана възможността с него да се убива.



Тема Re: Отинови [re: Nazgulll]  
Автор ШокоЛада (made inBulgaria)
Публикувано22.01.13 15:19



Виж, ако спориш, направи го сериозно и много моля без коментар към спорещите.
Закона разрешава ли го? Извинявай но вземи листчето на най-обикновен аналгин и виж колко странични ефекти МОГАТ да се появят, ама дали ще стане а? Аналгина е без рецепта. Така е и с газовият пистолет, безопасен е , но не безвреден...а може и да стане смъртоносен но забележи МОЖЕ...но не е...



Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.01.13 15:20



Както и при умишлено нападение с детска ножичка и с фатален край? Предумишлено или непредумишлено убийство ще е?



Тема Re: Отинови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 15:22



Кажи ми кой нормален човек ще тръгне с умисъл за убийство да те стреля с газов пистолет?



А тези цитати извадени от контекства са ти много удобни, ама така и не каза, с какво точно ще убиеш човек ... със струйка газ ли?

Смъртните случай от газов пистолет се дължат на повреда в пистолета или патрона, както и във физическото състояние на човека срещу когото стреляш, а не се дължи на самото устройство и начин на стрелба с газов пистолет. Капиш?
Т.е. смъртните случай са по-скоро дело на Мърфи, а не на принципа. Обаче, точно принципа казва, че с газов пистолет не можеш да убиеш човек.

Та ти още се дръж като удавник за сламка и я размахвай срещу меча на принципа ... щом те влече.



Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано22.01.13 15:27



Щом допреш газов пистолет до главата на човек и натиснеш спусъка - това си е обит за убийство. Увъртай го както си искаш.



Тема Re: Отинови [re: Vitalite]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 15:27



Ако има смъртен случай при стрелба с газов пистолет, обвинението ще е непредумишлено убийство, защото точно закона е обявил този пистолет, за не причиняващо смърт. Капиш?


Няма ли някой адвокат да дойде да ви обясни, че емоционалните ви изблици и страхове, които правят от мухата, слон, не важат в съда.





Тема Re: Отинови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 15:30



Добре де, другият месец те чакаме да убиеш на съседа коча с газов пистолет. Да те видим дали смееш, защото ако не го направиш от първият път, просто тежко ти и горко.


Нали твърдиш, че може ... ела и го докажи.



Тема Re: Отинови [re: Vitalite]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 15:34



Ти изобщо правиш ли разлика между струйка газ и острие? Или и ти спориш, само защото е с рошавата?





Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано22.01.13 15:42



Рош, просто нямам сили да споря с теб. Капиш? Удивявам ти се на енергията. И не, не си права.

sol lucet omnibus


Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано22.01.13 15:55



"струийка газ". благодарение на "струийка газ" самолетите летят.

относно козата - само мога да кажа, че само некви пълни селяни могат да предлагат да се убива животно, за да се докаже нещо.



Тема Re: Отинови [re: Polydeuces]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 17:49



Така и никой не пожела да обясни, как аджеба, една струйка газ ще пробие черепна кутия???Хайде, обясни ми, как това може да стане? Защото само така можеш да убиеш човек стреляйки му в главата.
Дори и при опряно оръжие до главата ударната вълна ще накара главата да отскочи и ще и нанесе примерно някакви изгаряния, но да пробие черепа при положение, че в тези патрони няма толкова голям заряд, че да направят чак толкова голямо налягане ... Освен ако главата евентуално не е опряна от другата страна до нещо твърдо, за да няма къде да отскочи. А може при самото отскачане на главата да се получи някакво счупване на врата ... хайде бе хора, обяснете ми как се убива с газов пистолет точно и ясно, а не със "Ами ставало е.", Как е станало, какво е станало и какво е причинило смъртта???
Хич не приемам такива манипулативни изказвания от сорта на "И не си права.", на които само Назгул се връзва.



Тема Re: Отинови [re: Vitalite]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 17:51



Нормално да не знаеш.





Тема Re: Отинови [re: Nazgulll]  
Автор roshava ()
Публикувано22.01.13 17:52





Когато с един патрон газ подкараш цял самолет, ела ми се обади

Човека ще го трепе животното другият месец с двуцефка, защото не би искал да кара добичето да се мъчи, като се опитва да го убие с газов пистолет с хаосни патрони.

Редактирано от roshava на 22.01.13 17:55.



Тема Re: Отинови [re: roshava]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано22.01.13 18:12



Продължавай, продължавай и кът дойда да те извъртъ с един такъв у главътъ,може и без гилзи, ше видиш как стават убийствата с такива





Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: acid948]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано23.01.13 18:23



Ето ви една снимка и малко разсъждения по картинка





Тотален непрофесионализъм. Извършителят е без белезници, със свободна лява ръка. Първият охранител си е поставил дясната зад него, за да го бута. А оръжието му е в кобур пак отдясно. Идеален момент за обучен човек да му го отнеме. НСО плачат да си вземат греблата и да продължат с тренировките на панчарево - кану и каяк.

sol lucet omnibus

Тема Re: Какво се случва? (случая Доган)нови [re: LadyMorgana]  
Автор Refurbished (Реставриран)
Публикувано31.01.13 19:15








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.