Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:59 20.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хубави споменинови  
Автор Oбичaм ()
Публикувано05.01.13 18:34



По принцип хората казват, че човек забравя лошите неща и си спомня само хубавите. А вие все пишете, че съм негативен. А като се върна назад си спомням каква радост и любов съм изпитвал към разни неща и любопитство. Става въпрос за 3-12 годишна възраст. Да, не можех да прехвърля любовта която изпитвам към други хора, да имам приятели, но се радвах на елементарни неща. Бях по-първичен и истински. Изпитвах любов и към книгите и към хората, и към яденето например, и към куп други неща. И към слънцето и към дъжда. Но естествено, всички хора бяха лоши и не ме искаха. Но сигурно тогава е имало още надежда да се поправя и да израстна и да стане нещо от мен. Не знам. Знам само, че обичах много неща. И да гледам спорт и филми и детски предавания. И да искам да имам приятели и да разговарям с хора. И да имам приятел и момиче. Не става въпрос за сексуалност, а нещо по-първично. А именно да искам да съм радостен и щастлив от малки неща и да съм сред хора и природа.

Докато на 14 разбрах, че хората няма да се променят заради мен. Че няма да са ми приятели. Че са само лоши. Че трябва да дам, за да получа. Че слънцето не грее за мен, не грее и за тях.

Но преди се възхищавах на толкова много неща и малки неща ме правеха щастлив и само общуването в границите на добрият тон.

Тогава, преди пубертета дори не се считах за грозен, защото и не бях. И не оценявах хората по красотата им, а по това колко добре се отнасят с мен и какво ще ми дадат.

Еднакво се плашех от хубавите каки и от силните мъже. Защото всичи бяха по-голями и силни и жизнени от мен. И еднакво лоши в държанието си към мен.

Да плача ли, да съм щастлив ли, че съм имал мечти и от това ми е било хубаво и добре. Не знам.

Просто животът е прекрасен. Поне докато не се появи натрапник. А в спомените няма такъв.

Или поне докато не се появи някой Психолог тарикат.

Но това е друга история.

Далеч по-тъпа и глупава.

А сега си спомням колко ми е било хубаво когато съм мечтал и съм бил доволен от малки неща като дете.

Тогава дори времето имаше друг ритъм. Тогава просто можех да съм щастлив и радостен. И очарован и изненадан. Тогава всичко просто беше създадено за мен.

Само да можеше Бог да ми даде способности, и таланти, и призвание.

И щях да съм щастлив цял живот.

Редактирано от Oбичaм на 05.01.13 18:45.



Тема Re: Хубави споменинови [re: Oбичaм]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано05.01.13 19:28



Докато настояваш някой нещо да ти дава ще живееш само със спомените си.
Защо не се пробваш да благодариш на Бог за хубавите неща от живота си; същите тези малки неща, за които пишеш сега.



Тема Re: Хубави споменинови [re: Oбичaм]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.01.13 19:30



Талантът ти е умението да обичаш хората и живота, да виждаш прекрасното в тях, а призванието ти - да даваш любов.



Тема Re: Хубави споменинови [re: Oбичaм]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано05.01.13 19:38



bloodhound gang ти ли си?



science is about doubt

Тема Re: Хубави споменинови [re: Vitalite]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано05.01.13 19:40



Това не е талант, а проклятие. В свят където има омраза, да обичаш прекалено, а да не си способен да дадеш е проклятие.

Не мога да давам любов. Бог може. А не пожела да имам способности и таланти.



Тема Re: Хубави споменинови [re: мъъррр]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано05.01.13 19:44



Защото не ми даде най-важните неща. Таланти и способности, а ги даде на стотици милиони други хора по света, като мнозинството от тях са много по-лоши от мен.

Той ме е пратил на този свят без призвание и неспособен и непохватен. Защо? За да ме накаже. Не е редно да се благодари, когато те наказват.

Редактирано от Oбичaм на 05.01.13 19:45.



Тема Re: Хубави спомени [re: Oбичaм]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.01.13 20:01



Това е - талантите понякога се приемат като тегоба от притежателите им. Твоето проклятие е хубаво.



Тема Re: накратконови [re: Oбичaм]  
Автор FilerO99 (оперативная)
Публикувано05.01.13 20:06



Всичките ми най-хубави спомени от живота са свързани с оптични прибори, с наблюдения с тях и с хубава музика. И най-вече когато тези наблюдения и това слушане на музика са спокойни, а не под напрежение. Тоест мен винаги са ме привличали хубавата картина на небето и на космоса и хубавият звук и най-вече китарата с дистерите и дисторжъните в метъл музиката.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.